سه‌شنبه ۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۳

سینمای کودک مشکلات و راهکارها/۵

بیرنگ: فارابی پای خود را از سینمای کودک بیرون بکشد/ هزینه های گزاف برای برگزاری جشنواره فیلم کودک هیچ تأثیر و دستاوردی برای رشد این گونه سینمایی ندارد

بیژن بیرنگ

سینماپرس: بیژن بیرنگ کارگردان سینما و تلویزیون همزمان با برگزاری سی و دومین جشنواره فیلم های کودکان و نوجوانان با انتقاد از شرایط بحرانی سینمای کودک در کشور گفت: بنده معتقدم یکی از مشکلات اصلی سینمای کودک در تمامی این سال ها دولتی بودن این سینما است؛ ای کاش فارابی پای خود را از سینمای کودک بیرون بکشد و خود را قیم و متولی سینمای کودک نداند! بنده به عنوان یک سینماگر کودک از مسئولان فارابی خواهش می کنم برای ساخت و تولید هیچ فیلم کودکی کمک نکنند و فیلمی تولید نکنند! ما باید اجازه دهیم سینماگران مستقل این حوزه خودشان سرمایه های شان را جور کنند و آثاری تولید کنند تا ما شاهد بالندگی سینمای کودک باشیم؛ ما در این گونه سینمایی نیازمند حضور افرادی مثل سیدجواد هاشمی هستیم که روی پای خود ایستاده و به کمک های دولتی فکر نمی کند.

به گزارش سینماپرس، یکشنبه ۳ شهریور ماه و همزمان با هفته دولت،  علیرضا طاهرپور مدیرکل نظارت و بهسازی آموزش های فنی حرفه ای مهمان برنامه «راهش اینه» شبکه هفت خواهد بود.

در برنامه «راهش اینه» ضمن بیان و معرفی طرح های بزرگ و برتر سازمان فنی و حرفه ای درباره کسب و کار و نقش مهارت آموزی در راه اندازی کسب و کار گفتگو می شود.

این برنامه در فصل جدید تلاش می کند تا انواع مهارت ها را به تصویر بکشد و آموزش دهد.

برنامه «راهش اینه» در روز دوشنبه ۴ شهریور ماه میزبان مسلم خانیمدیر کل دفتر ترویج، آموزش و تحقیقات تعاون وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی است.

مسلم خانی در این برنامه به موضوع شبکه سازی در کسب و کارهای خانگی و خرد می پردازد و به سوالاتی در رابطه با نقش تعاونی ها در توسعه کسب و کار نیز پاسخ می دهد.

برنامه «راهش اینه» به تهیه کنندگی پرتو رضائیان روزهای شنبه تا دوشنبه حوالی ساعت ۱۷ از شبکه هفت سیما پخش می شود.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.