یکشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۹

همزمان با سالروز تسخیر لانه جاسوسی؛

یوم الله ۱۳ آبان در قاب سیما

تلویزیون

سینماپرس: در آستانه فرارسیدن ۱۳ آبان ـ سالروز تسخیر لانه جاسوسی ـ ویژه برنامه های شبکه های سیما روی آنتن می رود.

به گزارش سینماپرس، شبکه های تلویزیون به مناسبت روز ملی مبارزه با استکبار جهانی؛ علاوه بر پوشش راه پیمایی ۱۳ آبان در تهران و استان ها در ساختارهای دیگر همچون مستند، فیلم های سینمایی و برنامه های گفتگو محور به این مناسبت می پردازد.

شبکه یک سیما

** قاب شبکه یک در روز دوشنبه ۱۳ آبان از ساعت ۳۵ : ۹ دقیقه ویژه برنامه «۱۳ آبان» به صورت زنده از راه پیمایی مردم علیه استکبار آمریکا در سراسر کشور را پخش می کند.

** مستند «ترامپیسم» امشب و فردا شب در ساعت ۲۳ از شبکه یک پخش می شود. همچنین امشب مستند ویژه ۱۳ آبان به نام «تحقیر شیطان» در ساعت ۱۹:۳۰ با موضوع تسخیر لانه جاسوسی روی آنتن می رود.

** همچنین در آستانه روز مبارزه با استکبار جهانی و روز دانش آموز، مستند «روز سیزدهم» امشب ساعت ۱۹:۳۰ از شبکه یک سیما روی آنتن خواهد رفت. این مستند روایتی از تسخیر لانه جاسوسی توسط دانشجویان پیرو خط امام(ره) در آبان ماه سال  ۱۳۵۸ به راویت "سید محمدرضاکشفی" است. او که به همراه عده ای از مردم ورامین برای حمایت از دانشجویان خود را روز ۱۳ آبان به لانه جاسوسی می رساند، در این مستند دیده ها و شنیده های خود از آن روزها را بیان می کند.

*****************************************************

شبکه دو سیما

** بررسی ابعاد مختلف واقعه سیزده آبان و روز مبارزه با استکبار جهانی در مستند سیاسی ویژه‌ای که به همین مناسبت تهیه شده؛ دوشنبه ساعت ۱۷ روانه آنتن می‌شود.

** گروه سیاسی شبکه دو؛ مجموعه مستند «عهدشکن» به تهیه‌کنندگی محمدرضا صباحی را آماده پخش کرده که به بررسی خیانت‌های آمریکا به دوستان و همپیمانان خود اختصاص دارد. این برنامه با هدف بررسی گردن‌کشی بین المللی آمریکا که تنها محدود به کشورهای رقیب و دشمنان خود نمی‌شود تهیه شده است. «عهدشکن» در ۱۲ قسمت ۲۰ دقیقه‌ای از شنبه ۱۱ آبان به مدت دوهفته ساعت ۲۱ پخش خواهد شد.

** «زنده باد زندگی» کاری از گروه دانش و اقتصاد دوشنبه ۱۳ آبان ساعت ۱۰:۲۰ به صورت زنده با حضور مهمانان و کارشناسان مختلف به بررسی ابعاد این واقعه تاریخی تاثیرگذار می‌پردازد و در کنار این گفت‌وگوها، پخش سرود، کلیپ و بخش‌های متنوع و جذاب پیرامون روز دانش‌آموز نیز در این برنامه تدارک دیده شده است.

** برنامه «با ما بیا» که برای مخاطبان کودک و نوجوان این شبکه تهیه می‌شود با حضور عمو مهربان و خاله رویا به صورت ویژه‌ای در کنار دانش‌آموزان به نکوداشت این مناسبت تاریخی می‌پردازد.

** بینندگان این شبکه در «نمادو» که در فواصل برنامه‌ها روانه آنتن می‌شود می‌توانند گزارش‌های ویژه‌ای از راهیپیمایی سیزده آبان را از مراکز مختلف پیگیری کنند.

** «چلچله» ویژه ‌برنامه موسیقایی صبحگاهی شبکه نیز در روزهای منتهی به سیزده آبان به پخش سرودها و نماهنگ‌های حماسی و انقلابی مرتبط اختصاص دارد.

** همچنین دوربین‌های واحد پخش شبکه دو؛ دوشنبه ۱۳ آبان از ساعت ۱۱:۳۰ ارتباط زنده با مراسم راهپیمایی روز ملی مبارزه با استکبار را فراهم کرده‌اند که تقدیم مخاطبان خواهد شد.

*****************************************************

شبکه سه سیما

** امشب یک شنبه ۱۲ آبان برنامه «متن، حاشیه» مرتبط با حوادث این روز با حضور حسین شریعت مداری مدیر مسئول روزنامه کیهان، بعد از اخبار سراسری ساعت ۲۲ روی آنتن شبکه سه می رود.

** همچنین مستند ۳ قسمتی «پایان بازی» که از دیشب روی آنتن رفته است  اکه به موضوع افول آمریکا می پردازد، امشب یک شنبه ۱۲ آبان ساعت ۱۸ و فردا شب ۱۳ آبان ساعت ۱۷ پخش می شود.

*** همچنین سریال شبانه «گیله وا» با موضوع ضد استکباری این شب ها مهمان خانه های مخاطبان می باشد.

** بخش هایی از مراسم راه پیمایی ۱۳ آبان نیز از شبکه سه پوشش داده می شود.

*****************************************************

شبکه پنج سیما

** برنامه «به خانه  بر می گردیم» شبکه پنج روز یکشنبه ۱۲ آبان ماه میزبان مینو اصلانی مدرس دانشگاه است که با حضور در استودیوی این برنامه درباره روز ملی مبارزه با استکبار جهانی برای مخاطبان صحبت خواهد کرد. این برنامه همچنین در روز دوشنبه ۱۳ آبان ماه میزبان مرضیه هاشمی مجری شبکه پرس تی وی خواهد بود که در این برنامه پیرامون روز ملی مبارزه با استکبار جهانی صحبت خواهد کرد.

** مجله تصویری صبحگاهی شبکه پنج «یه روز تازه» نیز با دعوت از مسئولان و کارشناسان وزارت آموزش و پرورش معطوف به این مناسبت خواهد بود.

** برنامه «در شهر» نیز از مراسم راهپیمایی۱۳ آبان در روز ملی مباررزه با استکبار جهانی (روز دانش آموز) گزارش تصویری تهیه خواهد کرد.

*****************************************************

شبکه هفت سیما

** برنامه «صبحی دیگر» شبکه هفت سیما به مناسبت ۱۳ آبان و روز دانش آموز از ساعت ۹ صبح میزبان اسفندیار قره باغی خواننده آهنگ «آمریکا آمریکا ننگ به نیرنگ تو» خواهد بود. وی در سال های اخیر قطعات حماسی با عنوان سمفونی «ارس» و «خلیج فارس» را آهنگسازی کرده است. همچنین در این برنامه از کسانی که در تسخیر لانه جاسوسی آمریکا نقش داشتند دعوت می شود.

در بخشی دیگر خسرو معتضد در خصوص دلایل تسخیر لانه جاسوسی و توطئه و اهداف شوم دشمنان انقلاب و همچنین دستاوردهای تصرف لانه جاسوسی صحبت خواهد کرد.

** برنامه «فرصت برابر» در روز ۱۳ آبان از ساعت ۱۶ میزبان رضوان حکیم زاده معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش پروررش خواهد بود. در این برنامه در خصوص اینکه چگونه دانش آموزان به بصیرت افزایی سیاسی می رسند گفتگو می شود. در بخشی دیگر با دست اندرکاران برگزاری مراسم ۱۳ آبان در مدارس و فعالیت آنها در این ایام گفتگو می شود.

** برنامه «دوربین هفت» نیز به مناسبت روز دانش آموز گزارشی از مراسم رونمایی از دیوارنگاره های جدید لانه جاسوسی) موزه ۱۳ آبان، ششمین دوره اجلاسیه کنگره ملی همفکری بسیج دانش آموزی، مراسم افتتاحیه راهیان نور با حضور وزیر آموزش و پرورش، گفتگو با دانش آموزان مخترع جشنواره ابن سینا، مراسم پدافند غیر عامل با حضور سردارجلالی و مطالبات دانش آموزان پخش می کند.

*****************************************************

شبکه قرآن و معارف

** همزمان با سالروز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به دست دانشجویان پیرو خط امام (ره)، شبکه قرآن و معارف سیما مستندها و میان برنامه هایی را ویژه این ایام به روی آنتن خواهد برد. مستندهای «سراج»، «۴۴۴ روز»، «خط امام» و مراسم رونمایی از تولیدات مرکز بسیج ویژه ایام ۱۳ آبان از جمله برنامه هایی می باشد که شبکه قرآن و معارف سیما برای این روز تدارک دیده است.

*****************************************************

شبکه امید

** به مناسبت گرامیداشت یوم الله ۱۳ آبان و روز دانش آموز ویژه برنامه «قاب امید» در روز دوشنبه ۱۳ آبان از ساعت ۹ به مدت ۱۸۰ دقیقه از شبکه امید روی آنتن می رود. «قاب امید» در ارتباط زنده و مستقیم با استیج و غرفه شبکه امید که در محل برگزاری راهپیمایی (لانه جاسوسی) برپا می شود، حماسه آفرینی و فریاد استکبار ستیزی دانش آموزان را منعکس می کند.

*****************************************************

شبکه افق

*** ویژه برنامه «عصر» به مناسبت ۱۳ آبان شنبه تا دوشنبه این هفته ساعت ۲۲ روی آنتن شبکه افق می‌رود. این برنامه با اجرای نادر طالب‌زاده و با حضور مهمانان داخلی و خارجی به زوایای مختلف وقایعی می‌پردازد که در سیزدهم آبان و در تاریخ‌های مختلف روی داده‌اند. از مهمترین این اتفاقات می‌توان به تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان پیرو خط امام اشاره کرد که فصل نوینی را در تاریخ انقلاب به وجود آورد.

*****************************************************

شبکه نمایش

*** شبکه نمایش به مناسبت تسخیر لانه جاسوسی آمریکا فیلم های «آب» قسمت اول و دوم، «تخت جمشید سر روزولت» و «شنود» را در نظر گرفته است.

* فیلم سینمایی «آب» به کارگردانی کارلوس بینام محصول ۲۰۰۴ کانادا در ژانر حادثه ایی روز یکشنبه ۱۲آبان ماه ساعت ۱۹ و قسمت دوم این فیلم سینمایی ۱۳آّبان در قسمت فیلم های سینمایی دنباله دار پخش خواهد شد.

در خلاصه این فیلم آماده است: پس از برقراری شرایط جنگی بر کانادا، تام اذهان عمومی را پیرامون اتفاقاتی که افتاده است به افغان‌هایی بدبین می‌کند که در کانادا زندگی می‌کنند. او بدون هیچ مدرکی نام سه افغان را به عنوان مظنونین اصلی معرفی می‌کند. مارک لوین و لیا از این کار تام ناراحت هستند. در طرف مقابل مشاوران آمریکایی تام، دان پریچارد را مامور می‌کنند تا این افغان‌ها را به دام بیندازد و به زور نوار اعترافاتی از آنها پر کند. لیا نیز توانسته است سرنخ‌های خوبی را در به دام انداختن تام و دست‌اندرکارانش پیدا کند. اما تام ...

*فیلم سینمایی «تخت جمشید سر روز ولت» به کارگردانی سعید ابراهیمی فر محصول ۱۳۸۷ ایران در ژانر سیاسی است. این فیلم سینمایی در روز ۱۳ابان ساعت ۱۳پخش خواهد شد.

در خلاصه این فیلم آماده است: آقای فریمن، مستندساز برجسته آمریکایی، فیلم مستندش در جشنواره فیلم های مستند به عنوان سینما حقیقت انتخاب می شود و برای شرکت در جشنواره به ایران می‌آید. در جلسه پرسش و پاسخ با خانم صولتی و برادرش آشنا می‌شود. لیلا در منزل آقای فریمن بحث را به مسایل سیاسی گروگانگیری لانه جاسوسی می‌کشاند اما آقای فریمن زیر بار نمی‌رود و ...

* فیلم سینمایی «شنود» به کارگردانی جیاکومو مارتلی محصول ۲۰۰۶ ایتالیا است. این فیلم در روز ۱۳ابان ماه ساعت ۲۳ از شبکه نمایش پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان آمده است: شرکت خصوصی گیانی موفق شده است سیستم شنود بی نظیری را طراحی نماید. این سیستم میکروفن تلفن های خانگی موجود در هر ساختمان را تبدیل به یک وسیله جاسوسی غیرقابل تصور می نماید که در هر نقطه دنیا صدای محیط را در اختیار شرکت گیانی قرار می دهد. آژانس امنیت ملی امریکا نسبت به این سیستم علاقه نشان می دهد و قرارداد سنگینی میان آژانس و شرکت گیانی منعقد می گردد. جیمز یکی از مأموران کهنه کار شنود در آژانس امنیت ملی امریکاست که ...

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.