چهارشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۸

اعتراف دیرهنگام رییس سازمان صدا و سیما:

در معرفی شهدا به‌عنوان «اسوه» کوتاهی کرده‌ایم

عبدالعلی علی‌عسگری در مراسم اختتامیه سومین جشنواره تلویزیونی مستند

سینماپرس: عبدالعلی علی‌عسکری رئیس رسانه ملی ضمن اشاره به لزوم معرفی شهدا به‌عنوان اسوه و الگو برای جوانان امروز تأکید کرد: قطعاً در این زمینه کوتاهی کرده‌ایم.

به گزارش سینماپرس، عبدالعلی علی عسکری رییس صداوسیما در آیین رونمایی از آثار رادیویی پاسداشت مقام شهید و تقدیر از برنامه سازان دفاع مقدس در سخنانی درباره هشت سال دفاع مقدس بیان کرد: دفاع مقدس یک قطعه حساس تاریخ ملت و کشور ماست. درست است که دفاع مقدس خسارت بار بود و خسارتی برای ما داشت اما دارای برکات فراوانی هم بود.

وی اضافه کرد: انسان‌های فداکار برای این مرز و بوم به سمت جبهه‌ها رفتند و نگذاشتند در این جنگ شکست بخوریم و برای اولین بار در چند قرن گذشته که استعمار پیدا شده بود ایران اثبات کرد بدون هیچ کمکی لیاقت صلابت و استحکام دارد و منشأ اقتدار و قوت و مقاومت شد.

رییس صداوسیما تصریح کرد: ایران توانست ایستادگی‌اش را اثبات کند. قله این عظمت و ایستادگی در وجود مردانی بود که به جبهه‌ها رفتند و مردمی که با بصیرت و دانش سختی‌ها را تحمل کردند. این دستاوردی بود که کشور ما بتواند سختی‌ها را تحمل کند و همه این‌ها از برکات مقاومتی است که فراهم شد. قله این برکات شهدا هستند که از همه دلبستگی‌ها دل کندند و به جبهه‌ها روانه شدند.

وی اضافه کرد: چقدر مشکل است ترسیم آن شرایط و کسی نمی‌تواند همه ابعاد آن لحظات را که آن‌ها نترسیدند و به شهادت رسیدند نمایش دهد. زندگی شهدا در سازندگی نسل ما و جوانان ما موثر است و اگر بتوانیم این زندگی را به عنوان اسوه‌های این ملت معرفی کنیم در زندگی دختران و پسران ما موثر است. ما حتماً در این زمینه کوتاهی کرده‌ایم و امیدواریم از این پس این حق را ادا کنیم.

علی عسکری در سخنان دیگری یادآور شد: ببینید بعد از جنگ چه تحولاتی بود تا این اواخر که آمریکا، اسراییل و مرتجعین منطقه دست به یکی کردند و داعش را تشکیل دادند. اینها قصد داشت داشتند این منطقه را فتح کنند و در اختیار آمریکا و صهیونیزم قرار دهند. اگر نبود مقاومت جوانان ما معلوم نبود امروز وضع کشور چه بود آنها مردم را در سوریه برای آزادی و معیشت تحریک می‌کردند. این فتنه آمریکایی‌ها بود که برای عقب نگه داشتن ممالک اسلامی در نظر داشتند.

وی افزود: کسی جرات نداشت با آن‌ها مقابله کند و فقط جوانان ملت ایران که ریشه شجاعتشان به دفاع مقدس می‌رسید این جرات را داشتند و با فرماندهی حاج قاسم سلیمانی بر آن مثلث شوم آمریکا، صهیونیزم و مرتجعین منطقه غلبه کردند. هرچند آمریکا و دیگران به دنبال بازسازی آن اتفاق هستند و باید مراقب بود. این سردار بزرگ و یاران او موفق شدند بر این اتفاقات غلبه کنند. بعد از آن حاج قاسم سلیمانی به دست شقی‌ترین انسان روزگار به شهادت رسید و حجم عاطفه مردم را برای شهید سلیمانی دیدید.

علی عسکری عنوان کرد: امروز ترامپ و آمریکایی‌ها به ذلت کشیده شده‌اند. آمریکا یک روز برای خودش چیزی بود امروز بسان یک جهان سومی دچار آشوب و شورش شده است؛ ۲۷ هزار میلیارد دلار عدد بدهی‌های آمریکاست و کشور مفلوکی شده است.

وی افزود: بیش از سه هزار میلیارد دلار کسری بودجه آمریکاست. این وضع امروز آمریکاست که یقیناً سیلی خدا بر آنها بیش از این خواهد بود. ملت ایران اما علی رغم تحریم‌ها جلو می‌رود. راه مقاومت روحیه و ایمان و تولید و اقتصاد کشور است.

رییس صداوسیما در پایان سخنانش گفت: امیدواریم از برکات روحیه قوی ایران و آنچه در شهدای ماست کشورمان را بسازیم و مجدد تشکر می‌کنم که این برنامه را برگزار کردید.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.