شنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۸

در سی و نهمین دوره تئاتر فجر؛

پیام علی نصیریان به جشنواره‌های تئاتر استان‌ها

علی نصیریان در مراسم تجلیل از افتخارآفرینان سینمای ایران در عرصه بین‌الملل

سینماپرس: پیام علی نصیریان به جشنواره‌های تئاتر استان‌ها و برگزاری ۴ بزرگداشت همزمان با اختتامیه جشنواره سی و نهم خبرهایی از جشنواره تئاتر فجر هستند.

به گزارش سینماپرس، علی نصیریان هنرمند پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون در پیامی به جشنواره‌های تئاتر استان‌ها، برگزاری رویدادهای تئاتری در استان‌ها را نقطه عطف تئاتر در بحران کرونا دانست.

در پیام نصیریان آمده است:

«تئاتر چراغ راه است و روشنایی زندگی. از چگونه بودن سخن می گوید و چگونه به فراز عقل و احساس رسیدن. پس یک ضرورت است که هرگز نباید از آن غافل شد. شرایط اجتماعی جهان در سالی که گذشت، این ضرورت و نیاز را بیش از پیش عیان کرد.

 روشنایی تئاتر در این بحران بیماری، شهامت می‌خواهد و عاشقی، که شما دلباختگان عرصه هنر به سختی و با صبوری مدیریت کردید.

طراحی و برگزاری جشنواره‌های تئاتر استانی در این شرایط خاص، نقطه عطفی در استان‌ها بود که به لطف ایزد منان و حضور جوانان و پیشکسوتان هنرهای نمایشی سراسر کشور به خوبی محقق شد. لازم دانستم شکوه این رویداد هنری را گرامی داشته، سپاس قلبی خود را به شما و هنرمندان تئاتر ایران ابلاغ کنم. امید آنکه در سایه عنایات الهی پیروز و سربلند باشید.»

 برگزاری ۴ بزرگداشت همزمان با اختتامیه جشنواره سی و نهم

بزرگداشت اختر تاجیک، بهرام ابراهیمی، همایون علی آبادی و جمشید داورپناه در آیین اختتامیه سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر برگزار می‌شود.

اختر تاجیک عکاس پیشکسوت تئاتر، بهرام ابراهیمی بازیگر و گوینده تئاتر، سینما و تلویزیون، همایون علی آبادی مدرس، منتقد و پژوهشگر تئاتر و جمشید داورپناه کارگردان باسابقه تئاتر، هنرمندان پیشکسوتی هستند که از سال‌ها تلاش شان برای هنر تئاتر در آیین اختتامیه سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر قدردانی می‌شود.

مراسم بزرگداشت این ۴ هنرمند همزمان با اختتامیه این رویداد هنرهای نمایشی، روز دوشنبه ۲۰ بهمن ساعت ۱۸ در تالار وحدت برگزار خواهد شد.

سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر به دبیری حسین مسافر آستانه در حال برگزاری است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.