چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۲

محرم و سینما/۵

رویگری: وظیفه متولیان فرهنگی حمایت از تولید آثار تاریخی-مذهبی است/ نباید در مقابل هالیوود که می خواهد اسلام و ایران را متحجر و عقب افتاده نشان دهد دست روی دست بگذاریم

رضا رویگری

سینماپرس: رضا رویگری بازیگر سینما و تلویزیون همزمان با آغاز ماه محرم در خصوص لزوم تولید آثاری متناسب با این ایام در سینما و تلویزیون گفت: وظیفه متولیان فرهنگی حمایت از تولید آثار تاریخی-مذهبی است چرا که در وهله اول تجربه ثابت کرده که عموم مردم این نوع آثار را می خواهند و بیننده پروپا قرص این نوع فیلم و سریال ها هستند از سوی دیگر این نوع فیلم و سریال ها به نوعی استراتژیک محسوب می شوند و باعث می شوند تا همه مردم در دنیا با تاریخ صدر اسلام و تاریخ ایران اسلامی به خوبی آشنا شوند.

بازیگر سریال تلویزیونی «مختارنامه» در گفتگو با خبرنگار سینماپرس افزود: متأسفانه به دلیل کم کاری های شدید در حوزه فرهنگ و هنر بسیاری از جوانان امروز جامعه نه تنها از تاریخ اسلام آگاهی چندانی ندارند که حتی از تاریخ کشورشان هم بی اطلاع اند؛ این اتفاق بسیار ناراحت کننده ای است که مسئولان ذیربط باید برای آن چاره اندیشی و تدبیر ویژه داشته باشند.

وی ادامه داد: درست است که تولید آثار تاریخی-مذهبی گران است و بودجه های هنگفت برای تولید آن ها باید صرف شود اما این اتفاق نباید مانع از آن شود که ما به سمت تولید این نوع فیلم و سریال ها برویم. ما هرگز نباید در مقابل هالیوود که می خواهد اسلام و ایران را متحجر و عقب افتاده نشان دهد دست روی دست بگذاریم، ما نباید شاهد باشیم که آن ها آثاری همچون «۳۰۰» و «اسکندر» را بر ضد ایران و اسلام بسازند و خودمان منفعلانه رفتار کنیم.

رویگری خاطرنشان کرد: تاریخ اسلام و تاریخ ایران سرشار از اتفاقات و دستاوردهای بزرگ انسانی در ابعاد جهانی است و ما باید با درایت و تدبیر ویژه از سوی یکایک مسئولان و دولتمردان، سازمان ها و نهادهای گوناگون و... در طی سال شاهد تولید تعداد زیادی از این قبیل آثار ارزشمند در سینما و تلویزیون کشورمان باشیم.

این سینماگر با بیان اینکه مایه شرمساری است که بسیاری از فیلمسازان دغدغه مند و برجسته کشور برای ساخت آثار تاریخی-مذهبی جدیدشان مدت ها است معطل مانده اند اظهار داشت: به عنوان نمونه استاد میرباقری مدت ها است که می خواهند سریال مهم و ارزشمند «سلمان فارسی» را بسازند اما به دلیل کمبود بودجه کارشان روی زمین مانده است؛ این اتفاق در حالی است که پول های زیادی در بخش های دیگر صرف می شود اما ما نسبت به انجام کار فرهنگی بی توجهیم و برای این نوع آثار پولی صرف نمی کنیم.

بازیگر فیلم سینمایی «مسافر ری» در خاتمه اظهاراتش متذکر شد: ما نباید با کم کاری های مان با دست خودمان کاری کنیم که مردم و به ویژه نسل جوان به سمت تماشای ماهواره ها بروند؛ ما نباید کاری کنیم که کشورهای بیگانه از موضع انفعالی مان سوء استفاده کرده و دست به تولید آثاری علیه کشور و دین مان بزنند. بنده باز هم تأکید می کنم که این وظیفه یکایک مسئولان و متولیان است که دغدغه مندانه نسبت به این مسأله ورود پیدا کنند و از هر فیلمساز و سینماگری که تمایل خود را برای تولید این قبیل آثار نشان می دهد حمایت کنند.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.