سه‌شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۶

پاکروان در گفتگو با سینماپرس:

مسئولان فرهنگی دولت دوازدهم در کنار هنرمندان قرار بگیرند/ کاستی های زیادی در حوزه فرهنگ و هنر کشور داریم

انتظارات سینماگران از وزیر ارشاد دولت دوازدهم/۱۰

تینا پاکروان

سینماپرس: تینا پاکروان تهیه کننده و کارگردان سینما همزمان با انتخاب وزیر ارشاد دولت دوازدهم گفت: مهمترین انتظار من از مسئولان فرهنگی آن است که در کنار هنرمندان قرار بگیرند و نه در روبروی آن ها چرا که اگر این اتفاق رخ بدهد قطعاً به واسطه اتحاد و همبستگی که به وجود می آید ما می توانیم شاهد اتفاقات خوب و مثبتی در حوزه فرهنگی و هنری کشور باشیم در غیر این صورت لجبازی های متعدد باعث می شود روز به روز دچار رخوت بیشتری شویم و نتوانیم آنچنان که باید کارمان را درست به ثمر برسانیم.

کارگردان فیلم سینمایی «نیمه شب اتفاق افتاد» در گفتگو با خبرنگار سینماپرس افزود: انتظارات از مسئولان فرهنگی بسیار زیاد است چرا که ما کاستی های زیادی در حوزه فرهنگ و هنر کشور داریم که بارها به طرق مختلف این کمبودها و انتظارمان برای رفع مشکلات و موانع موجود در حوزه فرهنگ و هنر را به گوش مسئولان رسانده ایم اما هیچ اقدام عملی و مثبتی از سوی آن ها برای رفع مشکلات و موانع موجود صورت نگرفته است.

وی ادامه داد: من امیدوارم هر شخصی به عنوان وزیر ارشاد دولت دوازدهم انتخاب می شود آزادی عمل مناسبی به هنرمندان در هر رشته ای که فعالیت می کنند بدهد و با انتخاب شایسته افراد در معاونت های زیرمجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تلاش کند تا بهترین اتفاق ها رقم بخورد.

پاکروان سپس با تأکید بر اینکه یکی از مهمترین مشکلات موجود در سینمای کشور عدم فعالیت جدی بخش خصوصی است اظهار داشت: هنرمندان فعال در بخش خصوصی در این کشور زندگی می کنند و از همین رو به قوانین و قواعد موجود آشنا هستند و با توجه به عرقی که به موطن شان دارند هرگز کاری بر خلاف مصالح کشورشان انجام نخواهند داد از این رو شایسته است مسئولان فرهنگی دولت دوازدهم با اعتماد بیشتر به هنرمندان و اهالی سینما دست هنرمندان بخش خصوصی را باز بگذارند و خلاقیت را از آن ها نگیرند؛ مسئولان باید اجازه دهند سینمای کشور نفس بکشد و بتواند به صورت حقیقی روی پای خود بایستد و وابستگی های متعددش از دولت قطع شود.

مدیرتولید سریال تلویزیونی «کلاه پهلوی» خاطرنشان کرد: امیدوارم «باید» و «نباید» ها در سینما کمتر بشود و با اهالی سینما مانند کودکان رفتار نشود؛ مسئولان فرهنگی کشور باید بدانند که هنرمندان به خوبی به تمامی زیر و بم و باید و نبایدها واقف هستند و نیازی نیست که آن ها بر اساس سلایق شخصی شان هنرمندان را محدود کنند.

این سینماگر تأکید کرد: از سوی دیگر همه ما واقف به این مسأله هستیم که سینما صنعت گرانی است و نیاز به اقتصاد قوی تری دارد و اگر مسئولان دولتی دست فعالان بخش خصوصی در سینما را باز بگذارند این هنر-صنعت می تواند روند رو به رشد و توسعه خود را بسیار شتابان تر از آنچه شاهدش هستیم طی کند. ما می توانیم در صورت وجود یک مدیریت منسجم و خردمند و دوراندیش سینمای ایران را بیش از آنچه که هست در دنیا معرفی کنیم و پایه های هنری و اقتصادی مان را قوی و قوی تر سازیم.

تهیه کننده فیلم سینمایی «یحیی سکوت نکرد» در خاتمه این گفتگو افزود: بخش خصوصی اگر قدرت بیشتری پیدا کند می تواند تلاش جدی تری برای فرهنگ سازی به نفع اصول اولیه کشور انجام دهد و امیدوارم که ما بتوانیم شاهد تمامی این اتفاقات نیک در این دوران جدید باشیم. من آرزو دارم تقابل میان هنرمندان و مدیران به طور کل از بین برود و همه ما بتوانیم با اتحاد، همسویی و همدلی شرایط بهبود وضعیت فرهنگی و هنری در کشور را ایجاد کنیم.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.