مهدی فیوضی

کل اخبار:80

 • مراسم شب «جمال شورجه» ۱۴۰۰-۱۰-۲۵ ۰۲:۵۳

  گزارش تصویری؛

  عکس / مراسم شب «جمال شورجه»

  سینماپرس : مراسم شب «جمال شورجه» توسط کانون کارگردانان سینمای ایران شامگاه جمعه ۲۴ دی با حضور هنرمندان در موزه سینما برگزار شد.

 • حضور جمعی از هنرمندان بر مزار سینماگران ۱۴۰۰-۱۰-۲۴ ۱۵:۲۹

  گزارش تصویری؛

  عکس / حضور جمعی از هنرمندان بر مزار سینماگران

  سینماپرس: جمعی از هنرمندان صبح امروز جمعه ۲۴ دی به مناسبت سالگرد شهادت آیت اله سیفی با حضور بر مزار این سینماگر یاد وی را گرامی داشتند. این هنرمندان بر مزار چند سینماگر تازه درگذشته نیز حضور یافتند.

 • امیری-دلدم-منتظری-اسحاقی-قرایی مقدم-اختری-اسماعیلی تبار-فیوضی-سلطانی-توکلی-نقدعلی-میرعلایی ۱۴۰۰-۱۰-۱۲ ۰۹:۴۷

  نظارت؛ حلقه مفقوده سینمای ایران!

  حفظ هنجارهای اجتماعی، امنیت ملی و ارتقاء سطح فرهنگ عمومی تنها با نظارت ممکن است/ از لزوم برخورد با فیلمسازان سفارتی تا تأکید بر نمایش اصول اساسی در سینما!

  سینماپرس: تعدادی از اهالی سینما، کارشناسان، متخصصان و صاحب نظران فرهنگی کشور در خصوص اهمیت نظارت جدی بر تولیدات سینمایی متذکر شدند: سال ها است به جز سیاه نمایی و نشان دادن تصویر زشت از نظام مقدس جمهوری اسلامی چیز دیگری را در آثار سینمایی ندیدیم؛ حضور مدیران میانی سازمان سینمایی که در تمامی دولت ها ثابت هستند باعث زدوبند، فساد و صدور مجوز برای فیلم های مسأله دار می شود و تمامی ارکان فرهنگ و هنر ملی و دینی از بین رفته و تولیدات سینما، تلویزیون و موسیقی جلوی فرهنگ منحط غرب کرنش کرده اند.

 • مهدی فیوضی* ۱۴۰۰-۰۹-۲۳ ۱۰:۴۲

  نظارت؛ حلقه مفقوده سینمای ایران/۵

  فیوضی: تمامی آثار سینمایی باید در راستای اهداف نظام و منویات رهبر معظم انقلاب تولید شوند/ برخی از آثاری که به اسم سینمای مستقل شناخته می شود سینمای سفارتی و وابسته به بیگانگان است!

  سینماپرس: مهدی فیوضی کارگردان سینما در خصوص اهمیت نظارت جدی بر تولیدات سینمایی گفت: تمامی آثار سینمایی باید در راستای اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و منویات رهبر معظم انقلاب تولید شوند و برای دستیابی به این هدف والا و مهم نیاز است که نهادهای نظارتی از ابتدای ارائه طرح ها و فیلمنامه ها تا زمان تولید و پس از تولید پروژه ها را با دقت مورد کنکاش و بررسی قرار دهند تا زین پس شاهد تولید فیلم هایی باشیم که در راستای تقویت ارزش ها است نه در جهت ترویج ضد ارزش ها!

 • جشن تولد ۱۴۰۰-۰۸-۰۹ ۱۰:۴۲

  تدارک سینمایی «شبکه امید» به مناسبت هفته نوجوان؛

  «جشن تولد» به تلویزیون می‌آید

  سینماپرس: شبکه امید در هفته نوجوان، مخاطبان نوجوان خود را مهمان دیدن چند فیلم سینمایی می‌کند.

 • هشتمین روز سی و هشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر ۱۴۰۰-۰۸-۰۵ ۱۴:۱۷

  در راستای اقدام سنجیده سازمان سینمایی بازخوانی شد:

  سال ها اعتراض اهالی سینما نسبت به برگزاری مستقل جشنواره جهانی فجر/ وقتی کاسبکاران از حذف حیات خلوت‌شان پریشان می شوند

  سینماپرس: طی سال هایی که از برگزاری مجزای جشنواره جهانی فیلم فجر می گذرد تعداد کثیری از اهالی برجسته سینما نسبت به این رویداد بی هویت، خنثی و بودجه بربادده موضع گرفته و خواهان برچیده شدن بساط دبیران و دوستان شان که حیات خلوتی برای خود ترتیب داده اند شدند؛ اینک اقدام انقلابی، قاطعانه و متعهدانه محمد خزاعی به عنوان رئیس سازمان سینمایی دولت سیزدهم برای درهم شکستن این جشنواره پوشالی موجبات خرسندی سینماگران و پریشانی کاسبکارانی که در این سال ها تنها به فکر منافع شخصی خود بودند شده است.

 • هشت سال فضاحت و فاجعه در دولت «تدبیر و امید» از منظر سینماگران؛-مدیریت فرهنگی ۱۴۰۰-۰۵-۱۳ ۱۲:۱۹

  ۸ سال فضاحت و فاجعه در دولت «تدبیر و امید» از منظر سینماگران؛

  از تأکید بر نابودی سینمای اصیل، استراتژیک و متعهد در دولت لیبرال روحانی تا انتقاد شدید از باندبازی و روابط پشت پرده در تمامی نهادهای تابعه سازمان سینمایی/ سینما تاراج شد!

  سینماپرس: بیش از ۱۹۵ سینماگر و کارشناس فرهنگی مطرح تنها طی حدود ۴ ماه از آغاز سال ۱۴۰۰ در گفتگوهای خود با سینماپرس دولت حسن روحانی را ناکارآمدترین دولت در طول تاریخ پس از انقلاب اسلامی برشمردند و با تأکید بر اضمحلال و نابودی فرهنگ و هنر بالاخص سینما طی ۸ سال گذشته تأکید کردند: در این سال ها باندبازی و روابط پشت پرده در تمامی نهادهای تابعه سازمان سینمایی بیداد می کرد و عدالت در هیچ یک از ارکان این دولت به چشم نمی خورد؛ این هنرمندان متذکر شدند: حوزه فرهنگ و هنر در دولت آقای روحانی به پدرخوانده های دهه شصتی واگذار شد و افراد خبره، کاربلد و متعهد در این سال ها هیچ جایی در سینمای کشور نداشتند!

 • شریفی،-قهرمانی-دلدم-شاهمرادی زاده-فلاح پور-رویگری-قرایی مقدم-حسنی مقدم-هدایت-خرازی ها-معصومی-بخشی-بیدل-امیری-نجفی-نیک بین-سیفی-لاجوردی-خرمدره-کوشکی-هاشمیان-شفق-طلابیگی-شاکری-منبتی-فیوضی-روزبهانی-اسحاقی-مصیبی-شهرزاد ۱۴۰۰-۰۳-۲۵ ۱۱:۳۸

  سینماگران از ۸ سال عملکرد دولت روحانی در حوزه سینما می گویند؛

  از تأکید بر رفوزگی سینمای ایران در ۸ سال اخیر تا انتقاد از برگزاری جشنواره های خنثی و بودجه بربادده/ رئیس جمهور آینده به سینمای استراتژیک توجه کند!

  سینماپرس: تعداد کثیری از سینماگران و کارشناسان فرهنگی کشور در خصوص ۸ سال عملکرد دولت روحانی در حوزه سینما و انتظارات از رئیس جمهور آینده با تأکید بر رفوزگی سینمای ایران در ۸ سال اخیر متذکر شدند: سینمای امروز سرشار از سبک سری و ابتذال است؛ از جمله مسائل فاجعه آمیز هنرهفتم در دولت روحانی می توان به ورود پول های کثیف به سینما، بیکاری فزاینده سینماگران و... اشاره کرد، همچنین در این سال ها جشنواره های سینمایی به شیوه ای کاملاً خنثی برگزار شده و تنها باعث هدررفت بودجه های کلانی از بیت المال شدند از سوی دیگر در این سال ها نه امنیت شغلی در سینما وجود داشت و نه هیچ مدیر دلسوزی بود که کمی دغدغه رفع بحران از زندگی هنرمندان را داشته باشد!

 • مهدی فیوضی ۱۴۰۰-۰۳-۰۲ ۱۲:۱۴

  ۸ سال عملکرد دولت روحانی در حوزه سینما/۲۳

  فیوضی: دولت لیبرال روحانی سینمای اصیل، انقلابی، استراتژیک و دفاع مقدس را کاملاً نابود کرد/ مدیران سینمایی طی سال های اخیر بیشتر منافع غربی ها را در نظر داشتند

  سینماپرس: مهدی فیوضی کارگردان سینما در خصوص ۸ سال عملکرد دولت روحانی در حوزه سینما و انتظارات از رئیس جمهور آینده گفت: دولت لیبرال روحانی سینمای اصیل، انقلابی، استراتژیک و دفاع مقدس را کاملاً نابود کرد؛ یکایک مسئولان این دولت همه تلاش خود را به کار بستند تا نیروهای انقلابی نتوانند در عرصه سینما کار و فعالیت کنند و آن ها را خانه نشین و بایکوت کردند.

 • شاه حسینی-یثربی-لاجوردی-فیوضی-خرازی ها-علیمردانی-دوستی-امیری-دیندار-فارسیجانی ۱۳۹۹-۱۲-۱۶ ۱۲:۲۱

  سینماگران از ترویج سینمای مأیوس، ناامید و ضدمردمی در جشنواره فجر می گویند؛

  از تأکید بر جریان نفوذ در فضای فرهنگی کشور تا انتقاد از برخی سینماگران نان به نرخ روز خور!/ جلوی اکران فیلم های مشمئزکننده حاضر در فجر ۳۹ را بگیرید!

  سینماپرس: تعدادی از سینماگران و کارشناسان فرهنگی کشور پس از اتمام نمایش فیلم های حاضر در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر که به تعبیر بسیاری از کارشناسان اغلب آن ها مروج یأس و ناامیدی بودند با تأکید بر اینکه سیر نفوذ بیگانگان در سیستم فضای فرهنگی کشور و به ویژه سینما و تلویزیون کاملاً مشهود است تصریح کردند: سینما در جمهوری اسلامی ایران باید در راستای گفتمان انقلاب اسلامی باشد؛ ما در سینمای ایران به سمت ژانری می رویم که تنها مختص سینمای ایران است؛ ژانری که از نشان دادن فلاکت لذت می برد و آن را در فیلم های شلوغ و «زورآبادی» و سیاه جشنواره به شدت شاهد بودیم!

 • مهدی فیوضی ۱۳۹۹-۱۱-۲۸ ۱۱:۲۸

  ترویج سینمای مأیوس، ناامید و ضدمردمی در جشنواره فجر/۴

  فیوضی: سیر نفوذ بیگانگان در فضای فرهنگی کاملاً مشهود است/ بسیاری از فیلمسازان در ظاهر عنوان مستقل دارند اما در اصل وابسته برخی سفارتخانه ها هستند!

  سینماپرس: مهدی فیوضی تهیه کننده و کارگردان سینما پس از اتمام نمایش فیلم های حاضر در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر که به تعبیر بسیاری از کارشناسان اغلب آن ها مروج یأس و ناامیدی بودند اظهار داشت: بنده از سال های آغازین برگزاری جشنواره فیلم فجر تاکنون این رویداد را رصد کرده ام و باید عنوان کنم سیر نفوذ بیگانگان در سیستم فضای فرهنگی کشور و به ویژه سینما و تلویزیون کاملاً مشهود است و به خصوص طی سال های اخیر شاهد تولید و نمایش برخی فیلم ها بوده ایم که از بنیان مشکلات جدی محتوایی داشته اند و مشخص نیست با کدام درایتی تولید شده اند!

 • تجلیل از جمشید هاشم پور در مراسم اختتامیه شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم «مقاومت» ۱۳۹۹-۰۷-۰۷ ۱۱:۴۶

  عکس / مراسم اختتامیه شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم «مقاومت»

  سینماپرس : مراسم اختتامیه شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم «مقاومت» با تجلیل از جمشید هاشم‌پور، جمال شورجه و محسن علی‌اکبری شامگاه یکشنبه ۶ مهر در جوار مزار شهدای گمنام باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد.

 • مهدی فیوضی* ۱۳۹۸-۰۸-۱۱ ۱۶:۴۱

  مهدی فیوضی:

  بی‌بصیرتی مدیران، مشکل سینمای امروز

  سینماپرس: یک کارگردان سینما گفت: به نظرم دلیل بی‌بصیرتی مدیران سینما و تلویزیون را به دو گونه می‌توان توصیف کرد یا این‌که ناآگاهی باعث بی‌بصیرتی آنها شده است یا این‌که این عمل آنها از روی عناد است که دشمن آن را طرح‌ریزی کرده است.

 • مراسم عزاداری هنرمندان و سینماگران به دعوت هیات اسلامی هنرمندان ۱۳۹۸-۰۶-۱۵ ۰۹:۳۲

  با حضور جمال شورجه

  عکس/ مراسم عزاداری هنرمندان و سینماگران به دعوت هیات اسلامی هنرمندان

  سینماپرس : مراسم عزاداری هنرمندان و سینماگران به دعوت هیات اسلامی هنرمندان پنجشنبه ۱۴ شهریور با سخنرانی استاد علی اکبر رائفی پور در مسجد سجاد برگزار شد.

 • مهدی فیوضی* ۱۳۹۸-۰۲-۱۰ ۱۲:۱۰

  زمان تشییع همسر مهدی فیوضی

  کارگردان متعهد سینما داغدار شد

  سینماپرس: مهدی فیوضی تهیه کننده و کارگردان متعهد سینما و تلویزیون ایران در غم از دست دادن همسر خود عزادار شد.

 • «نه» قاطع سینماگران به جشنواره جهانی ۱۳۹۸-۰۲-۰۵ ۱۱:۲۶

  «نه» قاطع سینماگران به حیات خلوت دبیر و دوستان!

  ۵ سال اعتراض دامنه دار قاطبه اهالی سینما نسبت به برگزاری مستقل جشنواره جهانی فجر/ چرا این تصمیم اشتباه همچنان برپاست؟

  سینماپرس: طی ۵ سالی که از برگزاری مجزای جشنواره جهانی فیلم فجر می گذرد تعداد کثیری از اهالی سینما نسبت به این رویداد بی هویت و بی خاصیت و بودجه بربادده موضع گرفته و خواهان برچیده شدن بساط دبیر و دوستانش که اینک بدل به حیات خلوتی برای آن ها شده است شدند و حالا همه در انتظارند تا رئیس جدید سازمان سینمایی پیروی درخواست صنوف سینما برای همیشه بساط این رویداد را جمع کند.

 • مراسم رونمایی از کتاب «سینما نامه» ۱۳۹۸-۰۱-۱۴ ۰۰:۰۸

  عکس/ سینما در سالی که گذشت-۱۱

  سینماپرس : سال ۹۷ با همه اتفاقات ریز و درشتش به پایان راه خود رسیده است. سینمای ایران نیز در این سال با فراز و نشیب، تلخی و شیرینی، حواشی و اخبار مختلف روبرو بود. در گزارش های پیش‌رو همه این اتفاقات را در قالب تصویر برای مخاطبان مرور خواهیم کرد.

 • مراسم رونمایی از کتاب «سینما نامه» ۱۳۹۷-۱۲-۰۷ ۰۴:۲۰

  عکس/ مراسم رونمایی از کتاب «سینما نامه»

  سینماپرس: مراسم رونمایی از کتاب «سینمانامه» نوشته جواد شمقدری رئیس اسبق سازمان سینمایی عصر روز دوشنبه ۶ اسفندماه با حضور هنرمندان و اهالی رسانه در خانه کتاب برگزار شد.

 • پانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت ۱۳۹۷-۰۹-۰۸ ۰۲:۲۹

  عکس/ پانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت-۲

  سینماپرس : پانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت از ۵ تا ۹ آذرماه در سینمافلسطین و سینما عصرجدید در حال برگزار است.

 • افتتاحیه پانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت ۱۳۹۷-۰۹-۰۶ ۰۲:۱۶

  عکس/ افتتاحیه پانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت

  سینماپرس : مراسم افتتاحیه پانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت عصر دوشنبه ۵ آذر با حضور سرلشگر محمد علی جعفری (فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی)، سردار غلامحسین غیب‌پرور (رئیس سازمان بسیج مستضعفین)، حسین انتظامی (سرپرست سازمان سینمایی) و جمعی از سینماگران در تالار وحدت برگزار شد.

 • گردهمایی انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس ۱۳۹۷-۰۳-۰۹ ۱۱:۴۱

  عکس/ گردهمایی انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس

  سینماپرس : گردهمایی انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس شامگاه سه شنبه هشتم خرداد ماه با حضور سینماگران و هنرمندان این عرصه برگزار شد.

 • نگاتیو ۱۳۹۷-۰۳-۰۵ ۱۲:۰۹

  انتقاد سینماگران از سکوت در برابر فعالیت غیرقانونی در سینما

  سینماپرس: دو کارگردان، ضمن انتقاد از سکوت سازمان سینمایی در مواجهه با قانون‌شکنی‌های «جعفر پناهی» خواستار رسیدگی قوه قضائیه به این مسئله شدند.

 • مراسم رونمایی کتاب های «منشور سینما» و «درآمدی بر سینمای استراتژیک» ۱۳۹۷-۰۱-۰۹ ۱۴:۵۱

  عکس/ سینما در سالی که گذشت-۹

  سینماپرس : سال ۹۶ با همه اتفاقات ریز و درشتش به پایان راه خود رسیده است. سینمای ایران نیز در این سال با فراز و نشیب، تلخی و شیرینی، حواشی و اخبار مختلف روبرو بود. در گزارش های پیش‌رو همه این اتفاقات را در قالب تصویر برای مخاطبان مرور خواهیم کرد.

 • مراسم بزرگداشت نادر طالب زاده ۱۳۹۶-۱۰-۰۵ ۰۱:۴۴

  عکس/ مراسم بزرگداشت «نادر طالب زاده»

  سینماپرس : ششمین محفل اوج هنر به پاسداشت نادر طالب زاده با عنوان «آقای نادر» اختصاص داشت. این محفل عصر روز چهارم دی ماه با حضور جمعی از مسئولان و هنرمندان عرصه فرهنگ و هنر در نخلستان مرکز فرهنگی رسانه ای اوج برگزار شد.

 • مراسم رونمایی کتاب های «منشور سینما» و «درآمدی بر سینمای استراتژیک» ۱۳۹۶-۰۹-۲۷ ۱۳:۵۴

  عکس/ مراسم رونمایی از کتاب های «منشور سینما» و «درآمدی بر سینمای استراتژیک»

  سینماپرس: کتاب های «منشور سینما» و «درآمدی بر سینمای استراتژیک» که نشر جامعه اسلامی هنرمندان به تازگی آن ها را منتشر کرده است صبح امروز دوشنبه ۲۷ آذرماه با حضور تعدادی از هنرمندان فرهنگی کشور رونمایی شد.

 • علی نصیریان در تقدیر از هنرمندان عرصه مقاومت و ایثار ۱۳۹۶-۰۷-۰۲ ۱۰:۲۹

  عکس/ تقدیر از هنرمندان عرصه مقاومت و ایثار

  سینماپرس : مراسم تقدیر از هنرمندان عرصه مقاومت و ایثار با عنوان «و آن دقایق آبی» عصر روز شنبه یکم مهرماه با حضور سردار غیب‌پرور(رئیس بسیج مستضعفین)، خانواده شهدای مدافع حرم و جمعی از هنرمندان عرصه مقاومت و ایثار در سالن سوره حوزه هنری برگزار شد.

 • فیوضی-شورجه-سیدزاده-غفاری ۱۳۹۶-۰۵-۲۳ ۰۸:۲۱

  سینما و مقاومت اسلامی؛

  از لزوم حمایت نهادهای انقلابی تا تأکید بر انقلاب مدیریتی/ وقتی مدیران، فرهنگ و هنر ارزشی را رها کرده اند!

  سینماپرس: همزمان با سالروز مقاومت اسلامی تعدادی از سینماگران با انتقاد از شرایطی که دولتمردان فعلی برای سینمای ارزشی و استراتژیک به وجود آورده اند خواستار حمایت نهادهای فرهنگی انقلابی از سینمای ارزشی و مقاومت شدند و تأکید کردند برای برون رفت از مشکلات باید مدیران متعهد و انقلابی و ارزشی به جای مدیران فعلی مسندهای مهم فرهنگی و هنری را در کشور در دست بگیرند.

 • مهدی فیوضی در نشست خبری فیلم سینمایی«جشن تولد» ۱۳۹۶-۰۵-۱۸ ۱۰:۴۲

  در آستانه روز مقاومت اسلامی عنوان شد؛

  فیوضی: نهادهای فرهنگی انقلاب از سینمای مقاومت حمایت کنند/ مسئولان فرهنگی دغدغه ای برای پرداختن به سینمای ارزشی و استراتژیک ندارند

  سینماگران و سالروز مقاومت اسلامی/۱

  سینماپرس: مهدی فیوضی تهیه کننده و کارگردان سینما در آستانه روز مقاومت اسلامی با انتقاد از شرایط فعلی سینمای مقاومت و ارزشی در کشور گفت: به دلیل آنکه سازمان سینمایی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کمترین حمایتی از سینمای مقاومت ندارد شورای عالی انقلاب فرهنگی، کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی و سپاه باید از سینمای مقاومت حمایت کنند تا این سینمای ارزشی دوباره جان بگیرد.

 • مسعود ده نمکی در مراسم ترحیم زنده یاد حبیب‌الله کاسه ساز ۱۳۹۶-۰۵-۰۱ ۱۸:۲۵

  عکس/ مراسم ترحیم زنده یاد «حبیب‌الله کاسه ساز»

  سینماپرس : مراسم ترحیم زنده یاد حبیب‌الله کاسه‌ساز تهیه‌کننده باسابقه و شناخته‌شده سینمای ایران بعدازظهر امروز یکشنبه اول مرداد با حضور چشمگیر هنرمندان و مدیران در مسجد نور،‌ واقع در میدان فاطمی برگزار شد.

 • نشست صمیمی هنرمندان سینمای دفاع مقدس ۱۳۹۶-۰۴-۰۲ ۰۴:۵۷

  عکس/ نشست صمیمی هنرمندان سینمای دفاع مقدس

  سینماپرس : نشست صمیمی هنرمندان سینمای دفاع مقدس عصر پنجشنبه یکم تیرماه با حضور سردار بهمن کارگر رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و جمعی از سینماگران در باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد.