یکشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۱

اندر حواشی یک حراجی؛

عناصر طاغوتی در حراجی تهران چه می کردند؟!

حراجی تهران

سینماپرس: نهمین دوره حراجی تهران که به خرید و فروش آثاری در حوزه هنرهای تجسمی اختصاص دارد باز هم با حاشیه‌هایی همراه شد.

به گزارش سینماپرس، در این دوره از حراجی تهران که جمعه ۱۴ تیر برگزار شد، همچون دوره‌های قبلی، باز هم پول‌های کلانی –در حد چند میلیارد تومان- برای چند مجسمه و تابلوی نقاشی هزینه شد! مبالغی که مشخص نیست توسط چه افراد یا مراکزی تأمین و پرداخت می‌شوند و معلوم نیست این هزینه‌های نجومی بر چه اساسی تعیین می‌شود.

اما به غیر از رد و بدل شدن مبالغ چند میلیارد تومانی در نهمین حراجی تهران، حضور افراد بد سابقه نیز از دیگر حاشیه‌های این مراسم بود. به طور مثال، در حراجی امسال دو اثر از مجسمه ساز اباحه‌گر عصر طاغوت، پرویز تناولی فروخته شد. برای یکی از مجسمه‌های تناولی سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان و برای مجسمه‌ای با محتوای پوچگرایانه، یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان هزینه شد.
منیر فرمانفرماییان، از دیگر نقاشان مرتبط با دربار پهلوی بود که در حراجی تهران خودنمایی کرد. برای یک نقاشی وی ۳۴۰ میلیون تومان و برای دیگر اثر وی دو میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان پرداخت شد.
با توجه به حضور چند عنصر سیاسی و به ظاهر فرهنگی، برگزاری این گونه حراجی‌ها متاثر از جریان خاصی و با اهدافی خاص صورت می‌گیرد.

*کیهان 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.