شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۸

انیمیشن جدید کمپانی دیزنی؛

«شیر شاه» به مزاج منتقدین خوش نیامد

فیلم-انیمیشن «شیرشاه»

سینماپرس: انیمیشن شیر شاه با وجود اینکه پیش بینی می‌شود در افتتاحیه خود ۱۵۰ میلیون دلار فروش کند در جلب توجه منتقدین ناکام ماند.

به گزارش سینماپرس به نقل از رویترز، «شیرشاه» انیمیشن جدید کمپانی دیزنی که آن را از روی انیمیشن سابق خود به همین نام ساخته بود، تکنولوژی پیشرفته خود را در صنعت واقعیت مجازی، لایو اکشن‌ها و تصاویر دیجیتال برای به تصویر کشیدن حیات وحش آفریقا به رخ کشید.

با این وجود نقدها و نظراتی که در رابطه با این انیمیشن منتشر شده به طور کلی منفی بوده، ولی پیش بینی منتقدان و بررسی کننده‌های گیشه فروش اعلام کرده اند این لایو اکشن تا پایان هفته اکرانش بیش از ۱۵۰ میلیون دلار فروش خواهد کرد؛ «شیرشاه» در تاریخ ۱۹ ژوئیه (۲۸ تیر) در آمریکای شمالی اکران می‌شود.

منتقد هالیوود ریپورتر درباره «شیرشاه» نوشته است که همه چیز در این فیلم بسیار آرام و اهلی ساخته شده و این فیلم را قابل پیش بینی می‌کند. در این فیلم دو ساعته هیچ شگفتی سازی برای مخاطب در نظر گرفته نشده است اما با این حال معتقد است که مورد استقبال مخاطبان قرار خواهد گرفت. منتقد ورایتی نیز این انیمیشن را شگفت انگیز و غیر قابل انکار ولی کاملا محافظه کارانه خواند.

در این نسخه جدید، بیانس و دونالد گلاور صدا پیشگی شیرها با نام نالا و سیمبا را انجام می‌دهند بسیاری از دیالوگ‌های نسخه اصلی که مربوط به سال ۱۹۹۴ است عینا تکرار می‌شود، با اینکه ممکن است حس نوستالژی را به مخاطب القا کند، اما این تکرار جذابیت غیر پیش بینی بودن را از بین خواهد برد.

شیر شاه تا کنون در حالی از سایت مردمی IMDb امتیاز ۵.۲ از ۱۰ و از نگاه سایت راتن تومیتو نیز امتیاز ۶۰ از صد را دریافت کرد که برای این انیمیشن نمرات بالاتری پیش بینی شده بود. «شیر شاه» اکران بین المللی خود را روز جمعه از کشور چین آغاز کرد و تا میانه‌های هفته آینده نیز در گیشه کشورهای دیگر نیز پخش خواهد شد. نسخه اصلی این انیمیشن ۹۶۸ میلیون دلار در گیشه‌های جهانی فروش داشت.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.