سه‌شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۷

هیأت داوران جشنواره فجر از منظر سینماگران/۹

سربخش: مدیران سینمایی با انتخاب این هیأت داوران ضعیف همزمان با روی کار آمدن دموکرات ها در آمریکا وادادگی فرهنگی را تشدید کردند

علیرضا سربخش

سینماپرس: علیرضا سربخش جانباز روشندل و کارشناس فرهنگی همزمان با معرفی و آغاز فعالیت هیأت داوران سی و نهمین جشنواره فیلم فجر گفت: مدیران سینمایی با انتخاب این هیأت داوران ضعیف همزمان با روی کار آمدن دموکرات ها در آمریکا وادادگی فرهنگی را تشدید کردند؛ واقعاً چرا چهره های شاخص سینمای انقلاب، دفاع مقدس، مقاومت و ارزشی در این هیأت داوران دیده نمی شوند؟ این اتفاق در حالی است که جشنواره فجر برآمده از دل انقلاب شکوهمند اسلامی است و همه افرادی که در آن فعالیت می کنند باید از چهره های متدین و متعهد و وفادار انقلابی باشند.

مدیرمسئول نشریه سینمارسانه و عضو هیأت منصفه مطبوعات در گفتگو با خبرنگار سینماپرس افزود: در آستانه پایان کار دولت دوازدهم داشتیم که از نظر فرهنگی به سمت و سویی نرویم که در بخش اقتصادی شاهد هستیم اما متأسفانه مسئولان دولت همانطور که اوضاع اقتصادی کشور را به حال خود رها کرده اند نشان دادند که توجهی به اوضاع فرهنگی و هنری هم ندارند و این حوزه بسیار مهم را نیز به حال خود رها کرده اند.

سربخش با بیان اینکه از این وضعیت آشفته فعلی بسیار متعجب و نگرانم تصریح کرد: همانطور که پیش از این اشاره کردم گویا مدیران سینمایی و سیاست گذاران و برگزارکنندگان جشنواره فجر انقلاب روشی را اتخاذ کرده اند که با روی کار آمدن دموکرات ها در آمریکا وادادگی فرهنگی را بیش از پیش تشدید نمایند.

این کارشناس فرهنگی متذکر شد: ما چنین وادادگی از سوی فردی مانند آقای انتظامی که سبقه بچه مسلمانی داردرا  بعید می دانستیم. چرا باید چنین افرادی برای داوری آثار جشنواره فجر انقلاب اسلامی انتخاب شوند که اغلب از یک خط و مشی سیاسی و فکری و جناحی خاص پیروی می کنند و در آثارشان کمتر نشانی از سینمای ارزشی و استراتژیک به چشم می خورد؟

وی در پایان این گفتگو افزود: من امیدوارم تا دیرتر نشده مدیران سازمان سینمایی تدبیری اندیشه کنند و چند سینماگر متعهد و انقلابی را به لیست داوران جشنواره فجر انقلاب اضافه نمایند تا آثار این جشنواره بتواند همسو با آرمان ها و ارزش های انقلابی و ملی و دینی داوری شود.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.