سه‌شنبه ۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۰

در دبیرخانه چهل و یکمین جشنواره فجر چه می گذرد؟

وقتی شبکه های معاند علیرغم شعار «تحریم جشنواره» خود را پیش قراول رسانه ای «فیلم فجر» می کنند!

سینمای دوتابعیتی و سرگشتگی در مفهومی با عنوان نفوذ فرهنگی

سینماپرس: در حالی که قرار است فردا چهارشنبه پنجم بهمن ماه اسامی فیلم های حاضر در چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر توسط دبیر این رویداد به صورت زنده از رسانه ملی اعلام شود؛ شب گذشته شبکه معاند «من و تو» در اقدامی قابل توجه اسامی و عنوان فیلم های حاضر در این رویداد را منتشر و با انتشار کلیپی مبادرت به معرفی این آثار نمود! در همین حال سکوت مسئولان دبیرخانه جشنواره فجر در قبال انتشار این کلیپ نه تنها ضعف مدیریت را آشکار می نماید، بلکه این شائبه را نیز به وجود آورده که گویا اسامی فیلم های معرفی شده در این شبکه ماهواره ای معاند از دبیرخانه این جشنواره به بیرون سرایت نموده است!

به گزارش سینماپرس انتشار اختصاصی فهرست فیلم های حاضر در جشنواره فیلم فجر توسط شبکه معاند «من و تو» نشان از آن دارد که علی رغم شعارهای تحریمی جریانات معاند، آنها نیز نمی توانند اهمیت این جشنواره را نادیده گرفته و با پذیرش شکست پروپاگاندای ایجاد نموده برای تحریم جشنواره، تلاش دارند در سر خط خبرها باقی بمانند، و این یعنی یک رویکرد دقیق رسانه ای که گویی در دبیرخانه جشنواره چهل و یکم در شیوه ای کاملا متفاوت و به صورتی منفعلانه در بعد رسانه دنبال می شود.

با این همه پرسش اساسی اینجا است که اگر اسامی منتشر شده توسط شبکه تلویزیونی «من و تو» درست باشد آیا جریان نفوذ در دبیرخانه چهل و یکمین جشنواره فجر جولان می دهد و قرار است تا پایان این رویداد سینمایی ضمن ایجاد حاشیه برای «جشنواره فجر انقلاب اسلامی» اخبار رسمی به صورتی درگوشی و جهت انتشار به شبکه های بیگانه انتقال یابد؟ و همچنان همه چیز در جشنواره چهل و یکم در هاله ای از ابهام قرار گرفته و هیچ شفاف سازی حتی در خصوص اتفاقات مهمی نظیر چگونگی برگزاری بخش بین الملل، فیلم های خارجی، بازار فیلم، مهمان خارجی، اسامی درخواست و دریافت کنندگان کارت جشنواره و... صورت نگیرد؟

البته امید است مدیران جشنواره در مواجهه با این پدیده تدابیر ویژه ای بیاندیشند، چرا که سکوت طولانی مدت ایشان موجب می شود تا رسانه های معاند علیرغم شعار تحریم جشنواره پیش قراول و مرجع رسانه ای این رویداد مهم فرهنگی در کشور شوند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.