یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۰

تهیه‌کننده‌ای که بازیگر «پایتخت» شد؛

نقش یک نماینده مجلس پاک دست را بازی کردم

سید امیر سیدزاده تهیه کننده سینما

سینماپرس: سید امیر سیدزاده که برای اولین بار بازیگری را در سریال «پایتخت» و در نقش یک نماینده مجلس تجربه می‌کند، از حضور خود در این سریال گفت.

به گزارش سینماپرس، در فصل ششم از مجموعه «پایتخت» به کارگردانی سیروس مقدم که از  شبکه یک سیما در حال پخش است شاهد شغل جدید نقی معمولی هستیم. وی در این فصل نقش راننده یک نماینده مجلس را عهده‌دار است که وی را همراهی می‌کند. نقش آقای مالکی نماینده مردم ساری را در این سریال سید امیر سیدزاده تهیه‌کننده سینما برعهده دارد. سیدزاده برای نخستین بار به ایفای نقش می‌پردازد. وی پیش تر در مقام تهیه‌کننده با سیروس مقدم کارگردان و محسن تنابنده در مجموعه تلویزیونی «پیامک از دیار باقی» همکاری داشته است.

سیدزاده درباره نقش خود در این فصل از سریال «پایتخت» و چگونگی حضورش گفت: آذرماه محسن تنابنده تماسی با من داشتند که من در ایران نبودم و پیشنهاد دادند با توجه به فیزیک جسمانی قصد دارند نقش یک نماینده را در این مجموعه عهده‌دار شوم. با حضورم در ایران به منطقه شیرگاه در مازندران محل تصویربرداری رفتم و در اولین سکانس‌ها که جلوی دوربین قرار گرفتم و تنابنده و مقدم اذعان داشتند که همانطور که نقش در ذهن‌شان طراحی شده بود اجرا شد.

وی درباره طراحی نقش نماینده و احتمال اعتراض به نوع شخصیت پردازی و حرکت روی لبه تیغ بیان کرد: نماینده مجلس به درستی طراحی شده بود و من با صحبت هایی که با محسن تنابنده داشتم با مالکی به درستی آشنا شدم و اطمینان داشتم به گونه‌ای این شخصیت را طراحی و نوشته‌اند که باعث دلخوری و نگرانی نمایندگان نخواهد شد. در این مجموعه با نماینده پاکدستی، مخاطب مواجه است که به حق قصد خدمت به مردم شهر را دارد.

سیدزاده درباره شخصیت مالکی در طول داستان توضیح داد: در هر صنفی افراد خوب و بد وجود دارد. مالکی کاراکتری است که به استناد سوگندی که خورده انجام وظیفه و خدمت به مردم را از مسئولیت‌های خود دانسته و متعهد به انجام وظیفه است. شخصیت به گونه‌ای طراحی شده که شاهد تعهد و انجام وظایفش در طول داستان هستیم اما در طول خدمت به مردم دچار چالش‌هایی می‌شود و افراد از وی توقعاتی دارند که مالکی به حسب وظیفه خود با این نوع خواسته‌های نابجا برخوردهای مناسبی خواهد کرد.

وی درباره بازی در مقابل تنابنده توضیح داد: به جد محسن تنابنده یکی از باهوش‌ترین افراد در طراحی کاراکتر و بازیگری و بازی‌گیری از بازیگر نقش مقابل خود است. به عقیده من افراد در کنار وی به خوبی یاد می‌گیرند و برای هر بازیگری جلوی خودش موقعیت خلق می‌کند. به عنوان سرپرست نگارش فیلمنامه ایده‌ها و سوژه‌های بکری در ذهن می‌پروراند که در بالا بردن سطح فیلمنامه بسیار موثر است.

بازیگر نقش مالکی درباره امکان بداهه گویی سر صحنه گفت: بخش‌هایی از دیالوگ‌هایی که من سر صحنه می‌گویم بر اساس ری‌اکشن‌های نقی است و بخش زیادی از آن بداهه بود که با تایید آقایان مقدم و تنابنده اجرا می‌شد.

این تهیه کننده سینما توضیح داد: متاسفانه به دلیل شیوع کرونا و تعطیلی مجلس شورای اسلامی نتوانستیم ایده‌های محسن تنابنده درباره حضور مالکی در مجلس شورای اسلامی را اجرایی کنیم و حضور من به مازندران محدود شد. اما حضور مالکی در بخش‌های دیگر سریال پررنگ‌تر می‌شود.

وی درباره شیوع بیماری در منطقه مازندران و فیلمبرداری در این منطقه بیان کرد: عوامل سازنده مجموعه تا روز ۲۷ اسفندماه در مناطق مختلف مازندران حضور داشتند و من به دلیل شرایط کاری مجبور به رفت و آمد به تهران بودم. اما از روز ویل به خوبی با نکات بهداشتی و ایمنی افراد سر صحنه حاضر شدند و محل اقامت و تهیه غذا به درستی ضدعفونی می‌شد. «پایتخت» یکی از مجموعه هایی است که افراد زیادی سر صحنه حاضر بودند و اگر یک نفر مبتلا می‌شد، کار تعطیل می‌شد که خوشبختانه با تمهیداتی که اندیشیده شد هیچ یک از اعضای گروه دچار مشکل نشدند و کار به اتمام رسید.

سیدزاده درباره پیش‌بینی اقبال مخاطب از سریال در قسمت‌های پیش رو گفت: مجموعه طنز «پایتخت» یکی از آثار ملی به شمار می‌آید که هر بار با توجه به طراحی‌ای که در آن صورت گرفته توقع مخاطب را بالا برده است. در این فصل نیز با طراحی شخصیت‌هایی که صورت گرفته است قطع به یقین می تواند لحظات شاد و شیرینی را برای خانواده ها که این روزها مجبور به تحمل شرایط سخت در خانه ماندن است، ایجاد می‌کند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.