چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۷

انتظارات سینماگران از مدیریت جدید سینما/۵

بزرگمهر: تغییر مدیران دردی از سینماگران درمان نمی کند/ باید شورای عالی انقلاب فرهنگی و کمیسیون فرهنگی مجلس برای تشکیل سازمان نظام صنفی هنرمندان ورود کنند

مهدی بزرگمهر

سینماپرس: مهدی بزرگمهر عضو شورای مرکزی کانون آهنگسازان سینمای ایران در پی انتصاب حسین انتظامی به عنوان سرپرست سازمان سینمایی گفت: تجربه سال ها تغییر مکرر مدیران سینمایی ثابت کرده که تغییر مدیران دردی از سینماگران درمان نمی کند ما خواهان ورود جدی شورای عالی انقلاب فرهنگی و کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی برای تشکیل سازمان نظام صنفی هنرمندان هستیم تا شاید از این رهگذر بخشی از مشکلات عدیده سینماگران برطرف گردد.

آهنگساز فیلم سینمایی «گزارش مریم» در گفتگو با خبرنگار سینماپرس افزود: سیاست های کلی در سینمای ایران باید تغییر کند؛ ما سال ها است که خواهان تأمین امنیت شغلی سینماگران، تأسیس صندوق بیمه بیکاری و... هستیم اما هنوز هیچ خبری از این ۲ مسأله مهم و اساسی علیرغم وعده های مکرر مدیران سینمایی نیست؛ از سوی دیگر مدت ها است مبحث تشکیل سازمان نظام صنفی هنرمندان مطرح شده که همچنان بلاتکلیف مانده است و این وظیفه اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی و شورای عالی انقلاب فرهنگی است که این سازمان نظام صنفی را به ثمر برسانند و خیال هنرمندان و سینماگران را راحت کنند.

وی سپس با بیان اینکه سینماگران امروزه فقط منتظر یک اتفاق غیرمنتظره هستند تا بخشی از دردهای شان برطرف شود اظهار داشت: مدیران سینمایی کمترین دغدغه ای برای رفع بحران زندگی هنرمندان ندارند؛ ما سال ها است شاهد رفتن این مدیر و آمدن آن مدیر در سینما هستیم اما چه نتیجه ای از این تغییرات برای سینما و سینماگران حاصل شده؟ کدام بخش از مشکلات سینماگران حل شده و کدام بخش از وضعیت زندگی هنرمندان با این تغییرات مکرر بهبود پیدا کرده است؟

بزرگمهر خاطرنشان کرد: مدیران زمانی که زمام امور را در دست می گیرند سینماگران را دعوت می کنند، مهمانی می دهند، حرف ها و درد دل های سینماگران را می شنوند اما بعد به راحتی تمامی حرف ها و دغدغه های مطرح شده از سوی آن ها را فراموش می کنند و اصلاً یادشان می رود که سینماگران چه گفته اند و آن ها چه قولی به سینماگران داده اند!

آهنگساز فیلم سینمایی «ماجراهای اینترنتی» تأکید کرد: اینکه سینماگران امروزه چه می خواهند کاملاً مشخص است؛ ما بارها و بارها در مجالس و محافل خصوصی و عمومی و همینطور مصاحبه با رسانه ها دردهای خود را بیان کرده ایم پس اگر گوش شنوایی وجود داشته باشد صدای ما را شنیده در غیر این صورت حرف های ما تنها تکرار مکررات است و بس! من امیدوارم برای یک بار هم که شده مدیر دغدغه مندی در سینما پیدا شود و تمامی تلاشش بر این راستا باشد که بخشی از عمده دردها و مشکلات سینماگران را برطرف نماید.

اخبار مرتبط

نظرات

  • رضا ۱۳۹۷/۰۹/۲۷ - ۱۲:۴۰
    0 0
    عزیز بزرگوار مجلس کمیسیون های مجلس مشکلات اقتصادی را نمی توانند حل کنند چه رسد به مشکلات فرهنگی جامعه و مگر این کمیسیون ها تشکیلشان به امروز و دیروز برمی گردد که توقع داریم آنها کاری کنند مشکل از خود بدنه سینما و سهم خواهی و زیاده خواهی عده ای قلیل در سینماست که چوب آن را عده کثیری میل می فرمایند تا آنها زندگی لاکچری و شیک خود را داشته باشند!!!

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.