نفوذ فرهنگی

کل اخبار:245

 • به کجا چنین شتابان (۴) ۱۳۹۶-۱۲-۲۳ ۱۱:۱۷

  به کجا چنین شتابان (۴)

  مسئولیت های فراموش شده در دوران مدیران منافق فرهنگی

  سینماپرس: می بایست به مدیران محترم فرهنگی که نگران تضییع حق الناس و به تعبیر بهتر حقوق برخی سینماگران روشنفکر غربگرا و سکولار هستند یادآور شد که هنرمند بودن مجوز سیاه نمائی و ناامید کردن مردم نیست و مدیر فرهنگی موظف است در حیطه مدیریتی خویش از حقوق فرهنگی ملت و نظام اسلامی در شرایط منازعه فرهنگی جمهوری اسلامی و نظام سلطه دفاع نماید.

 • به کجا چنین شتابان 3 ۱۳۹۶-۱۲-۱۶ ۱۲:۵۲

  به کجا چنین شتابان (۳)

  مدیریت منافقانه فرهنگی در زیر شعار حق الناس/ چرا باید حقوق فرهنگی ۸۰ میلیون انسان پایمال شود؟!

  سینماپرس: در دهه های گذشته بسیاری از مدیرانی فرهنگی جمهوری ابا داشته و دارند از اینکه خود را مدیر انقلابی نامیده و به جامعه معرفی کنند، چرا که از یکسو فاقد ویژگی های مدیر انقلابی هستند و از سوی دیگر، در صورت خوردن برچسب انقلابی، توسط هنرمندان و روشنفکران غربگرا و رسانه های آنها مورد شماتت، تحقیر و تمسخر قرار می گیرند.

 • بن تن-هالک- مردعنکبوتی ۱۳۹۶-۱۲-۱۵ ۱۵:۲۴

  وقتی برای فرزندانمان قهرمان پروری نداریم!

  فیلم/ نفوذ فرهنگی و خواب عمیق مدیران فرهنگی

  سینماپرس: نفوذ فرهنگی از کودکان شروع می شود و در آشفته بازار امروز و غیرت زدوده شده از ساحت مدیریت فرهنگی کشور، گویی دیگر دغدغه ای برای حفاظت از نسل آینده این مرز و بوم باقی نمانده است!

 • خاطرات درون خانوادگی 2 ۱۳۹۶-۱۲-۱۴ ۱۱:۴۵

  خاطرات درون خانوادگی فجر سی و ششم (۲)

  سینمای اجتماعی یا ژانر نکبت!/ وقتی ناتوانی یا خیانت مدیران در مسیر اضمحلال فرهنگی، حق الناس را ضایع می کند

  سینماپرس: جشنواره سی و ششم پنجمین جشنواره در دوران اعتدال گرایان بود، در حالیکه مدیران فرهنگی اعتدال ترجیح دادند به جای پاسخ گویی هرساله به اعتراضات علما، منتقدان و هنرمندان انقلابی به محتوای مخرب آثار ساختارشکن و مسأله دار، از اساس صورت مسأله را حذف کرده و با کوچک کردن جشنواره، عرضه بخش عمده فیلم های سینمایی را به زمان اکران موکول کنند تا بولتن نویسان نتوانند با انتقاد از محتوای آلوده و چرک آنها روشنگری نموده و اسباب عدم اکران فیلم ها و به تعبیر دبیر جشنواره، ضایع کردن حق الناس را رقم بزنند!

 • به کجا چنین شتابان 2 ۱۳۹۶-۱۲-۰۲ ۱۰:۲۳

  به کجا چنین شتابان (۲)

  راضی سازی همگان زیر سایه مدیریت منافقانه فرهنگی

  سینماپرس: مدیران فرهنگی در حداقل چهار دولت سیاست راضی سازی همگان را دنبال و به تبع آن سعی کردند بخش زیادی از هنرمندان غیرمتعهد را راضی نماید، در حالی که این سیاست نتیجه ای جز وقیح تر شدن و طلبکاری مضاعف جریان منوالفکر غالب بر عرصه فرهنگ و هنر، نادیده گرفتن حقوق فرهنگی مردم مسلمان ایران و جلوگیری از رشد و پویایی هنرمندان متعهد نداشته است.

 • به کجا چنین شتابان 1 ۱۳۹۶-۱۱-۲۵ ۱۱:۱۶

  به کجا چنین شتابان (۱)

  وقتی مدیران فرهنگی و سینمایی کشور، حقوق فرهنگی ملت را پایمال می کنند

  سینماپرس: در نگاه مدیران سینمایی جشنواره همپای سینما رُشد می کند؛ به جای آنکه چندین قدم از سینمای جاری جلوتر باشد و آن را راهبری نماید! سطح انتظار و افق دید این مدیران به مهمترین رویداد سینمایی جمهوری اسلامی در همین سطح بوده و در دادن افق های استراتژیک به جشنواره فیلم فجر و تعریف اهداف راهبردی ناتوان هستند؛ البته ناتوانی بهترین حالت است وگرنه چنین رفتاری خیانت عامدانه به فرهنگ و امنیت فرهنگی جامعه خواهد بود.

 • رسانه ملی و نفوذ خزنده مُجریان رقاص ۱۳۹۶-۱۱-۱۱ ۱۳:۱۱

  چرا رسانه ها انسان مسلمان ایرانی را رقاص می خواهند! (۴)

  رسانه ملی و نفوذ خزنده رقص در برنامه ها/ وقتی نفوذ فرهنگی از کودکان شروع می شود

  سینماپرس: پس از تحلیل محتوایی رقص، انواع آن و مفاهیم دینی؛ تاریخچه ورود رقص به ایران در دوران پهلوی مورد بررسی قرار گرفت و به تحولاتی که در عرصه رقص و موسیقی با تحقق انقلاب اسلامی روی داد اشاره ای شد تا زمینه سازی های صورت گرفته در زمینه رجعت فرهنگی پس از انقلاب مشخص گردد. حال در ادامه این فرآیند نقش جریان رفورمیست (اصلاح طلب) و بالاخص حاکمیت تکنوکرات های فرهنگی بر عرصه رسانه ملی در ترویج سبک زندگی غربی مورد تحلیل قرار گرفته است.

 • لُس آنجلس نشین ها و تولیداتی که با گوش شنیده نمی شوند ۱۳۹۶-۱۱-۰۴ ۱۲:۵۲

  لُس آنجلس نشین ها و تولیداتی که با گوش شنیده نمی شوند/ از ویدئو تا ماهواره؛ استراتژی ترویج هنر سفارتی

  چرا رسانه ها انسان مسلمان ایرانی را رقاص می خواهند! (۳)

  سینماپرس: پس از بررسی و تحلیل محتوایی رقص و انواع آن و رابطه اش با مفاهیم دینی، تاریخچه ورود رقص به ایران در دوران پهلوی بررسی شد. در ادامه در این بخش تحولاتی که در عرصه رقص و موسیقی با تحقق انقلاب اسلامی ایران روی داد و منجر به کوچ رقاصان و خوانندگان به خارج از کشور شد، مورد بررسی قرار می گیرد تا مشخص شود چگونه غرض ورزی و یا بی عرضه گی برخی مدیران فرهنگی باعث گشت تهاجم فرهنگی در اواخر دهه شصت شکل گیرد و بستر رجعت فرهنگی را مهیا سازد.

 • چرا رسانه ها انسان مسلمان ایرانی را رقاص می خواهند؟ (۲) ۱۳۹۶-۱۰-۲۷ ۱۱:۴۶

  چرا رسانه ها انسان مسلمان ایرانی را رقاص می خواهند؟ (۲)

  ظهور و بروز مَهوَشیسم بر بستر صنعت سینمای ایران

  سینماپرس: پس از بررسی و تحلیل محتوایی رقص و انواع آن و رابطه اش با مفاهیم دینی در قسمت ابتدایی این سلسله یادداشت، در ادامه تاریخچه ورود رقص به ایران در دوران پهلوی بررسی خواهد شد تا نقش سینما و تلویزیون در این دوران بر ترویج رقص مورد مداقّه قرار گیرد؛ زمانی که تلویزیون با پخش برنامه های فکاهی، آواز، جشن و ...، و صنعت سینمای ایران نیز با پرده دری های هتاکانه و متنوع خود بر این امر به صورت ویژه و ملموس تمرکز داشتند.

 • چرا سینما و تلویزیون ما را رقاص می خواهند! ۱۳۹۶-۱۰-۲۰ ۱۳:۱۵

  یادداشت اختصاصی سینماپرس(۱)

  چرا سینما و تلویزیون ما را رقاص می خواهند!

  سینماپرس: گسترش محسوس و نامحسوس پدیده رقص و انواع آن در آثار تولید شده در سینما، تئاتر و بالاخص رسانه ملی و تلویزیون، ما را بر آن داشت تا در آستانه برگزاری جشنواره های تئاتر و فیلم فجر که احتمالا همراه با آثاری از این دست خواهد بود، به بررسی و تحلیل محتوایی رقص و انواع آن، سابقه تاریخی و رابطه آن با مفاهیم دینی پرداخته و درادامه نگاهی داشته باشیم به آنچه امروز با پررنگ شدن این پدیده در فرهنگ و هنر ما در قاعده نفوذ فرهنگی در حال روی دادن است.

 • نفوذ فرهنگی (11) ۱۳۹۶-۰۳-۱۷ ۱۳:۳۴

  نفوذ فرهنگی (۱۱)

  نفوذ فرهنگی؛ تدبیری که صنعت سینمای ایران را به ابزار پول شویی تبدیل نمود

  سینماپرس: م.ر شاه حسینی/ اگر چه امروزه نفوذ فرهنگی با موضوع نفوذ اقتصادی همراه می‌گردد، در کالبد هنر سفارتی ظهور و بروز می‌نماید، موفق می شود با چمدان هایی حامل فیلم های سینمایی ویژه و خاص، به مقصد برلین و... قصد سفر کند، بر بستر فقر ناشی از بی تدبیری متولیان فرهنگی و عدم توجه ایشان به موضوع معیشت هنرمندان، به حضور معنی دار پول های کثیف می‌انجامد و...؛ اما باید توجه داشت که ابعاد این تلفیق نامبارک به همین موضوعات خلاصه نخواهد شد.

 • نفوذ فرهنگی (10) ۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۱۳:۴۴

  نفوذ فرهنگی (۱۰)

  نفوذ با طعم وادادگی برخی مدیران جمهوری اسلامی/ از هنر سفارتی و هنرمندان دوتابعیتی تا تولیدات مشترک

  سینماپرس: م.ر شاه حسینی/ در زمانی که مدیریت فرهنگی در تأمین معاش و حمایت اقتصادی از هنرمندان ناتوان است، آیا تولید آثار سینمایی، تئاتر و... مشترک، نتیجه ای جز وابسته شدن هنرمند ایرانی به پول های خرج شده طرف خارجی خواهد داشت؟

 • نفوذ فرهنگی (2) ۱۳۹۶-۰۳-۰۱ ۱۱:۴۴

  تئوری پوپولیسمی و رفتار تروریستی!

  از نفوذ تا ولنگاری/ مسیر فرهنگ بر همان مدار گذشته حرکت می کند؟

  سینماپرس: مهدی خرامان/ از نگاه امنیتی به حوزه فرهنگ تا نگاه ابزاری به هنرمند، مسائلی است که نباید به سادگی از کنار آنها گذر کرد، نگاهی که باعث نابودی فرهنگ می شود، به همین دلیل در دو سال گذشته از وادادگی اوضاع فرهنگ کشور مکرراً گلایه می گردد، وادادگی که ثمره اش ولنگاری فرهنگی می شود و می توان گفت نفوذ فرهنگی گام نخست ولنگاری فرهنگی بوده است!

 • دفاع مقدس و ماجرای اضمحلال فرهنگی جمهوری اسلامی ۱۳۹۶-۰۲-۱۸ ۱۲:۲۸

  وقتی وعده های انتخاباتی تبدیل به شعار می شود

  سیاست‌های ناکارآمد دولتمردان فرهنگی و دوری مخاطب از سینما/ از ورود پول‌های مساله‌دار به سینما تا تهیه کننده‌هایی که بساز بفروش شدند!

  سینماپرس: در شرایطی که پارسال ۴۳ فیلم کمتر از ۲۵۰هزار مخاطب داشتند و دولت هیچ سیاستی در ترغیب فیلمسازان به احیای ژانرهای مختلف ندارد چگونه وعده واسپاری امور به هنرمندان و فعالیت بخش خصوصی میسر است؟

 • هنر سفارتی ۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۱۲:۳۴

  نفوذ فرهنگی (۹)

  هنر سفارتی و تزریق بودجه های ۵۰ هزار یورویی به بدنه ی فرهنگی کشور/ چگونه سفارتخانه ها از هنرمندان در فتنه ها استفاده می کنند؟

  سینماپرس: م.ر شاه حسینی/ پس از پیروزی انقلاب اسلامی بالاخص از میانه دهه هفتاد به بعد، ارتباط گیری سفارتخانه های اروپایی با هنرمندان جوان، به ویژه در حوزه سینما و تئاتر به صورت منسجم پیگیری شد و محصولات هنری و سینمایی مشترکی با سرمایه‌گذاری و حمایت های همه جانبه مادی و معنوی سفارتخانه های خارجی در ایران شکل گرفت و اتفاقاتی روی داد که نقش ویژه ای در ایجاد پدیده هنر سفارتی و گسترش آن داشت.

 • نفوذ فرهنگی (8) ۱۳۹۶-۰۲-۰۶ ۱۵:۲۷

  نفوذ فرهنگی (۸)

  تبدیل نفوذ رسمی به نفوذ سفارتی/ فعالیت های ادامه دار نفوذگران از عصر پهلوی و موج نوی سینما تا به امروز و حمایت های خارجی!

  سینماپرس: م.ر شاه حسینی/ سینمای ایران از ابتدا با نفوذ اقتصادی پیوند خورده و پس از پیروزی انقلاب، به موازات اینکه نفوذ فرهنگی در جمهوری اسلامی متوقف نشد، نفوذ اقتصادی در عرصه فرهنگ نیز از رده خارج نشده و به عنوان اهرمی قدرتمند همچنان به کار گرفته شد، حضور داوران دوتابعیتی در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر و در سی و هشتمین بهار انقلاب اسلامی عمق نفوذ در عرصه فرهنگ و میزان پول های خرج شده در این مسیر را نشان می دهد.

 • نفوذ فرهنگی (7) ۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۱:۴۶

  نفوذ فرهنگی (۷)

  هنرمندی کیلویی چند!/ چگونه نفوذ اقتصادی در حوزه فرهنگ یک جامعه موضوعیت پیدا می کند؟

  سینماپرس: م.ر شاه حسینی/ در جامعه ای که هنرمندان از امنیت شغلی کافی برخوردار نباشند، بستر نفوذ اقتصادی در عرصه فرهنگی آن بسیار مساعد بوده و استعدادهای هنری بومی برخلاف مصالح فرهنگی جامعه به کار گرفته می شوند. بدین معنا که با تشدید مشکلات معیشتی، در کنار افزایش باندبازی ها و بعضا دامن زدن عامدانه به بیکاری هنرمندان؛ سفارشی سازی و معاوضه خلاقیت، ذوق و استعداد هنری، با حمایت مالی و دریافت پول، محقق خواهد شد.

 • نفوذ فرهنگی (6) ۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۱۲:۰۸

  نفوذ فرهنگی (۶)

  کارکرد اقتصاد در عرصه نفوذ؛ ماجرای مدیران سفیه و مدبّرِان لرزان

  سینماپرس: م.ر شاه حسینی/ چگونه می توان تصور کرد سینمایی که معیشت، ارتزاق، شهرت، سابقه کاری و هویت هنری آن به اسکناس های سبزرنگ با منشاء خارجی وابسته است، قادر است تعالی فرهنگی را برای جامعه رقم زده و از بنیان های فرهنگی اش صیانت نماید؟ بنابراین لازم است در میانه واکاوی مفهوم نفوذ فرهنگی، بحث نفوذ مالی در عرصه فرهنگ نیز بصورت مبسوط مورد بررسی قرار بگیرد.

 • نفوذ فرهنگی (5) ۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۵:۵۵

  نفوذ فرهنگی (۵)

  ماجراهای غول سازندگی؛ رجعت با فرمان مانور تجمل/ پدیده نفوذ اقتصادی در حوزه فرهنگ؛ بیماری خطرناک و کشنده ای نه تنها در عرصه سینما

  سینماپرس: م.ر شاه حسینی/ اهمال، سستی، سیاسی کاری و ضعف مدیریتی متولیان حوزه فرهنگ، هنر و رسانه در ادوار مختلف و نیز غلبه جریان مرتجع روشنفکری بر عرصه فرهنگ، هنر و رسانه جمهوری اسلامی و به تبع آن منزوی کردن نیروهای انقلابی و متعهد در این عرصه، باعث شد تا قلب و مغز مردم به ویژه کودکان و نوجوانان در برابر حملات فرهنگی غرب بدون دفاع باقی مانده و پیام القائی این محصولات به صورت خاموش و پنهان در عمق جان مخاطبان ایرانی نفوذ کند.

 • نفوذ فرهنگی (4) ۱۳۹۵-۱۱-۲۷ ۱۲:۱۵

  نفوذ فرهنگی (۴)

  سبک زندگی آریامهری؛ تخطئه و استخفاف دین و ملت/ ماهیت سینمای ایران چگونه شکل گرفت؟

  سینماپرس: م.ر شاه‌حسینی/ ماهیت صنعت سینمای ایران، به نوعی همراه با نفوذ فرهنگی و به عنوان عامل تسهیل کننده ی سبک زندگی غربی و تعویض و جایگزینی مبانی ارزشی این سبک زندگی، با سبک زندگی سنتی انسان مسلمان ایرانی، در سال های بعد از ۱۳۲۲ هجری شمسی شکل گرفت و از گستردگی چشمگیری برخوردار شد.

 • نفوذ فرهنگی (3) ۱۳۹۵-۱۱-۰۷ ۱۰:۴۷

  نفوذ فرهنگی (۳)

  تماس فرهنگی یا الغای فرهنگ بومی/ از تحقیر هویت ملی، حذف افتخارات و سابقه تاریخی تا ترویج همه جانبه ی فساد و فحشا!

  سینماپرس: م.ر.شاه‌حسینی/ اگر چه در دوران استعمار کهن، حضور منفعت طلبانه، سود انگارانه و سوداگرانه ی قدرت ها، عموماً از طریق اعمال خشونت و توسل به زور صورت می گرفت؛ اما با ایجاد فضای استعمار نوین، سلطه گران به روش های نرم و کم تنشی همچون اعزام مبلغان تبشیری، تأسیس اماکن بهداشتی و آموزشی، جذب نخبگان برای تحصیل، گسترش آراء و نظریات فیلسوفان و اندیشمندان و بالاخص ترویج آثار هنرمندان غربی که با حضور صنعت-هنر –رسانه ی سینما، به گونه ای اعجاب انگیز، شیفتگی جوامع را همراه داشت، روی آوردند.

 • نفوذ فرهنگی (2) ۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۱:۲۳

  نفوذ فرهنگی (۲)

  از تهاجم در ظواهر فرهنگ همانند تئاتر، سینما و فعالیت­ رسانه­ ای تا رسوخ در اندیشه و باورهای جامعه/ نفوذ در اساس ملیت یک ملت

  سینماپرس: م.ر.شاه‌حسینی/ غلبه فرهنگی (Cultural Dominance) غلبه ­ی اقتصادی، سیاسی، امنیتی و نظامی را به همراه دارد و قدرت­ های استعماری برنده­ ترین حربه خویش برای به زیر سلطه کشاندن سرزمین­ های دیگر را استعمار فرهنگی (Cultural Colonialism) قرار دادند، این در حالی است که جوامع مختلف همواره در طول تاریخ با یکدیگر تعامل و ارتباطات فرهنگی (Cultural Relations) دو طرفه داشته ­اند.

 • نفوذ فرهنگی (1) ۱۳۹۵-۱۰-۲۲ ۱۱:۲۶

  نفوذ فرهنگی (۱)

  از نفوذ در دوران حاکمیت ژنرال های بنفش تا ولنگاری فرهنگی/ آنچه درباره نفوذ نمی دانیم

  سینماپرس: م.ر شاه حسینی/ شاید امروزه بتوان از واژه ی نفوذ به عنوان یکی از پُرکاربردترین و مصطلح ترین واژگان جامعه ی سیاسی کشور تعبیر نمود؛ واژه ای که تنها محدود به حوزه ی سیاست نشده و در امور اجتماعی، اقتصادی و بالاخص فرهنگی امروز جامعه نیز خوانش های مختص خود را یافته و طیف گسترده و گوناگونی از انکار کنندگان و صد البته اثبات کنندگان را در فضای عمومی جامعه شکل داده است.

 • پرویز جاهد در سینماحقیقت ۱۳۹۵-۰۹-۱۷ ۱۳:۳۷

  حضور پررنگ همکار رسانه های معاند در جشنواره سینما حقیقت/ نفوذ فرهنگی مورد تاکید رهبری در سازمان سینمایی جدی گرفته نمی شود؟

  سینماپرس: گویی حضور پررنگ همکاران رسانه های معاند در مجموعه برنامه ها و جشنواره هایی که متولی آن سازمان سینمایی دولت تدبیر و امید است، پایان ندارد و هر روز باید شاهد اتفاقی جدید در این زمینه باشیم!

 • تئاتر شهر ۱۳۹۵-۰۸-۲۲ ۱۲:۳۲

  نگاهی به یک جریان زیر پوستی در فرهنگ

  بعد از سینمای سفارتی نوبت تئاتر سفارتی است!/ انفعال دستگاه‌های فرهنگی و دیپلماسی در برابر «نفوذ فرهنگی»

  سینماپرس: در سال‌های اخیر سهم تئاتر به‌عنوان هنری جامع‌الشرایط بیشتر و در اولویت اهداف‌ سفارت خانه ها قرارگرفته است اما نکته اصلی و تأسف‌بار این اتفاق آنجاست که دستگاه‌های فرهنگی و دیپلماسی کشور نیز نه‌تنها واکنشی نسبت به این رویه نشان نمی‌دهند که با بی‌تفاوتی – ان‌شاءالله ریشه در سهوی بودن دارد نه تعمد- راه را برای این جریانات مهلک باز گذاشته است!

 • جم تی وی ۱۳۹۵-۰۷-۲۴ ۱۴:۰۹

  بستری فراهم شده ای که فروریخت

  سرنوشت تلخ بازیگران پس از قطع همکاری شبکه ماهواره‌ای «جم»!

  سینماپرس: پس از اعلام قطع همکاری شبکه ماهواره‌ای «جم تی‌وی» با بازیگران سینما و تلویزیون ایران، اکنون سرنوشت آنها در دوران پس از پایان همکاری با این شبکه‌ها نامشخص است و نگرانی‌هایی درباره دورنمای زندگی شخصی آنها که عمدتاً ساکن ترکیه هستند، وجود دارد. ظاهراً بستری که فراهم شده بود، اکنون در حال فروریختن است و در مقابل، شماری از بازیگران ایرانی احتمالاً فرصت فعالیت مجدد را نخواهد داشت.

 • نمایش خانگی غفلت مسئولان فرهنگی ۱۳۹۵-۰۶-۲۸ ۱۲:۲۲

  تقلیل حیا دستاورد شبکه غیرمجاز نمایش خانگی!

  فارس: شبکه غیرمجاز نمایش خانگی این روزها به صورت فعال و گسترده در ارایه عناوین مختلف «باربی» همت گمارده که خانواده و فرهنگ ایرانی را هدف قرارداده است.

 • جشنواره بی هویت ۱۳۹۵-۰۲-۰۶ ۱۳:۳۴

  درها به روی که باز می­ شود؟!

  جشنواره بی هویت، التقاط فکری خواص فرهنگی، نفوذهای فردی و شبکه­ ای، ضیافت شام سفارت فرانسه، پسابرجام و سیاست درهای باز در حوزه فرهنگ/ مدیران سینمایی جشنواره فجر را به کجا می برند؟

  سینماپرس: م.ر.ش/ این هنرجویان جوان نیستند که باید تکلیف خود را مشخص کنند تا متعهد باشند یا شبه روشنفکر، این مؤمنانِ به انقلاب اسلامی نیستند که باید تکلیف خود را با سینمای شبه روشنفکری مشخص کرده و آن را به عنوان فرزند راستین انقلاب بپذیرند، این خواص فرهنگی و هنری جامعه در کسوت مدیر، مسئول، منتقد، فیلمساز و اصحاب رسانه هستند که باید تکلیف خود را با اهداف، آرمان­ها و ارزش­های جامعه و منافع ملی و مصالح فرهنگی آن مشخص کنند.

 • قهرمانی-سیدزاده-گبرلو-بهمنی-آقامحمدیان-بیدل ۱۳۹۴-۱۰-۲۷ ۰۹:۱۱

  جمع بندی از گفتگو با ۶ فعال سینمایی

  ناامیدی دشمن از سینماگر وطنی در گرو همدلی، مطالعه و افزایش بصیرت

  سینماپرس: تعدادی از فعالان حوزه سینما با هشدار نسبت به تشدید نفوذ فرهنگی دشمن، خواستار ایفای نقش مطلوب تر اهالی سینما و حفظ روحیه اتحاد و همدلی میان آنان برای مقابله جدی با رخنه دشمن در سطوح مختلف فرهنگی کشور شدند.

 • داود بیدل در هفتمین روز بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها ۱۳۹۴-۱۰-۲۶ ۰۷:۵۳

  نقش سینماگران در مقابله با نفوذ فرهنگی/ ۶

  بیدل: استفاده از الگوهای ایرانی اسلامی می‌تواند مانع از نفوذ دشمن در عرصه فرهنگ و هنر شود

  سینماپرس: داود بیدل کارگردان سینما در رابطه با مساله مهم نفوذ فرهنگی دشمنان و نقش اهالی سینما در راستای مقابله با این امر مهم گفت: استفاده از الگوهای ایرانی اسلامی می تواند از نفوذ فرهنگی دشمن جلوگیری کند و ما بایستی در تولید آثارمان فرهنگ و ارزش های خود را ترویج کنیم.