سه‌شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۲

۸ سال عملکرد دولت روحانی در حوزه سینما/۲۱

نیک بین: مدیری برای اداره سازمان سینمایی ایده آل است که هم اصول مدیریت بداند و هم جزو چهره های شناخته شده سینما باشد

محمد نیک بین

سینماپرس: محمد نیک بین تهیه کننده سینما در خصوص ۸ سال عملکرد دولت روحانی در حوزه سینما و انتظارات از رئیس جمهور آینده گفت: مدیری برای اداره سازمان سینمایی ایده آل است که هم اصول مدیریت بداند و هم جزو چهره های شناخته شده سینما باشد در این صورت ما می توانیم شاهد بهبود اوضاع و احوال سینما باشیم و امیدوار باشیم که وضعیت کمی بهتر خواهد شد!

تهیه کننده فیلم های سینمایی «بمانی» و «کاغذ خروس نشان» در گفتگو با خبرنگار سینماپرس افزود: بی شک بزرگترین معضل سینما در این سال ها مسأله تعدد مراجع تصمیم گیری بوده و این در حالی است که بنابر قانون تنها باید فقط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان سینمایی در رابطه با سینما سیاست گذاری داشته باشند.

وی ادامه داد: ما در حال حاضر با تعدد نظرات در سینما روبرو هستیم و این مسأله باعث بلاتکلیفی سینماگران شده که نمی دانند باید بنا بر کدامین سیاست ها مبادرت به تولید آثارشان کنند تا فیلم های شان با مشکل توقیف، ممیزی و... روبرو نشود.

نیک بین تأکید کرد: اعمال نظر از سمت افراد مختلف به سینما ضرر و لطمه جدی می زند و این مسأله اولین کاری است که مدیران بعدی سازمان سینمایی باید در صدد حل کردنش برآیند. سینما نیاز به تولید کارهای به روز و خلاقانه تر دارد و مدیران سینمایی باید به سینماگران اعتماد بیشتری داشته باشند چرا که بی تردید فیلمسازانی که در این کشور فعالیت می کنند هدف شان انجام دادن کارهای خوب برای جامعه است.

تهیه کننده فیلم های سینمایی «تسویه حساب» و «آتش بس» خاطرنشان کرد: سازمان سینمایی نباید اجازه دخالت نهادهای دیگر در امور سینما را بدهد و باید سیاست گذاری های خود را به صورت شفاف بیان کند تا مدیران میانی نتوانند با اعمال سلایق شخصی شان فیلم ها را دچار مشکل کنند.

این سینماگر سپس یادآور شد: متأسفانه سینمای ایران همواره با مشکلات و معضلات پیچیده و متعددی روبرو است که هیچ گاه این مشکلات به طور کلی حل و فصل نشده اند؛ بنده معتقدم اگر حتی اداره سینما به سمت خصوصی شدن پیش برود وضعیت بهتر خواهد شد و ما باید تدبیری داشته باشیم تا اداره سینما پس از سال ها از شکل فعلی خارج شود و افرادی از بدنه سینما بتوانند اداره آن را در دست بگیرند.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.