چهارشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۱

کانون آهنگسازان سینمای ایران:

در اساسنامۀ خانه سینما هیچ‌گونه اشاره‌ای به لزوم ثبت صنوف در وزارت کار و دریافت شناسه از آن وزارتخانه نشده است

کانون آهنگسازان سینمای ایران

سینماپرس: کانون آهنگسازان سینمای ایران در اعتراض به نحوه برگزاری انتخابات هیئت مدیره خانه سینما بیانیه‌ای را به نگارش درآورده که در ادامه آمده است.

به گزارش سینماپرس، کانون آهنگسازان سینمای ایران در اعتراض به نحوه برگزاری انتخابات هیئت مدیره خانه سینما بیانیه‌ای را به نگارش درآورده است.  

متن این بیانیه که از طرف کارن همایونفر (سخنگوی شورای مرکزی کانون آهنگسازان) در اختیار ایلنا قرار گرفته، به شرح زیر است:

«ریاست محترم سازمان سینمایی 

با سلام، در پی برگزاری غیرقانونی و خلاف اساسنامۀ خانه سینما در تاریخ ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ توسط هیئت مدیره سابق، بدین‌وسیله اعتراض شدید خود را اعلام داشته و رسیدگی فوری به این شکایت و ابطال انتخابات از طرف آن سازمان به دلایل زیر هستیم:

۱. دعوتنامه از طرف هیئت‌مدیره بر اساس مادۀ نوزده و آخرین اساسنامۀ تصویب شده توسط صنوف و وزارت ارشاد بوده است و هر صنف می‌تواند حق رای و معرفی کاندیدا برای هیئت مدیره داشته باشد که در هنگام برگزاری مجمع‌عمومی و برخلاف دعوت‌نامه و اساسنامه، با رفتاری توهین‌آمیز از انجام این وظیفه، ممانعت به عمل آمد.

۲. طبق مادۀ یک اساسنامه، خانه سینما تحت نظارت وزارت ارشاد بوده و در تبصرۀ این ماده، آن وزارت‌خانۀ محترم تعهد داده است که مراحل قانونی‌شدنِ صنوف را انجام دهد که تاکنون و پس از سال‌ها، هیچ اقدام عملی توسط مسئولین مربوطه صورت نگرفته است.

۳. در اساسنامۀ خانه سینما هیچ‌گونه اشاره‌ای به لزوم ثبت صنوف در وزارت کار و دریافت شناسه از آن وزارتخانه  نشده است و تاکنون نامۀ رسمی از طرف وزارت ‌ارشاد یا شورای فرهنگ عمومی به صنوف خانه سینما ابلاغ نشده است و بیشتر دستورات شفاهی، غیرمستند و توسط عناصری از هیئت مدیره و مدیران اجرایی خانه سینما همراه با تهدید، آزار و اذیت و اختلاف‌افکنی در صنوف بوده است.

۴. رفع هرگونه مشکل در اساسنامۀ خانه سینما و دریافت شناسه (براساس مصوبۀ هیئت دولت)، یا هر معضل قانونیِ دیگری در رابطه با صنوف را فقط وظیفۀ وزارت ارشاد می‌دانیم که با دستورات کتبی، درج در اساسنامه با طی مراحل قانونی و تصویب توسط شورای فرهنگ عمومی امکان‌پذیر است.

۵. مشکلات بوجود آمده را ناشی از تصمیمات نادرست و تفسیرهای اشتباه از قوانین توسط عده‌ای خاص و دارای اهدافی نامشخص و مقصدی نامعلوم می‌دانیم و خواستار تشکیل کمیته‌ای حقیقت‌یاب در این زمینه هستیم تا به‌درستی آسیب‌شناسی شود، چراکه عدم رسیدگی و سکوت مراجع ذیربط و نظارتی به عملکرد مسئولین و مدیران اجرایی خانه سینما، ادامۀ بحران در جامعۀ اصناف  را به دنبال خواهد داشت.

کانون آهنگسازان سینمای ایران»

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.