شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۱

سینماگران و فرمان «آتش به اختیار»/۷

بهمنی: «آتش به اختیار» یعنی اینکه سینمای ایران دیگر سیاهی، فساد و تباهی نمی خواهد/ تابوها را خواهیم شکست

حمید بهمنی

سینماپرس: حمید بهمنی کارگردان سینما گفت: فرمان «آتش به اختیار» خیلی نکات را به اثبات رساند از جمله آنکه دیگر سینه سوختگان و دغدغه مندان نظام و انقلاب نباید درگیر ضوابط به ظاهر ساده اما پیچیده شوند و از سوی دیگر تمامی نیروهای ارزشی، انقلابی و حزب الهی در تمامی حوزه ها باید از دولتمردان مطالبه داشته باشند.

کارگردان فیلم سینمایی «گام های شیدایی» در گفتگو با خبرنگار سینماپرس افزود: من خداوند متعال را هزاران بار شکر می کنم که کشور ما با حضور رهبری فرزانه، هوشیار، قدرتمند، زمان شناس، فهیم و دانا بر تمامی مصائب و مشکلات فائق می شود. بر هیچ کس پوشیده نیست که اگر در کشور ما چنین رهبر فرزانه ای وجود نداشت چه بلاهای سهمگینی به سرمان می آمد. من خوشحالم که هر زمانی که ما در گرفتاری ها غوطه ور می شویم و از نالایقی و بی کفایتی مدیران صبرمان به سر می رسد حضرت آقا با فرمایشات اندک شان امید را در دل و ذهن تمامی طرفداران و دغدغه مندان نظام و انقلاب اسلامی زنده می کنند.

وی ادامه داد: حضرت آقا همیشه دغدغه مسائل فرهنگی را داشته اند و مدت های مدیدی است که به مدیران دولتی به خصوص در حوزه فرهنگ و هنر این اخطار را می دهند که دشمنان با تمام توان شان درصدد هستند با انجام تهاجم فرهنگی، شبخیون فرهنگی و فتنه گری کشور ما را به بیراهه کشانده و نگذارند حتی نامی از دین مبین اسلام و انقلاب اسلامی در کشور باقی بماند.

بهمنی خاطرنشان کرد: قطعاً به دلیل مدیریت کلان مقام معظم رهبری بوده که ما تا همینجا هم توانسته ایم انقلاب اسلامی را از چنگال بدخواهان و دشمنان و منافقان و کینه توزان نجات دهیم؛ اما دیگر از زمانی که رهبری فرمان «آتش به اختیار» را برای نیروهای ارزشی و حزب الهی صادر کردند قطعاً وضعیت با گذشته فرق می کند و هم اینک ما باید به صورت جدی از مسئولان دولتی به خصوص در حوزه فرهنگ و هنر مطالبه داشته باشیم. این حضرت آقا بودند که با فرمایشات شان به ما اجازه مطالبه گری دادند و هیچ کسی هم نمی تواند برای ما سنگ اندازی کند و اگر سنگ اندازی در راه ما صورت بگیرد قطعاً ما هیچ گونه رحم و مروتی نخواهیم داشت و با کسانی که سنگ اندازی می کنند برخورد خواهیم کرد.

این فیلمساز سپس با تأکید بر اینکه در حوزه فرهنگی خیلی اتفاقات روی زمین مانده داریم اظهار داشت: من بسیار متأسفم که بعد از گذشت سال ها از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ما هنوز هیچ فیلم درخور و قابل تأملی در این حوزه نساخته ایم؛ من بسیار افسوس می خورم که چرا مدافعان حرم چندان جایگاه درستی در سینمای کشورمان ندارند؛ من ناراحتم که سال ها است تنها نامی از سینمای دفاع مقدس در کشورمان باقی مانده است.

کارگردان فیلم سینمایی «گلوگاه شیطان» در بخش دیگری از این گفتگو با بیان اینکه «آتش به اختیار» یعنی اینکه سینمای ایران دیگر سیاهی، فساد و تباهی نمی خواهد، سینمای ایران دیگر جشنواره ای مانند فجر نمی خواهد تصریح کرد: ما جشنواره ای نمی خواهیم که همه ساله در ایام الله پیروزی انقلاب اسلامی برگزار شود اما نام و نشانی از انقلاب در آثارش وجود نداشته باشد و فیلمسازانش بر اساس تفکرات غربی ها و روشنفکرها  فیلم بسازند.

وی افزود: ما امروزه باید موشک های فرهنگی خودمان را آماده کنیم تا تنها تفکرات انقلابی بتواند در حوزه فرهنگ و هنر کشور وجود داشته باشد؛ ما مدیرانی می خواهیم که از ساخت و تولید آثار ضد آمریکایی حمایت کنند و از تولید انبوه آثار به اصطلاح اجتماعی اما سیاه و تلخ پرهیز کنند. از سوی دیگر تمامی رسانه های نالایق که نیروهای انقلابی و حزب الهی را همیشه بایکوت می کنند به صورت مطلق باید برچیده شوند.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.