خانه سینما

کل اخبار:969

 • مستند این بامداد خسته ۱۳۹۸-۰۹-۲۶ ۱۲:۲۰

  برای دومین بار؛

  نمایش «این بامداد خسته» در خانه سینما

  سینماپرس: مستند «این بامداد خسته» با موضوع احمد شاملو، برای دومین بار در کانون فیلم خانه سینما نمایش داده می شود.

 • انیمیشن من بدنم را گم کردم ۱۳۹۸-۰۹-۲۳ ۱۳:۰۳

  محصول ۲۰۱۹ فرانسه؛

  انیمیشن «من بدنم را گم کردم» در خانه سینما روی پرده می رود

  سینماپرس: کانون فیلم خانه سینما انیمیشن سینمایی «من بدنم را گم کردم» محصول ۲۰۱۹ فرانسه را به نمایش می‌گذارد.

 • مراسم اختتامیه ششمین جشنواره نوشتار سینمای ایران ۱۳۹۸-۰۹-۲۰ ۱۲:۱۳

  عکس/ مراسم اختتامیه ششمین جشنواره نوشتار سینمای ایران

  سینماپرس : مراسم اختتامیه ششمین جشنواره نوشتار سینمای ایران عصر سه شنبه ۱۹ آذر در سالن مرحوم سیف الله داد خانه سینما برگزار شد.

 • فیلم چهارراه حوادث ۱۳۹۸-۰۹-۱۹ ۱۲:۴۰

  برای دومین بار روی پرده می رود؛

  نسخه ترمیم شده «چهارراه حوادث»، در کانون فیلم خانه سینما

  سینماپرس: کانون فیلم خانه سینما در برنامه آینده خود، فیلم «چهارراه حوادث»، ساخته ساموئل خاچیکیان را برای دومین بار به نمایش می‌گذارد.

 • صندوق اعتباری هنر ۱۳۹۸-۰۹-۱۷ ۰۹:۵۸

  اطلاعیه صندوق اعتباری هنر درباره بیمه درمان تکمیلی خانه سینما

  سینماپرس: صندوق اعتباری هنر درباره بیمه درمان تکمیلی خانه سینما و جزئیات آن اطلاعیه ای صادر کرد.

 • مجید مظفری ۱۳۹۸-۰۹-۱۷ ۰۹:۴۷

  بررسی معافیت مالیاتی حوزه فرهنگ و هنر/۸

  مظفری: هنرمندان نیاز به حمایت های ویژه از سوی مسئولان دارند/ بخش عمده ای از سینماگران در تأمین معاش روزانه شان هم دچار مشکل هستند

  سینماپرس: مجید مظفری بازیگر مطرح سینما و تلویزیون در خصوص بازی دولت در زمینه معافیت مالیاتی هنرمندان، از تایید تا انکار گفت: گرفتن مالیات از اهالی فرهنگ و هنر یک اجحاف جدی است و امیدوارم دیگر هرگز شاهد طرح چنین مباحثی نباشیم؛ بنده معتقدم خانه سینما به عنوان نماینده یکایک اهالی سینمای کشور باید به طور جدی در مقابل این تصمیم غلط ایستادگی می کرد و از حقوق مادی و معنوی هنرمندان صیانت می نمود.

 • زاهدی-زرین دست-پاک سیما-شوقی-فاضلی-بزرگمهر-صلاحمند-گیتی-علامی-معاونیان-معصومی-رفیعی جم ۱۳۹۸-۰۹-۱۷ ۰۹:۴۱

  انتقاد سینماگران نسبت به یک طرح ضدصنفی؛

  انتقاد به رفتارهای دیکتاتورمآبانه و باندی حاکم بر خانه سینما/ به جای حذف سینماگران به فکر تأمین معیشت و حل مشکلات عدیده صنفی باشید!

  سینماپرس: تعدادی از سینماگران در خصوص بحران های عجیب در خانه سینما و بحث غربالگری صنوف خانه سینما، با انتقاداز مدیران این نهاد تصریح کردند: مدت ها است سلایق شخصی بر کلیت خانه سینما حاکم شده، رفتار مسئولان خانه سینما دیکتاتورمآبانه و بر اساس نگاه های باندی و سیاسی است. این نهاد صنفی محسوب نمی شود و دست اهالی سینما از آن کوتاه است!

 • فیلم گوزنها ۱۳۹۸-۰۹-۱۶ ۱۳:۵۰

  به کارگردانی مسعود کیمیایی؛

  نمایش «گوزن ها» در خانه سینما

  سینماپرس: نسخه اصل و تازه تبدیل شده «گوزن ها» به کارگردانی مسعود کیمیایی یکشنبه ۱۷ آذر در کانون فیلم خانه سینما نمایش داده می شود.

 • فاطمه گودرزی در نشست خبری جشنواره فیلم و عکس مادر ۱۳۹۸-۰۹-۱۶ ۱۰:۵۶

  بررسی معافیت مالیاتی حوزه فرهنگ و هنر/۷

  گودرزی: نگاه مادی به فرهنگ و هنر بسیار دردآور است/ معافیت مالیاتی هنرمندان همین حالا قطع شده است

  سینماپرس: فاطمه گودرزی بازیگر سینما و تلویزیون در خصوص بازی دولت در زمینه معافیت مالیاتی هنرمندان، از تایید تا انکار گفت: نگاه مادی به فرهنگ و هنر و فعالان فرهنگی بسیار دردآور است؛ باعث تأسف است که تلاش گران و فعالان عرصه فرهنگ و هنر کشور که برای رشد و تعالی حوزه فرهنگ و جامعه تلاش می کنند به واسطه تصمیم گیری های غلط برخی مسئولان با اتفاقاتی روبرو می شوند که آن ها را دچار یأس و ناامیدی کرده و از ادامه مسیرشان دلزده می کند.

 • سلبریتی ها - انتخابات ۱۳۹۸-۰۹-۱۵ ۱۶:۳۴

  چرا نوبخت دستور معافیت مالیاتی سلبریتی‌ها را صادر کرد؟

  سلبریتی‌های «اتوبوسی» دستمزد بحران‌سازی برای کشور را گرفتند

  سینماپرس: درست زمانی که «سلبریتی»های گوش به فرمان، با شبکه‌های ضدایرانی برای تکمیل فاز تبلیغاتی فتنه همنوا شده‌اند، از معاون رییس جمهور دستورات «فوری» عجیبی صادر می‌شود.

 • اصغر رفیعی جم ۱۳۹۸-۰۹-۱۲ ۱۱:۲۴

  غربالگری صنوف خانه سینما و نارضایتی عمومی سینماگران/۱۲

  رفیعی جم: هیأت مدیره خانه سینما باید آگاه باشد که هنرمند حذف شدنی نیست!/ هنرمندان سینما مدت ها است با مشکلات شدید دست به گریبان هستند

  سینماپرس: اصغر رفیعی جم تهیه کننده و فیلمبردار باسابقه سینما در خصوص بحران های عجیب در خانه سینما و تشکیل تشکلی موسوم به «کمیته تطبیق» برای غربالگری صنوف خانه سینما که نارضایتی عمومی سینماگران را در پی داشته است گفت: شرم بر تمامی کسانی که با هنر و هنرمند رفتارهای زشت و زننده می کنند؛ هیأت مدیره خانه سینما باید آگاه باشد که هنرمند حذف شدنی نیست! شما باید بدانید که حتی اگر جسم هنرمندان را حذف کنید هرگز نمی توانید آثار و روح آن ها را حذف کنید.

 • سیدعباس صالحی در اولین نشست رسانه‌ای وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ۱۳۹۸-۰۹-۱۱ ۲۰:۱۹

  برای معافیت مالیاتی اصحاب هنر؛

  قدردانی شاهسواری از وزیر ارشاد

  سینماپرس: مدیر عامل خانه سینما در پیامی از همدلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در تغییر نظام معافیت مالیاتی اصحاب فرهنگ و هنر تشکر و قدردانی کرد.

 • پروانه معصومی ۱۳۹۸-۰۹-۱۰ ۱۰:۳۷

  غربالگری صنوف خانه سینما و نارضایتی عمومی سینماگران/۱۱

  معصومی: خانه سینما هیچ دستاورد مثبتی برای اهالی سینما نداشته و حالا هم با این طرح جدید به ستیز با هنرمندان پیشکسوت روی آورده است

  سینماپرس: پروانه معصومی بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون در خصوص بحران های عجیب در خانه سینما و تشکیل تشکلی موسوم به «کمیته تطبیق» برای غربالگری صنوف خانه سینما که نارضایتی عمومی سینماگران را در پی داشته است گفت: خانه سینما هیچ دستاورد مثبتی برای اهالی سینما نداشته و حالا هم با این طرح جدید به ستیز با هنرمندان پیشکسوت روی آورده است؛ خانه سینما اصلاً چه سرویسی به هنرمندان می دهد که حالا می خواهد آن ها را حذف کند؟ همه چیز از جمله عیدی های میلیاردی و وام مسکن و... که تنها برای بالادستی ها و مدیران خانه سینما است و بقیه سینماگران از مواهب بی نصیبند!

 • حسین گیتی ۱۳۹۸-۰۹-۰۹ ۰۹:۴۹

  غربالگری صنوف خانه سینما و نارضایتی عمومی سینماگران/۱۰

  گیتی: حذف پیشکسوتان از صنوف خانه سینما ظلمی آشکار و غیرقابل بخشش است/ چرا به جای تدبیر برای رفع بحران ها و وضعیت معیشتی سینماگران چنین تصمیماتی اتخاذ می شود؟

  سینماپرس: حسین گیتی منتقد پیشکسوت سینما در خصوص بحران های عجیب در خانه سینما و تشکیل تشکلی موسوم به «کمیته تطبیق» برای غربالگری صنوف خانه سینما که نارضایتی عمومی سینماگران را در پی داشته است گفت: حذف پیشکسوتان از صنوف خانه سینما برخلاف اساسنامه و ظلمی آشکار و غیرقابل بخشش است؛ من معنای اینکه تعدادی از سینماگران با همکاران خود چنین رفتارهایی را می کنند متوجه نمی شوم و معتقدم رفتارها و تصمیمات سلیقه ای در خانه سینما باید از بین برود.

 • بهروز معاونیان ۱۳۹۸-۰۹-۰۶ ۱۲:۰۸

  غربالگری صنوف خانه سینما و نارضایتی عمومی سینماگران/۹

  معاونیان: هیأت مدیره خانه سینما نباید تن به قوانین و خواسته های وزارت کار بدهد/ روح و احساس هنرمندان را با تصمیمات سلیقه ای خدشه دار نکنید!

  سینماپرس: بهروز معاونیان صدابردار پیشکسوت سینمای ایران در خصوص بحران های عجیب در خانه سینما و تشکیل تشکلی موسوم به «کمیته تطبیق» برای غربالگری صنوف خانه سینما که نارضایتی عمومی سینماگران را در پی داشته است گفت: هیأت مدیره خانه سینما نباید تن به قوانین و خواسته های وزارت کار بدهد؛ بنده معتقدم شاید اصلاً اعضای هیأت مدیره خانه سینما به این فکر نکرده اند که چنین کاری تا چه میزان می تواند نادرست باشد. این وظیفه ما است که آن ها را آگاه کنیم با آن ها جلسه بگذاریم و صحبت کنیم و به آن ها تذکر بدهیم که هرگز نباید چنین رفتاری با هنر و هنرمند داشته باشند.

 • ناهید علامی ۱۳۹۸-۰۹-۰۴ ۱۱:۲۶

  غربالگری صنوف خانه سینما و نارضایتی عمومی سینماگران/۸

  علامی: بیش از ۶۰ درصد اعضای صنوف طبق قانون وزارت کار عضویت شان تعلیق می شود!/ مسئولان خانه سینما به کجا وصل هستند که به راحتی رفتارهای غیرقانونی انجام می دهند؟

  سینماپرس: ناهید علامی بازرس انجمن چهره پردازان سینمای ایران در خصوص بحران های عجیب در خانه سینما و تشکیل تشکلی موسوم به «کمیته تطبیق» برای غربالگری صنوف خانه سینما که نارضایتی عمومی سینماگران را در پی داشته است گفت: یکی از مسئولان وزارت کار به بنده اعلام کرد که افراد بازنشسته، کارمندان دولت، مدرسان و... طبق قانون نمی توانند عضو انجمن کارگری باشند و از این رو بعد از ثبت صنوف در وزارت کار بیش از ۶۰ درصد اعضای صنوف طبق قانون وزارت کار عضویت شان تعلیق می شود؛ این نکته ای است که بنده با مدیرعامل و رئیس هیأت مدیره خانه سینما در میان گذاشتم اما آن ها از من خواستند که در این رابطه سکوت کنم!

 • حمیدرضا صلاحمند* ۱۳۹۸-۰۹-۰۳ ۱۰:۱۵

  غربالگری صنوف خانه سینما و نارضایتی عمومی سینماگران/۷

  صلاحمند: خانه سینما تاکنون هیچ حمایتی از کهنه کاران سینما نداشته/ حذف، تعلیق و پالایش «هنرمند» در هر حرفه و کسوتی کاری غلط و غیرعملی است

  سینماپرس: حمیدرضا صلاحمند کارگردان پیشکسوت سینما در خصوص بحران های عجیب در خانه سینما و تشکیل تشکلی موسوم به «کمیته تطبیق» برای غربالگری صنوف خانه سینما که نارضایتی عمومی سینماگران را در پی داشته است گفت: خانه سینما تاکنون هیچ حمایتی از سربازان کهنه کار سینما نداشته و از این به بعد هم اگر نداشته باشد هیچ تغییری در زندگی ما حاصل نمی شود. مسئولان این نهاد باید بدانند پیشکسوتان «هنر» وجود دارند و تأیید و تکذیب و پالایش آن ها نمی تواند باعث از بین رفتن آثار، نام و جایگاه این اشخاص در سینمای کشور شود.

 • قسمت چهل و یکم برنامه هفت ۱۳۹۸-۰۹-۰۲ ۲۰:۰۱

  در قسمت چهل و یکم برنامه «هفت» عنوان شد:

  منتظری: نگاه صرف اقتصادی به هنر از اساس اشتباه است/ عملکرد مسئولان خانه سینما موجی از انتقادات را در پی داشته/ رستگار: مسئولان درکی از واژه «فرهنگ» ندارند!

  سینماپرس: در قسمت چهل و یکم برنامه سینمایی «هفت» سیدرضا منتظری از سینماپرس همراه با احسان رستگار از همشهری جوان در خصوص برخی مسائل مهم روز سینمای کشور از جمله قطع معافیت مالیاتی حوزه فرهنگ و هنر، مسائل و مشکلات متعدد خانه سینما و... گفتگو کردند. منتظری در بخشی از این گفتگو با انتقاد نسبت به قطع معافیت مالیاتی حوزه فرهنگ و هنر اظهار داشت: این خبر قطب منفی شدیدی را در جامعه هنری کشور ایجاد کرده چرا که بسیاری افراد معتقدند با این کار عملاً بخش خصوصی در سینما از بین می رود و دیگر کسی تمایلی برای سرمایه گذاری و تولید در سینما پیدا نمی کند. از سوی دیگر نگاه صرف اقتصادی به هنر از اساس اشتباه است و مسئولان باید در دیدگاه های خود تجدیدنظر کنند.

 • فیلم آواز جغد کوچک ۱۳۹۸-۰۸-۲۹ ۱۷:۰۶

  ساخته مهدی نورمحمدی؛

  «آواز جغد کوچک» روی پرده کانون فیلم خانه سینما

  سینماپرس: در تازه ترین برنامه کانون فیلم خانه سینما که با مشارکت انجمن کارگردانان سینمای مستند برگزار می شود، فیلم «آواز جغد کوچک» روی پرده می رود.

 • سیمرغ ۱۳۹۸-۰۸-۲۸ ۲۰:۰۳

  با اعلام دبیرخانه جشنواره؛

  مشکل ثبت‌نام حضوری متقاضیان جشنواره فیلم فجر برطرف شد

  سینماپرس: مدیر دبیرخانه جشنواره فیلم فجر از امکان ثبت نام حضوری متقاضیان در جشنواره خبر داد.

 • فیلم سینمایی «خط قرمز» ۱۳۹۸-۰۸-۲۸ ۱۲:۱۷

  برای دومین بار؛

  نمایش «خط قرمز» در کانون فیلم خانه سینما

  سینماپرس: کانون فیلم خانه سینما در برنامه آینده خود، «خط قرمز» ساخته مسعود کیمیایی را برای دومین بار به نمایش می‌گذارد.

 • مهدی بزرگمهر ۱۳۹۸-۰۸-۲۸ ۱۱:۲۳

  غربالگری صنوف خانه سینما و نارضایتی عمومی سینماگران/۶

  بزرگمهر: مسئولان خانه سینما در حال آزار و اذیت صنوف هستند و این رفتارشان با کار صنفی در تضاد است/ اگر شخصی مدتی در سینما کار نکرده باشد باید عضویتش لغو شود؟

  سینماپرس: مهدی بزرگمهر دبیر شورای مرکزی کانون آهنگسازان سینمای ایران در خصوص بحران های عجیب در خانه سینما و تشکیل تشکلی موسوم به «کمیته تطبیق» برای غربالگری صنوف خانه سینما که نارضایتی عمومی سینماگران را در پی داشته است گفت: مسئولان خانه سینما در حال آزار و اذیت صنوف هستند و این رفتارشان با کار صنفی در تضاد است؛ آن ها به جای اینکه برای اهالی سینما امنیت شغلی و بیمه بیکاری و امثالهم را تأمین کنند مرتباً با تصمیمات خلق الساعه و غیرصنفی شان دل اهالی سینما را بیشتر به درد می آورند.

 • فیلم اتوبوس ۱۳۹۸-۰۸-۲۶ ۱۹:۲۴

  به مناسبت گرامیداشت یدالله صمدی؛

  نمایش «اتوبوس» در کانون فیلم خانه سینما

  سینماپرس: به مناسبت سالروز تولد زنده یاد یدالله صمدی، در روز سه شنبه ۲۸ آبان فیلم «اتوبوس» در کانون فیلم خانه سینما روی پرده می رود.

 • یدالله صمدی * ۱۳۹۸-۰۸-۲۵ ۱۳:۱۲

  به مناسبت سالروز تولد؛

  گرامیداشت یاد یداله صمدی در کانون فیلم خانه سینما

  سینماپرس: یادمان زنده یاد یداله صمدی باحضور جمعی از هنرمندان، در کانون فیلم خانه سینما برگزار می شود.

 • محسن فاضلی ۱۳۹۸-۰۸-۲۰ ۱۱:۱۱

  غربالگری صنوف خانه سینما و نارضایتی عمومی سینماگران/۵

  فاضلی: سلایق شخصی بر کلیت خانه سینما حاکم شده است/ چرا نمک روی زخم سینماگران می پاشید؟

  سینماپرس: محسن فاضلی عضو انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران در خصوص بحران های عجیب در خانه سینما و تشکیل تشکلی موسوم به «کمیته تطبیق» برای غربالگری صنوف خانه سینما که نارضایتی عمومی سینماگران را در پی داشته است گفت: متأسفانه مدت ها است سلایق شخصی بر کلیت خانه سینما حاکم شده و این وضعیت بسیار ناراحت کننده است؛ خانه سینما باید مکانی باشد که حمایت یکسان و عادلانه از یکایک اعضای فعال و بیکارش داشته باشد نه اینکه عده ای را به بهانه بیکاری طی سال های متمادی حذف کند و از اعطای امکانات ابتدایی به آن ها دریغ کند؛ هرچند که تا الآن هم هیچ امکانات ویژه ای از سوی این نهاد در اختیار اهالی سینما قرار نگرفته است!

 • تجمع سینماگران مقابل خانه سینما ۱۳۹۸-۰۸-۱۹ ۱۰:۰۰

  خانه‌ای بلاتکلیف؛

  از ورود سازمان بازرسی کل کشور به موضوع خانه سینما تا کارشکنی دامنه دار ثبت صنوف و بیانیه های سیاسی و غیرصنفی!

  سینماپرس: مدتی طولانی است که عملکرد دست اندرکاران خانه سینما شبهات زیادی را ایجاد کرده و بسیاری بر این باورند که مسئولان این نهاد که عنوان صنفی را با خود به یدک می کشد نه تنها فعالیت صنفی ندارد بلکه با سیاسی کاری ها و جناح بندی های آشکار و بی توجهی به مشکلات متعدد، رفاهی، معیشتی و بیمه ای سینماگران، تشکلی ضدصنفی است! بر اساس شنیده ها تازه ترین اتفاق در خصوص مسائل این نهاد ورود سازمان بازرسی کل کشور به تخلفات احتمالی با درخواست تعدادی از صنوف سینمایی است.

 • عباس شوقی ۱۳۹۸-۰۸-۱۸ ۱۰:۰۳

  غربالگری صنوف خانه سینما و نارضایتی عمومی سینماگران/۴

  شوقی: رفتار دیکتاتورمآبانه مسئولان خانه سینما حال مان را بهم زده است/ فقدان کار اصولی و کارشناسی در خانه سینما باعث عدم اعتماد سینماگران به این نهاد شده!

  سینماپرس: عباس شوقی طراح جلوه های ویژه در خصوص بحران های عجیب در خانه سینما و تشکیل تشکلی موسوم به «کمیته تطبیق» برای غربالگری صنوف خانه سینما که نارضایتی عمومی سینماگران را در پی داشته است گفت: رفتار دیکتاتورمآبانه مسئولان خانه سینما حال مان را بهم زده است؛ بنده شخصاً هر بار بعد از جلسه با هیأت مدیره سردرد می گیرم. ما نمی دانم این ها اصلاً چه می خواهند و چرا هر روز یک بساط جدید برای اهالی سینما درست می کنند؟ چرا به جای این کارها فکری به حال تأمین رفاه و معیشت سینماگران نمی شود؟

 • آرم خانه سینما ۱۳۹۸-۰۸-۱۴ ۱۵:۰۷

  با صدور بیانیه شماره دو صورت گرفت:

  اجرای دستور العمل بی بی سی توسط خانه سینما!؟

  سینماپرس: پس از آنکه شبکه معاند بی بی سی در اقدامی شتابزده بشارت ادامه دار بودن بیانیه های خانه سینما را داد، این نهاد به اصطلاح صنفی که همچنان در ماهیت قانونی آن تشکیک وجود دارد در اقدامی قابل توجه مبادرت به صدور بیانیه شماره دو نمود.

 • خانه سینما ۱۳۹۸-۰۸-۱۴ ۱۱:۱۹

  در خانه سینما برگزار شد؛

  چالش توقیف فیلم های سینمایی در پشت درهای بسته

  سینماپرس: جمعی بیست نفره از اهالی سینما از جمله چهار عضو هیات مدیره و سه رئیس صنف به همراهی سیزده سینماگر موثر، در نشست روز شنبه خانه سینما که پشت درهای بسته برگزار شد، حضور داشته‌اند و درباره احتمال تداوم چالش توقیف فیلم‌های سینمایی بحث و تبادل نظر کرده‌اند. که منجر به صدور اطلاعیه شماره ۱ خانه سینما گشت که درباره جزئیات این نشست و حاضران در آن همه چیز مسکوت باقی ماند.

 • دیرین دیرین ۱۳۹۸-۰۸-۱۳ ۱۷:۱۸

  در خانه سینما؛

  برگزاری نشست نقد و بررسی انیمیشن‌های وب سری

  سینماپرس: نشست نقد و بررسی انیمیشن‌های وب سری در سالن سیف‌الله داد خانه سینما برگزار شد.