چهارشنبه ۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۹

عملکرد منفعلانه سلبریتی ها در دوران کرونا/۶

خاکپاش: این روزها دلم از سینما بسیار گرفته است/ خانه سینما، سازمان سینمایی و وزارت ارشاد عملکرد مثبتی برای تأمین حداقل های زندگی هنرمندان ندارند

هما خاکپاش

سینماپرس: هما خاکپاش بازیگر سینما و تلویزیون در خصوص عملکرد منفعلانه سلبریتی های سینمای ایران در دوران کرونا گفت: متأسفانه هرآنچه ما امروزه در عملکرد سلبریتی ها شاهد هستیم یک خودنمایی صرف است و بس! این افراد هرزچندگاهی برای خودنمایی مقداری کالا به این شهرستان و آن شهرستان می برند و از خودشان فیلم و عکس می گیرند تا همه آن ها را خیر و نیکوکار بپندارند در صورتی که واقعاً این چنین نیست که اگر چنین بود اول از همه باید به درد همکاران درمانده و عاجز خودشان می رسیدند؛ من بسیار متأسفم که هیچ کس به فریاد هنرمندان پیشکسوت که در تأمین حداقل های زندگی شان عاجز هستند نمی رسد!

بازیگر سریال های تلویزیونی «مردان آنجلس» و «آینه عبرت» در گفتگو با خبرنگار سینماپرس افزود: این باعث تأسف است که امروزه بخش اعظمی از هنرمندان پیشکسوت سینما و تلویزیون که سال های عمر و جوانی شان را برای رشد و اعتلای فرهنگ این مرز و بوم صرف کرده اند، درگیر مسائلی نظیر اجاره خانه و... هستند و حتی بعضاً از پس تأمین معاش حداقلی خود نیز برنمی آیند.

وی ادامه داد: بیکاری برای هنرمندان پیشکسوت مدت ها است که وجود دارد و شیوع کرونا اوضاع را صدچندان برای ما بدتر کرده است؛ متأسفانه خانه سینما، سازمان سینمایی، وزارت ارشاد و صدا و سیما هیچ عملکرد مثبتی برای تأمین حداقل های زندگی هنرمندان ندارند؛ آن ها حتی یک بار این زحمت را به خود نمی دهند که با بنده و امثال بنده تماس بگیرند و سوأل کنند که آیا شما نان دارید بخورید یا خیر؟

خاکپاش با تأکید بر اینکه این اتفاق در حالی است که برخی نورچشمی های مدیران و مسئولان از سال ها قبل چند تا خانه و... از خانه سینما و سایر نهادهای دیگر گرفتند و به نام خود یا همسر و فرزندان شان کردند اظهار داشت: حق کشی، تبعیض و حق خوری در سینمای ایران بیداد می کند. متأسفانه نه تنها سلبریتی ها نسبت به زندگی همکاران شان بی دغدغه و بی توجه هستند که مدیران و متولیان دستگاه های فرهنگی و هنری نیز تدبیری برای برون رفت از این اوضاع اسفبار ندارند و همه پیشکسوتان را به حال خود رها کرده اند.

بازیگر فیلم های سینمایی «مادرم گیسو» و «شور عشق» خاطرنشان کرد: سلبریتی هایی که بعضاً از قبل حضور هنرمندان پیشکسوت وارد عرصه بازیگری و سینما شدند و امروزه صاحب تیلیاردها پول و املاک و فروشگاه و رستوران و... شده اند اگر اندکی منش و اخلاق انسانی داشته باشند باید به داد همکاران پیشکسوت خود برسند.

وی متذکر شد: نه تنها سلبریتی ها که سایر قشر مرفه جامعه نیز از منظر انسانی موظفند که هوای سایر هم میهنان شان را داشته باشند. ما باید خودمان به یکدیگر رحم داشته باشیم. ما نباید اجازه دهیم حق خوری و حق کشی و خیانت و دزدی و اختلاس و... در جامعه حاکم شود. ما باید انسانیت را ترویج کنیم. ما باید دست یکدیگر را بگیریم تا خدای بزرگ نیز از ما راضی باشد.

این سینماگر پیشکسوت با بیان اینکه این روزها دلم از سینما بسیار گرفته است اظهار داشت: من نزدیک به ۲ کارتن بزرگ لوح تقدیر از این نهاد و آن ارگان و سازمان و... دارم که به واسطه سال ها حضور مستمرم در سینما و تلویزیون کشور دریافت کرده ام اما به تازگی تصمیم گرفته ام همه آن ها را سر کوچه بگذارم! این ها به چه کار من آمدند و چه دردی از من درمان کردند که بخواهم نگه شان دارم؟

خاکپاش در پایان این گفتگو افزود: شأن هنر و هنرمند باید حفظ شود. وقتی امروزه شأن ما حفظ نمی شود و ما نمی دانیم باید برای گذران زندگی چه کاری انجام دهیم لوح تقدیر و یادگارهای قدیمی به چه کارمان می آید؟ من امیدوارم مدیر و مسئولی دغدغه مند در سینمای کشور پیدا شود که از عمق وجود دلش برای هنرمندان بتپد و سعی در تأمین رفاه و حداقل های زندگی شان داشته باشد. ما باید قدردان هنرمندان بزرگ و پیشکسوت مان باشیم چرا که این ها گنجینه های بی بدیل هنر این سرزمین هستند و فقدان شان می تواند ضربات جبران ناپذیری را به هنر کشور وارد کند.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.