شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۲

محصول جدید دیزنی؛

«علاءالدین» میلیاردر شد

فیلم «علاءالدین»

سینماپرس: فروش فیلم جدید کمپانی دیزنی به نام «علاءالدین» از مرز یک میلیارد دلار عبور کرد.

به گزارش سینماپرس به نقل از ورایتی، «علاءالدین» لایو اکشن جدید دیزنی به جمع میلیاردی‌ها پیوست و به چهل و یکمین فیلمی تبدیل شد که به این رقم دست پیدا کرده است.

علاءالدین همچنین پنجمین فیلم سینمایی دیزنی بعد از «دیو و دلبر»، «آلیس در سرزمین عجایب» و قسمت دوم و چهارم «دزدان دریایی کارائیب» است که به این عنوان رسیده. این فیلم در کنار «انتقام جویان:پایان بازی»، «کاپیتان مارول» و «مرد عنکبوتی:دور از خانه» فیلم‌هایی هستند که در سال ۲۰۱۹ ازمرز یک میلیارد گذشته اند.

این فیلم ۳۴۳ میلیون در گیشه‌های داخلی فروش داشته و در گیشه بین المللی ۶۵۶ میلیون دلار شامل ۹۸ میلیون در ژاپن، ۸۱ میلیون در کره، ۵۳ میلیون در چین و ۴۵ میلیون در انگلستان، فروش کرده است.

علاءالدین کار خود را با ۱۱۷ میلیون دلار در هفته ابتدایی آغاز کرد و توانست خیلی زود رکورد افتتاحیه کمپانی دیزنی را بشکند که پیش از این در محدوده ۷۵ تا ۸۵ میلیون دلار برای چهار روز بوده است.

این فیلم بازسازی انیمیشن سینمایی سال ۱۹۹۲ و منا مسعود بازیگر نقش علاءالدین، ویل اسمیت بازیگر نقش غول چراغ جادو، نائومی اسکات در نقش یاسمین، و مروان کنزی در نقش جعفر از بازیگران آن بوده اند؛ گاری ریچی نیز این فیلم را کارگردانی کرده است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.