یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۷

اصرار برای برگزاری «شو» ی جهانی فجر در بحران کرونا/۱۱

گودرزی: در این روزهای سیاه کرونایی برگزاری هیچ جشن و جشنواره ای به صورت فیزیکی عقلانی نیست/ گویا برخی مسئولان تصمیم به کشتار گرفته اند!

فاطمه گودرزی*

سینماپرس: فاطمه گودرزی بازیگر سینما و تلویزیون با انتقاد شدید از تصمیمات نابخردانه مدیران سینمایی و اصرار به برگزاری «شو» ی جشنواره جهانی فیلم فجر در بحران کرونا گفت: اگر هنر برای رشد و پویایی جامعه و برای فرهنگ سازی است که هیچ جشنواره ای در این روزهای کرونایی نباید برگزار شود اما اگر هنر برای مدیران و مسئولان و منافع شان است می توانند جشنواره برگزار کنند؛ آنچه اکثریت هنرمندان و آحاد افراد جامعه به آن معتقدند این است که در این روزهای سیاه کرونایی برگزاری هیچ جشن و جشنواره ای به صورت فیزیکی عقلانی نیست و همه ما امیدواریم مدیران اگر واقعاً به فکر رشد فرهنگ و جان هنرمندان هستند هرچه سریع تر از این تصمیم عجیب عقب نشینی کنند.

بازیگر فیلم های سینمایی «می خواهم زنده بمانم» و «همسر دلخواه من» در گفتگو با خبرنگار سینماپرس افزود: گویا برخی مسئولان تصمیم به کشتار جمعی گرفته اند که می خواهند در این روزهای بحرانی و پرحادثه کرونایی جشنواره آن هم به صورت فیزیکی و با حضور هنرمندان، اهالی رسانه و مردم برگزار کنند.

وی ادامه داد: از بدو شیوع کرونا در سراسر جهان شاهدیم که اکثریت قریب به اتفاق جشنواره های سینمایی یا به طور کامل ملغی شده اند و یا به صورت آنلاین برگزار شدند؛ بعد از واکسیناسیون گسترده در برخی کشورها شاهد بودیم که برخی مراسم ها مانند اسکار به صورت فیزیکی اما بسیار سرد و بی روح برگزار شدند و هنرمندی مانند آنتونی هاپکینز که از این مراسم جایزه گرفت حاضر به حضور در آن نشد چرا که حضور در چنین رویدادهایی با خود خطر مرگ به همراه دارد.

این سینماگر با تأکید بر اینکه مدیران باید به فکر سلامت و معیشت مردم باشند تصریح کرد: هر وقت ۲ مسأله مهم سلامت عمومی جامعه و تأمین معیشت آحاد افراد جامعه به شایستگی انجام شد آن وقت می توان برای مردم جشن و جشنواره برگزار کرد اما در این روزهای پر تلاطم و سیاه کرونایی که معضلات اقتصادی بسیاری از خانواده ها از جمله خانواده بزرگ سینما را با بحران روبرو ساخته برگزاری هیچ مراسمی به صلاح نیست.

گودرزی متذکر شد: این روزها همه گرفتار درآمد و نان و رزق شان هستند و این مسأله دروغ نیست! ما امروزه در دهکده جهانی زیست می کنیم و همه از طریق فضای مجازی با یکدیگر در ارتباط هستند؛ ما شاهدیم که در همه کشورها مبلغی را به مردم شان می پردازند تا در این روزهای سیاه کرونایی در قرنطینه بمانند؛ همه ما می دانیم جامعه از گرسنگی به فساد کشیده می شود. مسئولان باید ببینند که در همین اواخر چقدر در جامعه موبایل دزدی و کیف قاپی ها و... بیشتر شده، دلیل همه این اتفاقات آن است که مردم گرسنه شده اند.

وی در پایان این گفتگو خاطرنشان کرد: امروزه زندگی معنا و مفهومش را از دست داده؛ در همین جامعه سینما ما با بحران جدی معیشتی برخی همکاران مان مواجه هستیم و شایسته است به جای بریز و بپاش های آنچنانی برای برگزاری جشنواره ها این بودجه های هنگفت به معیشت اهالی فرهنگ و هنر و سینما اختصاص پیدا کند.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.