چهارشنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۶:۰۰

در سن ۷۴ سالگی؛

«هادی جمالی» درگذشت

هادی جمالی

سینماپرس: هادی جمالی، هنرمند نقاش و یکی از اعضای موسسه هنرمندان پیشکسوت شامگاه ۱۵ خرداد بر اثر بیماری درگذشت.

به گزارش سینماپرس، هادی جمالی نقاش نامدار کشور و عضو موسسه هنرمندان پیشکسوت که مدتی بیمار بود، شامگاه ۱۵ خرداد در سن ۷۴ سالگی در بیمارستان درگذشت.

سیدعباس عظیمی، مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت با اعلام خبر درگذشت این هنرمند گرانمایه کشور در پیامی فقدان استاد هادی جمالی را به خانواده ایشان و جامعه هنری تسلیت گفت.

هادی جمالی در اردیبهشت سال ۱۳۲۹ در شیراز متولد شد. فارغ‌التحصیل معماری داخلی از دانشگاه هنر و کارشناسی‌ارشد طراحی‌صنعتی از دانشکده هنر معماری دانشگاه‌ آزاد اسلامی است. او علاوه بر تحصیل در این رشته‌ها، به نقاشی نیز پرداخته‌ است.

جمالی در سبک آبستره اکسپرسیونیسم کار می‌کند و معتقد بود این سبک، نوعی از آبستره است که تأثیر شدیدتری دارد و تا اندازه‌ای در آن خشونت به کار رفته‌ است؛ به این معنا که آبستره رمانتیک نیست و به نوعی جدی‌تر و با سرعتی بیشتر کار می‌شود.

وی همچنین سابقه تدریس دانشگاهی دارد و عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی، عضو افتخاری انجمن هنرمندان نقاش ایران و عضو چندین گروه هنری است. محمدهادی جمالی تاکنون آثارش را در نمایشگاه‌های انفرادی و گروهی بسیاری در داخل و خارج از کشور به نمایش گذاشته‌ است. جمالی در زمینه هنر بسیار فعال بود و کسب جوایز مختلف، ارائه مقالات هنری در سمینارهای دانشگاهی و مراکز فرهنگی، تألیف کتاب‌های آموزش طراحی، داوری مسابقات هنرهای تجسمی و اجرای نقاشی‌های دیواری در تهران از جمله فعالیت‌ها و دستاوردهای هنری این هنرمند است.

هادی جمالی کتابی نیز با عنوان «اسکیس و راندو با ماژیک و روان‌نویس» چاپ کرده که حاصل ۲۶ سال تجربه تدریس اوست. او مدرک درجه‌ یک‌ هنری دارد و از سال ۱۳۹۲ عضو مؤسسه هنرمندان پیشکسوت بوده است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.