سینمای ایران

کل اخبار:2209

 • حسن پور-فهیم-اشرفی ۱۳۹۹-۱۱-۲۱ ۱۱:۲۰

  در واپسین روزهای برگزاری جشنواره سی و نهم؛

  انتقاد شدید اهالی رسانه نسبت به کیفیت پایین آثار/ از تأکید بر ضعف سیاست گذاری و مدیریت سینما تا انتقاد از به تصویر کشیدن تلخی و سیاهی و فقر و بی توجهی به سینمای امیدساز!

  سینماپرس: کیفیت پایین آثار سی و نهمین جشنواره فیلم فجر طی روزهای اخیر بازتاب گسترده ای در جامعه منتقدان و اهالی رسانه داشته است؛ برخی خبرنگاران حاضر در جشنواره سی و نهم نیز با تأکید بر ضعف سیاست گذاری و مدیریت صحیح در سینمای کشور انتقاد شدید خود را از به تصویر کشیدن «زورآباد»ها، تلخی، سیاهی و فقر ابراز داشته و تأکید کردند مدیران سینمایی نسبت به سینمای امیدساز و روحیه بخش بی توجه هستند و با این فیلم های مأیوس کننده وضعیت کشور را بسیار بحرانی نشان داده و آب به آسیاب دشمنان می ریزند.

 • حجت الاسلام والمسلیمن امید آقایی ۱۳۹۹-۱۱-۲۱ ۱۱:۱۹

  فریبکاری به سبک مدیران سینمایی دولت بنفش/۸

  آقایی: هر فیلمسازی دوست دارد اثرش در معرض نقد قرار بگیرد

  سینماپرس: حجت الاسلام والمسلمین امید آقایی که در مقام کارگردان با فیلم سینمایی «ورود و خروج ممنوع» در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر حضور دارد اما اثرش نمایش داده نمی شود گفت: جشنواره فیلم فجر فرصتی برای شناختن نقاط قوت و ضعف فیلم ها است، فرصتی برای آموختن بیشتر است، فرصتی برای دیده شدن و یادگیری است و هر فیلمسازی دوست دارد اثرش در معرض نقد قرار بگیرد و امیدواریم دست اندرکاران جشنواره تدبیری برای نمایش تمامی فیلم های حاضر در جشنواره برای اهالی رسانه و منتقدان داشته باشند.

 • هشتمین روز سی و نهمین جشنواره فیلم فجر ۱۳۹۹-۱۱-۲۱ ۱۱:۱۷

  حاشیه نگاری از نهمین روز فجر سی و نهم؛

  رخوت، سکون و سرمای بی سابقه در سینمای رسانه ها/ استمرار انتقادات سینماگران، منتقدان و اهالی رسانه نسبت به داوری های جشنواره!

  سینماپرس: نهمین روز از برگزاری سی و نهمین جشنواره فیلم فجر با حاشیه های بسیاری همراه بود؛ رخوت، سکون و سرمای بی سابقه در سینمای رسانه ها که به واسطه سیاست گذاری های غلط مدیران سینمایی کشور صورت گرفته موجی از انتقادات اهالی رسانه را در پی داشت؛ پرسش اساسی این بود که چرا و با کدامین عقلانیت و درایتی ۲ روز منتهی به برگزاری اختتامیه برای تکرار آثار در جشنواره اختصاص داده شده و چرا مدیران جشنواره با بی مهری هرچه تمام تر نسبت به سینمای مستند و کوتاه از نمایش این آثار امتناع کردند؟!

 • نشست خبری فیلم سینمایی «پدران»؛ Y شهرام مسلخی ۱۳۹۹-۱۱-۲۰ ۱۰:۴۸

  فریبکاری به سبک مدیران سینمایی دولت بنفش/۷

  مسلخی: سیاست های غلط برگزارکنندگان جشنواره فجر امید بسیاری از فیلمسازان جوان را ناباورانه سوزاند و از بین برد

  سینماپرس: شهرام مسلخی کارگردان فیلم سینمایی «یقه سفیدها» که تنها اسماً در جشنواره فجر حضور دارد اما نمایش داده نمی شود با انتقاد شدید از سیاست های نادرست برگزار کنندگان سی و نهمین جشنواره فیلم فجر گفت: سیاست های غلط برگزارکنندگان جشنواره فجر امید بسیاری از فیلمسازان جوان را ناباورانه سوزاند و از بین برد؛ بسیاری از فیلم اولی ها به امید حضور و دیده شدن در جشنواره فیلم فجر اثرشان را تولید می کنند اما امسال رسماً بخش عمده ای از آن ها حذف شدند و امکان دیده شدن آثارشان از آن ها سلب شد که این رفتار بر ضد شعار جوانگرایی است!

 • عادل تبریزی ۱۳۹۹-۱۱-۲۰ ۱۰:۴۶

  گفتگوی سینماپرس با یک فیلمساز جوان؛

  تبریزی: «گیجگاه» فیلمی برآمده از درون خودم است اما به هیچ وجه اثری شخصی و حدیث نفس نیست!/ مدیون مسعود کیمیایی هستم!

  سینماپرس: عادل تبریزی کارگردان جوان سینما که با «گیجگاه» در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر حضور دارد گفت: «گیجگاه» فیلمی برآمده از درون خودم است اما به هیچ وجه اثری شخصی و حدیث نفس نیست! این فیلم رویکرد من به درون خودم است یک نگاه اجتماعی است که به وضعیت حال امروز جامعه داشتم و کمبود آن را احساس می کردم و سال ها با این فضا و قصه همراه بودم.

 • هشتمین روز سی و نهمین جشنواره فیلم فجر ۱۳۹۹-۱۱-۲۰ ۱۰:۴۵

  حاشیه نگاری از هشتمین روز فجر سی و نهم؛

  از موج گسترده انتقادات سینماگران، اهالی رسانه و منتقدان نسبت به ناداوری در جشنواره تا انتقاد شدید نسبت به نحوه اجرای نشست ها

  سینماپرس: هشتمین روز از برگزاری سی و نهمین جشنواره فیلم فجر با حاشیه های بسیاری همراه بود؛ اعلام اسامی نامزدهای این دوره از جشنواره واکنش های انتقادی بسیاری از چهره های سرشناس سینما، رسانه و منتقدان را در پی داشت و برخی تأکید داشتند اعتبار این رویداد سینمایی بیش از پیش دچار خدشه شده و قطعا دست هایی در کار است تا این رویداد سینمایی رو به نابودی و اضمحلال برود.

 • سیدرضا منتظری برنامه هفت ۱۳۹۹-۱۱-۱۹ ۱۳:۲۶

  در قسمت صد و یکم برنامه «هفت» عنوان شد:

  منتظری: چرا فقر، یأس و امثالهم عنصر اصلی فیلم های حاضر در جشنواره ای هستند که باید مروج وحدت ملی و دستاوردهای کشور باشد؟

  سینماپرس: در قسمت صد و یکم برنامه سینمایی «هفت» سیدرضا منتظری از سینماپرس همراه با محمدصالح حجت الاسلامی از موج با اجرای پژمان کرمی در خصوص برخی مسائل مهم روز سینمای کشور و سی و نهمین جشنواره فیلم فجر از جمله کیفیت پایین ساختاری و محتوایی آثار به نمایش درآمده در این رویداد، بی توجهی به فیلم های کوتاه و مستند و... گفتگو کردند. منتظری در بخشی از این گفتگو اظهار داشت: چرا فقر، فساد، سیاهی، یأس، خیانت و امثالهم عنصر اصلی فیلم های حاضر در جشنواره ای برآمده از دل انقلاب اسلامی هستند که باید مروج وحدت ملی و دستاوردهای کشور باشد؟ چرا مدیران سینمایی اجازه می دهند برخی اشخاص با بودجه های بیت المال و یا پول های بادآورده دست به تولید آثاری بزنند که فاقد کیفیت ساختاری و محتوایی است؟

 • مائده طهماسبی در پانزدهمین جشن حافظ ۱۳۹۹-۱۱-۱۹ ۱۱:۰۶

  انتقاد سینماگران از برگزاری فیزیکی جشنواره فجر در بحران کرونا/۸

  طهماسبی: امیدوارم خود مردم تدبیر داشته باشند و حاضر به حضور در جشنواره نشوند/ وضعیت سفید شده و ما بی خبریم؟!

  سینماپرس: مائده طهماسبی بازیگر سینما و تلویزیون با انتقاد شدید از برگزاری فیزیکی جشنواره فیلم فجر در بحران کرونا گفت: بی تردید در زمانی که مسئولان مرتب هشدار می دهند پیک چهارم کرونا در راه است برگزاری تجمعات امر بسیار اشتباهی است، بنده امیدوارم خود مردم تدبیر داشته باشند و حاضر به حضور در جشنواره نشوند!

 • محمدرضا مصباح ۱۳۹۹-۱۱-۱۹ ۱۱:۰۵

  تهیه کننده فیلم «یدو» در گفتگو با سینماپرس عنوان کرد؛

  مصباح: در شرایط امروز ورود به سینمایی با تم دفاع مقدس و محوریت خانواده جسارت می خواهد/ «یدو» در تمامی بخش ها قابلیت نامزد شدن دارد!

  سینماپرس: محمدرضا مصباح تهیه کننده فیلم سینمایی «یدو» گفت: متأسفانه سال ها است فیلم های دفاع مقدس کمتر مورد توجه قرار می گیرند و حمایتی از تولید آن ها صورت نمی گیرد که این اتفاق جای گلایه دارد و از این رو باید عنوان کنم در شرایط امروز ورود به سینمایی با تم دفاع مقدس و محوریت خانواده جسارت می خواهد که خوشبختانه یکایک دست اندرکاران تولید «یدو» این جسارت را داشتند و همگی دست به دست هم دادیم تا اثری سالم را به سینما و به ویژه مخاطبان نوجوان ارائه کنیم.

 • کریم لک زاده ۱۳۹۹-۱۱-۱۹ ۱۱:۰۴

  فریبکاری به سبک مدیران سینمایی دولت بنفش/۶

  لک زاده: رفتار دست اندرکاران جشنواره سی و نهم مصداق بارز فریبکاری است/ جشنواره فجر در سال جاری برای چندمین بار دست به خودکشی زد!

  سینماپرس: کریم لک زاده کارگردان فیلم سینمایی «شیرجه بزرگ» که تنها اسماً در جشنواره فجر حضور دارد اما نمایش داده نمی شود با انتقاد شدید از سیاست های نادرست برگزار کنندگان سی و نهمین جشنواره فیلم فجر گفت: رفتار دست اندرکاران جشنواره سی و نهم مصداق بارز فریبکاری است؛ آن ها در ابتدای امر اعلام کردند که امسال هر فیلمی تولید شده می تواند در جشنواره فجر حضور داشته باشد و هیچ هیأت انتخابی هم در جشنواره وجود ندارد و با این کار همه سینماگران را ترغیب کردند که آثارشان را در جشنواره ثبت نام کنند اما در عمل با اعطای قدرت بیش از حد به ۷ نفری که عنوان داور را با خود به یدک می کشیدند باعث شدند تا با تنگ نظری آن ها تنها ۱۶ فیلم کاندیدا شده و در جشنواره نمایش داده شوند.

 • هفتمین روز سی و نهمین جشنواره فیلم فجر ۱۳۹۹-۱۱-۱۹ ۱۱:۰۳

  حاشیه نگاری از هفتمین روز فجر سی و نهم؛

  از درگیری لفظی یک خبرنگار با پژمان جمشیدی در نشست فیلم «خط فرضی» تا پخش اشتباه «تی تی» به جای «گیجگاه»!/ حضور کودکان در پردیس ملت حاشیه ساز شد

  سینماپرس: هفتمین روز از برگزاری سی و نهمین جشنواره فیلم فجر با حاشیه های بسیاری همراه بود؛ در حاشیه نشست خبری فیلم «خط فرضی» با بازی پژمان جمشیدی یکی از خبرنگاران انتقاد تندی از این بازیگر کرد و با بیان اینکه «در فوتبال که به جایی نرسیدید، فکر نمی کنید برای دیده شدن راه های بهتری هم وجود دارد و دیده شدن صرفا با ورود به بازیگری نیست؟» جلسه را به جنجال کشاند که این اتفاق با دفاع آزیتا حاجیان و محمود گبرلو روبرو شد! از سوی دیگر درگیری لفظی این خبرنگار جنجالی با واکنش جدی از سوی بسیاری از اهالی رسانه روبرو شد که عملکرد دست اندرکاران برگزاری جشنواره فجر را برای گلچین کردن اصحاب رسانه مورد انتقاد شدید خود قرار داده و خواستار بازنگری جدی و عدم صدور کارت برای برخی چهره های حاشیه ساز در جشنواره از سال آینده شدند.

 • رضا منتظری برنامه نقد سینما ۱۳۹۹-۱۱-۱۸ ۱۲:۰۷

  در برنامه «سودای سیمرغ» عنوان شد؛

  منتظری: اگر این ۱۶ فیلم گلچین آثار هستند باید به حال سینمای ایران افسوس خورد/ چطور به مردم می گویند در مهمانی های خانوادگی شرکت نکنید اما جشنواره با حضور صدها نفر برگزار می شود؟

  سینماپرس: در هفتمین ویژه برنامه «سودای سیمرغ» رادیو گفتگو سیدرضا منتظری از سینماپرس با اجرای امیرعباس صباغ در خصوص برخی مسائل مهم سی و نهمین جشنواره فیلم فجر از جمله: سطح کیفی پایین آثار حاضر در این رویداد، عدم رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در روند برگزاری جشنواره و همچنین ۲ فیلم سینمای «منصور» و «مامان» و... گفتگو کردند. منتظری در بخشی از این گفتگو اظهار داشت: اگر این ۱۶ فیلم گلچین آثار هستند باید به حال سینمای ایران افسوس خورد چرا که این فیلم ها موجی از انتقادات اهالی رسانه، منتقدان و صاحب نظران سینما را در پی داشته اند و بسیاری افراد که فیلم های دیگر متقاضی حضور در جشنواره را در محافل خصوصی تماشا کرده اند معتقدند سطح کیفی و محتوایی برخی از آن فیلم ها بسیار بالاتر از آثاری است که در جشنواره به نمایش درآمده است.

 • محمد متوسلانی ۱۳۹۹-۱۱-۱۸ ۱۱:۱۳

  انتقاد سینماگران از برگزاری فیزیکی جشنواره فجر در بحران کرونا/۷

  متوسلانی: برگزاری جشنواره فجر به صورت فیزیکی اشتباهی غیرقابل اغماض و برخلاف مصالح و سلامت عمومی جامعه است

  سینماپرس: محمد متوسلانی بازیگر، تهیه کننده و کارگردان پیشکسوت سینما با انتقاد شدید از برگزاری فیزیکی جشنواره فیلم فجر در بحران کرونا گفت: بنده بارها اعلام کردم برگزاری جشنواره فجر به صورت فیزیکی اشتباهی غیرقابل اغماض و برخلاف مصالح و سلامت عمومی جامعه است؛ بنده شخصاً با برگزاری این رویداد به صورت فیزیکی به شدت مخالفم و معتقدم این حرکت اصلاً درست نیست و مدیران سینمایی باید در خصوص این تصمیم اشتباه تجدید نظر کنند.

 • ستاره اسکندری در نشست خبری فیلم سینمایی«سرو زیر آب» ۱۳۹۹-۱۱-۱۸ ۱۱:۱۳

  فریبکاری به سبک مدیران سینمایی دولت بنفش/۵

  اسکندری: در جشنواره فیلم فجر سال جاری عدالتی وجود ندارد!/ چرا فقط به کسانی که برای خوش آمد جشنواره های غربی و درآمدزایی از گیشه فیلم می سازند توجه می شود؟

  سینماپرس: ستاره اسکندری که با اولین فیلمش در مقام کارگردان با عنوان «خورشید آن ماه» در جشنواره حضور دارد با انتقاد شدید از تصمیم نمایش تنها ۱۶ فیلم کاندید شده در جشنواره فیلم فجر گفت: وضعیت جشنواره ملغمه ای است که نمی توانیم به رعایت عدالت در آن معتقد باشیم؛ هیچ چیز در این جشنواره روشن و شفاف نیست! یکی از مهمترین اتفاقاتی که تاکنون در هیچ یک از جشنواره های دنیا رخ نداده و وقوع آن در جشنواره فجر حیرت آور است اینکه اعلام می شود ۵۷ فیلم در جشنواره حضور دارند اما تنها ۱۶ فیلم نمایش داده می شوند! این چه تصمیمی است؟ درخواست ما این است که حداقل آثارمان برای اهالی مطبوعات نمایش داده شود تا آن ها بتوانند قضاوت درستی بر آنچه در یک سال سینمای ایران پیش آمده داشته باشند.

 • بازید حسین انتظامی از سی و نهمین جشنواره فیلم فجر ۱۳۹۹-۱۱-۱۸ ۱۱:۱۱

  حاشیه نگاری از ششمین روز فجر سی و نهم؛

  از حضور کوتاه رئیس سازمان سینمایی در سینمای رسانه ها و انتقاد نسبت به عدم حضور وزیر ارشاد و سایر مدیران سینمایی تا بحث در خصوص صحت در آرای مردمی!

  سینماپرس: ششمین روز از برگزاری سی و نهمین جشنواره فیلم فجر با حاشیه های بسیاری همراه بود؛ حسین انتظامی رئیس سازمان سینمایی پس از گذشت ۶ روز از برگزاری جشنواره فیلم فجر بالاخره در برج میلاد حضور پیدا کرد اما بسیاری از اهالی رسانه و منتقدان همچنان منتظر حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر مدیران تابعه سازمان سینمایی در برج میلاد هستند و برخی از آن ها تأکید می کنند احتمالا امکان ابتلای بالا به ویروس کرونا در برج میلاد یکی از دلایل عدم حضور پررنگ مدیران سینمایی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این مکان است.

 • رقیه توکلی ۱۳۹۹-۱۱-۱۷ ۱۲:۵۳

  فریبکاری به سبک مدیران سینمایی دولت بنفش/۴

  توکلی: ای کاش همه آثار حاضر در جشنواره برای اهالی رسانه و منتقدان نمایش داده شوند

  سینماپرس: رقیه توکلی کارگردان سینما که با فیلم «مهران» در جشنواره حضور دارد با انتقاد شدید از تصمیم نمایش تنها ۱۶ فیلم کاندید شده در جشنواره فیلم فجر گفت: کاش در جشنواره هیأت انتخاب وجود داشت و همه چیز طبق روال سال های قبل پیش می رفت تا هیچ اجحافی در حق هیچ فیلمی صورت نگیرد؛ در حال حاضر بخش اعظمی از فیلم ها اسماً در جشنواره حضور دارند اما رسماً هیچ اثری از آن ها در جشنواره دیده نمی شود و حتی یک نمایش ساده برای آن ها در نظر گرفته نشده و همین باعث می شود تا بنده عنوان کنم به عنوان یک فیلمساز فریب خوردم و از دست اندرکاران جشنواره فیلم فجر گله مندم!

 • پنجمین روز سی و نهمین جشنواره فیلم فجر ۱۳۹۹-۱۱-۱۷ ۱۲:۵۱

  حاشیه نگاری از پنجمین روز فجر سی و نهم؛

  از حضور بدون ماسک فیلمساز معروف در سینمای رسانه ها و گسترش موج اعتراضات نسبت به برگزاری فیزیکی جشنواره فجر تا انتقاد شدید از سطح پایین کیفی آثار

  سینماپرس: پنجمین روز از برگزاری سی و نهمین جشنواره فیلم فجر با حاشیه های بسیاری همراه بود؛ بهروز افخمی کارگردان سینما از محدودیت‌های کرونا به شدت انتقاد کرد و آنها را ابلهانه خواند؛ وی که بدون ماسک در برج میلاد که به عنوان محلی اصلی استقرار اهالی رسانه شناخته می شود حضور پیدا کرده بود تحمیل کردن ماسک به مردم را کاری غلط دانست! انتشار ویدیوی مصاحبه این سینماگر بدون ماسک در برج میلاد موجی از انتقادات اهالی رسانه، هنرمندان و صاحب نظران را در پی داشت و همه یک صدا از مسئولان برگزاری جشنواره به ویژه دبیر این رویداد خواهان پاسخگویی جدی برای عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در جشنواره شدند و تأکید کردند مسئولان جشنواره باید به صورت جدی با هر فردی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کند برخورد قاطعانه داشته و از ورود وی به محل برگزاری جلوگیری نمایند.

 • رضا منتظری برنامه نقد سینما ۱۳۹۹-۱۱-۱۷ ۱۱:۴۹

  در برنامه «نقد سینما» عنوان شد؛

  منتظری: بودجه جشنواره در بحران کرونا باید به صنوف ضعیف خانه سینما اختصاص داده می شد/ امیدوارم برگزاری این رویداد باعث خیز پیک چهارم کرونا نشود!

  سینماپرس: در ویژه برنامه «نقد سینما» سیدرضا منتظری از سینماپرس همراه با سمیه مردانی از شبکه خبر با اجرای علیرضا مرادی در خصوص برخی مسائل مهم روز سینمای کشور از جمله عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در جشنواره فیلم فجر، سطح کیفی پایین آثار حاضر در جشنواره و... گفتگو کردند. منتظری در بخشی از این گفتگو اظهار داشت: بودجه جشنواره در بحران کرونا باید به صنوف ضعیف خانه سینما اختصاص داده می شد؛ بسیاری از سینماگران مدت ها است بیکار و محتاج ۱۰۰ هزار تومان پول هستند اما کسی به فریاد آن ها نمی رسد!

 • علی جبارزاده ۱۳۹۹-۱۱-۱۶ ۱۱:۵۹

  فریبکاری به سبک مدیران سینمایی دولت بنفش/۳

  جبارزاده: ستاد خبری جشنواره تمام سخنان انتقادی سینماگران را سانسور کرده و هر حرفی به نفع شان است را منتشر می کنند!

  سینماپرس: علی جبارزاده کارگردان سینما در خصوص فریبکاری مدیران سینمایی و دست اندرکاران برگزاری سی و نهمین جشنواره فیلم فجر در خصوص شوآف حضور ده ها اثر سینمایی در این رویداد گفت: جشنواره فیلم فجر به سمت و سویی می رود که کسی خارج از گعده های از پیش تعیین شده در آن شرکت نکند؛ جشنواره از قبل پیش بینی شده جلو می رود و رقابت در این رویداد بسیار ناعادلانه و ناسالم است.

 • چهارمین روز سی و نهمین جشنواره فیلم فجر ۱۳۹۹-۱۱-۱۶ ۱۱:۵۸

  حاشیه نگاری از چهارمین روز فجر سی و نهم؛

  از گسترش موج انتقادات نسبت به جشنواره فجر تا شنیده شدن خبرهایی مبنی بر تحریم جشنواره توسط برخی رسانه ها/ سینما در سوگ انصاریان!

  سینماپرس: چهارمین روز از برگزاری سی و نهمین جشنواره فیلم فجر با حاشیه های بسیاری همراه بود؛ خبر درگذشت زنده یاد علی انصاریان موج انتقادات اهالی رسانه و سینما را نسبت به برگزاری فیزیکی جشنواره را افزایش داد؛ بسیاری از اهالی سینما و رسانه جشنواره فجر را محلی برای گسترش بیشتر ویروس کرونا برشمردند و خواهان لغو این رویداد شدند. دست اندرکاران جشنواره نیز بلافاصله پس از انتشار خبر درگذشت این فوتبالیست و بازیگر بخشی از لابی برج میلاد را برای یادبود وی اختصاص دادند.

 • قنبری-توکلی-حر-رویین تن-اردکانی-رستگار-سربخش-فرحبخش-احمدجو-افشارزاده ۱۳۹۹-۱۱-۱۵ ۱۲:۱۴

  درخواست سینماگران از هیأت داوران جشنواره فجر؛

  تأکید بر لزوم توجه به فیلم های ارزشی و همخوانی جشنواره با اهداف انقلاب اسلامی

  سینماپرس: تعدادی از سینماگران و کارشناسان فرهنگی کشور همزمان با معرفی و آغاز فعالیت هیأت داوران سی و نهمین جشنواره فیلم فجر تأکید کردند: داوران جشنواره فجر باید با دیدگاه و بینش انقلابی بهترین آثار را انتخاب نمایند؛ این ترکیب فعلی اصلاً خوب نیست. دبیر جشنواره باید پاسخ دهد این هیأت داوران ضعیف، حسب چه معیاری انتخاب شده اند؟ این جشنواره برای آقای روحانی یا انتظامی و طباطبایی نژاد نیست که هرطور دوست داشته باشند دست به برگزاری اش بزنند!

 • نشست خبری فیلم سینمایی«تک تیرانداز» ۱۳۹۹-۱۱-۱۵ ۱۲:۰۸

  حاشیه نگاری از سومین روز فجر سی و نهم؛

  از تلاش دست اندرکاران جشنواره برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی در برج میلاد تا شنیدن اخبار نگران کننده از برخی سینماهای مردمی

  سینماپرس: سومین روز از برگزاری سی و نهمین جشنواره فیلم فجر با حاشیه های بسیاری همراه بود؛ دست اندرکاران جشنواره که طی دو روز گذشته با موج انتقادات نسبت به عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی روبرو شده بودند در این روز تمام تلاش خود را به کار بردند در برج میلاد تا حد ممکن فاصله گذاری اجتماعی رعایت شود!‌ البته این کار دسترسی اهالی رسانه به هنرمندان حاضر در این مجموعه را بسیار محدود می کرد و موجی از انتقادات آن ها را به ویژه در فضای مجازی به همراه داشت و برخی این پرسش را مطرح می کردند که «پس ما آمده ایم جشنواره چه کنیم؟»

 • گیتی معینی ۱۳۹۹-۱۱-۱۴ ۱۲:۱۹

  گفتگوی سینماپرس با یک بازیگر پیشکسوت؛

  معینی: سخت ترین نقشی که در طول تمام دوران زندگی ام ایفا کردم در «ابلق» بود/ به داد هنرمندان پیشکسوت برسید!

  سینماپرس: گیتی معینی بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون که در فیلم سینمایی «ابلق» به کارگردانی نرگس آبیار نقشی متفاوت ایفا کرده و به زعم بسیاری از کارشناسان یکی از شانس های طلایی دریافت سیمرغ بهترین بازیگر نقش مکمل زن را دارا است گفت: سخت ترین نقشی که در طول تمام دوران زندگی ام ایفا کردم در «ابلق» بود؛ من برای ایفای این نقش حدود ۳ ماه به صورت مستمر و شبانه روزی تمرین لهجه داشتم، گریم بسیار سنگینی را در این فیلم تحمل می کردم و آنقدر ایفای نقش برایم دشوار بود که کارم چندین بار به بیمارستان و دکتر و درمان کشید!

 • دومین روز سی و نهمین جشنواره فیلم فجر ۱۳۹۹-۱۱-۱۴ ۱۲:۱۱

  حاشیه نگاری از دومین روز فجر سی و نهم؛

  از هشدار مجدد وزارت بهداشت در خصوص عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی تا تأکید رئیس ستاد مقابله با کرونا بر نقض پروتکل ها در جشنواره فجر!

  سینماپرس: دومین روز از برگزاری سی و نهمین جشنواره فیلم فجر با حاشیه های بسیاری همراه بود؛ علیرضا زالی رئیس ستاد مقابله با کرونا استان تهران اعلام کرد:‌ با توجه به حساسیت تهران و تعهداتی که در خصوص برگزاری جشنواره فجر داده شده اما در حواشی آن شاهد نقض پروتکل‌ها بودیم که بسیار نگران کننده‌است. همچنین علیرضا رئیسی معاون وزارت بهداشت از احتمال تعطیلی جشنواره فیلم فجر در صورت عدم رعایت مقررات بهداشتی مربوط به کرونا خبر داد!‌ این هشدارها در حالی است که متأسفانه همچنان تا ساعات واپسین روز دوم جشنواره فجر شاهد نقض پروتکل های بهداشتی بود که ناقوس شوم موج چهارم کرونا را بیش از پیش طنین انداز کرده است.

 • فرزاد موتمن در چهارمین روز سی‌وششمین جشنواره جهانی فیلم فجر ۱۳۹۹-۱۱-۱۳ ۱۱:۵۴

  انتقاد سینماگران از برگزاری فیزیکی جشنواره فجر در بحران کرونا/۶

  موتمن: متأسفم که مدیران به جای ساماندهی شرایط اسفبار و بحرانی سینما اصرار به برگزاری دورهمی دارند/ سینمای ما در بدترین شرایط ممکن به سر می برد!

  سینماپرس: فرزاد موتمن کارگردان مطرح سینما گفت: متأسفم که مدیران به جای ساماندهی شرایط اسفبار و بحرانی سینما اصرار به برگزاری دورهمی دارند؛ این اتفاق در حالی است که مهمترین رویدادهای سینمایی جهان یک به یک در حال لغو و تعویق هستند و از سوی دیگر هشدارهای جدی بابت آغاز موج چهارم کرونا داده می شود!

 • کاوه صباغ زاده در نشست نقد و بررسی فیلم سینمایی ایتالیا ایتالیا ۱۳۹۹-۱۱-۱۳ ۱۱:۴۸

  گفتگوی سینماپرس با یک فیلمساز جوان؛

  صباغ زاده: در فیلم هایم از رئالیسم فرار می کنم/ برخلاف اغلب فیلم های امروز سینمای ایران در فیلم من هیچ خبری از خیانت و تجاوز و قتل و مواد مخدر و طلاق و خیابان گردی نیست!

  سینماپرس: کاوه صباغ زاده فیلمساز جوان سینما که امسال با دومین اثر سینمایی اش «رمانتیسم عماد و طوبا» در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر حضور دارد گفت: من در فیلم هایم از رئالیسم فرار می کنم؛ به دلیل آنکه سینمای ما سال ها است درگیر رئالیسم شده و بخش خیال انگیز و فانتزی در سینما نداریم. فیلم ها به شدت تابع واقعیت های روزمره اجتماعی شدند و من وقتی خودم را به جای یک مخاطب می گذارم می بینیم هیچ تمایل و رغبتی برای رفتن به سینما و تماشای فیلم های تکراری ندارم از این رو همه تلاشم این است که با نگاه و دنیایی متفاوت دست به تولید فیلم هایم بزنم تا مخاطبان خسته شده از سینمای تکراری را برای حضور در سالن های سینما ترغیب کنم.

 • اولین روز سی و نهمین جشنواره فیلم فجر ۱۳۹۹-۱۱-۱۳ ۱۱:۴۷

  حاشیه نگاری از اولین روز فجر سی و نهم؛

  ژانر وحشت در جشنواره فیلم فجر/ از عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی تا انتقاد گسترده منتقدان، اهالی رسانه و هنرمندان از برگزاری جشنواره خنثی در بحران کرونا!

  سینماپرس: اولین روز از برگزاری سی و نهمین جشنواره فیلم فجر با حاشیه های بسیاری همراه بود؛ مهمترین این حواشی مربوط به عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی در سینماها به ویژه در برج میلاد که به عنوان محل اصلی استقرار اهالی رسانه برگزیده شده، بود به نحوی که در ساعات پایانی شب علیرضا وهاب زاده مشاور وزیر بهداشت اتفاقات رخ داده در برج میلاد را تخلف دانست و خواهان پاسخگویی دست اندرکاران جشنواره شد؛ بسیاری از چهره های سرشناس فرهنگی و هنری نیز در صفحات مجازی شان خواستار لغو هرچه سریع تر جشنواره فجر شدند و تأکید کردند در صورت عدم لغو این رویداد ظرف هفته های آتی شاهد موج سهمگین چهارم ویروس کرونا در کشور خواهیم بود.

 • پیام آزادی ۱۳۹۹-۱۱-۱۲ ۱۶:۳۵

  گفتگوی سینماپرس با یک آهنگساز؛

  آزادی: موسیقی «رمانتیسم عماد و طوبا» به سبک فانتزی درام های آمریکایی است/ داستان فیلم «گیجگاه» در دهه ۷۰ می گذرد و از این رو موسیقی آن را بر اساس سینمای این دهه ساختم

  سینماپرس: پیام آزادی آهنگساز سینما که با ۲ فیلم سینمایی «رمانتیسم عماد و طوبا» و «گیجگاه» در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر حضور دارد گفت: موسیقی «رمانتیسم عماد و طوبا» به سبک فانتزی درام های آمریکایی است، این فیلم به شدت موسیقی محور است به نحوی که یک کاراکتر جدی در فیلم موسیقی است اما «گیجگاه» فضای به شدت متضادی با «رمانتیسم عماد و طوبا» دارد و از آن جا که داستانش در دهه ۷۰ می گذرد ما از موسیقی دهه ۷۰ سینمای ایران که بزرگانی چون زنده یادان بابک بیات، ناصر چشم آذر و... می ساختند برای آن بهره گرفتیم.

 • نادر طریقت ۱۳۹۹-۱۱-۱۲ ۱۶:۳۴

  انتقاد سینماگران از برگزاری فیزیکی جشنواره فجر در بحران کرونا/۵

  طریقت: رعایت پروتکل های بهداشتی شوخی است!

  سینماپرس: نادر طریقت کارگردان سینما و تلویزیون با انتقاد شدید از برگزاری فیزیکی جشنواره فیلم فجر در بحران کرونا گفت: اکثریت بزرگان سینما با برگزاری جشنواره فیلم فجر به صورت فیزیکی و با حضور مردم و منتقدان و روزنامه نگاران مخالفند اما کسانی که می خواهند پول بیت المال را بر باد دهند از برگزاری جشنواره دفاع می کنند؛ بی شک حضور مردم در این رویداد موجبات گسترش هرچه بیشتر ویروس کرونا را فراهم می سازد و دعوت به یک مرگ دسته جمعی است!

 • محمدرضا اسلاملو در نشست تخصصی پژوهش در فیلمنامه نویسی سینمای انقلاب و دفاع مقدس ۱۳۹۹-۱۱-۱۲ ۱۶:۳۳

  بررسی عملکرد ۸ ساله مدیران سینمایی دولت بنفش/۴

  اسلاملو: سینمایی که مدیران در ۸ سال اخیر ترویج کردند، سینمایی فشل و عاری از ارزش های ناب انقلابی و مقاومت اسلامی بود

  سینماپرس: محمدرضا اسلاملو کارگردان سینما با انتقاد شدید از عملکرد غلط مدیران سینمایی دولت تدبیر و امید طی ۸ سال گذشته اظهار داشت: سینمایی که مدیران در ۸ سال اخیر ترویج کردند، سینمایی فشل و عاری از ارزش های ناب انقلابی و مقاومت اسلامی بود؛ هیچ اثر شاخصی در خصوص مسائل عقیدتی و ارزشی که این ملت بزرگ و شریف برای آن انقلاب کردند و ضمن تو دهانی به استکبار جهانی سال ها با تحریم و مشکلات کنار آمدند تولید نشد و این یعنی آنکه مدیران سینمایی اصلاً به این ارزش ها باور و اعتقادی ندارند.