پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۷

نشست رسانه‌ ای فیلم سینمایی «منطقه پرواز ممنوع» در جشنواره فیلم کودک برگزار شد؛

در «منطقه پرواز ممنوع» سبک زندگی متفاوتی به نمایش درآمده است/ یک نشست با حال و هوای شهدای مدافع حرم

 هادی حجازی فر در فیلم «منطقه پرواز ممنوع»

سینماپرس: تهیه کننده فیلم سینمایی «منطقه پرواز ممنوع» با بیان اینکه در این فیلم سبک زندگی متفاوتی به نمایش درآمده است اظهار داشت: از زمانی که ساخت این فیلم کلید خورد هدف ساخت فیلمی برای نوجوانان بود و نه درباره‌ آن‌ها و سعی شد این هدف تا پایان ساخت رعایت شود.

به گزارش سینماپرس نشست رسانه‌ای فیلم سینمایی «منطقه پرواز ممنوع» با حضور امیر داسارگر (کارگردان)، حامد بامروت نژاد (تهیه کننده) و اهالی رسانه و منتقدان شامگاه چهارشنبه ۳۰ مرداد در پردیس سینمایی ساحل برگزار شد.

امیر داسارگر کارگردان فیلم «منطقه پرواز ممنوع» در نشست رسانه‌ای این فیلم اظهار داشت: بسیار خرسندم که در سی و دومین جشنواره فیلم کودک و نوجوان حضور دارم چرا که این جشنواره به سبب مخاطبان واقعیش که مردم هستند از اهمیت والایی در سطح دنیا برخوردار است. یکی از محورهای اصلی این فیلم مدافعان حرم بودند و نمی توان در فیلمی از جنگ صحبت کرد و از المان های جنگی در آن استفاده نکرد چراکه واقعیت فیلم به خطر می‌افتد.

داسارگر خاطرنشان کرد: موسیقی متن یکی از چالش های اصلی در ساخت این فیلم بود و ممکن است در زمان اکران عمومی موسیقی متنی متناسب با سکانس های فیلم ساخته و جای داده شود. ساختار پیچیده در فیلم ها با اینکه فیلم بر مبنای فهم نوجوانان است از سلایق بنده است اما فکر نمی‌کنم این امر سبب نافهمی در فیلم شود.

وی با بیان این که هیچ اجباری در ساخت فیلم نبوده‌است مدعی شد: مردم به دیدن و شنیدن زندگی روزمره خود عادت ندارند و حقایق را در نظر نمی گیرند و تعاریف در مورد نوجوانان متفاوت است.

داسارگر در خصوص اینکه در فیلم از شهر خاصی صحبت به میان نیامده است گفت: باید به ماجرای فیلم دیدگاه ملی داشته باشیم چراکه این فیلم مختص به مکان خاصی نیست.

حامد بامروت نژاد تهیه کننده فیلم «منطقه پرواز ممنوع» با تاکید بر اینکه اگر به این فیلم اعتقادی نداشتیم به پای این فیلم نمی‌ایستادیم گفت: در این فیلم سبک زندگی متفاوتی به نمایش در آمده است. از زمانی که ساخت این فیلم کلید خورد هدف ساخت فیلمی برای نوجوانان بود و نه درباره‌ آن‌ها و سعی شد این هدف تا پایان ساخت رعایت شود.

تهیه کننده فیلم «منطقه پرواز ممنوع» با اشاره به اینکه سینمای نوجوان در کشور ایران نادیده گرفته شده است اظهار کرد: با توجه به فیلم هایی که در خصوص کودکان ساخته می شود باید گفت در این کشور به وفور سینمای کودک را مشاهده می کنیم اما این در حالی است که نوجوانان در سینما جایگاهی ندارند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.