دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۲

۸ سال عملکرد دولت روحانی در حوزه سینما/۱۳

نجفی: اوضاع سینما طی ۸ سال گذشته بدتر از بد و فراتر از فاجعه بود/ همچنان برایم جای سوأل است چرا یک مطبوعاتی را رئیس سازمان سینمایی کردند؟!

احمد نجفی

سینماپرس: احمد نجفی بازیگر سینما و تلویزیون در خصوص ۸ سال عملکرد دولت روحانی در حوزه سینما و انتظارات از رئیس جمهور آینده گفت: اوضاع سینما طی ۸ سال گذشته بدتر از بد و فراتر از فاجعه بود؛ همه امید سینماگران در این سال ها ناامید شد، هیچ عدالتی در خصوص تولیدات شاهد نبودیم، اغلب سینماگران بیکار و خانه نشین و بی پناه شدند و تنها عده ای خاص توانستند با بودجه های هنگفت دولتی و حمایت مسئولان مرتباً کار و فعالیت داشته باشند.

بازیگر فیلم های سینمایی «سگ کشی» و «پایان نامه» در گفتگو با خبرنگار سینماپرس افزود: در این سال ها نه امنیت شغلی در سینما وجود داشت و نه هیچ مدیر دلسوزی بود که کمی دغدغه رفع بحران از زندگی هنرمندان را داشته باشد.

وی با تأکید بر اینکه اوضاع سینما امروزه آنقدر بحرانی و فاجعه بار است که هیچ امیدی به بهبود آن نیست تصریح کرد: وقتی مدیران بر اساس شایسته سالاری انتخاب نمی شوند، وقتی رفاقت بازی حضور مدیران را در سازمان سینمایی تعیین می کند قطعاً نمی توانیم حتی ذره ای امید برای بهتر شدن شرایط هنرهفتم داشته باشیم و بنده شخصاً کاملاً ناامید هستم.

نجفی متذکر شد: اوضاع سینمای ایران دیگر درست نخواهد شد مگر آنکه انقلابی درون سینما به پا شود و شاهد تحول عظیم در ساختار درون سازمانی مدیران سینمایی باشیم و مدیری دغدغه مند از دل اهالی سینما برای اداره این حوزه مهم انتخاب شود تا شاید اتفاق خوبی رخ دهد.

این سینماگر در بخش دیگری از این گفتگو با طرح این پرسش که همچنان برایم جای سوأل است چرا یک مطبوعات چی را رئیس سازمان سینمایی کردند تصریح کرد: چرا باید افرادی برای اداره سینما انتخاب شوند که کمترین سنخیتی با سینما ندارند؟ مگر در سینما قحط الرجال آمده است؟ من واقعاً برای این شرایط بسیار متأسفم و تا در روی همین پاشنه بچرخد اوضاع سینما نه تنها بهتر نخواهد شد که لحظه لحظه شاهد بدتر شدن شرایط نیز خواهیم بود.

وی در پایان این گفتگو افزود: نکته قابل تأمل آنجا است که در این سال ها مدیرانی در سازمان سینمایی حضور داشتند که حتی تحمل شنیدن کمترین انتقادی نسبت به عملکرد ضعیف شان را نداشتند و از ما کینه به دل می گرفتند و سعی می کردند هرطور شده مانع فعالیت منتقدان شان شوند! برخی از آن ها به راحتی دروغ می گویند و شعار می دهند اما در عمل دردی از ما درمان نمی کنند.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.