جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۰

به مناسبت روز خبرنگار؛

بازدید رییس مجلس از بخش‌های مختلف خبری صدا و سیما

محمدباقر قالیباف

سینماپرس: علی عسکری رئیس رسانه ملی، عملکرد و اهداف بخش‌های خبری صدا و سیما را برای محمدباقر قالیباف تشریح کرد.

به گزارش سینماپرس، دکتر محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی، امروز در بازدید سرزده از رسانه ملی به مناسبت روز خبرنگار از بخش‌های مختلف خبری صدا و سیما دیدن کرد. علی عسکری رئیس رسانه ملی، در این بازدید به تشریح عملکرد و اهداف بخش‌های خبری سازمان پرداخت.

رییس مجلس همچنین پس از بازدید سر زده از بخش‌های مختلف خبری صداوسیما، در بخش خبری ساعت ۱۴ شبکه اول حضور یافت و طی گفت‌وگویی، با تاکید بر اینکه خبرنگاران موثرترین پل ارتباطی میان مردم و مسئولان هستند، بیان کرد: خبرنگاران عمر خود را در کار رسانه گذاشته و وقایع را به درستی ضبط و ثبت می‌کنند و تاریخ آیندگان را می سازند.

رئیس مجلس شواری اسلامی با بیان اینکه تحلیل، ضبط و ثبت وقایع توسط خبرنگاران سبب می‌شود که اقدامات مسئولان نیز دیده شود، افزود: درواقع اگر خبرنگاران رسالت خود را به نمایندگی از افکار عمومی و مطالبه مردمی دنبال نکنند اقدامات ما مدیران نیز دیده نخواهد شد و ناقص می‌ماند.

وی با اشاره به دیدار با خانواده مرحوم روح الله رجایی سردبیر روزنامه جام جم، افزود: با ایشان به‌عنوان یکی از جوانان فعال و متعهد از قبل آشنایی داشته و امروز با حضور در منزل این مرحوم با خانواده‌شان دیدار کردم، ضمن آنکه پدر و پدر همسر ایشان از رزمندگان دوران دفاع مقدس بودند.

قالیباف همچنین با اشاره به رشادت‌های خبرنگاران در بحران کرونا، درخصوص برنامه‌های مجلس یازدهم برای حل مشکلات خبرنگاران در حوزه‌هایی همچون معیشت، بیمه، قضایی، استخدام و... توضیح داد: مجلس شورای اسلامی متعلق به مردم است و ذی‌نفع اساسی مردم هستند. انشاءالله بتوانیم بهبودی در زندگی تمامی اقشار جامعه به ویژه خبرنگاران -که شغل سختی دارند- ایجاد کنیم.

رئیس قوه مقننه با اعتقاد به اینکه خبرنگاران از زمان دفاع مقدس تا این روزهای سخت کرونایی همیشه در صحنه بوده‌اند، اضافه کرد: خبرنگاران با حضور در اجتماع، خطرهای مربوط به بیماری کرونا را پذیرفته‌اند تا بتوانند صحنه‌های مهم و حیاتی را ثبت کنند و با آموزش، فرهنگسازی و مدیریت افکار عمومی از  گسترش این بیماری پیشگیری شود لذا به طورحتم مجلس شورای اسلامی در رابطه با مسائل و مشکلات خبرنگاران انجام وظیفه خواهد کرد.

وی همچنین با اشاره به مهمترین اولویت‌های مجلس در حوزه‌های اقتصادی، گفت: "بسته اقتصاد مردمی" را به‌عنوان مهترین موضوع در دستور کار مجلس داشته و در این زمینه با قوای دیگر هماهنگی کامل داریم تا دست به دست به هم، مشکلات معیشتی را رفع کرده و ثبات اقتصادی به عنوان یک ضرورت جدی ایجاد شود. 

قالیباف با تاکید بر اینکه ایجاد ثبات اقتصادی در اولویت کاری مجلس قرار دارد، یادآور شد: طی هفته‌های اخیر چند طرح اقتصادی برای بهبود وضعیت معیشت مردم در مجلس به تصویب رسیده است.

وی بیان کرد: از آنجا که جلسات شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوای سه گانه با هماهنگی خوبی پیش می‌رود، لذا خبرهای خوبی در زمینه سامان‌بخشی اقتصاد و بازارهای بورس، ارز و پولی در راه است، همچنین از هفته آینده پیش درآمد طرح‌های جدید به اطلاع مردم می‌رسد و تحولی در حوزه ثبات اقتصادی مشاهده خواهد شد البته نباید توقع تحول هفتگی و ماهانه داشت اما اثر آن را در فصل‌های پیش رو خواهیم دید و مردم روند تغییر را در زندگی خود احساس می‌کنند. 

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه راه سختی پیش‌روی مجلس و دیگر قوا برای ایجاد ثبات اقتصادی در کشور قرار دارد، اضافه کرد: به همین دلیل در روز خبرنگار از رسانه ملی، دیگر رسانه‌ها و فعالان فضای مجازی درخواست همراهی دارم تا در کنار یکدیگر از این راه سخت عبور کرده و این طرح‌ها به سرانجام برسند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.