شنبه ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۴

کوروش تهامی:

«کوزوو» اولین تجربه حضور من در یک اثر کمدی است/طرفدار کمدی موقعیت هستم!

نشست خبری فیلم سینمایی «رگ خواب»

سینماپرس: کوروش تهامی بازیگر سینما گفت: مهمترین اتفاق در بازیگری برای من این است که نقش حرفی برای گفتن داشته باشد، اینکه اندازه و مقدار حضورش در اثر چقدر باشد برایم اهمیت زیادی ندارد. نقش خوب هرچند کوتاه اما در پیشبرد داستان تاثیرگذار است.

به گزارش سینماپرس، کوروش تهامی در گفت‌وگو با میزان، پیرامون فعالیت‌های خود در عرصه بازیگری گفت: در حال حاضر پیشنهادات زیادی دارم و مشغول مطالعه طرح‌ها و فیلمنامه ها هستم، هنوز هیچکدام از پیشنهادات قطعی نشده اما تصمیم دارم به زودی جواب نهایی برای حضور و یا عدم حضورم در این پروژه‌ها را اعلام کنم.

وی درباره حضور در فیلم سینمایی «کوزوو» افزود: از حضور در کوزوو ناراضی نیستم، این فیلم و این کاراکتر برایم تجربه بسیار متفاوتی بوده است، نقشی که تا به امروز بازی نکردم و فکر می‌کنم برای تماشاگرانی که پیشتر از من کاری دیده‌اند هم متفاوت است.

کوزوو اولین تجربه من در بازیگری کمدی است

تهامی نسبت به اولین تجربه بازی در نقشی کمدی تاکید کرد: کوزوو اولین تجربه حضور من در یک اثر کمدی است، البته سالها قبل در تلویزیون یک سریال داشتم اما مخاطب من را با کارهای جدی می‌شناسد و این فیلم برایم نوعی از آشنازدایی بود.

بازیگر فیلم «کوزوو» درباره بازخورد مخاطبان نسبت به حضورش در فیلم سینمایی «کوزوو» اضافه کرد: خودم فکر را نمی‌کردم اما بازخوردها تاکنون بی‌نظیر بوده است، در اکران خصوصی فیلم را همراه دوستان و همکارانم دیدم و این نقش برایشان بسیار هیجان انگیز بود، همه از این حضورم در این فیلم غافلگیر شدند، اینکه من را در اجرایی و گریمی متفاوت از قبل می‌دیدند، این تفاوت و تغییر برای خودم بسیار جذاب است.

تهامی درباره احتمال ادامه حضورش در آثار کمدی تاکید کرد: من یک بازیگرم و کاری را انجام می‌دهم که برایم اهمیت داشته باشد، خودم را محدود به ژانر و نوع نمی‌کنم، در مسیر بازیگری همواره دنبال تجربه کردن بوده ام و این حس تجربه گرایی را از همان شروع راه بازیگری به همراه داشته ام.

بازیگر فیلم سینمایی «رگ خواب» در همین رابطه افزود: مهمترین اتفاق در بازیگری برای من این است که نقش حرفی برای گفتن داشته باشد، در طول درام و قصه تاثیرگذار بوده و پرداخت مناسبی شده باشد، اینکه اندازه و مقدار حضورش در اثر چقدر باشد برایم اهمیت زیادی ندارد. نقش خوب هرچند کوتاه اما در پیشبرد داستان تاثیرگذار است.

تهامی: موافق کمدی سطحی و دیالوگ‌محور در سینما نیستم

تهامی کمدی مورد علاقه خود در سینما را اینگونه توصیف کرد: کمدی مد نظر من در سینما با آثار معمول امروز سینمای کمدی کشور که بیشتر بر پایه شوخی و کلام هستند فاصله دارد، من طرفدار کمدی موقعیت هستم، بارها در مورد این نوع از کمدی به گفتگو نشسته ام و اعتقاد دارم که کمدی خوب در موقعیت رخ می دهد و نه در کلام.

این بازیگر سینما و تلویزیون در همین راستا ادامه داد: من کمدی را دوست دارم که شاید بعد از تماشای فیلم در مخاطب خنده ایجاد کند، نوعی از کمدی که در جان مخاطب نشست کرده و با او همراه شود، زیاد طرفدار کمدی های لحظه ای که صرفا به فکر خنداندن مخاطب هستند نیستم.

تهامی ادامه داد: من زیاد طرفدار این نیستم که به هر بهایی مخاطبان را بخندانیم، دلم می خواهد کمدی حرفی برای گفتن داشته باشد، برای کاراکترهایش وقت گذاشته شود و از لحاظ متن و بازیگری و سایر بخشها ارزشمند و به یادماندنی باشد.

بازیگر سریال «زیر تیغ» در همین رابطه خاطرنشان کرد: در حال حاضر نوعی از کمدی جا افتاده که در سطح است، خیلی راحت از مسائل می گذرد و صرفا مخاطب را در لحظه می خنداند، اثری که در همان لحظه هم از بین رفته و بعدها در ذهن مخاطب ثبت نمی شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.