پولشویی

کل اخبار:66

 • مسعود کیمیایی در افتتاحیه سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر ۱۳۹۸-۰۵-۰۹ ۲۲:۴۳

  پولشویی در سینما و ساخت فیلم های چند میلیاردی همچنان خبرساز است؛

  انتقاد مسعود کیمیایی نسبت به وضعیت اسفبار سینمای کشور/ چرا تقوایی و مهرجویی باید بیکار باشند و من به سختی کار کنم؟/ برای سینما قانون بگذارید

  سینماپرس: مسعود کیمیایی در مراسم بزرگداشتی که به مناسبت زادروزش در موزه سینما برگزار شد با انتقاد از وضعیت سینمای کشور گفت: من فراز و نشیب‌های این سال‌هایی که گذشت را راحت نگذراندم. کار فیلمسازی که صدایی داشته باشد و برای گفتن ابایی نداشته باشد، سخت است. از مردم این خاک و سرزمینم تشکر می‌کنم که من را پذیرفتند برای اینکه تلاش خودم را بکنم و حرفم را بزنم. مسئولان باید فکری بکنند برای فیلم‌هایی که میلیارد میلیارد می‌فروشد، اما مهرجویی چند سال است بی کار است، از تقوایی باید به زور خبر گرفت و من هم به سختی فیلم می‌سازم و کار می کنم.

 • سریال شهرزاد-سیدهادی رضوی-محمد امامی ۱۳۹۸-۰۵-۰۸ ۱۴:۳۱

  سرمایه گذار «شهرزاد» به ۲۰ سال حبس محکوم شد/ آیا عوامل سریال دستمزدهای خود را پس می دهند؟!

  سینماپرس: سخنگوی قوه قضاییه از محکومیت سید محمدهادی رضوی سرمایه گذار سریال «شهرزاد» و احسان دلاویز (متهمان بانک سرمایه) به ۲۰ و ۱۰ سال حبس خبر داد؛ حالا مردم ایران در انتظار بازگشت دستمزدهای نجومی دست اندرکاران این سریال به ویژه ترانه علیدوستی و شهاب حسینی که ارقامی نجومی بابت بازی دریافت کرده اند، هستند. پول هایی که از جیب ملت ایران صرف شده و نامشروع است.

 • پولشویی ۱۳۹۸-۰۵-۰۷ ۱۵:۳۸

  اندر سرمایه های مشکوک در سینما؛

  آیا پولشویان به راحتی کار خود را می‌کنند؟

  سینماپرس: پخش آیتم مساله پولشویی و سرمایه گذاران مشکوک اینبار در بخش اخبار شبانگاهی باید نهادهای نظارتی سینما را به خود آورد.

 • شورای‌ عالی تهیه کنندگان سینمای ایران ۱۳۹۸-۰۴-۱۹ ۱۲:۰۰

  با انتشار اطلاعیه ای صورت گرفت

  موضع گیری دیرهنگام شورای‌ عالی تهیه کنندگان برای مقابله با پولشویی در سینما

  سینماپرس: شورای‌ عالی تهیه کنندگان سینمای ایران اطلاعیه ای را به منظور مقابله با پولشویی در سینما منتشر کرد.

 • سریال های شهرزاد-ممنوعه-ابله-گلشیفته-پولشویی ۱۳۹۸-۰۲-۲۵ ۱۴:۴۱

  کار دیوان‌سالارها به دادگاه سرمایه‌کشید

  ستاره جدید قصه پولشویی سینما

  سینماپرس: «قد و اندازه شما در حد وام ازدواج است.» این کنایه مستقیم و بی‌پرده نماینده دادستان در دادگاه اختلاس از بانک سرمایه است به کسی که در مقام دفاع از خودش گفته بود؛ «من داماد شریعتمداری هستم، داماد نتانیاهو که نیستم.»

 • سینماپرس در سالی که گذشت؛ بخش چهارم/زمستان ۹۷ ۱۳۹۸-۰۱-۱۸ ۰۹:۳۹

  سینماپرس در سالی که گذشت؛ بخش چهارم/زمستان ۹۷

  از بررسی ابتذال و هنجارشکنی در تئاتر و سینما تا ابهام در ثبت اجباری صنوف در وزارت کار/ دستاورد سینما در ۴۰ سالگی انقلاب چه بود؟

  سینماپرس: بخشی از گفتگوهای سینماپرس با سینماگران در فصل زمستان سال ۹۷ مربوط به مسائلی همچون: انتظارات سینماگران از مدیریت سینما، عملکرد هیأت انتخاب جشنواره فیلم فجر، ابتذال و هنجارشکنی در حوزه نمایش، ابتذال در سینمای ایران، نقش سینما در صحنه جنگ نرم، مطالبه از دست اندرکاران جشنواره فیلم فجر، سینمای ایران در ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی، ثبت اجباری صنوف خانه سینما در وزارت کار و ... بود.

 • سید احسان قاضی‌زاده هاشمی ۱۳۹۸-۰۱-۱۶ ۱۵:۰۵

  احسان قاضی‌زاده هاشمی:

  درآمدهای تبلیغاتی تلویزیون باید شفاف شود

  سینماپرس: بعضاً درآمدهایی که می‌شنویم برای تبلیغ یک کالا بدست می‌آید که متأسفانه برخی از این درآمدها ناشی از عدم تبلیغ مجموعه رقیب است که می‌تواند موسسه یا کالا باشد.

 • پولشویی در سینما ۱۳۹۸-۰۱-۱۴ ۱۶:۰۵

  پولشویی در سینما

  دستمزد بالای بازیگران و عشق دیده شدن برخی سرمایه‌گذاران

  سینماپرس: سینماگران بسیاری به معضل پولشویی در سینمای ایران واکنش نشان دادند و پروسه سخت تولید فیلم، بالا رفتن دستمزد بازیگران و ورود سرمایه‌گذاران غیرمتخصص را عوامل زمینه‌ساز ایجاد این معضل در سینمای ایران دانستند.

 • ابراهیم داروغه‌زاده در برنامه «اختیاریه» ۱۳۹۷-۱۲-۱۹ ۱۲:۱۱

  معاون سازمان سینمایی، پول کثیف در سینما را کتمان کرد

  پولشویی در سینما کمش هم زیاد است

  سینماپرس: حتی اگر توجیه ابراهیم داروغه‌زاده درباره به صرفه نبودن پولشویی در سینما را بپذیریم، پولشویی در سینما به عنوان یک کالای استراتژیک کم هم که باشد زیاد است.

 • برنامه تلویزیونی ۱۳۹۷-۱۲-۱۸ ۱۲:۱۵

  چه‌کسانی از اپلیکیشن‌ ها در تلویزیون سود می‌برند؟ / جای نظارت خالیست

  سینماپرس: مردم متأسفانه در امتداد منافع این سامانه‌ها قربانی می‌شوند تا جایی که درآمدهای زیاد این سامانه‌ها پایشان را به تلویزیون و برنامه‌سازی باز می‌کند و مسابقات زیادی در تلویزیون به‌وجود می‌آورد.

 • پول شویی در سینمای ایران ۱۳۹۷-۱۲-۰۸ ۲۱:۰۶

  ورود یک پدیده تازه به جرگه پول‌های مشکوک

  تسنیم: جشنواره فجر سی‌وهفتم امسال تحت تاثیر حاشیه‌های ورود پولهای مشکوک به جریان ساخت فیلم های سینمایی بود و در این میان نام دو نفر به دفعات شنیده شد.....

 • دستمزدهای نجومی ۱۳۹۷-۱۱-۳۰ ۱۰:۳۰

  پول کثیف یا حق السکوت؟!/ ماجرای پول‌های کثیف در سینما از منظری دیگر

  سینماپرس: پول کثیف یا حق السکوت؟! عمق فاجعه پولشویی در سینما یعنی اینکه هنرمند و عرصه رسانه را به این واسطه از پرداختن و نقد و اعتراض به فساد و رانت و اختلاس بازداشتن و با آلوده کردن هنرمند و سینما به پولهای کثیف، قفل سکوت بر لبان هنرمند زدن.

 • انجمن تهیه کنندگان مستقل ۱۳۹۷-۱۱-۲۹ ۱۱:۵۳

  با انتشار بیانیه ای صورت گرفت؛

  انجمن تهیه کنندگان مستقل از دادستانی بابت ورود به مساله پولشویی تشکر کرد

  سینماپرس: در بیانیه انجمن تهیه کنندگان مستقل سینمای ایران آمده است: «این انجمن ضمن استفاده از سرمایه گذاران با مسئولیت که حاصل تلاش خود را وارد تولید می کنند، ورود پولشویان را باعث وهن این قبیل سرمایه گذاران سالم می داند.»

 • عباس جعفری دولت‌آبادی ۱۳۹۷-۱۱-۲۴ ۲۱:۳۱

  با وجود تکذیب برخی چهره‌های سینمایی

  دادستان تهران پولشویی در سینما را تأیید کرد

  جوان آنلاین: عباس جعفری‌دولت‌آبادی، دادستان تهران وجود پولشویی در سینما را تأیید کرد و از وجود چند پرونده در این زمینه خبر داد.

 • انتظامی، صالحی و داروغه زاده در افتتاحیه سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر ۱۳۹۷-۱۱-۱۰ ۱۰:۲۴

  رودرو با وزیر ارشاد راجع به پولشویی در سینما

  سینماپرس: سیدعباس صالحی در واکنش به موضوع پولشویی در سینما، گفت: شفافیت را از سازمان سینمایی خود شروع کرده‌ایم؛ اعتقاد دارم باید در مسیر رسیدن به تعالی، حساسیت نشان دهیم اما بزرگنمایی و اغراق در هر مسئله‌ای، خطرناک است.

 • دستمزدهای نجومی ۱۳۹۷-۱۱-۰۵ ۲۰:۱۸

  سازمان سینمایی در مقابل خواسته عمومی مبارزه با پولشویی در سینما ساکت نباشد

  دست‌های آلوده روی سر سینمای بی‌صاحب

  جوان آنلاین: دو سال بعد از دستگیری محمد امامی با پیش کشیده شدن نتایج تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان، بار دیگر پای این سرمایه‌گذار جنجالی و حاشیه‌دار سینما به رسانه‌ها باز شد.

 • پولشویی در سینما ۱۳۹۷-۱۱-۰۱ ۱۱:۴۶

  پولشویی در سینما شکل جدیدی به خود گرفته است؟!/ وقتی بر حوزه فرهنگ هیچ نظارتی نیست!

  سینماپرس: یکی از موضوعاتی که این روزها در هر گوشه از سینما شنیده می‌شود و مورد اعتراض بسیاری از سینماگران و رسانه‌های دغدغه مند قرار گرفته، موضوع پول‌ های مشکوک و کثیف و سرمایه‌گذاران ناشناسی است که به تازگی در این عرصه ظهور کرده‌اند؛ سرمایه گذارانی که پای خود را فراتر از تولید فیلم گذاشته و با بسط و گسترش دادن ابعاد فعالیت های شان امروزه در حوزه های مختلف دیگر از جمله راه اندازی سامانه های VOD نیز فعالیت های چشمگیری دارند.

 • شهاب حسینی و رضا کیانیان در فصل دوم سریال شهرزاد ۱۳۹۷-۱۰-۳۰ ۱۶:۰۸

  دیوان‌سالارهای سینمای ایران / دفاع برخی بازیگران از صاحبان سرمایه‌های مشکوک

  سینماپرس: حداقل سود دادگاه‌های اخیر پرونده‌های اقتصادی، افشای نقش برخی پول‌های مساله‌دار در سینمای ایران است؛ معمای بزرگ، سکوت سلبریتی‌هاست که با این پول‌ها سریال و فیلم بازی کردند.

 • پولشویی در سینما ۱۳۹۷-۱۰-۲۶ ۱۱:۴۴

  نگاهی به شکل گیری پول شویی در سینمای ایران

  آل کاپون ها از سینما چه می خواهند؟!

  سینماپرس: برخی مسامحه ها در برابر هنرمندان باعث می گردد مفسدان اقتصادی فضای سینما و هنر را به حیاط خلوت و جولانگاه خود تبدیل نمایند، در حالیکه سیستم قضایی کشور صاحب صنعت سینمایی نخست جهان و هالیوود در زمینه برخورد با مفاسد و جرائم با هیچ کسی تعارف ندارد.

 • برنامه «میزانسن» ۱۳۹۷-۱۰-۰۷ ۱۱:۵۷

  «میزانسن» به پول‌های مشکوک در سینما می پردازد

  سینماپرس: برنامه «میزانسن» شبکه شما در تازه ترین قسمت خود ضمن نقد و بررسی تئاتر «بینوایان» و فیلم سینمایی «بمب»، ورود پول‌های مشکوک به سینما را نیز بررسی خواهد کرد.

 • دستمزد نجومی - دلار ۱۳۹۷-۱۰-۰۲ ۲۰:۴۰

  نگاهی به ضعف تهیه‌کنندگی در سینمای ایران و تأثیر آن بر محتوا از زاویه‌ای دیگر

  پول‌های مشکوک در سینما ساختارمند می‌شوند!

  جوان آنلاین: ماجرای ورود پول‌هایی که درباره منابع آن‌ها شک و شبهه وجود دارد یکی دوسالی است که در سینما به موضوعی جنجالی تبدیل شده است؛ تهیه‌کنندگانی که یک شبه وارد کار سینما می‌شوند و به‌طور عادی روی محتوای آثار نیز تاثیرگذار هستند.

 • دستمزدهای نجومی ۱۳۹۷-۰۹-۱۷ ۲۱:۵۳

  آب و صابون بیاورید برای شستن دست و روی سینما

  جوان آنلاین: داستان حضور سیدمحمد امامی، سرمایه گذاری که نامش با اختلاس در صندوق فرهنگیان مطرح شد، هنوز زیاد قدیمی نشده است که نام فرد جدیدی به میان آمده که هنوز از راه نرسیده در هشت اثر سینمایی و یک تئاتر لاکچری سرمایه گذاری کرده است!

 • دستمزدهای نجومی ۱۳۹۷-۰۷-۲۷ ۱۸:۰۵

  بازیگر ۳۰ میلیونی دستمزد ۴۰۰ میلیونی می‌خواهد!

  سینماپرس: بهمن کامیار کارگردان و تهیه کننده سینما معتقدست با اتحاد صنوف سینمایی می شود جلوی ورود افراد غیرسینمایی با پول های مشکوک به سینما را گرفت.

 • دستمزدهای نجومی ۱۳۹۷-۰۷-۲۵ ۱۵:۱۹

  دورهمی برای خرج پول‌های بادآورده

  سینماپرس: سیدامیر پروین حسینی تهیه کننده سینما به تحلیل ورود پول های مشکوک به سینمای ایران و تاثیر آن بر روند حرفه ای کار پرداخت.

 • دستمزد نجومی - دلار ۱۳۹۷-۰۷-۲۲ ۲۲:۲۳

  پول کثیف عامل حضور افراد بی‌ربط در سینما

  جوان آنلاین: در برخی فیلم‌ها جای نام تهیه‌کننده واقعی، نام دیگری می‌نویسند. در واقع با گرفتن مقداری پول نام فردی را به عنوان تهیه‌کننده درج می‌کنند، اما پشت جریان فرد یا افراد دیگری هستند که وضعیت اسفبار کنونی سینما را به وجود آورده‌اند.

 • پول‌های کثیف ۱۳۹۷-۰۷-۱۸ ۱۳:۲۹

  چالش یک رسانه اصلاح طلب؛

  «سلبریتی»های غمخوار مردم همدست دزدها هستند؟! / آیا با پول‌های کثیف می‌توان فیلم تمیز ساخت؟ / علیه پولشویی در سینما قیام کنید

  سینماپرس: سلبریتی ها از یکسو در فضای عمومی با فیگور غمخوار مردم بودن برای خود وجهه و ویترین می‌سازند و از سوی دیگر در پستو و زندگی حرفه‌ای همدست دزدها و مفسدین اقتصادی می‌شوند. از پول‌های کثیف پروار می‌شوند و در برج عاج برای مردمی که چون رعایای آنها دورشان می‌چرخند نطق‌های مردم‌فریب می‌کنند.

 • آرش برومند ۱۳۹۷-۰۷-۱۷ ۲۰:۳۱

  بدترین اتفاق برای صدابرداران / عوامل فنی پول کثیف در جیب‌ نمی‌گذارند

  سینماپرس: آرش برومند صدابردار می گوید برخی افراد برای فرار از حساب و کتاب و پنهان کردن سرمایه شان از چشم مالیات، بخشی از پول خود را به سینما آورده اند که این اتفاق جریان تولید را آلوده کرده است.

 • حمید فرخ نژاد ۱۳۹۷-۰۷-۱۶ ۲۱:۱۴

  دلیل نگرانی «حمید فرخ نژاد» از گرانی دلار آشکار شد!

  خبرگزاری فارس: حمید فرخ‌نژاد در یک گفت‌وگوی ویدیویی، دلیل دغدغه‌مندی‌اش نسبت به گرانی دلار را نمایان کرد. او می‌گوید ماهانه ۱۰ هزار دلار برای خانواده‌اش در یک کشور خارجی می‌فرستد؛ پولی که برای یک زندگی شاهانه در بهترین شهر آمریکا هم زیاد است.

 • دستمزدهای نجومی ۱۳۹۷-۰۷-۱۴ ۱۴:۵۸

  سعید خانی:

  برخی برای سلفی گرفتن با بازیگران تهیه‌کننده می‌شوند / یک پولشویی بزرگ در جریان است

  سینماپرس: سعید خانی تهیه کننده سینما با انتقاد از نابسامانی سرمایه های ورودی به سینما و شبکه نمایش خانگی از بالا رفتن بی قاعده دستمزد بازیگران انتقاد کرد.

 • نهمین دوره حراج تهران ۱۳۹۷-۰۴-۰۹ ۱۷:۵۴

  حاشیه‌هایی که برای نهمین دوره حراج تهران اتفاق افتاد؛

  حراجی یا پولشویی مسئله این است!

  سینماپرس: هشت تیر ماه نهمین دوره حراج تهران برای به فروش رساند آثار هنری برگزار شد. یک گردهمایی در آن برای فروش ۸۰ اثر هنری۳۱میلیارد تومان معامله اتفاق افتاد و با واکنش‌های زیادی در رسانه‌ها مواجه شد.