دوشنبه ۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۲

حسن وارسته:

«افسانه هزار پایان» کمدی اعجازگو است

سریال افسانه هزارپایان

سینماپرس: نویسنده سریال «افسانه هزار پایان» گفت: در «افسانه هزار پایان» ارجاعاتی به فیلم و سریال‌های شاخصی داشتیم که قبلا پخش و در ذهن مردم ماندگار شده اند.

به گزارش سینماپرس، «حسن وارسته» نویسنده سریال «افسانه هزار پایان» در گفت‌وگو با فارس، گفت: ژانر این سریال از معدود کمدی های پارودی یا نقیصه گویی و اعجاز گویی بر اساس اعجاز آشنا است که در ایران کمتر ساخته شده است. تا به حال کمدی های مختلفی دیدیم از جمله کمدی کلامی و موقعیت اما افسانه هزار پایان از جمله کمدی هایی است که خودم دغدغه جدید بودن آن را در ذائقه مخاطب داشتم.

وی ادامه داد: در پارودی قصه ای می نویسند و ارجاعاتی به فضای قدیمی فیلم و سریال هایی می کنند که در ذهن مردم نهادینه شده است و در افسانه هزار پایان هم از چندین فیلم و سریال شاخص اینچنینی استفاده کردیم. اگر مخاطب آن فیلم شاخص را بشناسد، سریال را به واسطه نوستالژی ذهنی اش دوست دارد و می بیند.  

این نویسنده همچنین بیان داشت: سری قبل که این سریال از شبکه نسیم پخش شد با شتاب زدگی تدوین و به پخش رسید. من در نظر داشتم در ویترین کمدی هایی که در ایران پخش می شود یک کمدی جدیدی هم به مخاطب تقدیم کنم و اینکه مخاطب فکر نکند که همه کمدی ها را دیده است.

به گزارش فارس، «افسانه هزار پایان» در ۵۲ قسمت به کارگردانی شهاب عباسی از شبکه سه سیما در حال پخش است.   نسرین مقانلو، رضا توکلی، رامین راستاد، رامین ناصر نصیر، علی اوسیوند، تورج نصر، بیوک میرزایی، ابراهیم شفیعی و ... در این مجموعه تلویزیونی به ایفای نقش پرداختند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.