سینمای کودک

کل اخبار:244

 • برنامه رسانش ۱۳۹۸-۱۱-۱۸ ۱۸:۲۷

  در برنامه تلویزیونی «رسانش» عنوان شد؛

  منتظری: در جشنواره ۳۸ فیلم مناسبی برای نوجوانان وجود ندارد

  سینماپرس: سیدرضا منتظری در برنامه تلویزیونی «رسانش» که با اجرای وحید گلستان از شبکه امید پخش می شود اظهار داشت: متأسفانه جای کودکان و نوجوانان در سینمای ایران بسیار خالی است. این ناراحت کننده است که در مهمترین رویداد سینمایی کشور جایی برای قشر کودک و نوجوان باز نشده و آن ها در فیلم ها هیچ حضوری ندارند؛ این در حالی است که وقتی به سینمای جهان به ویژه سینمای غرب و هالیوود و حتی سینمای هند نگاه می کنیم متوجه می شویم چقدر نگاه جدی به کودک و نوجوان دارند و اصلا سینمای شان بر این پایه کودکان و نوجوانان بنا شده است.

 • حضور عیرضا تابش در دبیرخانه فیلم فجر ۱۳۹۸-۱۱-۰۵ ۰۹:۴۰

  در قالب «مشارکت» و «تسهیلات»؛

  حضور فیلم‌های مورد حمایت فارابی درجشنواره فیلم فجر

  سینماپرس: علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی، با اشاره به برگزاری طرح «سیمرغ و پروانه‌ها» در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر گفت: امسال هم تعدادی از فیلم‌های مورد حمایت بنیاد سینمایی فارابی در قالب «مشارکت» و «تسهیلات» در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر حضور دارند.

 • احمدی-هاشمی-حاجی غلامی-سیفی-کریمی-براری-نیاز ۱۳۹۸-۱۰-۲۸ ۱۰:۴۲

  انتقاد سینماگران از سینمای کودک؛

  از ابراز شگفتی برای صرف بودجه های میلیاردی در جشنواره کودک تا انتقاد به باندبازی و رانت خواری در سینمای کودک و نوجوان

  سینماپرس: تعدادی از سینماگران سینمای کودک و کارشناسان فرهنگی در پی هزینه های نجومی بنیاد سینمایی فارابی برای جشنواره فیلم کودک که با انتقاد گسترده سینماگران و اهالی رسانه روبرو شده تأکید کردند: باندبازی و رانت خواری در سینمای کودک و نوجوان بیداد می کند؛ صرف چنین بودجه هایی برای برگزاری یک جشنواره بی دستاورد در حالی که امکان تولید و اکران آثار مناسب سینمای کودک فراهم نیست موجب حیرت است. این دسته از سینماگران متذکر شدند این جشنواره و مسأله «شفاف سازی» سازمان سینمایی یک «شوآف» صرف است و بس!

 • سیروس همتی در نشست خبری نمایش«بوقلمون» ۱۳۹۸-۱۰-۰۷ ۲۰:۲۹

  سیروس همتی:

  نیروهای متعهد در سینما و تلویزیون خانه‌نشین شده‌اند

  سینماپرس: یک بازیگر سینما تلویزیون گفت: متاسفانه شرایط را در سینما و تلویزیون به گونه‌ای رقم زده‌ایم که نیروهای انقلابی و مذهبی سینما خانه‌نشین‌ شده‌اند.

 • مصطفی حسن‌آبادی ۱۳۹۸-۱۰-۰۳ ۱۷:۲۳

  مصطفی حسن‌آبادی؛

  کارکرد سینما یا تلویزیون از منبر هم بیشتر است

  سینماپرس: تهیه کننده فیلم سینمایی «بنیامین» گفت: سینمای بهترین محل برای تبلیغ آموزه‌های دینی است، حتی شاید کارکردی که سینمای یا تلویزیون دارد را بتوان از منبر همه بیشتر دانست، پس چرا در کشوری که نظام دینی دارد تا به این اندازه این معنا مظلوم واقع شده است.

 • فیلم سینمایی تورنادو ۱۳۹۸-۱۰-۰۳ ۱۰:۳۴

  انتظاراتی که از سیدجواد هاشمی در سینمای کودک برآورده نشده است!

  سینماپرس: در سینما به او شهید زنده می‌گویند، در تلویزیون مجری برنامه سحر می‌شود، آن وقت زمانی که در قامت یک کارگردان فیلم کودک می‌سازد، به طور گسترده‌ای از سخیف‌ترین ترانه‌های لس‌آنجلسی بی‌محتوا استفاده می‌کند اما متولیان سینمای کودک نیز ایرادی به کارش وارد نمی‌کنند.

 • حامد بامروت نژاد در نشست خبری پنجمین جشنواره فیلم عمار ۱۳۹۸-۰۸-۲۹ ۱۳:۲۸

  در میان جذابیت‌های فعلی سینما؛

  برنامه‌ریزان سینمایی، سینمای کودک را غریبانه رها کرده‌اند

  سینماپرس: تهیه کننده فیلم منطقه پرواز ممنوع گفت: فارابی که متولی سینمای کودک و نوجوان است بعد از اتمام جشنوراه فیلم کودک و نوجوان دیگر کاری به فیلم ندارد، در حالی که برای اکران فیلم قرار بر همکاری و قول حمایت داده بودند.

 • فیلم سینمایی مطرب ۱۳۹۸-۰۸-۲۰ ۲۱:۰۸

  «مطرب» در صدر فروش؛

  اکران همزمان ۳ فیلم کودک با مطرب؛ کمک به سینمای کودک یا برای بی‌رقیب ماندن مطرب؟؟

  سینماپرس: اینکه همزمان با اکران فیلم پر از رقص و آواز مطرب که انبوه سالن بهش تعلق گرفته، سه فیلم کودک را با حداقل سالن و سانس روی پرده فرستاده‌اند، در جهت خدمت به سینمای کودک است!؟

 • غلامرضا رمضانی کارگردان فیلم فرار از قلعه رودخان ۱۳۹۸-۰۸-۰۸ ۰۹:۲۷

  غلامرضا رمضانی:

  تولید فیلم کودک نیازمند حمایت، پشتوانه و سرمایه‌

  سینماپرس: غلامرضا رمضانی کارگردان سینمای کودک و نوجوان عنوان کرد که تولید فیلم کودک نیازمند حمایت، پشتوانه و سرمایه‌هایی خارج از شکل و شمایل سینمای مرسوم است، یعنی باید توجه خاصی به این سینما باشد که نیست.

 • مجید قناد در بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات ۱۳۹۸-۰۷-۲۸ ۰۷:۴۷

  از نگاه «مجید قناد»؛

  رمز محبوبیت مجریان دهه ۶۰

  سینماپرس: مجری برنامه‌های کودک و نوجوان تلویزیون گفت: طرح‌های بسیاری برای تولید و ساخت کار کودک و نوجوان دارم، اما تلویزیون این روزها با همراهی اسپانسر، برنامه تولید می‌کند و ما هم اسپانسری نداریم و منتظر اسپانسر هستیم.

 • شورای صنفی نمایش ۱۳۹۸-۰۷-۲۴ ۱۴:۰۱

  غلامرضا فرجی:

  فقط سرگروه آستارا فیلم کودک ثبت نکرده است

  سینماپرس: غلامرضا فرجی در خصوص آخرین وضعیت ثبت فیلم‌های کودک و نوجوان توسط سرگروه‌های سینمایی توضیح داد.

 • لاک پشت های نینجا ۱۳۹۸-۰۷-۲۰ ۰۹:۲۸

  اندر آفت بچه دانستن بچه ها؛

  کودکان اسیر در زندان «نینجاها»

  سینماپرس: همیشه گفته‌ایم، می‌گوییم و تأکید داریم که خانواده‌ها نباید اجازه بدهند کودکان‌شان هر کارتونی را ببینند! تلویزیون باید به فکر چاره باشد نه اینکه همان انیمیشن‌های خارجی را دوبله و پخش کند؛ این‌ها با فرهنگ ما متفاوتند.

 • دیدار هنرمندان با نخبگان کانون پرورش فکری کودکان و نواجونان ۱۳۹۸-۰۷-۱۹ ۱۰:۳۰

  به مناسبت هفته کودک؛

  موزه سینما میزبان هنرمندان خاطره ساز حوزه کودک شد

  سینماپرس: جمعی از هنرمندان باحضور در موزه سینما با کودکان امروز و دیروز دیدار و گفتگو کردند.

 • آیین سپاس از تلاشگران جشنواره کودک ۱۳۹۸-۰۷-۱۷ ۱۷:۴۳

  در مراسم سپاس از تلاشگران جشنواره کودک مطرح شد؛

  عوامل جشنواره، سرمایه های جشنواره هستند

  سینماپرس: دبیر سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان گفت: بسیار خوشحالم که همزمان با روز جهانی کودک، از تلاشگران جشنواره ای تقدیر شد که مختص به فیلم‌های کودکان و نوجوانان است.

 • حبیب اسماعیلی در بیست و یکمین نمایشگاه مطبوعات ۱۳۹۸-۰۷-۱۷ ۱۷:۳۵

  حبیب اسماعیلی:

  در سینمای کودکان و نوجوانان، کشش و ظرفیت وجود دارد

  سینماپرس: «حبیب اسماعیلی» مدیر عامل رسانه فیلمسازان مولود گفت: فیلم سیدجواد هاشمی، زمستان اکران شد اما بیش از ۴ میلیارد تومان فروخت و این یک بار دیگر ثابت کرد در سینمای کودکان و نوجوانان، کشش و ظرفیت وجود دارد.

 • غلامرضا فرجی ۱۳۹۸-۰۷-۱۷ ۱۷:۰۳

  غلامرضا فرجی:

  سرگروه های سینمایی موظف به اکران یک فیلم کودک و نوجوان هستند

  سینماپرس: سخنگوی شورای صنفی نمایش گفت:سرگروه‌هایی که تا کنون فیلم‌های حوزه کودک و نوجوان خود را اکران نکردند، هفته آینده اقدام به معرفی و ثبت می‌کنند.

 • سینمای کودک (5) ۱۳۹۸-۰۷-۱۶ ۱۹:۴۶

  به‌بهانه هفته ملی و روزجهانی کودک؛

  افت پنج و نیم درصدی اکران سینمای کودک نسبت به سال گذشته

  سینماپرس: فیلم‌های کودک و نوجوان طی ۷ ماه گذشته، تنها سهمی ۲.۵ درصدی از مجموع فروش سینماها در سال ۹۸ را از آن خود کرده‌اند که با توجه به ظرفیت فروش فیلم‌های این گروه سنی، این سهم اندک قابل تأمل است.

 • فیلم سینمایی سازدهنی ۱۳۹۸-۰۷-۱۶ ۱۱:۴۴

  به مناسبت روز جهانی کودک؛

  «سازدهنی» در موزه سینما روی پرده می رود

  سینماپرس: فیلم خاطره‌انگیز «ساز دهنی» به کارگردانی امیر نادری از تولیدات موفق کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در موزه سینما اکران می‌شود.

 • حبیب ایل بیگی در ششمین جشنواره‌ نماز و نيايش به روايت دوربين ۱۳۹۸-۰۷-۱۵ ۱۳:۱۵

  قائم‌مقام بنیاد سینمایی فارابی:

  سینمای کودک دغدغه همه؛ نه فقط فارابی

  سینماپرس: قائم‌مقام بنیاد سینمایی فارابی گفت: برنامه‌ریزی اکران فیلم‌های کودک و نوجوان در سرگروه‌ها تا پایان سال ۹۸ و آغاز تولید پروژه‌های جدید برای سال ۹۹ با مشارکت طیف‌های مختلف تهیه و تولید، نشانه رونق این ژانر سینمایی و بازگشت سینمای کودک به حیات طبیعی خود است.

 • رسول بابارضا ۱۳۹۸-۰۶-۳۱ ۱۸:۲۶

  رسول بابارضا مطرح کرد؛

  چند پیشنهاد تخصصی برای بهتر شدن وضعیت جشنواره فیلم کودک اصفهان

  سینماپرس: رسول بابارضا سینماگر و عضو شوراها و انجمن های سینمای کودک و نوجوان در یادداشتی به تحلیل جشنواره فیلم های کودکان و نوجوانان اصفهان پرداخت.

 • ۲۳ نفر-منطقه پرواز ممنوع-قطار آن شب ۱۳۹۸-۰۶-۳۰ ۱۰:۵۶

  نگاهی به آثار سی و دومین جشنواره فیلم کودک/۲

  «۲۳ نفر» اثری شاخص از اوج شکوه و غیرتمندی نوجوانان آزاده و «منطقه پرواز ممنوع» و «قطار آن شب» فیلم هایی با مشکلات ساختاری و محتوایی

  سینماپرس: در امتداد مرور فیلم های سی و دومین جشنواره فیلم کودک و نوجوان فیلم های «۲۳ نفر» به کارگردانی مهدی جعفری که اثری شاخص از زندگی واقعی آزادگان و اوج شکوه و غیرتمندی نوجوانان ایران اسلامی در مواجهه با دشمن است، «منطقه پرواز ممنوع» به کارگردانی امیر داسارگر و «قطار آن شب» به کارگردانی حمیدرضا قطبی که آثاری با مشکلات عدیده ساختاری و محتوایی هستند را از نظر می گذرانیم.

 • بازیوو-تورنادو-هشتگ دوچرخه باز ۱۳۹۸-۰۶-۲۶ ۱۱:۲۵

  نگاهی به آثار سی و دومین جشنواره فیلم کودک/۱

  «بازیوو»، «تورنادو» و «هشتگ دوچرخه باز» غیرجذاب، سرشار از سطحی نگری و شعارهای گل درشت!

  سینماپرس: امسال در سی و دومین جشنواره فیلم های کودک و نوجوان شاهد فیلم هایی بودیم که از آن ها به عنوان امیدهای سینمای کودک نام برده می شد اما متأسفانه جز سطحی نگری، کلیشه پردازی، شعارهای گل درشت و... هیچ دستاوردی نداشتند تا بتوانند کودکان و نوجوانان را به سمت خود جذب کنند و این در حالی بود که برای اغلب این فیلم ها بودجه های هنگفتی صرف شده بود! «بازیوو» به کارگردانی امیرحسین قهرایی، «تورنادو» به کارگردانی سیدجواد هاشمی و «هشتگ دوچرخه باز» به کارگردانی مصطفی نظری زاده از جمله این آثار هستند.

 • سیدجواد هاشمی در میزگرد آسیب شناسی سینمای دفاع مقدس ۱۳۹۸-۰۶-۱۶ ۱۱:۴۹

  هاشمی در گفتگویی صریح با سینماپرس عنوان کرد:

  طی سال های اخیر برای ساخت فیلم هایم با رفتارهای تندی مواجه شده ام و همه از خجالتم درآمدند

  سینماپرس: سیدجواد هاشمی کارگردان سینما که با جدیدترین اثرش با عنوان «تورنادو» در سی و دومین جشنواره فیلم های کودکان و نوجوانان حضور داشت درباره گلایه‌ های خود و حواشی حضور فیلم هایش در تمامی ادوار برگزاری جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان، صریح و سرراست توضیحاتی ارائه کرد.

 • حسین قناعت ۱۳۹۸-۰۶-۱۶ ۱۱:۲۶

  حسین قناعت مطرح کرد:

  به دلیل بالا رفتن فهم کودکان از جهان هستی دیگر نمی شود فیلم های ساده برای آنها ساخت

  سینماپرس: حسین قناعت با اشاره به اینکه در سال های اخیر تولید فیلم کودک رونق گرفته است ابراز امیدواری کرد این روند ادامه یابد.

 • بزدوده-حسن پور-هنرمند-بیرنگ-هاشمی-لولاکی-حاجی غلامی-بهبودی فر-ابوالحسنی-رضوی ۱۳۹۸-۰۶-۱۲ ۱۰:۳۸

  سینماگران از مشکلات سینمای کودک می گویند؛

  از تأکید بر حضور مدیرانی با افکار نخ نما در سینمای کودک تا انتقاد نسبت به باندبازی‌ها/ جشنواره کودک چه تأثیری بر رشد و ارتقای این گونه سینمایی دارد؟!

  سینماپرس: تعدادی از سینماگران سینمای کودک از مشکلات دامنه دار در این سینما گفتند و با تأکید بر اینکه برخی مدیران با افکاری کهنه و نخ نما شده مانع تولید آثار به روز و جذاب برای کودکان می شوند از باندبازی های رایج در سینمای کودک انتقاد کردند و تأکید نمودند جشنواره فیلم کودک تبدیل به یک دورهمی شده و نفعی برای رشد سینمای کودک و نوجوان ندارد!

 • حمید بهمنی ۱۳۹۸-۰۶-۱۱ ۱۳:۳۸

  بهمنی مطرح کرد:

  ترسیم تمام ظرفیت‌های آزادگان در سینما

  سینماپرس: یک کارگردان سینما گفت: سینمای دفاع مقدس نیازی به قدیس سازی ندارد، برای همین نیاز است در این حوزه تنها به واقعیت‌ها پرداخته شود.

 • محمد ابوالحسنی ۱۳۹۸-۰۶-۱۱ ۱۲:۲۲

  سینمای کودک مشکلات و راهکارها/۱۰

  ابوالحسنی: اقتصاد در سینمای کودک مرده و بازار این گونه مهم سینمایی راکد است/ ابتدا باید بازار ملی را تقویت کنیم، سپس در پی حضور در بازارهای جهانی باشیم

  سینماپرس: محمد ابوالحسنی مدیر مرکز نوآوری صنایع فرهنگ محور کودک و نوجوان و تهیه کننده آثار انیمیشن همزمان با برگزاری سی و دومین جشنواره فیلم های کودکان و نوجوانان با انتقاد از شرایط بحرانی سینمای کودک در کشور گفت: بنده معتقدم یکی از بزرگترین ضعف های ما در سینمای ایران این است که به اقتصاد این گونه مهم سینمایی بی توجه بوده ایم؛ اقتصاد در سینمای کودک مرده و بازار این گونه مهم سینمایی راکد است، پول در سینمای کودک جریان ندارد و وقتی که اقتصاد در هر حوزه ای ضعیف باشد ما نمی توانیم انتظار شکوفایی و رشد را در آن حوزه داشته باشیم.

 • رحیم بهبودی فر ۱۳۹۸-۰۶-۱۰ ۱۰:۳۲

  سینمای کودک مشکلات و راهکارها/۹

  بهبودی فر: در حال حاضر تمایلات و سلیقه شخصی خط مشی سینمای کودک را تعیین می کند/ نگاه های کهنه و کلیشه ای در حوزه فیلم کودک باید از بین برود

  سینماپرس: رحیم بهبودی فر کارگردان سینما همزمان با برگزاری سی و دومین جشنواره فیلم های کودکان و نوجوانان با انتقاد از شرایط بحرانی سینمای کودک در کشور گفت: در حال حاضر تمایلات و سلیقه شخصی در بنیاد سینمایی فارابی خط مشی سینمای کودک را تعیین می کند؛ این اتفاق بسیار غلط است چرا که در وهله اول باعث می شود این افراد طرح و ایده کسانی که بر اساس سلیقه و بر وفق مراد آن ها فیلمنامه شان را به نگارش درنیاورده اند بایکوت کنند و از طرف دیگر تنها کسانی که در گعده آشنایان شان هستند امکان کار و فعالیت در سینمای کودک را داشته باشند.

 • زحل رضوی ۱۳۹۸-۰۶-۰۹ ۱۰:۱۹

  سینمای کودک مشکلات و راهکارها/۸

  رضوی: مدت ها است در سینمای کودک حتی یک قدم هم جلو نرفته ایم/ حمایت های دولتی نباید به برخی افراد با گرایش های خاص اعطا شود

  سینماپرس: زحل رضوی نویسنده، کارگردان و تهیه کننده حوزه انیمیشن همزمان با برگزاری سی و دومین جشنواره فیلم های کودکان و نوجوانان با انتقاد از شرایط بحرانی سینمای کودک در کشور گفت: بنده معتقدم در سینمای کودک ما مرتب دور خودمان می چرخیم و در نهایت به نقطه اول می رسیم، متأسفانه نه فقط در سینمای کودک که در سینمای بزرگسال هم ما دچار آسیب ها و مشکلات بی شماری هستیم، مرتباً برای برون رفت از این معضلات نشست ها و جلسات متعدد برگزار می شود اما باز هم شاهدیم این مشکلات ادامه دارند، بنده متأسفم که باید بگویم مدت ها است در سینمای کودک حتی یک قدم هم جلو نرفته ایم!

 • اختتامیه سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان ۱۳۹۸-۰۶-۰۶ ۱۶:۰۶

  در روز هفتم جشنواره فیلم کودک چه گذشت؟

  از درخشیدن فیلم های ارزشی «۲۳ نفر» و «منطقه پرواز ممنوع» تا حضور چهره های سیاسی/ وقتی مسئولان جشنواره حتی از اهدای کاتالوگ جشنواره هم دریغ کردند!

  سینماپرس: سینماپرس: هفتمین روز از برگزاری سی و دومین جشنواره فیلم های کودکان و نوجوانان باحواشی و اتفاقاتی همراه بود؛ مراسم اختتامیه جشنواره در حالی برگزار شد که فیلم های ارزشی حاضر در این روداد خوش درخشیدند و دست ۲ فیلم «۲۳ نفر» و «منطقه پرواز ممنوع» از جوایز متعدد پر بود؛ هرچند که برخی فیلم های ضد ارزش از جمله «بازیوو» نیز در این مراسم جوایزی را دریافت کردند اما در هر صورت انتخاب آگاهانه داوران و دست اندرکاران جشنواره و توجه به فیلم های ارزشی جای تقدیر داشت.