دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۶

عبدالرضا اکبری:

از تئاتر شروع کردم و هنوزم که هنوز است بچه تئاترم!

عبدالرضا اکبری

سینماپرس: عبدالرضا اکبری دوست دارد در فیلم‌های ایرانی نقش‌ شخصیت‌هایی مثل خیام و نظام‌الملک را بازی کند؛ همچون روزی که نقش امام خمینی(ره) را به او پیشنهاد دادند.

به گزارش سینماپرس، عبدالرضا اکبری این روزها قرار است در سریال "بچه مهندس ۴" که ویژه ماه مبارک رمضان شبکه دو سیما آماده می‌شود حضور پیدا کند. درباره نقش و جزئیات او چیزی در دست نیست اما خودش در گفت‌وگویی با تسنیم  اعلام کرد که قرار است جلوی دوربین احمد کاوری کارگردان جدید این سریال حضور پیدا کنم. بازیگری که مدتی است مثل خیلی از بازیگران کاربلد کم‌پیدا شده، اما درباره "بچه‌مهندس" گفت:  بچه‌مهندس" جزو کارهایی است که مردم استقبال کرده‌اند و خواستار ساخت فصل‌های بعدی‌اش بوده‌اند و قرار است در فصل چهارم من هم کنار این دوستان باشم. چند روز آینده قرار است مقابل دوربین این سریال قرار بگیرم.

اکبری امروز در گفت‌وگویی رادیویی درباره دو سریالی که در اراک کار کرده و کار دیگری که به محیط‌بانان و نقش متفاوت او برمی‌گردد اشاره کرد و افزود:  من بعد از یک سال وقفه به دلیل کرونا، اخیراً دو سریال کار کردم که یکی از آن‌ها در اراک بود که با شرایط بسیاری سختی، در یک کارخانه آن را کار کردیم و بعد از آن یک کار دیگر برای محیط بانان بازی کردم که من نقش یک محیط‌بان را داشتم و البته این فیلم برعکس کارِ قبلی، لوکیشن بسیار خوبی داشت چون در طبیعت و هوای مناسب بود .

او تأکید کرد: خانه اول من تئاتر است، من ۱۰ سال هنرجوی تئاتر بودم و هنوز هم هنرجو یا هنرآموز هنرِ نمایش‌ام و اینکه من بعد از مدت‌ها، حدود دو سه سال پیش، دوباره به تئاتر بازگشتم و سه نمایشنامه روی صحنه بردم و این نمایشنامه‌ها را در سالن تئاتر سنگلج و سالن‌های دیگر اجرا کردم.   بعد از آن داشتم نمایشنامه چهارمم را روی صحنه می‌بردم که به قضیه کرونا برخورد کردیم و کار به اجرا رسید. در کل من از تئاتر شروع کردم و هنوزم که هنوز است بچه تئاترم.

اکبری در مورد طی کردن مسیر بازیگری‌اش افزود: همان‌طور که به تئاتر اشاره کردیم من طی این ۱۰ سال خیلی از قواعد، قوانین، آداب، آیین‌ها و رسم و رسوم‌هایی که مربوط به هنر نمایش و کار بازیگر باشد را زیرنظر اساتید این حوزه آموختم.

وی خاطرنشان کرد: در آن زمان ما گروه ۵۰ نفره‌ای بودیم که سال‌ها با هم کار کردیم و نمایش‌های زیادی را روی صحنه بردیم و از طریق همین تئاترها، معرفی و وارد تلویزیون شدیم و بعد از آن هم برای تمام نقش‌هایم در فیلم‌ها و سریال‌های مختلف تلاش بسیاری کردم و از تجربیات کارگردانانی که با آن‌ها کار کردم نیز بهره بردم.  

اکبری در پایان در پاسخ به این سؤال که علاقه دارد در چه نقشی بازی کند گفت: در فیلم‌های ایرانی، علاقه دارم نقش شخصیت‌هایی همچون خیام و نظام‌الملک را بازی کنم.  همچون نقش شخصیت امام خمینی(ره) که در فیلم سینمایی "فرزند صبح" ساخته شد نقش این شخصیت بزرگ را بازی کردم.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.