جشنواره جهانی فیلم فجر

کل اخبار:511

 • باشگاه جشنواره جهانی فیلم فجر ۱۳۹۷-۰۹-۱۰ ۱۳:۱۶

  از ۱۵ آذرماه

  باشگاه جشنواره جهانی فیلم فجر عضو می‌پذیرد

  سینماپرس: باشگاه جشنواره جهانی فیلم فجر (Fiff Club) از نیمه آذرماه جاری عضو می‌پذیرد.

 • چهل سال مدیریت سینما ۱۳۹۷-۰۸-۰۲ ۱۰:۱۰

  جایگاه سینما در چهل سالگی انقلاب اسلامی (۲)

  چهار دهه مدیریت سینما؛ بلاهت یا خیانت، مسئله این است!

  سینماپرس: پس از انقلاب عده‌ای با رانت و روابط خود توانستند وارد عرصه فیلم‌سازی شوند و در حال حاضر همین افراد با تاسیس پردیس‌های سینمایی عملا چرخه‌ی صنعتی سینما را از آن خود کرده‌اند و برای اطمینان از بازگشت سرمایه وکسب سود بیشتر به ساخت آثار کمدی سطحی، سخیف و با درون‌مایه‌های اروتیک و سکسی اهتمام می ورزند.

 • شمس-رافعی-محسنی نسب-وحیدزاده-شریفی-خامه پرست-سجادی حسینی ۱۳۹۷-۰۶-۲۷ ۱۱:۳۷

  بلاتکلیفی مدیریت سینما نسبت به جشنواره فیلم فجر؛

  از تفکیک غیرکارشناسی و غلط بخش های ملی و جهانی تا کاهش تعداد فیلم ها و حذف فیلم اولی ها/ وقتی سیاست های دولت جشنواره فیلم فجر را بی ثبات و خنثی می کند!

  سینماپرس: تعدادی از اهالی سینمای کشور با انتقاد از بلاتکیلفی مدیریت سینما با جشنواره فیلم فجر تأکید کردند: مدیران سینمایی هیچ دغدغه ای برای تعالی سینمای کشور ندارند و سیاست زده عمل می کنند؛ جشنواره فیلم فجر جایگاهی برای سوء استفاده و قدرت نمایی برخی مدیران شده و مسئولان سینمایی هیچ تدبیری برای اعتلا و رشد و ارتقای این جشنواره ندارند و با کوچک تر و خنثی تر کردن، آن را به سمت نابودی و اضمحلال می برند.

 • جبار آذین در نشست نقد و بررسی فیلم سینمایی دریاچه ماهی ۱۳۹۷-۰۶-۲۵ ۱۳:۵۹

  یک منتقد سینما مطرح کرد:

  حیدریان در حمایت از جیب خود و مافیا راضی به ادغام جشنواره جهانی و ملی فجر نیست/ بیت المال را بیشتر هدر ندهید!

  سینماپرس: جبار آذین منتقد و مدرس سینمای کشور در پی اظهارات اخیر محمدمهدی حیدریان رئیس سازمان سینمایی و بیان اینکه ادغام جشنواره های ملی و جهانی فجر نفعی برای سینما در پی ندارد نوشت: آقای حیدریان رئیس رویاپرداز و افسانه باف سازمان اشتباهی سینمایی، درحالی که آخرین روزهای کرسی داری خود در سینما راسپری می کند، در یکی از صحبت های اخیرش در ادامه حرف ها و اقدام های بی ربط با واقعیت های سینمای ایران، گفته است: «ادغام جشنواره های ملی و جهانی از نظر کارشناسان نفعی برای سینمای ایران ندارد»!

 • دیدار شورای مرکزی کانون کارگردانان با معاون بین‌الملل فارابی ۱۳۹۷-۰۵-۳۱ ۱۱:۵۰

  در بنیاد فارابی برگزارش شد؛

  دیدار شورای مرکزی کانون کارگردانان با معاون بین‌الملل فارابی

  سینماپرس: اعضای شورای مرکزی کانون کارگردانان سینمای ایران با معاون بین‌الملل بنیاد سینمایی فارابی در محل این بنیاد دیدار و گفت‌وگو کردند.

 • سیدضیاء الدین دری ۱۳۹۷-۰۵-۲۹ ۱۰:۴۶

  بازنشر گفتگوهای مهم زنده یاد سیدضیاءالدین دری با سینماپرس؛

  از انتقاد به گروه «هنر و تجربه» تا اعتراض به تفکیک غیرکارشناسی بخش های ملی و جهانی جشنواره فیلم فجر/ تأکید بر توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری

  سینماپرس: همزمان با درگذشت زنده یاد سیدضیاءالدین دری کارگردان پیشکسوت و برجسته سینما و تلویزیون کشور برآن شدیم تا با بازنشر چند گفتگوی مهم وی طی سال های اخیر با خبرگزاری سینماپرس ضمن زنده نگاه داشتن یاد و خاطره این سینماگر فقید و ارزشمند نظرات وی را در رابطه با عملکرد مدیران سینمایی و همچنین انتقادهای این کارگردان ارزنده نسبت به رسانه ملی بازنشر دهیم.

 • بودجه سازمان سینمایی ۱۳۹۷-۰۵-۲۴ ۱۳:۰۷

  با نگاهی به سازمان سینمایی و زیرمجموعه هایش؛

  بودجه های فرهنگی و سینمایی چه می شود!؟

  سینماپرس: آنچه در این میان اهمیت دارد آن است که به راستی آیا انتشار یکسری آمار و ارقام به عنوان شفاف سازی کافی است؟ آیا نباید مسئولان امر بابت عملکرد خود پاسخگو باشند؟ آیا نباید نهادی مردمی از دستگاه های دولتی و حاکمیتی بابت عملکردهای نادرست، خنثی و بعضا تخریبی شان مطالبه صورت دهد و آیا نباید نهادی در حکومت به حسابرسی از عملکرد مدیران ارشد و میانی این نهادها بپردازد؟

 • ابهامات مالی در سازمان سینمایی ۱۳۹۷-۰۴-۲۵ ۱۹:۲۸

  ابهامات مالی در سازمان سینمایی؛

  چرا بودجه جشنواره‌های فجر ابتدا به حساب یک شرکت تعاونی واریز شد؟

  سینماپرس: سازمان امور سینمایی و سمعی و بصری در سالهای اخیر عملکرد خوبی در راستای شفاف‌سازی مالی عملکرد خود به‌نمایش نگذاشته‌ و این موضوع مورد انتقاد رسانه‌ها و نمایندگان مجلس قرار گرفته است، ابهاماتی در عملکرد مالی آن وجود دارد که نیازمند توضیحات بیشتر است.

 • محمدمهدی حیدریان و سیدرضا میرکریمی در سومین روز سی‌وششمین جشنواره جهانی فیلم فجر ۱۳۹۷-۰۴-۱۰ ۱۱:۲۶

  وقتی دست اندرکاران یک جشنواره از خودشان تقدیر می کنند!

  از بی سیاستی و انحراف فرهنگی تا خرج میلیاردی و دهن کجی متولیان جشنواره جهانی فجر به سینما/ خودگویی و خودخندی، عجب مرد هنرمندی!

  سینماپرس: در حالی که هنوز برگزاری مستقل جشنواره جهانی فجر از نظر اهالی سینما منطقی نیست و متولیان آن نیز به همین دلیل کشمکشی برای بودجه جشنواره های ملی و جهانی فجر ایجاد کردند، به تازگی مسئولان این جشنواره با از خودشیفتگی و بی توجه به همه انتقادات و شرایط جامعه، در مجلسی اشرافی از خودشان تقدیر کردند، موضوعی که نشان می دهد تا چه میزان جریان شاهنشین سینما از فضای جامعه دور است!

 • چهارمین روز سی‌وششمین جشنواره جهانی فیلم فجر ۱۳۹۷-۰۴-۰۸ ۲۱:۲۲

  مدیران جشنوراه جهانی فجر در فکر راه اندازی یک آکادمی هستند

  پول این بریز و بپاش ها از کجا می آید؟

  سینماپرس: با وجود انتقادات زیادی که به برگزاری جشنواره های متعدد سینمایی در کشور می شود، مشخص نیست که سازمان سینمایی با چه متر و معیار و شاخصه ای مجوز برگزاری هر جشنواره ریز و درشتی رابه یک سری از افردا و جریانات خاص می دهد.

 • پویانمایی «گرگم و گله می برم» ۱۳۹۷-۰۴-۰۲ ۱۳:۰۴

  «گرگم و گله می‌برم» انیمیشن شد

  سینماپرس: «گرگم و گله می‌برم» عنوان تازه‌ترین پویانمایی تولید شده در امور سینمایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است.

 • ادغام جشنواره های ملی و جهانی فجر ۱۳۹۷-۰۳-۲۷ ۱۱:۵۵

  سینماپرس و اعتراض ۴ ساله سینماگران به جداسازی جشنواره های ملی و جهانی فجر؛

  آزمون مهم حیدریان؛ برچیده شدن بساط «شو» گونه جشنواره جهانی یا امتداد مسیر پر غلط ایوبی؟!

  سینماپرس: سینماگران کشور طی ۴ سال گذشته به کرات خواستار ادغام جشنواره های ملی و جهانی فجر بوده اند اما مسئولان و مدیران سینمایی که گویا خود را به نشیدن زده اند همواره با بی توجهی به دغدغه های به جا و توصیه های درست سینماگران، ترجیح داده اند بر مدار گذشته با گسترش باندبازی در سینما، تنها شاه نشینان را از خود راضی نگه دارند.

 • سینمای دوتابعیتی ۱۳۹۷-۰۳-۲۳ ۱۱:۰۳

  نفوذ فرهنگی در لوای فرنگی سازی؛

  سینمای دوتابعیتی و سرگشتگی در مفهومی با عنوان نفوذ فرهنگی

  سینماپرس: پدیده سینمای دوتابعیتی با سرعت و شدت فزاینده ای در حال توسعه در میان سینماگران ایرانی است و یکی از عوامل پیشرفت این اتفاق رویکرد متولیان بنفش پوش سال های اخیر سینمای ایران است؛ متولیانی متوهم در دوران پس و پیش برجام که عرصه ی فرهنگی کشور را درگیر و دار ولنگاری فرهنگی ساخته و جشنواره جهانی فیلم فجر ایشان با حضور تعداد نسبتا قابل توجهی از آثار دوتابعیتی، مُهر تاییدی بر اقدامات فرهنگی ویژه در عصر نفوذ فرهنگی می زند.

 • شورای عالی بین الملل سینمای ایران ۱۳۹۷-۰۳-۲۲ ۱۵:۰۷

  اعلام سرفصل برنامه های شورای عالی سینما

  از برگزاری جشنواره جهانی فیلم فجر تا راه‌اندازی مرکز ملی آپلود و دانلود فیلم و شبکه اکران جهانی

  سینماپرس: شورای عالی بین‌الملل سینمای ایران که چندی قبل اعضای آن از سوی رئیس سازمان سینمایی منصوب شده بودند، برنامه جامع امور بین‌الملل این سازمان را در ۲۲ بند اعلام کرد.

 • مصیری-قنبری-دری-مزدآبادی-علیخانی-لشگری قوچانی-شهبازی ۱۳۹۷-۰۳-۲۲ ۱۰:۵۳

  سازمان سینمایی و اصرار بر تصمیم های غلط؛

  از هدر دادن بودجه محدود سینما تا کمرنگ کردن آرمان های انقلاب/ چرا سازمان سینمایی بر اجرای تصیم غلط تفکیک جشنواره ملی و جهانی فجر اصرار دارد؟!

  سینماپرس: تعدادی از اهالی سینما در پی درخواست تعداد کثیری از انجمن ها و کانون های مختلف سینمایی مبنی بر ادغام مجدد جشنواره های ملی و جهانی فیلم فجر تأکید کردند: هرگز و در هیچ یک از جشنواره های مطرح دنیا ما شاهد چنین بدعت گذاری و دوپاره کردن جشنواره ها نبوده و نیستیم و این اتفاق تنها باعث از بین رفتن شکوه و عظمت جشنواره فیلم فجر شده است.

 • شاپور شهبازی* ۱۳۹۷-۰۳-۲۰ ۱۱:۵۳

  سازمان سینمایی و اصرار بر تصمیم های غلط!/۷

  شهبازی: سینمای کلاسیک و داستان گوی ایران ورشکسته است/ بهتر است بودجه های اندک سینمایی را صرف زیرساخت ها و تولید آثار ارزشمند سینمایی کنیم

  سینماپرس: شاهپور شهبازی فیلمنامه نویس و منتقد سینما در پی درخواست تعداد کثیری از اهالی سینمای کشور در انجمن ها و کانون های مختلف مبنی بر ادغام مجدد جشنواره های ملی و جهانی فیلم فجر با یکدیگر و عدم تصمیم گیری های غلط و خلق الساعه که به ضرر سینمای کشور تمام می شود گفت: سینمای کلاسیک و داستان گوی ایران در ایران و جهان ورشکسته مطلق است و این واقعیتی است که ما باید با درایت و منطق آن را بپذیریم و با تدبیر راهکاری برای برون رفت از این بحران اندیشه کنیم.

 • منصور لشکری قوچانی ۱۳۹۷-۰۳-۱۹ ۱۰:۳۸

  سازمان سینمایی و اصرار بر تصمیم های غلط!/۶

  لشگری قوچانی: دلیل اصرار برای برگزاری جشنواره جهانی فیلم فجر کمرنگ کردن آرمان های انقلاب است/ سینمای مان امروزه بدل به سینمایی ناپاک شده است

  سینماپرس: منصور لشگری قوچانی تهیه کننده سینما در پی درخواست تعداد کثیری از اهالی سینمای کشور در انجمن ها و کانون های مختلف مبنی بر ادغام مجدد جشنواره های ملی و جهانی فیلم فجر با یکدیگر و عدم تصمیم گیری های غلط و خلق الساعه که به ضرر سینمای کشور تمام می شود گفت: دلیل اصرار برای برگزاری جشنواره جهانی فیلم فجر کمرنگ کردن آرمان های انقلاب است و متأسفانه در میان مسئولان و سیاست گذاران سینما شیطنت هایی وجود دارد و هدف شان از برگزاری جشنواره های موازی و متعدد این است که اصل جشنواره فیلم «فجر» که یادآور انقلاب اسلامی است از بین برود.

 • به کجا چنین شتابان 9 ۱۳۹۷-۰۳-۰۹ ۱۱:۰۰

  به کجا چنین شتابان (۹)

  حماقت یا حمایت فرهنگی؛ مساله این است!/ وقتی بی عرضگی و ناتوانی مدیران، امنیت و استقلال فرهنگی جامعه را مخدوش می کند

  سینماپرس: نهادینه سازی مولفه های غربگرایی، زندگی سکولار و اباحی گرایی از یکسو و بی توجهی به استقلال فرهنگی، اقتصادی و نظامی کشور، ارتقای فرهنگ عمومی جامعه و آرمان های انقلاب مردم ایران از سوی دیگر توصیف بهتری از فرهنگسازی سینمای جمهوری اسلامی است، در نسبت با تعاریف رویایی، اغراق آمیز و خلاف واقعی که مدیران سینمایی از تاثیرگذاری های این سینما ارائه می دهند.

 • عبدالله علیخانی ۱۳۹۷-۰۳-۰۵ ۱۰:۱۵

  سازمان سینمایی و اصرار بر تصمیم های غلط!/۵

  علیخانی: برگزاری جشنواره جهانی فیلم فجر به صلاح سینمای ایران نیست/ اصرار برخی افراد برای برگزاری این رویداد داشتن منافع وافر است!

  سینماپرس: عبدالله علیخانی تهیه کننده سینما در پی درخواست تعداد کثیری از اهالی سینمای کشور در انجمن ها و کانون های مختلف مبنی بر ادغام مجدد جشنواره های ملی و جهانی فیلم فجر با یکدیگر و عدم تصمیم گیری های غلط و خلق الساعه که به ضرر سینمای کشور تمام می شود گفت: برگزاری جشنواره جهانی فیلم فجر به هیچ عنوان به صلاح سینمای ایران نیست و بودجه بیت المال نباید برای آن مصرف شود، اصلاً این شکل عجیب دوپاره کردن جشنواره ها در هیچ کجای دنیا وجود ندارد و نباید جشنواره فیلم فجر این چنین بدون قاعده برگزار گردد.

 • به کجا چنین شتابان 8 ۱۳۹۷-۰۳-۰۲ ۱۱:۴۷

  به کجا چنین شتابان (۸)

  مدیریت مدبرانه و گُل و بُلبُل جلوه دادن فضای ولنگاری فرهنگی

  سینماپرس: نقش کلی فرهنگ و هنر و بالاخص صنعت سینمای ایران در گسترش مفاسد و آسیب های اجتماعی، نقشی مغفول مانده است. در دهه های اخیر صدها فیلم اجتماعی با ادعای انعکاس واقعیات جامعه و مشکلات مردم ساخته شده و این همه در حالی است که به سختی می توان فیلمی را یافت که بر مشکلات قشری که آنها را سوژه کرده است، اثر مثبتی داشته باشد.

 • جواد مزد آبادی ۱۳۹۷-۰۳-۰۲ ۱۱:۱۸

  سازمان سینمایی و اصرار بر تصمیم های غلط!/۴

  مزدآبادی: دوپاره کردن جشنواره فیلم فجر به هیچ عنوان به نفع سینمای ایران نیست/ کدام جشنواره معتبر در دنیا بخش های ملی و جهانی اش از یکدیگر جداست؟!

  سینماپرس: جواد مزدآبادی کارگردان سینما در پی درخواست تعداد کثیری از اهالی سینمای کشور در انجمن ها و کانون های مختلف مبنی بر ادغام مجدد جشنواره های ملی و جهانی فیلم فجر با یکدیگر و عدم تصمیم گیری های غلط و خلق الساعه که به ضرر سینمای کشور تمام می شود گفت: دوپاره کردن جشنواره فیلم فجر به هیچ عنوان به نفع سینمای ایران نیست و تنها دستاورد این کار می تواند به این صورت باشد که هیچ یک از سینماگران دنیا جشنواره ما را جدی نگیرند!

 • محمدمهدی حیدریان و سیدرضا میرکریمی در سومین روز سی‌وششمین جشنواره جهانی فیلم فجر ۱۳۹۷-۰۳-۰۱ ۲۱:۲۶

  دبیر جشنواره جهانی فجر ادعای سازمان سینمایی را زیر سؤال برد

  مات شدن شفافیت ساختگی با افشای ریخت‌وپاش ۲۱میلیاردی

  سینماپرس: در حالی که پیش از این معاون توسعه و منابع سازمان سینمایی هزینه برگزاری بخش ملی جشنواره فیلم فجر را ۴میلیارد و ۶۳۰ میلیون تومان اعلام کرده بود، دبیر جشنواره جهانی فجر در گفت‌وگویی تلویحاً هزینه آن رویداد را ۲۱میلیارد تومان دانسته است.

 • سفارت فرانسه در ایران ۱۳۹۷-۰۲-۳۱ ۱۳:۴۳

  از سفارت فرانسه تا اداره کل هنرهای نمایشی راه زیادی نیست

  آقای مدیرکل! مراقب جریان نفوذ باشید

  سینماپرس: در غفلت نهادهای نظارتی برخی سفارتخانه‌های اروپایی در تهران با نهادهای هنری، هنرمندان و مدیران هنری مراوداتی دارند که در این میان دو سفارتخانه فرانسه و انگلیس از همه فعال‌تر و هدفمندتر هستند.

 • محمود اربابی ۱۳۹۷-۰۲-۳۰ ۱۶:۳۳

  تداوم جلسات گفتگو با منتقدان جشنواره جهانی فجر

  سینماپرس: در پی انتقادات صورت گرفته درباره جشنواره جهانی فیلم فجر، امروز معاونت توسعه فناوری و مطالعات سینمایی سازمان سینمایی میزبان شورای مرکزی کانون کارگردانان به عنوان یکی از منتقدان این رویداد، بود.

 • سید ضیاالدین دری ۱۳۹۷-۰۲-۳۰ ۱۰:۳۹

  سازمان سینمایی و اصرار بر تصمیم های غلط!/۳

  دری: مدیران سینما در پی برگزاری جشنواره فیلم «جهان اسلام» باشند/ مسئولان دیکتاتورمآبانه برای سینما تصمیم گیری نکنند!

  سینماپرس: سیدضیاء الدین دری کارگردان سینما در پی درخواست تعداد کثیری از اهالی سینما و نهادهایرصنفی مختلف مبنی بر ادغام مجدد جشنواره های ملی و جهانی فیلم فجر گفت: بنده از ابتدا بدون آنکه هیچ دعوا و یا خصومتی با برگزارکنندگان این رویداد داشته باشم با جداسازی جشنواره فیلم فجر و دو پاره کردن آن موافق نبودم و در جلسات خصوصی این مسأله را با دست اندرکاران این رویداد مطرح کرده بودم.

 • رهبر قنبری در بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات ۱۳۹۷-۰۲-۲۹ ۰۹:۱۶

  سازمان سینمایی و اصرار بر تصمیم های غلط!/۲

  قنبری: مسئولان جشنواره جهانی این مهمانی را ترتیب می دهند تا بتوانند به خارج از کشور سفر کنند/ دستاورد این جشنواره جز هدر دادن بودجه چه بوده است؟

  سینماپرس: رهبر قنبری کارگردان سینما در پی درخواست تعداد کثیری از اهالی سینمای کشور در انجمن ها و کانون های مختلف مبنی بر ادغام مجدد جشنواره های ملی و جهانی فیلم فجر با یکدیگر و عدم تصمیم گیری های غلط و خلق الساعه که به ضرر سینمای کشور تمام می شود گفت: مسئولان جشنواره جهانی این مهمانی را ترتیب می دهند تا در طول سال بتوانند به خارج از کشور سفر کنند و این دورهمی جهانی به جز همین مسأله هیچ دستاورد دیگری نه برای مسئولان برگزارکننده آن دارد و نه سینمای ایران!

 • سازندگان انیمیشن سینمایی «لوپتو» ۱۳۹۷-۰۲-۲۸ ۱۷:۳۶

  «لوپتو» را به عشق بچه‌های سرزمین‌مان می‌سازیم

  سوره سینما: انیمیشن «لوپتو» اولین انیمیشن سینمایی حوزه هنری است که این روزها در کرمان و با حمایت مرکز تلویزیون و انیمیشن حوزه هنری و موسسه فراسوی ابعاد، مراحل آخر تولیدش را سپری می‌‎کند.

 • منوچهر مصیری ۱۳۹۷-۰۲-۲۶ ۲۱:۳۵

  سازمان سینمایی و اصرار بر تصمیم های غلط!/۱

  مصیری: مسئولان با بی تدبیری شکوه و عظمت جشنواره فیلم فجر در ایام سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را از بین بردند!

  سینماپرس: منوچهر مصیری کارگردان سینما در پی درخواست تعداد کثیری از اهالی برجسته سینمای کشور در انجمن ها و کانون های مختلف مبنی بر ادغام مجدد جشنواره های ملی و جهانی فیلم فجر با یکدیگر گفت: در شرایط بحرانی اقتصاد کشور برگزاری تفکیک شده جشنواره جهانی چه دلیلی دارد؟ اصلاً معلوم هست مدیران سینمایی با چه دلیل و برهانی ۲ بار برای برگزاری جشنواره هزینه می کنند و اصلاً این جشنواره منفک شده طی این سال های برگزاری اش چه امتیاز مثبتی به جز هدر شدن پول با خود در پی داشته است؟

 • مراسم اختتامیه سی‌وششمین جشنواره جهانی فیلم فجر ۱۳۹۷-۰۲-۲۶ ۲۱:۲۰

  آیا بخش های ملی و جهانی جشنواره فیلم فجر ادغام خواهد شد؟

  سینماپرس: به دنبال انتقادات گسترده اهالی سینما در زمینه لزوم همزمانی در برگزاری بخش های ملی و جهانی جشنواره فیلم فجر، برخی منابع خبری از احتمال عقب نشینی سازمان سینمایی از این تصمیم غلط خبر دادند.

 • به کجا چنین شتابان 7 ۱۳۹۷-۰۲-۲۶ ۱۱:۱۷

  به کجا چنین شتابان (۷)

  اتلاف عُمر مردم در اجرای سلیقگی قوانین فرهنگی

  سینماپرس: در سال ۱۳۹۶ هجری شمسی، هفت فیلم صدرنشین گیشه، بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان فروش داشتند، اما این فیلم ها چه تأثیری در بهبود فرهنگ عمومی جامعه داشته اند؟ آیا متولیان رسمی امر هنر و بالاخص سینما در وزارت ارشاد و بویژه معاونت نظارت و ارزشیابی حاضرند به جامعه توضیح دهند که بالغ بر ده ها میلیون ساعت از عمر جامعه اسلامی ایران که در سال ۱۳۹۶، صرف تماشای آثار هجو و بعضا مبتذل و بی خاصیت شده، چه فوایدی را برای جامعه و مخاطبان این آثار در پی داشته است؟