یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۸

درخشش گرجستان با «آغاز» در جشنواره فیلم سن سباستین

فیلم آغاز

سینماپرس: جایزه بهترین فیلم جشنواره فیلم سن سباستین در حالی به فیلم «آغاز» رسید که فیلمسازان زن جوایز زیادی دریافت کردند.

به گزارش سینماپرس به نقل ایندی وایر، شصت و هشتمین دوره جشنواره سن سباستین به صورت فیزیکی از تاریخ ۱۸ الی ۲۶ سپتامبر در اسپانیا برگزار شد. این دوره از رویداد که با فیلمی از وودی آلن آغاز به کار کرد، در ۲۶ سپتامبر با مراسم سالانه اهدا جوایز به کار خود پایان داد.

برنده بزرگ این جشنواره فیلمی از گرجستان بود که کارگردانی و نویسندگی آن را دیا کولوم بگاشویلی برعهده داشت. این فیلم «آغاز» نام داشت و اولین تجربه کارگردانی این شخص محسوب می‌شود. این فیلم در چهار بخش از جوایز هیئت داوران از جمله بهترین فیلمنامه، بهترین کارگردانی، بهترین بازیگر و صدف طلایی بهترین فیلم موفق به کسب جایزه شد.

این فیلم سینمایی که داستانی روانشناختی دارد، قرار بود در بخش رقابتی جشنواره فیلم کن رقابت کند و همچنین در جشنواره بین المللی فیلم تورنتو هم به نمایش گذاشته شد. در آینده نیز این اثر در جشنواره فیلم نیویورک به نمایش گذاشته خواهد شد.

دیگر عنوان‌های برجسته این رویداد شامل فیلم «پدر» به کارگردانی فلوریان زلر می‌شود که از آن به عنوان یکی از مدعیان جایزه اسکار یاد می‌شود. این فیلم جایزه بخش مخاطبان شد. مدز میکلسون برای بازی در فیلم سینمایی «یک دست دیگر» به کارگردانی توماس وینتربرگ در نقش یک معلم جایزه صدف نقره‌ای بهترین بازیگر مرد را دریافت کرد.

هیئت داوران این جشنواره که به ریاست لوکا گواداگنینو برگزار شد شامل جو آلوین، مارسیا فرناندز آرمنتروس، مایکل فرانکو و لنا موسوم می‌شدند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.