یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۴

همزمان با چهاردهمین سالگرد درگذشت؛

آیین بزرگداشت استاد «پرویز مشکاتیان» برگزار می‌شود

مراسم تشییع هنرمند فقید پرویز مشکاتیان نوازنده چیره دست سنتور

سینماپرس: آیین بزرگداشت پرویز مشکاتیان موسیقیدان و نوازنده سنتور همزمان با سالگرد درگذشت این هنرمند در فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود.

به گزارش سینماپرس، آیین بزرگداشت استاد پرویز مشکاتیان آهنگساز، موسیقیدان، استاد دانشگاه، پژوهشگر و نوازنده سنتور سه‌شنبه (۱۱ مهرماه) ساعت ۱۸ در فرهنگسرای ارسباران به نشانی خیابان شریعتی، بالاتر از سیدخندان، خیابان جلفا برگزار می‌شود.

این برنامه به مناسبت چهاردهمین سالگرد درگذشت این استاد موسیقی برگزار می‌شود و پخش کلیپ از فعالیت‌های پرویز مشکاتیان، سخنرانی چند تن از هنرمندان موسیقی درباره ایشان و اجرای آثاری از پرویز مشکاتیان توسط گروه موسیقی دستگاهی ایرانی قمر با خوانندگی حمیدرضا نوربخش و سرپرستی نوید دهقان از بخش‌های آن خواهد بود.

پرویز مشکاتیان متولد سال ۱۳۳۴ و درگذشته سال ۱۳۸۸، موسیقی را نزد استادانی همچون نورعلی برومند، داریوش صفوت، محمدتقی مسعودیه، مهدی برکشلی، عبدالله دوامی، سعید هرمزی و یوسف فروتن فراگرفت. وی از موسسان گروه موسیقی چاووش بود و در طول بیش از سه دهه فعالیت هنریش در کسوت آهنگساز و نوازنده، با خوانندگی همچون محمدرضا شجریان، شهرام ناظری، علی جهاندار، ایرج بسطامی، علیرضا افتخاری، حمیدرضا نوربخش و علی رستمیان همکاری کرد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.