یکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۸

بررسی عملکرد ۸ ساله مدیران سینمایی دولت بنفش/۲

شاه حسینی: ۸ سال اخیر یک کابوس تلخ برای فرهنگ و هنر و سینمای کشور بود/ هنرمندان انقلابی بایکوت شدند!

انسیه شاه حسینی در نشست تخصصی پژوهش در فیلمنامه نویسی سینمای انقلاب و دفاع مقدس

سینماپرس: انسیه شاه حسینی کارگردان سینما با انتقاد شدید از عملکرد غلط مدیران سینمایی دولت تدبیر و امید طی ۸ سال گذشته اظهار داشت: ۸ سال اخیر یک کابوس تلخ برای فرهنگ و هنر و سینمای کشور بود؛ من بارها آرزو کرده ام که ای کاش روزی از خواب بلند شوم و ببینم که این ۸ سال تنها یک کابوس شوم بوده و هرگز چنین اتفاقات و نابسامانی هایی در سینمای کشور رخ نداده است!

کارگردان فیلم های سینمایی «غروب شد بیا» و «شب به خیر فرمانده» در گفتگو با خبرنگار سینماپرس افزود: بنده خیلی کوتاه، صریح و سرراست عرض می کنم که تنها چیزی که در این ۸ سال شاهد بودیم اینکه هنرمندان انقلابی بایکوت شدند و امکان کار و فعالیت برایشان فراهم نشد.

وی ادامه داد: غیر از انگشت شمار فیلم هایی که با انگیزه و تعهد خود فیلمسازان انقلابی و دغدغه مند با سختی های تمام تولید شد، مدیران سازمان سینمایی و وزارت ارشاد هیچ نقش کلیدی و موثری در تولید آثار انقلابی، استراتژیک و ارزشی نداشتند. هیچ خبری از مهندسی و طراحی و ارائه راهبرد برای سینمای ایران اسلامی در این سال ها وجود نداشت و همه این اتفاقات دست در دست هم داد تا آثار مبتذل و سخیف بیش از پیش تولید و عرضه شوند.

شاه حسینی سپس با آرزوی روزهای بهتر برای سینمای ایران اسلامی متذکر شد: همه ما امیدمان به روزهای بهتری است که ان شاالله به زودی از راه می رسد و مجدداً نور امید را در دل فیلمسازان دغدغه مند، متعهد و انقلابی روشن می کند. همه ما به امید روزی نشسته ایم که امکان کار و فعالیت برای فیلمسازانی که تنها دغدغه و تفکرشان رشد و اعتلا و ترویج فرهنگ و هویت دینی و ملی و انقلابی است فراهم شود.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.