سید جواد هاشمی

کل اخبار:179

 • سیدجواد هاشمی در حاشیه روز دوم سی‌ودومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان ۱۳۹۹-۰۷-۲۹ ۱۱:۱۵

  بحران در سینمای کودک و نوجوان/۲

  هاشمی: وضعیت سینمای کودک و نوجوان یک فاجعه تمام عیار است/ با توجه به گسترش کرونا معتقدم سینما هرگز به وضعیت سابق باز نمی گردد!

  سینماپرس: سیدجواد هاشمی بازیگر و کارگردان سینما همزمان با برگزاری سی و سومین جشنواره فیلم های کودک و نوجوان گفت: وضعیت سینمای کودک و نوجوان یک فاجعه تمام عیار است؛ البته نه تنها سینمای کودک که متأسفانه کلیت سینما دچار آسیب و بیماری جدی شده و امیدی هم به بهبود آن نیست.

 • چهارمین المپیاد فیلمسازی نوجوانان ایران ۱۳۹۹-۰۷-۱۸ ۱۶:۱۴

  چهارمین المپیاد فیلمسازی نوجوانان ایران؛

  معرفی منتورها و مربیان المپیاد فیلمسازی نوجوانان

  سینماپرس: منتورها و مربیان چهارمین المپیاد فیلمسازی نوجوانان ایران معرفی شدند.

 • سلیمی-هاشمی-برجی-فهیم-همراه-الماسی ۱۳۹۹-۰۷-۰۸ ۱۰:۵۰

  سینماگران مطرح کردند؛

  از اشاره به خائن بودن برخی مدیران فرهنگی کشور تا درخواست برای توجه به سینماگران ارزشی/ جشنواره فیلم مقاومت رویداد مهم سینمایی کشور

  سینماپرس: تعدادی از سینماگران و کارشناسان فرهنگی کشور همزمان با برگزاری جشنواره فیلم مقاومت در خصوص اهمیت این رویداد سینمایی تأکید کردند: برخی مدیران فرهنگی کارشان فراتر از خیانت است و در حال نابودی کامل فرهنگ دفاع مقدس هستند؛ مدیران دروغ می گویند که از سینمای دفاع مقدس حمایت می کنند؛ متأسفانه ما که رسماً هیچ نوع حمایتی را از سمت مدیران برای تولید آثار سینمای مقاومت و دفاع مقدس شاهد نبوده ایم و بالعکس آنچه شاهدیم عدم حمایت همه جانبه مسئولان ذیربط از فیلم ها و سینمای دفاع مقدس است!

 • سیدجواد هاشمی در میزگرد آسیب شناسی سینمای دفاع مقدس ۱۳۹۹-۰۷-۰۷ ۰۸:۵۸

  برای ایفای نقش منفی؛

  تذکر به سید جواد هاشمی+ فیلم

  سینماپرس: در این فیلم سید جواد هاشمی از تذکر رهبر انقلاب به یکی از نقش هایش می گوید.

 • سیدجواد هاشمی در میزگرد آسیب شناسی سینمای دفاع مقدس ۱۳۹۹-۰۷-۰۱ ۰۸:۵۳

  جشنواره فیلم مقاومت از منظر سینماگران/۲

  هاشمی: مدیران دروغ می گویند که از سینمای دفاع مقدس حمایت می کنند/ باید راجع به اسطوره ها و گنجینه های ارزشمند دفاع مقدس آثار متعددی تولید شود

  سینماپرس: سیدجواد هاشمی بازیگر و کارگردان سینما همزمان با برگزاری جشنواره فیلم مقاومت گفت: مدیران دروغ می گویند که از سینمای دفاع مقدس حمایت می کنند؛ متأسفانه ما که رسماً هیچ نوع حمایتی را از سمت مدیران برای تولید آثار سینمای مقاومت و دفاع مقدس شاهد نبوده ایم و بالعکس آنچه شاهدیم عدم حمایت همه جانبه مسئولان ذیربط از فیلم ها و سینمای دفاع مقدس است!

 • سریال «دادِستان» ۱۳۹۹-۰۶-۰۲ ۱۴:۰۶

  اعلام اسامی بازیگران جدید سریال مسعود ده‌نمکی+ عکس

  سینماپرس: بازیگران جدید سریال «دادِستان» به کارگردانی مسعود ده‌نمکی و تهیه‌کنندگی محمد خزاعی معرفی شدند.

 • سریال تلویزیونی «شاهرگ» ۱۳۹۹-۰۵-۱۳ ۱۵:۴۵

  عکس / سریال تلویزیونی «شاهرگ»

  سینماپرس : عکس هایی از سریال تلویزیونی «شاهرگ» به کارگردانی سیدجلال دهقانی اشکذری و تهیه کنندگی محمدرضا شفیعی و با بازی حسین پاکدل، نیما رئیسی، عباس غزالی، مهدی سلوکی، مرحوم سیروس گرجستانی، فریده سپاه منصور، مسعود فروتن، امید روحانی، عطا عمرانی، محسن بهرامی، افسانه کمالی، حلیمه سعیدی و با حضور سام قریبیان، سید جواد هاشمی، آزاده زارعی و سپیده خداوردی منتشر شد.

 • سریال تلویزیونی «شاهرگ» ۱۳۹۹-۰۳-۱۹ ۱۷:۳۰

  فیلم / اولین تیزر رسمی سریال تلویزیونی «شاهرگ»

  سینماپرس : اولین تیزر رسمی سریال تلویزیونی «شاهرگ» به کارگردانی سیدجلال دهقانی اشکذری و تهیه کنندگی محمدرضا شفیعی و با بازی حسین پاکدل، نیما رئیسی، عباس غزالی، مهدی سلوکی، سیروس گرجستانی، فریده سپاه منصور، مسعود فروتن، امید روحانی، عطا عمرانی، محسن بهرامی، افسانه کمالی، سید مریم موسویان، حلیمه سعیدی، فریده دریامج، سوسن مقصودلو و با حضور سام قریبیان، سید جواد هاشمی، آزاده زارعی و سپیده خداوردی منتشر شد.

 • اصغری-شاکری-هاشمی-تجار ۱۳۹۹-۰۳-۰۶ ۱۱:۱۰

  انفعال مدیران فرهنگی و انتقاد سینماگران؛

  چشمداشت به سازش با بیگانگان، فقدان ایمان قلبی و توجه صرف به سودآوری و تجارت؛ دلایل اصلی افول سینمای دفاع مقدس

  سینماپرس: برخی از سینماگران و کارشناسان فرهنگی کشور همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر با انتقاد شدید از انفعال مدیران فرهنگی و سینمایی برای پرداختن به وقایع مهم دوران ۸ سال دفاع مقدس و عدم تولید آثار ارزنده در این حوزه متذکر شدند: وقتی رئیس جمهور در پی سازش با بیگانگان است و به گفتمان مقاومت اعتقادی ندارد، بلبشو در ارکان مهم کشور از جمله سینما امری بدیهی است ؛ این دسته از سینماگران با فتح الفتوح خواندن این پیروزی بزرگ تأکید کردند: مدیران سینمایی به دلیل بده بستان های مالی در حال تخریب فرهنگ ارزشمند ایرانی-اسلامی هستند و بی توجهی به گونه مهم سینمای دفاع مقدس نیز نشانه همین اتفاق است!

 • سیدجواد هاشمی در میزگرد آسیب شناسی سینمای دفاع مقدس ۱۳۹۹-۰۳-۰۳ ۱۰:۴۹

  مهجوریت سینمای دفاع مقدس/۴

  هاشمی: سوم خرداد یکی از نقاط عطف در کل تاریخ ایران است/ باید با تمام قوا درباره این فتح الفتوح آثار ارزنده تولید شود

  سینماپرس: سیدجواد هاشمی بازیگر و کارگردان سینما و تلویزیون گفت: سوم خرداد فقط یک واقعه مهم تاریخی در دوران ۸ سال دفاع مقدس نیست؛ این روز یکی از نقاط عطف در کل تاریخ ایران است به نحوی که اگر کسی اندکی در رابطه با وقایع تاریخی ایران مطالعه داشته باشد متوجه می شود چنین دستاوردی در طول تاریخ ایران بی سابقه بوده و از این نظر وظیفه همه ما پرداختن به این موضوع مهم در تمامی عرصه های فرهنگی و هنری است.

 • سیدجواد هاشمی در نشست خبری فیلم سینمایی پیشونی سفید۲ ۱۳۹۹-۰۲-۱۳ ۱۵:۲۸

  جواد هاشمی:

  مردم هنوز با «اکران اینترنتی» آشنا نشده‌اند

  سینماپرس: جواد هاشمی با اشاره به اینکه قسمت دوم «تورنادو» با نام «جزیره فضایی» به پایان رسیده است معتقد است اکران فیلم ها به صورت اینترنتی موفق نبوده است.

 • شام ایرانی ۱۳۹۹-۰۲-۱۰ ۱۵:۴۵

  به کارگردانی سعید ابوطالب؛

  «شام ایرانی» هفتگی شد

  سینماپرس: این هفته قسمت چهارم فصل سوم سری جدید «شام ایرانی» با میزبانی سیدجواد هاشمی در شبکه نمایش خانگی توزیع می شود.

 • شام ایرانی ۱۳۹۹-۰۱-۲۶ ۱۳:۴۸

  به کارگردانی سعید ابوطالب؛

  «شام ایرانی» مهمان بازیگر لبنانی می شود

  سینماپرس: فصل سوم از سری جدید «شام ایرانی» به کارگردانی سعید ابوطالب از آخر هفته در شبکه نمایش خانگی توزیع می شود.

 • قهرمانی-سیدزاده-هاشمی-سجادی حسینی-قائم مقامی ۱۳۹۹-۰۱-۲۴ ۱۱:۱۰

  انتظارات سینماگران از مسئولان در سال جدید - بخش سوم

  سینماگران خواستار میدان دادن به جوانان انقلابی در سینما شدند/ از انتقاد برای بی توجهی به صنعت انیمیشن تا زنگ خطر تولد مجدد فیلمفارسی!

  سینماپرس: همزمان با آغاز سال ۹۹ تعدادی از اهالی سینما با انتقاد از وضعیت بحرانی سینما، خواستار توجه جدی مدیران به اوضاع اسفبار کنونی شدند و تأکید کردند مسئولان دولت شعار خودشان که «تدبیر و امید» بود را تحقق نبخشیدند؛ سینماگران ضمن آنکه خواستار میدان دادن به جوانان انقلابی و متعهد در سینما شدند تأکید کردند فیلم های سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر این زنگ خطر را به صدا درآورد که سینمای فیلمفارسی مجدداً متولد شده است!

 • سینماپرس در سالی که گذشت؛ بخش دوم /تابستان ۹۸ ۱۳۹۹-۰۱-۰۶ ۱۰:۴۰

  سینماپرس در سالی که گذشت؛ بخش دوم /تابستان ۹۸

  از انتقاد نسبت به گروکشی دولت و فشار بر فعالان عرصه فرهنگ و هنر تا اعتراض به فقدان خدمات صنفی خانه سینما/ سینماگران از بی عدالتی در اکران گفتند

  سینماپرس: بخشی از گفتگوهای سینماپرس با سینماگران در فصل تابستان سال ۹۸ مربوط به مسائل و موضوعاتی همچون: سریال های مناسبتی، انتظارات اهالی سینما از رئیس سازمان سینمایی، بررسی عدالت در اکران، فشار دولت بر فعالان عرصه فرهنگ و هنر در پی پخش سریال ارزشمند «گاندو»، اعتراض به فقدان خدمات صنفی خانه سینما، مشکلات سینمای کودک و نوجوان و... بود.

 • فیلم سینمایی شاه‌رگ ۱۳۹۸-۱۱-۲۷ ۱۶:۱۸

  به کارگردانی سید جلال اشکذری؛

  بازیگران جدید در «شاه رگ»

  سینماپرس: با گذشت نیمی از تصویربرداری سریال «شاه رگ» به کارگردانی سیدجلال اشکذری، سیدجواد هاشمی و مسعود فروتن جلوی دوربین این سریال رفتند.

 • شهر گربه‌ها ۱۳۹۸-۱۱-۲۶ ۱۶:۳۸

  به کارگردانی سیدجواد هاشمی؛

  بازی ترامپ در «شهر گربه‌ها»

  سینماپرس: سیدجواد هاشمی این روزها ویژوآل افکت "شهر گربه‌ها" را آغاز کرده است، او از بی‌توجهی جشنواره فجر به سینمای کودک گلایه دارد؛ او می‌گوید که سینما را به دلیل ماندگاری‌اش ترجیح داده است.

 • شام ایرانی ۱۳۹۸-۱۱-۱۷ ۱۱:۰۵

  به کارگردانی سعید ابوطالب؛

  بازیگرانی از ارمنستان و لبنان در «شام ایرانی»

  سینماپرس: گروه کارگردانی «شام ایرانی» با ۲ بازیگر خارجی برای حضور در شام ایرانی به توافق رسید.

 • احمدی-هاشمی-حاجی غلامی-سیفی-کریمی-براری-نیاز ۱۳۹۸-۱۰-۲۸ ۱۰:۴۲

  انتقاد سینماگران از سینمای کودک؛

  از ابراز شگفتی برای صرف بودجه های میلیاردی در جشنواره کودک تا انتقاد به باندبازی و رانت خواری در سینمای کودک و نوجوان

  سینماپرس: تعدادی از سینماگران سینمای کودک و کارشناسان فرهنگی در پی هزینه های نجومی بنیاد سینمایی فارابی برای جشنواره فیلم کودک که با انتقاد گسترده سینماگران و اهالی رسانه روبرو شده تأکید کردند: باندبازی و رانت خواری در سینمای کودک و نوجوان بیداد می کند؛ صرف چنین بودجه هایی برای برگزاری یک جشنواره بی دستاورد در حالی که امکان تولید و اکران آثار مناسب سینمای کودک فراهم نیست موجب حیرت است. این دسته از سینماگران متذکر شدند این جشنواره و مسأله «شفاف سازی» سازمان سینمایی یک «شوآف» صرف است و بس!

 • تورنا ۲ ۱۳۹۸-۱۰-۰۶ ۰۹:۳۹

  سازمان سینمایی اعلام کرد؛

  «تورنا۲» و دو فیلم دیگر پروانه نمایش گرفتند

  سینماپرس: شورای پروانه نمایش فیلم‌های سینمایی برای سه فیلم مجوز نمایش صادر کرد.

 • فیلم سینمایی تورنادو ۱۳۹۸-۱۰-۰۳ ۱۰:۳۴

  انتظاراتی که از سیدجواد هاشمی در سینمای کودک برآورده نشده است!

  سینماپرس: در سینما به او شهید زنده می‌گویند، در تلویزیون مجری برنامه سحر می‌شود، آن وقت زمانی که در قامت یک کارگردان فیلم کودک می‌سازد، به طور گسترده‌ای از سخیف‌ترین ترانه‌های لس‌آنجلسی بی‌محتوا استفاده می‌کند اما متولیان سینمای کودک نیز ایرادی به کارش وارد نمی‌کنند.

 • سیدجواد هاشمی در میزگرد آسیب شناسی سینمای دفاع مقدس ۱۳۹۸-۰۹-۲۷ ۱۲:۵۰

  شفاف سازی یا فرافکنی؟!/۲

  هاشمی: صرف بودجه های میلیاردی برای جشنواره ای محبوس در اصفهان باورکردنی نیست/ شخصاً دیگر در جشنواره ای با عنوان «کودک» شرکت نخواهم کرد

  سینماپرس: سیدجواد هاشمی بازیگر و کارگردان سینما در پی هزینه های نجومی بنیاد سینمایی فارابی برای جشنواره فیلم کودک که با انتقاد گسترده سینماگران و اهالی رسانه روبرو شده گفت: صرف بودجه های میلیاردی برای جشنواره ای محبوس در اصفهان باورکردنی نیست. تنها اتفاقی که می تواند منجر به این هزینه هنگفت و نجومی شده باشد دریافت حقوق های بسیار بالا توسط مسئولان و دست اندرکاران این رویداد است چرا که ما به عنوان مهمانان جشنواره جز یک کارت غذای ۹۰ هزار تومانی روزانه که حداقل روزی ۱۵۰ هزار تومان هزینه مان بود و بقیه اش را باید خودمان تقبل می کردیم، هیچ هدیه و هزینه کرد دیگری از سوی مسئولان جشنواره فیلم کودک ندیدیم و حتی برخورد چندان مودبانه ای هم با ما نمی شد.

 • آرم سازمان سینمایی ۱۳۹۸-۰۹-۱۸ ۱۶:۲۵

  شورای پروانه ساخت؛

  موافقت با تولید شهر گربه‌ها و یک فیلم نامه دیگر

  سینماپرس: شورای صدور پروانه ساخت در جلسه اخیر با دو فیلمنامه موافقت کرد.

 • سید جواد هاشمی در بیست و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان ۱۳۹۸-۰۹-۱۳ ۰۹:۵۹

  سیدجواد هاشمی خبر داد؛

  دونالد ترامپ به «شهر گربه ها» رفت

  سینماپرس: سیدجواد هاشمی کارگردان سینما عنوان کرد که یکی از شخصیت های اصلی فیلم جدیدش «شهر گربه ها» دونالد ترامپ است.

 • فیلم سینمایی تورنادو ۱۳۹۸-۰۸-۱۱ ۱۶:۴۵

  فیلم / تیزر فیلم سینمایی «تورنا۲»

  سینماپرس : تیزر فیلم سینمایی «تورنا۲» به کارگردانی سیدجواد هاشمی و با بازی اکبر عبدی، بهنوش بختیاری، کامران تفتی، ارسلان قاسمی، الناز حبیبی منتشر شد.

 • تورنا ۲ ۱۳۹۸-۰۸-۰۸ ۲۱:۱۲

  اکران از ۱۵ آبان؛

  پوستر «تورنا ۲» رونمایی شد

  سینماپرس: در آستانه اکران عمومی فیلم سینمایی «تورنا ۲» از پوستر رسمی این فیلم رونمایی شد.

 • سیدجواد هاشمی ۱۳۹۸-۰۸-۰۸ ۰۹:۴۹

  جواد هاشمی مطرح کرد؛

  جشنواره کودک یک جشنواره فرمایشی است

  سینماپرس: کارگردان فیلم سینمایی «شهر گربه‌ها» گفت: جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان یک جشنواره فرمایشی است و این امر از انتخاب داورانش که هیچ ربطی به سینمای کودک و نوجوان ندارند گرفته تا انتخاب آثاری که چندان مورد علاقه مخاطب نیست، کاملا مشخص است.

 • بازیوو-تورنادو-هشتگ دوچرخه باز ۱۳۹۸-۰۶-۲۶ ۱۱:۲۵

  نگاهی به آثار سی و دومین جشنواره فیلم کودک/۱

  «بازیوو»، «تورنادو» و «هشتگ دوچرخه باز» غیرجذاب، سرشار از سطحی نگری و شعارهای گل درشت!

  سینماپرس: امسال در سی و دومین جشنواره فیلم های کودک و نوجوان شاهد فیلم هایی بودیم که از آن ها به عنوان امیدهای سینمای کودک نام برده می شد اما متأسفانه جز سطحی نگری، کلیشه پردازی، شعارهای گل درشت و... هیچ دستاوردی نداشتند تا بتوانند کودکان و نوجوانان را به سمت خود جذب کنند و این در حالی بود که برای اغلب این فیلم ها بودجه های هنگفتی صرف شده بود! «بازیوو» به کارگردانی امیرحسین قهرایی، «تورنادو» به کارگردانی سیدجواد هاشمی و «هشتگ دوچرخه باز» به کارگردانی مصطفی نظری زاده از جمله این آثار هستند.

 • سیدجواد هاشمی در میزگرد آسیب شناسی سینمای دفاع مقدس ۱۳۹۸-۰۶-۱۶ ۱۱:۴۹

  هاشمی در گفتگویی صریح با سینماپرس عنوان کرد:

  طی سال های اخیر برای ساخت فیلم هایم با رفتارهای تندی مواجه شده ام و همه از خجالتم درآمدند

  سینماپرس: سیدجواد هاشمی کارگردان سینما که با جدیدترین اثرش با عنوان «تورنادو» در سی و دومین جشنواره فیلم های کودکان و نوجوانان حضور داشت درباره گلایه‌ های خود و حواشی حضور فیلم هایش در تمامی ادوار برگزاری جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان، صریح و سرراست توضیحاتی ارائه کرد.

 • نشست سینما، گفتمان فرهنگی ۱۳۹۸-۰۶-۱۵ ۱۹:۰۱

  در نشستی مورد بررسی قرار گرفت؛

  چرخ زنگ زده سینمای کودک ونیاز به حمایت دولت

  سینماپرس: کارشناسان در نشست هم‌اندیشی سینمای کودک و نوجوان تأکید کردند: حال سینمای کودک بد است و به حمایت ویژه نیاز دارد.