دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۶

نمایش «فیلشاه» در جشنواره «انسی» فرانسه

انیمیشن سینمایی فیلشاه

سینماپرس: انیمیشن سینمایی «فیلشاه» به کارگردانی هادی محمدیان در بخش بازار جشنواره «انسی» فرانسه به نمایش درمی آید.

به گزارش سینماپرس، حامد جعفری رییس هیات مدیره گروه «هنرپویا» از نمایش «فیلشاه» به کارگردانی هادی محمدیان در جشنواره «انسی» فرانسه خبر داد و گفت: این انیمیشن روز سه شنبه ۱۲ ژوئن برابر با ۲۲ خردادماه در سینما pathe pathe برای شرکت‌کنندگان در پنجاه و هشتمین دوره جشنواره بین المللی انیمیشن انسی به نمایش درمی‌آید.

وی در مورد میزان استقبال از «فیلشاه» در جشنواره انسی بیان کرد: بلیت‌های نمایش «فیلشاه» مورد استقبال خوب شرکت‌های پخش و سایر حاضران در بازار این جشنواره قرار گرفت و امیدواریم مانند فیلم «شاهزاده روم» اثر قبلی گروه «هنرپویا»، بتوانیم بازخوردهای خوبی از نمایش‌های خارجی «فیلشاه» داشته باشیم.

تهیه‌کننده انیمیشن سینمایی «فیلشاه» درباره حضور این اثر در جشنواره‌ها و اکران‌های بین المللی گفت: تاکنون اقدامات مثبتی در این زمینه انجام شده است. «فیلشاه» پیش از اینکه در ایران به نمایش درآید در لبنان روی پرده سینماها رفت که با استقبال خوبی مواجه شد و توانست بیش از ۵۰۰ هزار دلار فروش داشته باشد. در گام بعدی هم «فیلشاه» در کشورهای اردن و عراق به نمایش درآمد و برنامه ریزی ها و مذاکرات برای ادامه اکران‌های بین المللی این فیلم همچنان ادامه دارد.

جعفری اضافه کرد: در هفته گذشته نیز «هنرپویا» با اثر «فیلشاه» در World Content Market-Moscow ۲۰۱۸ روسیه حاضر بود و بازخوردهای خوبی از جانب پخش‌کنندگان روسی داشتیم و تلاش می‌کنیم با جمع بندی نتایج این سفر، بزودی گزارش حضور در این بازار را نیز منتشر می‌کنیم.

وی درباره برنامه‌های گروه «هنرپویا» برای حضور در جشنواره انسی فرانسه گفت: این جشنواره یکی از مهمترین رویدادهای انیمیشنی دنیا است که هرسال در ماه ژوئن برگزار می‌شود و شرکت‌های مهم دنیا در کنار انیمیشن‌سازهای زیادی از سراسر دنیا در آن شرکت می‌کنند. در حاشیه این جشنواره، بازار بزرگ Mifa برای عرضه تولیدات انیمیشنی دنیا برپا می‌شود و «هنرپویا» با مشارکت و همکاری استودیو «گنبدکبود» در این بازار مهم نیز حضور دارد.

جعفری در پایان گفت: همچنین برنامه ریزی‌ها درباره انجام مذاکرات با تولیدکنندگان و پخش‌کنندگان خارجی در مورد «فیلشاه» و اثر تازه گروه «هنرپویا» صورت گرفته است که در طول برگزاری جشنواره و پس از آن تلاش می‌کنیم جزییات این موارد را با کمک رسانه‌ها به شکل مناسب بازتاب دهیم.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.