سه‌شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۷

در سی و نهمین دوره؛

برگزیدگان تئاترفجر معرفی شدند

سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر

سینماپرس: در مراسم اختتامیه سی‌ونهمین جشنواره تئاتر فجر اسامی نفرات برگزیده در بخش‌های رقابتی اعلام شد.

به گزارش سینماپرس، سی‌ونهمین جشنواره تئاتر فجر که کار خود را از یازدهم بهمن ماه آغاز کرده بود، دوشنبه شب ( ۲۰ بهمن‌ماه) با برگزاری مراسم اختتامیه در تالار وحدت به ایستگاه پایانی خود رسید.

در این مراسم سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدمجتبی حسینی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، قادر آشنا مدیرکل اداره هنرهای نمایشی وزارت‌خانه، حسین مسافرآستانه دبیر سی‌ونهمین جشنواره تئاتر فجر، حجت‌الاسلام محمدمهدی بهداروند مشاور مدیرکل و دبیر جشنواره تئاتر فجر، رضا بصیرت مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی و تنی چند از هنرمندان و مسئولان عرصه هنرهای نمایشی کشور حضور دارند.

در ادامه برگزیدگان بخش‌های مختلف این رویداد معرفی شدند؛

برگزیدگان بخش مسابقه عکس و پوستر

دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی رتبه اول نیز به شهریار دبیری برای عکس نمایش «فرانکنشتاین» اختصاص یافت. لوح تقدیر و جایزه نقدی رتبه دوم نیز به فاطمه حسن پورزعفرانی برای عکس نمایش «جانکاه» تعلق گرفت. لوح تقدیر و جایزه نقدی رتبه سوم به مریم قهرمانی زاده برای عکس نمایش «مری پاپینز» اهدا شد.

در بخش پوستر نیز مهدی رایگانی برای طراحی پوستر نمایش «دراکولا» رتبه اول، سروش حیدری برای طراحی پوستر نمایش «شاه شکار» رتبه دوم و سینا افشار برای طراحی پوستر نمایش «اسم» رتبه سوم را دریافت کردند.

 بخش صحنه‌ای

برونسی به کارگردانی مرتضی شاه کرم
نمایش سرباز به کارگردانی حسین پارسایی

 بخش خیابانی

نمایش حباب زیرآب به کارگردانی جلال حسن وند و علی شمس

۶۵۹۹ به کارگردانی مسعود مراحیمی از اصفهان

برگزیدگان متروی تهران

متروی تهران هم از نمایش‌های جشنواره که متناسب با مسئولیت‌های این نهاد بود تقدیر کرد.

لوح و ۳۰ میلیون ریال جایزه نقدی به نمایش ژنرال به نویسندگی و کارگردانی سعید بادینی از زاهدان

لوح و جایزه نقدی۶۰ میلیون ریال به نمایش‌های سه شنبه‌های لعنتی به کارگردانی محمدمهدی خاتمی از تهران

لوح و جایزه ۶۰ میلیون ریال به نمایش پاشوره به نویسندگی و کارگردانی حسن عابدی از بجنورد رسید.

نمایش خیابانی

در بخش نمایش خیابانی دیپلم افتخار و جایزه نقدی فضای نمایشی مشترکا به احمد صمیمی و مارال ایزد خواه برای نمایش vai رسید.

در بخش تئاتر خیابانی دیپلم افتخار و جایزه نقدی فضای نمایشی سرباز انقلاب و ج سید مهرداد کابوسی برای نمایش زهی خیال باطل رسید.

در بخش مسابقه تئاتر خیابانی دیپلم افتخار و جایزه نقدی فضای نمایشی مشترکا به سامان شکیبا و سارینا شاد برای نمایش «مضحکه در مضحکه» رسید.

در بخش مسابقه رادیو تئاتر دیپلم افتخار و جایزه ویژه صدا و افکت برگزیده به نرگس موسی پور برای نمایش رادیویی «اتاق ۲۴» تقدیم شد. در همین بخش دیپلم افتخار و جایزه ویژه صدابرداری مجید آیینه بابت صدابرداری همه آثار رادیویی تقدیم شد.

همچنین در بخش مسابقه گزارش صحنه‌ای دیپلم افتخار و جایزه تخصصی نور بابت طراحی نور نمایش اپیدمی به رضا پرتراب زاده رسید.

در بخش مسابقه تئاتر صحنه‌ای تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی برگزیده طراحی لباس به سعید معروفی برای طراحی لباس «تن ها» تعلق گرفت.

سعید مؤذنی برای طراحی صحنه نمایش بهشت حکیم الله تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی برگزیده طراحی صحنه را در بخش مسابقه تئاتر صحنه‌ای دریافت کرد.

در بخش مسابقه تله تئاتر دیپلم افتخار و طراحی نور و صدا به مهدی گودرزی و میلاد شکیبا برای نمایش «آیینه یک روز زنده است» رسید.

در بخش مسابقه تئاتر صحنه‌ای تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی برگزیده طراحی نور به «احسان فلاحت پیشه» برای طراحی نور نمایش «پنهان خانه پنج در» اختصاص یافت.

در بخش مسابقه تئاتر خیابانی لوح تقدیر و جایزه نقدی طرح و ایده به طور مشترک به «احمد صمیمی» و «مارال ایزدبخش» برای طرح و ایده نمایش “V.A.R” تقدیم شد.

در بخش ستایش صنوبرهای صحنه که به تجلیل از مفاخر می‌پرداخت، بهرام ابراهیمی بازیگر تئاتر و تلویزیون توسط وزیر، معاون هنری و دبیر جشنواره تقدیر شد.

همایون علی آبادی نویسنده و منتقد از دیگر چهره‌های تقدیری در این بخش بود.

بیشتر بخوانید:
سی و نهمین دوره جشنواره تئاتر فجر به ایستگاه پایانی رسید

اختر تاجیک هنرمند عکاس تئاتر ایران هم در بخش ستایش صنوبرهای صحنه مورد تقدیر قرار گرفت.

جمشید داورپناه نویسنده و کارگردان پیشکسوت از هنرمندان خراسان شمالی لوح و تندیس را در همین بخش دریافت کرد.

در بخش تله تئاتر به مدیریت رضا حامدی خواه، در بخش طراحی گریم مسابقه تله تئاتر صحنه‌ای به سارا اسکندری دیپلم افتخار و جایزه نقدی بابت نمایش «سگدو» رسید.

در بخش مسابقه تله تئاتر دیپلم افتخار و جایزه نقدی تدوین به علیرضا رضایی و آرمان کارخانه بابت تدوین تله تئاتر هزار و یک تو رسید.

در بخش مسابقه گزارش صحنه‌ای دیپلم افتخار محمد رضا اکبری، پوریا سبحانی، احمد اسماعیلی و علی مسیح آبادی برای نمایش اپیدمی رسید.

در بخش مسابقه گزارش صحنه‌ای نیز دیپلم افتخار و جایزه نقدی تدوین را «مجتبی اسماعیل زاده» برای تدوین نمایش «خونه باد» دریافت کرد.

دیپلم افتخار و جایزه نقدی صدابرداری در بخش مسابقه گزارش صحنه‌ای نیز به «حمید نجفی راد» برای صدابرداری نمایش «ننه دلاور» تعلق گرفت.

در بخش مسابقه تئاتر خیابانی دیپلم افتخار و جایزه نقدی موسیقی به طور مشترک به «احمد صمیمی» و «امیرمحمد انصافی» برای آهنگسازی نمایش «نبرد بام» اختصاص یافت.

در بخش مسابقه تئاتر خیابانی سرباز انقلاب دیپلم افتخار و جایزه نقدی موسیقی به «مهدی کرمی» برای آهنگسازی نمایش «قاصد» رسید.

در بخش مسابقه تئاتر صحنه‌ای تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی برگزیده موسیقی به طور مشترک به «حسین اصیلی مازغی» و «عبدالرضا سرابی» برای آهنگسازی نمایش «نگاهم به دریاست تا کسی آب را نبرد» رسید.

در بخش مسابقه تئاتر خیابانی سرباز انقلاب لوح تقدیر و جایزه نقدی رتبه برتر بازیگری زن به «آرزو جعفری» برای بازی در نمایش «قاصد» تقدیم شد.

در بخش مسابقه تئاتر خیابانی سرباز انقلاب تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی رتبه برگزیده بازیگری زن به «نجمه مهرابی خوزانی» برای بازی در نمایش «زندگی با طعم باروت» اختصاص یافت.

هیات داوران این بخش برای رتبه برگزیده بازیگری زن در بخش خیابانی برگزیده‌ای را معرفی نکرد.

بازیگر برگزیده

در بخش مسابقه تله تئاتر دیپلم افتخار و جایزه نقدی رتبه برگزیده بازیگری زن به «بهناز جعفری» برای بازی در نمایش «آینه یک روز زنده است» تعلق گرفت.

بهناز جعفری پس از کسب جایزه اش بیان کرد: امشب احساس غریبی می‌کنم، احساس می‌کنم این جشن یک جشن غریب است از همه منافذ این سالن سوز غریب می‌آید، خواهش می‌کنم دست به دست هم بدهیم این فاصله‌ها را برداریم، همه دلمان برای صحنه و تئاتر تنگ شده است. دلم می‌خواهد در اینجا از پرویز پورحسینی نام ببرم. خواهش می‌کنم یک دقیقه به احترام او سکوت کنیم. امشب این نسل جدید با شور و هیجان آمده‌اند. دلم برای همه این شور و هیجانات تنگ شده بود. به یاد عزیزان از دست رفته یک دقیقه سکوت و برای آینده بهتر تئاتر تلاش کنیم.

در بخش مسابقه رادیو تئاتر دیپلم افتخار و جایزه نقدی رتبه برگزیده بازیگری زن بدون اولویت به طور مشترک به «نوشین حسن زاده» برای بازی در نمایش رادیویی «اتاق ۲۴»، «آنیسا مصطفی پور» برای بازی در نمایش «بوسه بر ماه» و «رزا مزینانیان» برای بازی در نمایش «قهرمان من تویی» اختصاص یافت.

در بخش مسابقه دیگرگونه‌های اجرایی تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی اجراگر برگزیده به «گلنوش قهرمانی» برای اجراگری در نمایش «۱۵ ثانیه» به دلیل شیوه متناسب اجراگری در نسبت با اثر اجرایی تقدیم شد.

در بخش مسابقه تئاتر صحنه‌ای لوح تقدیر و جایزه نقدی رتبه برتر بازیگری زن به «ویدا موسوی» برای بازی در نمایش «بهشت حکیم الله» اهدا شد.

در بخش مسابقه تئاتر صحنه‌ای تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی برگزیده بازیگری «آیه کیانپور» برای بازی در نمایش «سگدو» رسید.

در بخش مسابقه رادیو تئاتر لوح تقدیر و جایزه نقدی رتبه برتر بازیگری مرد به طور مشترک به «عباس توفیقی» برای بازی در نمایش رادیویی «اتاق ۲۴» و «ایوب آقاخانی» برای بازی در نمایش «سین جیم» رسید.

در بخش مسابقه رادیو تئاتر تندیس جشنواره دیپلم افتخار و جایزه نقدی رتبه برگزیده بازیگری مرد به «علی میلانی» برای بازی در نمایش رادیویی «سین جیم» تعلق گرفت.

در بخش مسابقه تئاتر خیابانی سرباز انقلاب لوح تقدیر و جایزه نقدی رتبه برتر بازیگری مرد به «سیدمهرداد کاووسی» برای بازی در نمایش «زهی خیال باطل» اهدا شد.

«سیدپویا امامی» برای بازی در نمایش «زندگی با طعم باروت» در بخش مسابقه تئاتر خیابانی سرباز انقلاب تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی رتبه برگزیده بازیگری مرد را دریافت کرد.

در بخش مسابقه تئاتر خیابانی لوح تقدیر و جایزه نقدی رتبه برتر بازیگری مرد به «سامان شکیبا» برای بازی در نمایش‌های «حباب زیر آب» و «مضحکه در مضحکه» و «امیرحسین انصافی» برای بازی در نمایش «مضحکه در مضحکه» اختصاص یافت.

در بخش مسابقه تئاتر خیابانی تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی رتبه برگزیده بازیگری مرد به «محمدهادی عطایی» برای بازی در نمایش «نبرد بام» تقدیم شد.

در بخش مسابقه تئاتر صحنه‌ای لوح تقدیر و جایزه نقدی رتبه برتر بازیگری مرد به گروه بازیگران نمایش «آبگوشت زهرماری» اختصاص یافت.

در بخش مسابقه تئاتر صحنه‌ای لوح تقدیر و جایزه نقدی رتبه برتر بازیگری مرد «حمیدرضا محمدی» برای بازی در نمایش «هار یا مردی که به هنگامه تولد هر دو دستش پر از خون بود» رسید.

«سروش طاهری» نیز تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی برگزیده بازیگری را برای بازی در نمایش «سگدو» در بخش مسابقه تئاتر صحنه‌ای دریافت کرد.

در بخش مسابقه نمایشنامه نویسی سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی رتبه اول به «محسن عظیمی» برای نگارش نمایشنامه «من پیپ هستم آقای دیکنز» اهدا شد. رتبه دوم این بخش نیز به «مهرداد رایانی مخصوص» برای نگارش نمایشنامه «مردی که گل به دهان گریست» اختصاص یافت. رتبه سوم این بخش نیز به «مهدی علیپور اصل» برای نگارش نمایشنامه «جنگ و صلح» رسید.

در بخش مسابقه رادیو تئاتر دیپلم افتخار و جایزه نقدی رتبه برگزیده نمایشنامه نویسی به «سینا نیکوکار» برای نگارش نمایشنامه رادیویی «سین جیم» تعلق گرفت.

در بخش مسابقه تله تئاتر دیپلم افتخار و جایزه نقدی متن نمایشی به نگارنده متن تئاتر تلویزیونی «آتش در نیستان» زنده یاد «عبدالرضا حیاتی» تقدیم شد.

در بخش مسابقه دیگرگونه‌های اجرایی تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی ایده اجرایی (نویسندگی) برگزیده به «رضا سعیدی» برای نمایش «حیاط ناتمام خانه ورنوسفادرانی» به دلیل بهره گیری از تجربه زیسته هنرمند در بستر اجرایی اثر اهدا شد.

در بخش مسابقه تئاتر صحنه‌ای لوح تقدیر و جایزه نقدی رتبه برتر نمایشنامه نویسی به «باقر سروش» برای نگارش نمایشنامه «اتول سورون» تعلق گرفت.
در بخش مسابقه تئاتر صحنه‌ای تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی برگزیده نمایشنامه نویسی به «محمد چرمشیر» برای نگارش نمایشنامه «سگدو» اختصاص یافت.

در بخش مسابقه گزارش صحنه‌ای دیپلم افتخار و جایزه نقدی کارگردانی فنی برگزیده به «رضا دادویی» برای کارگردانی نمایش «به مناسبت ورود اشکان» تعلق گرفت.

در بخش مسابقه تله تئاتر تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی کارگردانی تلویزیونی برگزیده به «شهرام گیل آبادی» برای کارگردانی تئاتر تلویزیونی «آینه یک روز زنده است» اهدا شد.


رادیو تئاتر

در بخش مسابقه رادیو تئاتر لوح تقدیر و جایزه نقدی رتبه برتر کارگردانی به «مصطفی کولیوندی» برای کارگردانی نمایش رادیویی «چریکه» اهدا شد.

در بخش مسابقه رادیو تئاتر تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی رتبه برگزیده کارگردانی به «علی بهرامی» برای کارگردانی نمایش رادیویی «سین جیم» اختصاص یافت.

تله تئاتر 

در بخش مسابقه تله تئاتر تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی کارگردان هنری برگزیده به «السا فیروز آذر» برای کارگردانی هنری تئاتر تلویزیونی «هزار و یک تو» تعلق گرفت.

تئاتر خیابانی

در بخش مسابقه تئاتر خیابانی سرباز انقلاب لوح تقدیر و جایزه نقدی رتبه برتر کارگردانی به طور مشترک به «سیدمهرداد کاووسی» برای کارگردانی نمایش «زهی خیال باطل» و «مجتبی خلیلی» برای کارگردانی نمایش «زندگی با طعم باروت» تعلق گرفت.

در بخش مسابقه تئاتر خیابانی سرباز انقلاب تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی رتبه برگزیده کارگردانی به «سعید بادینی» برای کارگردانی نمایش «ژنرال» تعلق گرفت.

در بخش مسابقه تئاتر خیابانی لوح تقدیر و جایزه نقدی رتبه برتر کارگردانی به «سمیه مهری» برای کارگردانی نمایش «مضحکه در مضحکه» اهدا شد.

در بخش مسابقه تئاتر خیابانی تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی رتبه برگزیده کارگردانی به «مهدی ضیائیان» برای کارگردانی نمایش «نبرد بام» تقدیم شد.

نوید محمدزاده و حسین مسافرآستانه اهدا کنندگان بخش آخر جوایز بودند.

در بخش مسابقه دیگرگونه‌های اجرایی تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی رتبه برگزیده طراحی اجرا (کارگردانی) به «مهیار جوادیها» برای طراحی اجرای نمایش «تناسخ» به دلیل بهره گیری از امکانات و ویژگی‌های دیگرگونه‌های اجرایی در طراحی اجرا اهدا شد.

در بخش مسابقه دیگرگونه‌های اجرایی تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی رتبه برگزیده به «پویان محمودی» برای اجرای نمایش «۱۵ ثانیه» به دلیل بهترین استفاده از ویژگی‌های مکان اجرا اختصاص یافت.

در بخش مسابقه تئاتر صحنه‌ای لوح تقدیر و جایزه نقدی رتبه برتر کارگردانی به «اوشان محمودی» برای کارگردانی نمایش «پینوکیو» تعلق گرفت.

در بخش مسابقه تئاتر صحنه‌ای تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی برگزیده کارگردانی به «نیما ایمان زاده» برای کارگردانی نمایش «باب بارا» تعلق گرفت.

در بخش مسابقه رادیو تئاتر تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی تهیه کننده برگزیده به «سامی یوسفی» برای تهیه کنندگی نمایش رادیویی «قهرمان من تویی» تعلق گرفت.

در بخش مسابقه تئاتر خیابانی سرباز انقلاب تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی نمایش برگزیده به «سعید بادینی» برای کارگردانی نمایش «ژنرال» اهدا شد.

در بخش مسابقه تئاتر خیابانی تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی رتبه نمایش برگزیده و جایزه بزرگ به «هادی کیانی» برای کارگردانی نمایش «واگویه‌های یک فشنگ جنون زده» به دلیل رعایت تمامی جنبه‌های نمایشی اعم از طراحی فضا، کارگردانی، بازیگری و هماهنگی همه عناصر نمایشی تعلق گرفت.

در بخش مسابقه گزارش صحنه‌ای نیز جایزه ویژه هیأت داوران شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به «شهرام گیل آبادی» برای کارگردانی نمایش «یک دقیقه و سیزده ثانیه» اختصاص یافت.

در بخش مسابقه تئاتر خیابانی تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی رتبه نمایش برگزیده و جایزه بزرگ به «هادی کیانی» برای کارگردانی نمایش «واگویه‌های یک فشنگ جنون زده» به دلیل رعایت تمامی جنبه‌های نمایشی اعم از طراحی فضا، کارگردانی، بازیگری و هماهنگی همه عناصر نمایشی تعلق گرفت.

در بخش مسابقه گزارش صحنه‌ای نیز جایزه ویژه هیأت داوران شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به «شهرام گیل آبادی» برای کارگردانی نمایش «یک دقیقه و سیزده ثانیه» اختصاص یافت.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.