سه‌شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۰

واکنش مدبرانه رئیس جوان حوزه هنری به حواشی ماجرای خانه هنرمندان اصفهان؛

از اتفاق پیش آمده بسیار متأسف و عذرخواهم/مشکل را با بنیاد شهید مالک قانونی این ساختمان حل خواهیم کرد!

محمدمهدی دادمان

سینماپرس: محمد مهدی دادمان به حواشی اعتراض هنرمندان اصفهان نسبت به تغییر تملک خانه هنرمندان این استان، واکنش نشان داد.

به گزارش سینماپرس، جمعی از هنرمندان اصفهان، عصر روز دوشنبه (۱۲ مرداد ماه) با حضور در ساختمان خانه هنرمندان، نسبت به تغییر تملک این عمارت اعتراض کردند.

تملک خانه هنرمندان اصفهان توسط بنیاد شهید، چند روزی است جنجال آفریده و اعتراض اهالی فرهنگ و هنر استان را به دنبال داشته است.

این ساختمان قدیمی از ۳۰ سال قبل مأمن هنرمندان و علاقه‌مندان هنر در اصفهان بوده، اما از پنج سال قبل بنیاد شهید به دنبال تملک آن بود. تجمع هنرمندان در عمارت خانه هنرمندان، با دخالت مأموران نیروی انتظامی همراه بود که همین مسئله، انتقاد هنرمندان را به دنبال داشت.

محمد مهدی دادمان رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی در پی این رویداد مطلبی در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرده است که در ادامه می‌خوانیم:

«باسم الحق
روز یکشنبه از چند هنرمند دلسوز اصفهانی با اسپری فلفل و بی‌احترامی پذیرایی شد! مقابل خانه هنرمندان اصفهان! آمده بودند تا خبر تحویل خانه هنرمندان به بنیاد شهید را پیگیری کنند؛ صرفا یک دغدغه‌ درست فرهنگی. از اتفاق پیش آمده بسیار متأسف و عذرخواهم. دیروز با بعضی از این هنرمندان عزیز مکالمه کرده و امروز نمایندگان ویژه حوزه هنری را برای بررسی دقیق‌تر ماجرا و دلجویی از هنرمندان عزیز راهی اصفهان کردم.

از فرمانده محترم نیروی انتظامی نیز خواهشمندم نسبت به رفتارِ غیرقانونی و بی‌ادبانه‌ برخی مأمورین ناجا اقدام متناسب را انجام دهد.

مشکل را با بنیاد شهید مالک قانونی این ساختمان حل خواهیم کرد. خانه هنرمندان اصفهان خانه و مأمنِ اهالی هنرِ این شهر بوده، هست و ان‌شاءالله خواهد بود.»

گفتنی‌ است؛ مجدالدین معلمی معاون هنری حوزه هنری و حسام سالکی رئیس حوزه ریاست حوزه هنری به عنوان نمایندگان این نهاد انقلابی برای پیگیری مطالبات هنرمندان عازم اصفهان شدند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.