جبار آذین

کل اخبار:320

 • دلبری ۱۳۹۵-۰۲-۲۰ ۱۲:۱۴

  نقدشفاهی فیلم های در حال اکران؛

  آذین: اشکذری با داستان جذاب فیلم خود از شیفتگان و یادگاران دوران دفاع مقدس عاشقانه «دلبری» کرده است!

  سینماپرس: جبار آذین منتقد و مدرس سینمای کشور همزمان با اکران فیلم سینمایی «دلبری» جدیدترین ساخته سیدجلال دهقانی اشکذری گفت: «دلبری» یک فیلم خوب در پاسداشت حریم و حرمت و مقام و موقعیت زندگی و اجتماعی جانبازان، مادران و ارزش های دفاع مقدس و یکی از بهترین تولیدات سینمای مقاومت از نظر موضوع و محتوا است؛ اشکذری با داستان جذاب فیلم خود از شیفتگان و یادگاران دوران دفاع مقدس عاشقانه «دلبری» کرده است.

 • اژدها وارد می شود ۱۳۹۵-۰۲-۱۱ ۱۰:۵۶

  نقد شفاهی فیلم های در حال اکران؛

  آذین: «اژدها وارد می شود» رسماً توهین به شعور مخاطب و سینما است!

  سینماپرس: جبار آذین منتقد و مدرس سینما همزمان با اکران فیلم سینمایی «اژدها وارد می شود» به کارگردانی مانی حقیقی گفت: این اثر به اصطلاح سینمایی نتیجه پشتک وارو زدن مانی حقیقی در سینمای ایران است و به دلایل متعدد «اژدها وارد می شود» رسماً توهین به شعور مخاطب و سینما محسوب می شود!

 • جبار آذین* ۱۳۹۵-۰۱-۳۱ ۱۱:۳۰

  همراه با نقد جدیدترین فیلم های اکران شده در گروه «هنر و تجربه» مطرح شد؛

  آذین: گروه سینمایی «هنر و تجربه» به دلایل غیرکارشناسی، آشفته و نابسامان بودن، لطمه های فراوان بر پیکره سینمای کشور و به ویژه سینمای بدنه زده است

  سینماپرس: جبار آذین منتقد و مدرس سینمای کشور همزمان با اکران ۳ فیلم سینمایی «تابو» به کارگردانی خسرو معصومی، «چهارشنبه» به کارگردانی سروش محمدزاده و «نیمرخ ها» به کارگردانی زنده یاد ایرج کریمی در گروه سینمایی «هنر و تجربه» گفت: این ۳ فیلم یک سر و گردن بالاتر از سایر فیلم های اکران شده در این گروه سینمایی هستند.

 • کفش هایم کو؟ ۱۳۹۵-۰۱-۱۶ ۱۱:۱۸

  نقد شفاهی فیلم های در حال اکران؛

  آذین: «کفش هایم کو؟» در کارنامه فیلمسازی کیومرث پوراحمد چندان جایگاه قابل تأملی ندارد

  سینماپرس: جبار آذین منتقد و مدرس سینما همزمان با اکران فیلم سینمایی «کفش هایم کو؟» جدیدترین ساخته سینمایی کیومرث پوراحمد گفت: این اثر سینمایی در کارنامه فیلمسازی کیومرث پوراحمد چندان جایگاه قابل تأملی ندارد چرا که فیلمنامه و ساختار آن در بسیاری از بخش ها به شدت در حال لنگ زدن است!

 • بادیگارد ۱۳۹۵-۰۱-۰۷ ۰۳:۰۰

  نقد شفاهی فیلم های اکران نوروزی؛

  آذین: «بادیگارد» یکی از جذاب ترین و تأثیرگذارترین فیلم های تاریخ سینمای ایران است

  سینماپرس: آذین منتقد و مدرس سینما همزمان با اکران فیلم سینمایی «بادیگارد» گفت: این اثر سینمایی استاندارد، جذاب، تأثیرگذار و تحسین برانگیز است که به رغم جفای سیاست بازان عرصه سینما و برخورد سیاسی با پرسش فرهنگی و سینمایی حاتمی کیا که باعث حذف فیلم از میان کاندیداهای سودای سیمرغ سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر شد اما جایزه ارزشمند، ماندگار و شایسته خود را از استقبال مردمی گرفت و سیل استقبال از آن همچنان از سوی تماشاگران آثار خوب و ارزشی سینما ادامه دارد.

 • خشم و هیاهو ۱۳۹۵-۰۱-۰۳ ۰۲:۰۸

  نقد شفاهی فیلم های اکران نوروزی؛

  آذین: «خشم و هیاهو» فاقد دانش دینی و فقهی است/ نبود «مشاور مذهبی» یکی از دلایل افول این اثر سینمایی

  سینماپرس: جبار آذین منتقد سینما همزمان با اکران فیلم سینمایی «خشم و هیاهو» به کارگردانی هومن سیدی گفت: با توجه به اینکه این اثر سینمایی مسأله مهمی مانند «قصاص» را مطرح می کند و به آن می پردازد اما متأسفانه فاقد هرگونه دانش دینی و فقهی است و همین مسأله مهم شبهات زیادی را در فیلم برای مخاطب ایجاد می کند.

 • جبار آذین ۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۰۹:۱۷

  نقد فیلم های در حال اکران از نگاه «جبار آذین»

  حراج فیلم های ضعیف و متوسط توسط سازمان سینمایی!/ آیا با اکران انبوه فیلم ها «امید» به سینما تزریق می‌شود؟

  سینماپرس: جبار آذین منتقد سینماگفت: در میان فیلم های تازه اکران شده هیچ اثر شاخص و بامحتوایی دیده نمی شود و ما با حراج فیلم های ضعیف و متوسط روبرو هستیم!

 • فیلم سینمایی تا آمدن احمد ۱۳۹۴-۱۲-۰۳ ۰۸:۳۹

  نقد شفاهی فیلم های در حال اکران؛

  یک منتقد سینما: «تا آمدن احمد» یکی از اخلاقی و انسانی ترین فیلم های حوزه دفاع مقدس است

  سینماپرس: جبار آذین منتقد سینما همزمان با آغاز اکران فیلم سینمایی «تا آمدن احمد» به کارگردانی صادق صادق دقیقی گفت: این اثر سینمایی یکی از اخلاقی و انسانی ترین فیلم های حوزه دفاع مقدس است و فیلمساز امتیازهای منحصربه فرد زیادی را در روند تولید این فیلم از آن خود کرده است.

 • جبار آذین ۱۳۹۴-۱۱-۲۴ ۱۲:۱۹

  مهمترین رویداد سینمایی از نگاه سینماگران/۲

  آذین: نگاه برخی فیلمسازان به سینمای غرب باعث تولید فیلم های تلخ و سیاه شده است

  سینماپرس: جبار آذین منتقد و مدرس سینما در پی خاتمه سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر گفت: متاسفانه نگاه برخی فیلمسازان به سینمای غرب باعث تولید فیلم های تلخ و سیاه شده است.

 • خبر خاصی نیست-آدم باش-نقش نگار ۱۳۹۴-۱۱-۰۴ ۱۰:۵۰

  نقد فیلم های در حال اکران از نگاه «آذین»

  آشفته بازار اکران آثار متوسط و بی‌محتوا در سینماها/ آقایان! فیلم‌سوزی تا کِی؟

  سینماپرس: جبار آذین منتقد سینما همزمان با اکران ۳ فیلم سینمایی «آدم باش» به کارگردانی مجید جوانمرد، «خبر خاصی نیست» به کارگردانی مصطفی شایسته و «نقش نگار» به کارگردانی علی عطشانی گفت: در میان فیلم های تازه اکران شده هیچ اثر شاخص و بامحتوایی دیده نمی شود.

 • پی 22 ۱۳۹۴-۱۰-۱۵ ۰۹:۰۴

  «آذین» و نقد شفاهی فیلم های در حال اکران؛

  «پی ۲۲» می‌تواند آغازگر تولید فیلم‌هایی با موضوع مجاهدت‌های قهرمانان ارتش باشد

  سینماپرس: جبار آذین منتقد سینما همزمان با اکران فیلم سینمایی «پی ۲۲» جدیدترین ساخته حسین قاسمی جامی گفت: «پی ۲۲» می تواند آغازگر تولید فیلم ها و مجموعه های قوی و بامحتوای بسیاری با موضوع حماسه ها و مجاهدات سایر قهرمانان با نام و گمنام ارتشی باشد.

 • فیلم سینمایی«حکایت عاشقی» ۱۳۹۴-۱۰-۰۱ ۰۹:۱۶

  نقد شفاهی فیلم های در حال اکران؛

  آذین: «حکایت عاشقی» تراژدی عاشقانه از پشت و روی جنگ است

  سینماپرس: جبار آذین منتقد سینما همزمان با اکران فیلم سینمایی «حکایت عاشقی» به کارگردانی احمد رمضان زاده که داستانی عاشقانه در بستر دفاع مقدس را روایت می کند گفت: «حکایت عاشقی» به عنوان یک تراژدی عاشقانه از پشت و روی جنگ، مناسبات انسانی و ضد انسانی و نمایش رفتار آدم ها و آدمک ها فیلمی قابل تعمق و دیدنی است.

 • فیلم سینمایی جامه دران ۱۳۹۴-۰۹-۱۴ ۱۲:۱۲

  «آذین» و نقد شفاهی فیلم های در حال اکران؛

  «جامه دران»؛ اثری زن محور اما موفق دور از «فمینیسم» و سطحی‌نگری

  سینماپرس: جبار آذین منتقد سینما همزمان با اکران فیلم سینمایی «جامه دران» به کارگردانی حمیدرضا قطبی گفت: کارگردان «جامه دران» با دوری از سقوط در دامان «فمینیسم» و سطحی نگری، موفق شده یکی از آثار قابل دیدن زن محور سینمای اجتماعی ایران را روانه اکران کند.

 • کشاورز-کرمی-دیندار-آذین-عبدلی-ساداتیان-رحمانی ۱۳۹۴-۰۸-۲۷ ۰۸:۴۵

  بررسی یک شعار از نگاه سینماگران

  رسانه ها و مسئولان سینمایی در نقد و پاسخگویی تا چه حد «مسئولانه» رفتار می‌کنند؟

  سینماپرس: «نقد منصفانه، پاسخ مسئولانه» شعار بیست و یکمین نمایشگاه مطبوعات بود؛ شعاری که اگرچه در بخشی از آن بر نقد صحیح و اخلاق مدار از سوی منتقدین تأکید شده است اما از نظر برخی صاحب نظران و کارشناسان حوزه سینما، تحمل ناپذیری مدیران دستگاه سینمایی کشور و عدم پاسخگویی شفاف و مستدل آنان در برابر انتقادات و مطالبات اهالی سینما، همچنان مانع اصلی از تحقق این شعار است.

 • فیلم سینمایی«ماهی سیاه کوچولو» ۱۳۹۴-۰۸-۲۳ ۱۰:۴۶

  نقد شفاهی فیلم های در حال اکران؛

  «ماهی سیاه کوچولو»؛ روایتی ناقص و تهی از محتوا

  سینماپرس: یک منتقد سینما همزمان با اکران فیلم «ماهی سیاه کوچولو» گفت: این فیلم از منظر مضمون و محتوا تهی است و نمی تواند برای مخاطبان دارای جذابیتی باشد.

 • جبار آذین ۱۳۹۴-۰۸-۱۹ ۱۴:۳۹

  همراه با جشنواره مطبوعات/ ۴

  آذین: کج‌روی در رسانه‌ها تأثیر منفی بر کل فضای جامعه خواهد داشت

  سینماپرس: جبار آذین منتقد سینما همزمان با برگزاری بیست و یکمین نمایشگاه مطبوعات با حضور در غرفه سینماپرس در رابطه با شعار امسال نمایشگاه اظهار داشت: نقد و تحلیل در رسانه ها نباید بوی تهمت و دشنام به خود بگیرد؛ ما همواره باید به این نکته مهم توجه داشته باشیم که کج روی در رسانه ها می تواند تأثیر منفی بر کل فضای جامعه داشته باشد.

 • فیلم سینمایی«چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت» ۱۳۹۴-۰۸-۱۴ ۱۱:۱۱

  نقد شفاهی فیلم های در حال اکران؛

  «چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت»؛ فیلمی اجتماعی به دور از سیاه نمایی‌های رایج

  سینماپرس: یک منتقد سینما همزمان با آغاز اکران فیلم سینمایی «چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت» گفت: اولین ساخته سینمایی وحید جلیلوند فیلمی اجتماعی است که برخلاف اغلب ساخته های سال های اخیر سینمای کشور به دور از سیاه نمایی های رایج و مرسوم ساخته شده و از این رو اثری درخشان در سینمای ماست.

 • فیلم سینمایی پدر آن دیگری ۱۳۹۴-۰۸-۰۶ ۱۱:۵۰

  نقد شفاهی فیلم های در حال اکران؛

  آذین: «پدر آن دیگری» در میان خلاء آثار آموزشی و تربیتی اتفاق مبارکی در سینمای ایران است

  سینماپرس: جبار آذین منتقد سینما همزمان با آغاز اکران فیلم سینمایی «پدر آن دیگری» جدیدترین ساخته یدالله صمدی گفت: در زمانه ای که سینمای ایران از فقدان فیلم های خانوادگی با رویکرد آموزشی و تربیتی رنج می برد تولید این فیلم اتفاق مبارکی در سینمای کشور محسوب می شود.

 • فیلم سینمایی ۳۶۰ درجه ۱۳۹۴-۰۷-۲۷ ۱۱:۳۴

  «آذین» و نقد شفاهی فیلم سینمایی«۳۶۰ درجه»

  پرهیز از کپی سازی و تلاش برای ایرانیزه کردن قهرمان به سینمای «قریبیان» قوت می‌بخشد

  سینماپرس: جبار آذین منتقد معتقد است: پرهیز هوشیارانه از کپی سازی و تأثیرپذیری از سینمای ماشینی غرب و تلاش برای ایرانیزه و فرهنگی کردن قهرمان دوست داشتنی در قالب یک پلیس با هویت ایرانی می تواند به سینمای پلیسی و آثار سام قریبیان قوت و قدرت سینمایی و اجتماعی بخشد.

 • فیلم خاکستر و برف ۱۳۹۴-۰۷-۱۷ ۱۰:۵۳

  نقد شفاهی فیلم های در حال اکران؛

  آذین: اکران دیرهنگام «خاکستر و برف» ناشی از نگاه سیاست زده و روابط سوداگرانه در سینماست

  سینماپرس: جبار آذین منتقد و مدرس سینمای ایران همزمان با اکران فیلم سینمایی «خاکستر و برف» جدیدترین ساخته روح الله سهرابی گفت: محرومیت این فیلم از اکران، حاصل نگاه سیاست زده روابط سوداگرانه و ترس و نگرانی کسانی است که می ترسیدند آینه «خاکستر و برف» چهره واقعی آن ها را به خودشان نشان دهد.

 • فیلم دلتنگی های عاشقانه ۱۳۹۴-۰۷-۱۱ ۰۹:۲۹

  «جبار آذین» و نقد شفاهی فیلم های روز

  «دلتنگی های عاشقانه»؛ فیلمی شاعرانه با ضعف های مشهود در پرداخت درام!

  سینماپرس: جبار آذین منتقد و مدرس سینما درباره فیلم سینمایی «دلتنگی های عاشقانه» گفت: جدیدترین ساخته رضا اعظمیان در پرداخت درام ضعف های مشهودی دارد و اگر فیلمساز تمهیدات درستی اتخاذ می کرد می توانست اثری استانداردتر را برای سینمای ایران تولید کند.

 • فیلم سینمایی«مزار شریف» ۱۳۹۴-۰۶-۲۸ ۱۱:۴۲

  نقد شفاهی فیلم های در حال اکران؛

  «مزارشریف»؛ اثری قابل احترام و بی‌ادعا، همراه با داستانی روان و جذاب

  سینماپرس: جبار آذین منتقد سینما درباره فیلم سینمایی «مزارشریف» گفت: «مزارشریف» اثری قابل احترام و بی ادعا همراه با داستانی روان، جذاب و خطی است که اگرچه بسیار دیر ساخته شده و ایرادهایی در شکل و محتوا و پرداخت دارد اما در هر صورت فیلمی قابل تأمل از آب درآمده است.

 • فیلم سینمایی« قندون جهیزیه » ۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۱۱:۱۵

  جبار آذین و نقد شفاهی فیلم در حال اکران

  ملاقلی پور «قندون جهیزیه» را باانرژی مثبت و نگاهی شفاف به مشکلات جامعه ساخته است

  سینماپرس: جبار آذین منتقد و مدرس سینما در نقد فیلم سینمایی «قندون جهیزیه» که این روزها در حال اکران است، اظهار داشت:علی ملاقلی پور با دستانی پر، نگاهی شفاف به جامعه و انرژی مثبت و زنده وارد عرصه سینمای حرفه ای ایران شده و می تواند علاوه بر زنده نگه داشتن یاد و آثار شادروان رسول ملاقلی پور در آینده جایگاه شایسته را در سینمای ایران به خود اختصاص دهد.

 • دوران عاشقی* ۱۳۹۴-۰۵-۲۱ ۱۲:۳۹

  جبار آذین و نقد شفاهی فیلم های روی پرده

  «دوران عاشقی» ایستگاه عاشقانه «رئیسیان» در سینماست

  سینماپرس: جبار آذین منتقد و مدرس سینما در نقد فیلم سینمایی «دوران عاشقی» که این روزها در حال اکران است، اظهار داشت: در حالیکه سینما عرصه یکه تازی فیلم هایی شده است که با سوء استفاده از نیاز مخاطب به نشاط و امید در بازار مکاره سوداگری و لودگی و هجوپردازی می پردازد مخاطب می تواند با «دوران عاشقی» عاشقی را مرور کند.

 • فیلم سینمایی گینس ۱۳۹۴-۰۴-۲۴ ۱۲:۴۳

  جبار آذین و نقد «گینس»

  فیلم شترمرغی «تنابنده» و چند اما و اگر سینمایی و اجتماعی!

  سینماپرس: جبار آذین منتقد و مدرس سینما در نقد فیلم سینمایی «گینس» که این روزها در حال اکران است، اظهار داشت: نخستین ساخته محسن تنابنده فضای کمدی دارد و با آنکه در نگاه های انتقادی به برخی مناسبات انسانی و اجتماعی توهین نیست ولی شوخی های آن به هجو، هزل و لودگی گرایش داشته و معیارهای رایج سینمای گیشه در آن سلطه یافته است.

 • فیلم «اسب سفید پادشاه» ۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۱:۰۲

  نقد شفاهی فیلم های در حال اکران

  آذین: «اسب سفید پادشاه» عاشقانه ای متوسط از فیلمسازی است که از او انتظار تولید فیلم‌های شاخص می‌رود

  سینماپرس: جبار آذین منتقد و مدرس سینما در نقد فیلم سینمایی «اسب سفید پادشاه» که این روزها در حال اکران است، اظهار داشت:هشتمین فیلم سینمایی لطیفی اثری اجتماعی و عاشقانه است که آن را در سطح متوسطی می توان دانست.

 • سریال جاده قدیم ۱۳۹۴-۰۳-۲۲ ۰۰:۰۵

  نقد سریال های در حال پخش؛

  آذین: زندگی شخصیت ها در سریال «جاده قدیم» به توفیق چندانی دست پیدا نکرده است

  سینماپرس: جبار آذین منتقد و مدرس سینما در رابطه با سریال «جاده قدیم» به کارگردانی بهرام بهرامیان که این شب ها از شبکه اول سیما در حال پخش است گفت: پیوند داستانک های مختلف با شخصیت اصلی این مجموعه (گاو) و ۳ شخصیت دیگر به درستی بازنمایی نشده و مسائل زندگی شخصیت ها به توفیقی نرسیده است .

 • نهنگ عنبر ۱۳۹۴-۰۳-۰۹ ۱۱:۴۰

  نقد شفاهی فیلم های در حال اکران؛

  آذین: همه چیز «نهنگ عنبر» از سطح معمولی هم پایین تر است!

  سینماپرس: جبار آذین منتقد و مدرس سینمای ایران درباره فیلم سینمایی «نهنگ عنبر» گفت: فیلمنامه، کارگردانی و کلاً فضاسازی این فیلم سینمایی همگی غیر واقعی و بدون تفکر و اندیشه هستند و مشخص است که فیلمساز روی اثر خود فکر و تلاشی نکرده و به همین دلیل «نهنگ عنبر» فیلمی شده که حتی نمی توان آن را به درستی مورد نقد و بررسی قرار داد چرا که همه چیز آن معمولی و حتی از معمولی پایین تر است.

 • فرهاد اصلانی در فیلم سینمایی «قصه ها» به کارگردانی رخشان بنی اعتماد ۱۳۹۴-۰۲-۱۹ ۱۱:۴۹

  نقدی شفاهی بر فیلم حاشیه دار بنی اعتماد

  «قصه ها»؛ نمایشگر غلو شده و تلخ زندگی آدم‌هایی که نمونه آن‌ها در جامعه چندان مشاهده نمی‌شود

  سینماپرس: جبار آذین منتقد و مدرس سینمای ایران با تأکید بر اینکه «قصه ها» فیلمی تلخ نما است گفت: «قصه ها» نمایشگر غلو شده تصاویر تلخ و خاکستری زندگی آدم هایی است که نمونه آن ها در جامعه چندان مشاهده نمی شود.

 • سریال میکائیل به کارگردانی سیروس مقدم ۱۳۹۴-۰۲-۰۷ ۰۸:۵۳

  نقد شفاهی مجموعه‌های روی آنتن/

  آذین: «میکائیل» یک سریال پلیسی دیدنی و کلیشه‌شکن است

  سینماپرس: یک مدرس سینما گفت: آثار پلیسی سیما و سینما تاکنون در حوزه مضمون و محتوا یا به بزرگنمایی بخش های حادثه پردازی و کلیشه های رایج آثار جنایی- پلیسی بسنده کرده اند اما سریال «میکائیل»؛ راوی حرف های تازه تری در فرم ، محتوا و پرداخت آثار پلیسی است.