نمایش همه
 • شورای عالی سینما ۱۴۰۰-۰۷-۲۱ ۱۲:۲۱

  از شکل‌گیری در دولت دهم تا تعطیلی در دولت ولنگار «حسن روحانی»؛

  «شورای ‌عالی سینما»؛ نخستین گام عملی «دولت سیزدهم» در مسیر بازسازی ساختارهای فرهنگی

  سینماپرس: انجام یک «حرکت انقلابی» و شروع فرایند «بازسازی انقلابی» در «صنعت-هنر- رسانه سینمای ایران» آرزو و خواست اکثریت اهالی دغدغه‌مند آن است. خواه این «حرکت» و «بازسازی» به مزاج عده‌ای شاه‌نشین خوش نیاید و مذاق معدودی جماعت همیشه طلب‌کار را تلخ سازد و مورد هجمه توسط طیفی معلوم الحال در سینمای کشور واقع شود.

 • دفاع مقدس ۱۴۰۰-۰۶-۳۱ ۱۱:۳۶

  ضوابط تحقق تمدّن اسلامی-ایرانی در قرن ۱۴۰۰ هجری‌شمسی (۴)

  تمرکز «دشمن» بر استفاده از «جنگ نرم» همراه با لاف‌زَدن از «جنگ سخت»

  سینماپرس: برون‌رفت مقتدرانه «ایران» از معرکه هشت‌سال «جنگ تحمیلی» و بالاخص تجربه شکست «رژیم بعث عراق» آن هم با وجود برخورداری از حمایت‌های مادی و معنوی گسترده و همه‌جانبه و در نهایت رسوایی مفتضحانه «نظام سلطه» در فرایند «عملیات مرصاد» موجب شد تا گزینه «جنگ سخت» برای همیشه کارکرد خود را برای «دشمنی دشمنان» از دست بدهد و تنها به عنوان یک «گزینه روی میز» از قابلیت ترساندن طیف مذبذبین از مسئولان «جمهوری اسلامی» برخوردار باشد!

 • انقلاب فرهنگی ۱۴۰۰-۰۶-۲۴ ۱۱:۴۶

  ضوابط تحقق تمدّن اسلامی-ایرانی در قرن ۱۴۰۰ هجری‌شمسی (۳)

  مواجهه با «انقلاب فرهنگی» با پتانسیل‌ «نفوذ فردی» و «نفوذ جریایی»

  سینماپرس: ماهیت هویّت‌بخش «انقلاب اسلامی» برای ملت ایران و سایر مردم مظلوم و تحت ستم در سراسر جهان، آنچنان اهمیت داشت که از همان بدو پیروزی انقلاب در ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ هجری‌شمسی، نظام «جمهوری اسلامی ایران» را درگیر یک نبرد سیاسی، نبرد فکری، نبرد نرم و به تعبیر دقیق جامع آن، یک «جنگ نرم» گسترده با جبهه‌ی وسیع ظلم و کفر و استکبار قرار داد.

 • انقلاب فرهنگی ۱۴۰۰-۰۶-۱۷ ۱۳:۰۳

  ضوابط تحقق تمدّن اسلامی-ایرانی در قرن ۱۴۰۰ هجری شمسی (۲)

  فرجام «انقلاب فرهنگی» در «گام نخست انقلاب اسلامی»

  سینماپرس: پُرواضح است که اگر جنایت بزرگ برخی مدیران التقاط‌اندیش و بی‌کفایت و نفوذی و ... در دولت‌هایی همچون «دولت حسن روحانی» و بویژه اقدامات برخی از ایشان در آسیب رساندن به مقوله «انقلاب فرهنگی» در «گام نخست انقلاب اسلامی» نبود؛ قطعا «شورای عالی انقلاب فرهنگی» می‌توانست امروزه ساختار حکمرانی منسجم‌تری را در اختیار نظام «جمهوری اسلامی ایران» قرار دهد.

 • مدیریت فرهنگی ۱۴۰۰-۰۶-۱۰ ۱۶:۵۶

  ضوابط تحقق تمدّن اسلامی-ایرانی در قرن ۱۴۰۰ هجری شمسی (۱)

  بازسازی انقلابی فرهنگ، الزامی برای دولتمردان سیزدهم

  سینماپرس: «انقلاب اسلامی» با عبور از «چهل سالگی» خود و در عین حال ورود سلامت و مقتدرانه به «قرن ۱۴۰۰ هجری‌شمسی» نشان داد که دیگر به دوران بلوغ خود رسیده است و آنچنان پیوند عمیقی میان «ملت ایران» و «جمهوری اسلامی» شکل گرفته و «انقلاب اسلامی» از چنان ثباتی برخوردار شده که قادر به هضم و دفع دولت‌های پُر از فساد می‌باشد.

 • لبیک یا حسین ۱۴۰۰-۰۵-۲۶ ۱۹:۱۴

  با نگاهی به واقعه کربلا

  «هَیْهاتَ مِنَّا الذِّلَّةَ» مفهومی گمشده در قبیله «شبه روشنفکران» و «سلبریتی‌ها»

  سینماپرس: «ذلت نفس» زمینه‌ساز «ذلت سیاسی» است؛ همان چیزی که در «عرصه فرهنگ و هنر» سال‌هاست که توسط طیف منوالفکر سینمای ایران و تحت عناوین پُرطمطراق «سینمای اجتماعی» مورد پیگیری واقع شده و در حال حاضر به چنان سطحی از وقاحت رسیده که منجر به تولید و اکران آثاری مساله دار بر پرده نقره‌ای سینما و در کلیت فضای رسانه‌ای کشور گردیده است.

 • آیت الله رئیسی-روحانی ۱۴۰۰-۰۵-۲۰ ۱۰:۳۳

  تاملی درباره‌ی چرایی تاخیر در معرفی «کابینه سیزدهم»

  «سید ابراهیم رئیسی» و چالش ولنگاری و نابسامانی برجای مانده از «دولت دوازدهم»

  سینماپرس: توصیه ویژه «امام خامنه‌ای» به شخص رییس جمهور و تاکید ایشان در «مراسم تنفیذ» بر این مهم که «در تشکیل دولت ان‌شاءالله بایستی سرعت عمل به خرج داده بشود» سبب شد تا تاخیر صورت گرفته در معرفی کابینه به عنوان نخستین ابهام  «دولت سیزدهم» در پیگیری منویات رهبری معرفی گردد.

 • غدیر ۱۴۰۰-۰۵-۰۶ ۱۲:۲۳

  در آستانه «غدیر ۱۴۰۰ هجری شمسی»

  لزوم پیگیری الگوی «غدیر» در «دولت سیزدهم» به عنوان کارویژه‌ی «انقلاب فرهنگی پیامبر اعظم»

  سینماپرس: دقت در انتخاب مدیران فرهنگی «دولت سیزدهم» از اهمیتی به مراتب بیشتر از انتخاب مدیران اجرایی در سایر بخش‌ها برخوردار است و توجه ویژه «رییس جمهور منتخب» را می‌طلبد. این در حالی است که «وزیر ارشاد فعلی» از جمله معدود وزیرانی است که هنوز گزارش جامعی از وضعیت تاسف‌بار عرصه فرهنگ و هنر تنظیم نکرده و به دیدار ایشان نرفته است!

 • صدا و سیما ۱۴۰۰-۰۴-۲۹ ۱۲:۱۳

  امیدهایی که با تغییر در «سازمان صدا و سیما» ایجاد خواهد شد (۲)

  از حضور «مدیران ارشد متفکر» تا اصلاح روند جذب و بکارگیری «مدیران میانی» و «مدیران عملیاتی»

  سینماپرس: بیش از ۱۵ سال حضور و حکمرانی طیف خاصی از مهندسان بر عرصه ریاست سازمان صدا و سیما موجب شد تا در عمل، مفهوم «تیم هماهنگ» در عرصه مدیریت «رسانه ملی» از جایگاه اصیل خود به عنوان «کانون تفکر» یا همان «تینک تنک» فاصله گرفته و در قالب‌های سخیفی همچون «بچه محل‌ها» و «امام صادقی‌ها» و «حلقه بازنشستگان» و ...، ظهور و بروز یابد.

 • صدا و سیما ۱۴۰۰-۰۴-۲۳ ۱۱:۱۴

  امیدهایی که با تغییر در «سازمان صدا و سیما» ایجاد خواهد شد

  لزوم بازگشت «رسانه ملی» به مأموریتِ محوری خود در «دوران پسا روحانی»

  سینماپرس: با پایان یافتن دوران سیاه «دولت حسن روحانی» باید امید داشت نگاه «کلان استراتژیک» به مدیریت سازمان صداوسیما بازگردد و این مجموعه مهم و تاثیرگذار فرهنگی موضوع «تحول نرم‌افزاری» را به اولویت نخست این سازمان بی‌بدیل رسانه‌ای در کشور مبدل نماید.

 • حسین انتظامی در ششمین روز سی و هشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر ۱۴۰۰-۰۴-۱۶ ۱۱:۱۷

  آخرین تلاش «دولتمردان حسن روحانی» برای «شوآف‌ رسانه‌ای»

  «رپرتاژ سازی» با عنوان «کمک‌های کرونایی سازمان سینمایی»

  سینماپرس: بَزَک رزومه مدیران فرهنگی و بالاخص سینمایی در این روزهای پایانی «دولت دوازدهم» ادامه دارد و در این میان انتشار «بودجه کرونایی سازمان سینمایی کشور» را می‌توان به عنوان آخرین پروپاگاندای مدیران سینمایی قلمداد نمود. گزارشی که مصداقی مناسب برای سنجش میزان «وِل‌شدگی بیت‌المال» در عرصه رسمی فرهنگ، هنر و رسانه در «دولت حسن روحانی» است.

 • شما سینما را مدیریت می کنید یا سینما شما را؟!؛ انتظامی ۱۴۰۰-۰۴-۰۹ ۱۱:۵۹

  تقصیر یا قصور؛ مساله این است!

  ۳۶۸ روز غفلت سازمان سینمایی و نهادهای فرهنگی از پیگیری مطالبات صریح رهبری معظم انقلاب

  سینماپرس: غلبه شرایط «نفوذ فرهنگی» و گسترش آن در «دولت حسن روحانی» سبب شده تا تلفیق این پدیده شوم با «وِل شدگی فضای فرهنگی کشور» به نحوی موثر بر فضای کلی صنعت سینمای ایران تاثیر بگذارد. تاثیری ویژه که موجب شده تا در طی یک‌سال گذشته نیز همچنان شاهد تولید محصولات فرهنگی و برخی آثار سینمایی معارض نظام جمهوری اسلامی و عموما در تقابل مستقیم با مصالح فرهنگی جامعه باشیم.

 • حمایت سلبریتی ها از حسن روحانی-2 ۱۴۰۰-۰۴-۰۲ ۱۱:۵۰

  وقتی «زمستان» با انتخابات ۲۸ خرداد به سرآمد و «روسیاهی» ماند به دولت حسن روحانی در کنار مشتی سلبریتی!

  سینماپرس: انتخابات ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ هجری‌شمسی را می‌توان در زمره یکی از اعجاب‌برانگیزترین رویدادهای انقلاب اسلامی قلمداد نمود. انتخاباتی که با حضور حماسی و شورانگیز مردم ایران همراه گردید و این در شرایطی بود که عوامل بازدارنده بسیاری وجود داشت.

 • مناظره انتخابات ۱۴۰۰-۰۳-۱۹ ۱۱:۴۰

  بُنیه ضعیف رسانه ملی برای برگزاری یک مناظره حداقلی

  عامل ترسیم بی‌فرهنگی در برنامه های نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری چه کسی است!؟

  سینماپرس: سطح نازل و کیفیت پایین برگزاری مناظره‌های تلویزیونی در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، شاید تنها سخن مشترک میان تمامی نامزدهای شرکت کننده در این دوره از رقابت‌های انتخاباتی باشد که به زبان‌های مختلف بیان شده است.

 • محمدمهدی عسگرپور در هشتمین روز سی و هشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر ۱۴۰۰-۰۳-۱۲ ۱۱:۲۶

  اندر احوال «سی و هشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر» (۱)

  «سی و هشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر» هجویه‌ای برای روزهای پایانی مدیران بنفش!

  سینماپرس: مرور جشنواره سی و هشتم به وضوح اثبات می‌کند که جشنواره جهانی فجر بیش از هر چیز تبدیل به مهمانی ویژه‌ای شده است که قرار است تا معاش قبیله‌ای خاص را با عنوان برگزار کننده رقم بزند و اسباب دید و بازدید و دورهمی طیفی خاص را فراهم سازد.

 • محمدمهدی عسگرپور در سومین روز سی و هشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر ۱۴۰۰-۰۳-۱۰ ۱۲:۳۸

  در شرایط «ولنگاری فرهنگی»

  افشای عمق جریان «نفوذ فرهنگی» با اکران عمومی «دختر لُر» در سی و هشتمین جشنواره جهانی فجر

  سینماپرس: اکران عمومی فیلم سینمایی «دختر لُر» در سی و هشتمین جشنواره جهانی فجر را می‌توان شاهد مثالی روشن برای شک در میزان جهالت و یا نفوذی بودن متولیان سینمایی کشور قلمداد نمود. متولیانی که یا آنقدر بی‌سواد هستند که معنی و چرایی تمرکز اثر بر «ایران نوین» را نمی‌فهمند.

 • تثبیت جایگاه مدیریتی «تکنوکرات‌ها» ۱۴۰۰-۰۳-۰۵ ۱۱:۴۲

  به بهانه انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ (۲)

  دعوایی که در دهه دوم انقلاب اسلامی موجب تثبیت جایگاه مدیریتی «تکنوکرات‌ها» شد

  سینماپرس: سینمای ایران به دلیل ساختار تکنیکی خود به صورت سنتی در احاطه‌ی جریانات تکنوکرات با بن‌مایه‌های چپ فکری قرار داشت و از این جهت توانست تا به صورت ویژه‌ای با مدیریت فرهنگی کشور در دهه نخست انقلاب اسلامی ارتباط برقرار نموده و به سبب برخورداری از حمایت‌های مادی و معنوی ایشان به بیراهه‌ سینمای اجتماعی اعتقاد جدی پیدا کرده و این اعتقاد تا به آنجا عمیق کردید که این همراهی در مسیر پوست‌اندازی صورت گرفته توسط همان طیف از مدیران در دهه دوم انقلاب اسلامی نیز امتداد یافت.

 • تکنوکراسی ۱۴۰۰-۰۲-۲۹ ۱۱:۳۰

  به بهانه انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ (۱)

  جولان «تکنوکرات‌ها» از مُدل بی‌ریش در دوران «پهلوی» تا باریش در «جمهوری اسلامی»

  سینماپرس: سیطره اندیشه‌ تکنوکرات بر ساحت فرهنگ و هنر سبب شد تا در پس از پیروزی انقلاب اسلامی، رسانه‌های کشور از جمله سینما، نه تنها به زدودن اثرات تهاجم فرهنگی حساب شده عصر پهلوی همت نکنند؛ بلکه با غفلت از وظایف و مسئولیت‌هایشان، باعث تشدید رسوبات فرهنگی به جای مانده از آن دوران شوند.

 • مدیریت فرهنگی ۱۴۰۰-۰۲-۲۲ ۱۲:۰۲

  برکات رمضان ۱۴۰۰ هجری شمسی

  توجه به «فطرت الهی نظام جمهوری اسلامی» همزمان با «زایل شدن چهره نفاق» طیف خاصی از متولیان اجرایی کشور

  سینماپرس: پس از رمضان ۱۴۰۰ هجری‌شمسی دیگر نمی‌توان ضمن مرور تولیدات حمایت شده در بخش‌های مختلف «سازمان سینمایی» ، از تولید فیلم‌های سینمایی «تی تی» و «یوا» و « زالاوا» و «مسیرمعکوس» و «رمانتیسم عماد و طوبی» و ... و یا صدور مجوز تولید آثار سخیفی همچون پنجاه کیلو آلبالو و رحمان ۱۴۰۰، هجوم، عرق سرد، خانه دختر و ...، کثرت و فراگیری چنین تولیداتی را تنها محصول «ولنگاری» موجود بر عرصه مدیریت فرهنگی قلمداد نمود!

 • سینما ۱۴۰۰-۰۲-۱۵ ۱۲:۳۶

  چگونه جحودهای صهیونیست مانع تولید فیلم و سریال استراتژیک در ایران می‌شوند!؟

  وقتی مدیران فرهنگی باورمند به «لیبرالیسم» عامل تضعیف جبهه مقاومت در «میدان رسانه‌ای» می‌شوند

  سینماپرس: شاید آن هنگام که امام خمینی (ره) در ۱۶ مرداد ۱۳۵۸ هجری‌شمسی با صدور پیام تاریخی خود جمیع مسلمانان جهان را دعوت فرمودند تا آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را که از ایام قدر است و می‌تواند تعیین‌کننده سرنوشت مردم فلسطین نیز باشد را به عنوان «روز قدس» برگزیده و طی مراسمی همبستگی بین‌المللی مسلمانان را در حمایت از حقوق قانونی مردم مسلمان را به جهانیان اعلام نمایند و ...؛ کمتر کسی تصور می‌کرد که این اقدام مقدمه‌ای برای تحقق فرمان محو اسرائیل از صحنه روزگار است.

 • بعثت پیامبر و انقلاب اسلامی ۱۳۹۹-۱۲-۲۰ ۱۳:۱۱

  به مناسبت سالروز بعثت پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله

  غفلت صنعت سینمای ایران از بعثتِ «الگوی اسلام ناب محمدی»

  سینماپرس: واپسین روزهای قرن سیزدهم هجری‌شمسی در حالی سپری می‌شود که الگوی اسلام ناب محمدی یک راه سوّمی را به دنیا پیشنهاد کرده‌ است. نه راه سوسیالیستی در اقتصاد و تبعات اقتصاد، نه راه لیبرال دموکراسیِ غرب با تبعات و خصوصیّاتی که دنبالش هست؛ یک راه سوّمی که در قالب انقلاب اسلامی به دنیا عرضه شد و توانست در صورت وضعیت نظام جمهوری اسلامی ایران گام نخست خود را با صلابت هرچه تمام بردارد.

 • سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران ۱۳۹۹-۱۲-۱۸ ۱۲:۲۱

  اندر احوال سی و هفتمین جشنواره فیلم کوتاه تهران (۲)

  غفلت متولیان فرهنگی عامل حرکت فیلم کوتاه بر مدار دستورالعمل‌های ابلاغی نظام لیبرالیسم

  سینماپرس: سی و هفتمین جشنواره فیلم کوتاه تهران به وضوح  نشان‌دهنده مسیر اشتباه و فرصت‌سوزی آشکار در انجمن سینمای جوانان ایران است. به نحوی که در این دوره شاهدیم فیلم‌های کوتاه داستانی، به جای آنکه تابع ارزش‌های رسانه‌ای و تربیتی جمهوری اسلامی ایران باشند، عمدتا تابع «ارزش‌های ذوقی» خود فیلمسازان و یا ارزش‌های حقنه شده توسط محافل شبه‌روشنفکری لانه کرده بر بدنه سینمای کشور هستند.

 • جشنواره بین‌المللی فیلم برلین ۱۳۹۹-۱۲-۱۳ ۱۳:۳۵

  به بهانه جشنواره بین‌المللی فیلم برلین ۲۰۲۱ (۲)

  قصیده‌ای در محکومیت سیستم قضایی نظام برای انعام گرفتن از موجودیتی همچون «برلیناله»

  سینماپرس: سال‌هاست که متولیان اجرایی کشور چه در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و چه در وزارت امورخاجه نمی‌دانند و یا نمی‌خواهند بدانند که در عرصه‌های نوین روابط بین الملل و بالاخص در صحنه دیپلماسی عمومی ( Public Diplomacy ) از چه جایگاه ویژه‌ای برخوردار بوده و ملزم به رعایت و یا اِعمال چه وظایف ایجابی و سلبی مهمی می‌باشند. موضوعی که سبب شده تا هم تصویر ارایه شده از جمهور اسلامی ایران در جهان با واقعیت‌های کشور از فاصله چشمگیری بر خوردار باشد و هم عرصه فرهنگی کشور با حفره‌های بسیاری مواجه شود.

 • جشنواره بین‌المللی فیلم برلین ۱۳۹۹-۱۲-۱۲ ۱۶:۲۴

  به بهانه جشنواره بین‌المللی فیلم برلین ۲۰۲۱ (۱)

  قصیده « برلین» در مواجهه نرم با نظام جمهوری اسلامی

  سینماپرس: جشنواره بین‌المللی فیلم برلین (Berlin International Film Festival) سال‌هاست که به عنوان یکی از سیاست‌زده‌ترین رویدادهای سینمایی جهان شناخته می‌شود. جشنواره‌ای که از بدو تاسیس خود تحت نفوذ سه کشور بلوک غرب به عنوان متفقین قرار گرفت و آنچنان بر منطق دیپلماسی عمومی اتحادیه اروپا و در خط مقدم دیپلماسی فرهنگی آلمان غربی دیروز یا همان جمهوری فدرال آلمان امروز به پیش رفت که در حال حاضر به عنوان یکی از ابزارهای مهم حمایتی غرب برای تزریق منابع مادی و معنوی به برخی محافل و اپوزیسیون‌های حاضر در کشورهای مختلف شناخته می‌شود.

 • حسین انتظامی ۱۳۹۹-۱۲-۱۱ ۱۲:۰۹

  خاطرات درون خانوادگی فجر سی و نهم (۴)

  طرح شکست خورده «اقتباس سینمایی» و اشتباه مدیران سینمایی در توزیع بیت‌المال میان طیفی از سینماگران

  سینماپرس: اگر «کرونا» حدود یک سال است که از ناحیه ضعف سیستم ایمنی بدن رسوخ می‌کند؛ «کرونای نفوذ و وقاحت» سال‌های بسیاری است که از ناحیه ضعف مدیران سینمایی، به کل سیستم فرهنگی، و نهایتاً به ذهن و عقیده برخی مردم سرایت کرده است.

 • حاشیه فیلم فجر ۱۳۹۹-۱۲-۰۴ ۱۲:۰۱

  خاطرات درون خانوادگی فجر سی و نهم (۳)

  از غلبه «فرمالیسم» بر تولیدات «سینمای استراتژیک» تا مواجهه مستقیم با «سینمای قهرمان محور»

  سینماپرس: سی و نهمین جشنواره فیلم فجر با حضور چند اثر شاخص در حوزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس همراه بود. آثاری در ژانر سینمای استراتژیک که ضمن رعایت فُرم سینمایی نسبتا مناسب، توانسته بودند خود را در میان ۱۶ اثر راه یافته به بخش نامزدی سودای سیمرغ جای دهند.

 • حاشیه فیلم فجر ۱۳۹۹-۱۱-۲۸ ۱۲:۲۴

  خاطرات درون خانوادگی فجر سی و نهم (۲)

  غلبه «ژانر سینمای استراتژیک» با دنده معکوس و در جهت منویات اغیار

  سینماپرس: غلبه ژانر سینمای استراتژیک در مجموع تولیدات به نمایش درآمده درسی و نهمین جشنواره فیلم فجر نه تنها به معنی همسو و در راستا بودن تمامی این تولیدات با اهداف کلان نظام جمهوری اسلامی نمی‌باشد؛ بلکه به مفهوم استفاده قابل توجه و تمرکز ویژه جریانات معارض با اهداف انقلاب اسلامی از ظرفیت فرهنگی کشور و به‌کارگیری ابزار رسانه‌ای توانمندی همچون سینما، در مسیر مواجهه با سبک زندگی اسلامی و ایرانی می‌باشد.

 • مراسم اختتامیه سی و نهمین جشنواره فیلم فجر ۱۳۹۹-۱۱-۲۶ ۱۰:۵۷

  خاطرات درون خانوادگی فجر سی و نهم (۱)

  کاشت یأس و پشیمانی با مُشتی «فیلم سیاه» در آستانه ورود به «سال ۱۴۰۰»

  سینماپرس: سی و نهمین جشنواره فیلم فجر اگر چه به شکلی کاملا سَمبل شده و در یک ماراتن نحیف و کرونا زده به پایان رسید، اما مرور دقیق مجموع آثار به نمایش درآمده در این دوره از جشنواره به وضوح نشان می‌دهد که صنعت سینمای ایران، به سبب سیطره مدیریت غلط و به شدت نابخردانه حاکم بر فرهنگ و سینمای کشور، میزبان خوبی برای سده جدید نیست!

 • راهپیمایی 22 بهمن ۱۳۹۹-۱۱-۲۱ ۱۲:۳۵

  به بهانه چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی

  جرم متولیان فرهنگی کشور در عدم تلاش برای ثبت «ایستادگی ملت ایران»

  سینماپرس: متولیان فرهنگی کشور در بخش‌های مختلف و در نهادهای گوناگون وظیفه داشتند تا با حمایت از تولیدات فرهنگی مختلف، نگذارند تاریخ انقلاب اسلامی فراموش شود. تولیداتی که فقدان آن سبب شده تا نه تنها ابعاد جنگ سخت و یا جنگ نرم و یا جنگ نیمه سخت نظام سلطه با جمهوری اسلامی از قابلیت انتقال به آینده تاریخ برخوردار نباشد؛ بلکه نحوه مقاومت ملت ایران و تاریخچه چهل و دوسال ایستادگی در برابر نظام سلطه نیز یا فراموش شده و یا با تحریف مواجه گردد.

 • هشتمین روز سی و نهمین جشنواره فیلم فجر ۱۳۹۹-۱۱-۲۰ ۱۲:۲۸

  سایه عدم مشروعیت و مقبولیت بر سر جشنواره فیلم فجر

  وقتی فرجام مدیریت فاشیستی به نامزدی مُشتی فیلم سیاه و بی همه چیز منجر می‌شود

  سینماپرس: مرور عموم آثار به نمایش درآمده در این دوره از جشنواره، به وضوح جنایت فرهنگی صورت گرفته در معاونت ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی را در دوران مدیریت جناب آقای انتظامی نشان می‌دهد؛ دورانی که آقای دبیر فعلی سی و نهمین جشنواره فیلم فجر ریاست این معاونت را عهده‌دار بوده است!