دوشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۳

تهیه‌کننده فیلم ضعیف «نمور»:

«نمور» بیشتر برای ما جنبه جشنواره‌ای داشت/ اتفاقات حاشیه‌ای باعث شد که فیلم بیشتر بر سر زبان‌ها بیفتد!

یاسر جعفری در نشست خبری فیلم سینمایی «نمور»

سینماپرس: یاسر جعفری تهیه‌کننده فیلم سینمایی «نمور» که تا به امروز تنها ۱۲۸ میلیون تومان در گیشه فروش داشته است، می‌گوید از شرایط اکران این فیلم رضایت دارد و از ابتدا به‌دنبال فروش میلیاردی نبوده است.

به گزارش سینماپرس، یاسر جعفری تهیه‌کننده فیلم سینمایی «نمور» به کارگردانی داوود بی دل در گفتگو با خبرنگار مهر درباره وضعیت اکران و فروش این فیلم سینمایی در هفته‌های اخیر توضیح داد: واقعیت این است که ما از ابتدا انتظار فروش چندان عجیب و غریبی را از این فیلم نداشتیم چرا که «نمور» بیشتر برای ما جنبه جشنواره‌ای داشت که این حضور هم برای ما محقق شد. درباره شرایط نامناسب اکران فیلم اما در روزهای اخیر شرایطی پیش آمده که سینما هم از آن ضربه خورده و شاهد رکودی در همه سینماها هستیم.

وی افزود: فیلم «نمور» به‌صورت کج‌دار و مریز در حال اکران است و احتمالاً نمایش آن تا یک هفته دیگر هم در سینماها ادامه داشته باشد. در عین حال افرادی که فیلم را دیده‌اند، مستند به ملاحظات میدانی خودم طی حضور در سینماهایی که فیلم در آن‌ها در حال اکران است، از آن راضی بوده‌اند و شاهد بازخوردهای مثبتی از اکران فیلم هستیم. داستان فیلم مخاطب را با خود درگیر می‌کند. تا کنون هم سه اکران مردمی در تهران داشتیم که با استقبال مخاطبان هم مواجه شد و حتی به سانس فوق‌العاده رسید. دو اکران مردمی هم در سینماهای هویزه و اطلس مشهد داشتیم که با استقبال بسیار زیادی از سوی مخاطبان همراه شد. در کل از وضعیت اکران فیلم راضی هستم اما همان‌طور که اشاره شد، شرایط پیش‌آمده بر فروش فیلم ما هم تأثیر گذاشته است.

تهیه‌کننده «نمور» ضمن اشاره مجدد به اینکه انتظار فروش میلیاردی از این فیلم نداشته است، ادامه داد: ما اگر به‌دنبال فروش و گیشه بودیم، یک فیلم کمدی می‌ساختیم. درباره «نمور» جنبه جشنواره‌ای و اعتباری فیلم بیشتر برای‌مان حائز اهمیت بود. این فیلم راه همواری را در جشنواره فجر طی کرد و به خوبی هم دیده شد. یک سری اتفاقات حاشیه‌ای هم باعث شد که فیلم بیشتر بر سر زبان‌ها بیفتد. بعدها هم به رغم تراکم بالای فیلم‌های مانده در صف اکران، توانستیم فیلم را در سرگروه ملت به‌عنوان یکی از بهترین سرگروه‌های سینمایی پایتخت اکران کنیم. تعداد سالن‌های خوبی هم در اختیار داشتیم و فکر می‌کنم فیلم دارد مسیر خود را طی می‌کند. بعد از اکران سینمایی هم سراغ اکران آنلاین و عرضه آن در قالب وی‌اودی خواهیم رفت.

این تهیه‌کننده که فیلمش تنها ۱۲۸ میلیون تومان در گیشه فروش داشته است، درباره بی‌تناسب بودن این رقم با هزینه بالای تولید یک فیلم سینمایی هم گفت: در حال حاضر ما امیدوار به اکران آنلاین هستیم چراکه فیلم‌های مختلفی بوده‌اند که در گیشه موفق نبودند اما در اکران آنلاین توانستند بخشی از هزینه تولید خود را جبران کنند. از سوی دیگر ما به تازگی پخش بین‌الملل فیلم را هم آغاز کردیم و امیدواریم در آن بخش هم اتفاق خوبی برای فیلم بیفتد.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی برای حضورهای جشنواره‌ای «نمور» ادامه داد: بالاخره هر فیلمی که ساخته می‌شود، یک هدف‌گذاری مشخصی درباره آن صورت گرفته است. تأکید می‌کنم ما اگر به دنبال فروش بالا بودیم، سراغ سینمای کمدی می‌رفتیم. این فیلم اول من در مقام تهیه‌کننده بود و خیلی از عوامل و دوستان هم در جلوی دوربین و هم در پشت دوربین به شخص بنده لطف داشتند و به همین دلیل فیلم با هزینه بسیار پایینی تولید شده است. خیلی از عوامل در زمینه دستمزد، تخفیف‌های خوبی به ما دادند و همراهی کردند تا فیلم ساخته شود. معتقدم که فیلم در اکران آنلاین، فروش وی‌اودی و پخش در جشنواره‌های خارجی، قطعاً بودجه اولیه خود را بازمی‌گرداند.

جعفری درباره برخی انتقادها نسبت به کیفیت پایین فیلم «نمور» هم گفت: این انتقادها را قبول ندارم چرا که بالاخره این فیلم از میان بیش از ۱۰۰ فیلم متقاضی حضور در جشنواره فیلم فجر، توانست به جشنواره راه پیدا کند و این خودش یک شاخص است. از طرف دیگر بازخوردی هم که تا به امروز از مخاطب فیلم گرفته‌ام، بازخورد بدی نبوده است. اینگونه نیست که مخاطب فیلم خوشش نیاید و سالن را ترک کند. لااقل به‌شخصه هنوز این مورد را ندیده‌ام. در مجموع هم از روند ساخت فیلم «نمور» راضی هستم و هم از روندی که تا امروز در چرخه اکران پیموده است.

وی در پایان تأکید کرد: به هر حال هر فیلمی ضعف‌هایی هم دارد. من هم به‌عنوان تهیه‌کننده برای اولین کارم «نمور» را ساختم و حتماً برای کارهای بعدی‌ام تلاش می‌کنم ضعف‌های این کار را جبران کنم. تأکید می‌کنم در زمینه تهیه‌کنندگی، به‌عنوان کار اول، از کار خودم راضی هستم. در عین اینکه می‌دانم خیلی از ضعف‌های فیلم هم به کار تهیه‌کننده بازمی‌گردد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.