جمعه ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۸

مروری بر برنامه‌های شبکه یک سیما

«عروس تاریکی» بالاخره به آنتن رسید

 مجموعه تلویزیونی «عروس تاریکی»

سینماپرس: سریال جدید محمود معظمی که قرار بود هفدهم به آنتن برسد به دلیل مراحل فنی در صف انتظار قرار گرفت و روز شنبه بخت «عروس تاریکی» باز می‌شود.

به گزارش سینماپرس، سریال‌های ماه مبارک رمضان به ایستگاه پایانی رسیدند؛ حسین کرمی رئیس سیمافیلم در گفتگویی با خبرنگار خبرگزاری تسنیم اعلام کرد که سه سریال تلویزیونی «برادر جان»، ‌ «دلدار» و «از یادها رفته» را تصمیم ندارند ادامه بدهند. با این نکته مسئول اصلی سریال‌سازی در تلویزیون قرار نیست هرکدام از سریال‌های امسالِ رمضانِ تلویزیون فاز دومی داشته باشند.

اما برخی از عوامل سریال «از یادها رفته» در گفت‌وگوهایی شائبه‌هایی را مبنی بر ادامه این سریال مطرح کرده‌اند. تاکنون ۲۵ قسمت این سریال روی آنتن رفته و البته پیش از آن تهیه‌کننده‌اش اعلام کرده ۵۰ قسمتی است، آیا بخش‌های دیگر آن در قالب فاز دیگری روی آنتن می‌رود؟

    ادامه «از یادها رفته» ماجرایی شد

پاسخ این سوال را رئیس سیمافیلم داد؛ کرمی تصریح کرد: «این که گفتند هزینه‌ای که برای این سریال شد یک ششم سریال «معمای شاه» هم نبوده است یا چرا اجحاف شده ۵۰ قسمت بوده و به ۲۵ قسمت تبدیل شده است!؟ وقتی یک سریالی ایده‌پردازی و نوشته می‌شود امکان دارد ده‌ها قسمت و چندین فصل برای آن پیش‌بینی شود ولی در زمان نظارت یک بخش از این بخش‌ها انتخاب شود. «از یادها رفته» بیشتر از ۲۵ قسمتی که روی آنتن رفت، بود. خود ما به جهت اینکه فصول مختلفی پیدا می‌کرد گفتیم در همین محدوده کفایت می‌کند.»

امیرحسین آشتیانی‌پور مدیر گروه فیلم و سریال شبکه یک هم در پاسخ به این سوال مبنی بر ادامه این سریال در فازهای دیگر، خاطرنشان کرد: "فعلاً تصمیمی برای ادامه‌اش نیست. "

    «عروس تاریکی» بالاخره به آنتن رسید

«عروس تاریکی» سریال جدید شبکه یک قرار بود هفدهم خردادماه به آنتن برسد اما عوامل آن اعلام کردند در حال صداگذاری، اصلاح رنگ و موسیقی این سریال تلویزیونی هستند. مدیر گروه فیلم و سریال شبکه یک با اعلام پخش این سریال از شنبه بیست و پنجم خردادماه، گفت: این سریال ۶۰ قسمتی، از روز شنبه بیست و پنجم خردادماه ساعت ۲۲:۱۵ روی آنتن شبکه یک سیما می‌رود. مخاطبین از شنبه تا چهارشنبه این ساعت می‌توانند تماشاگر این سریال باشند. پنج‌شنبه‌ها طبق روال فیلم سینمایی روی آنتن می‌رود و جمعه‌ها هم خلاصه قسمت‌های هفته را مخاطبین می‌توانند دنبال کنند.

    «سیدمهدی شجاعی» سریال می‌نویسد

وی در پاسخ به این سوال که آیا شبکه یک برای محرم و صفر سریال ویژه‌ای را تدارک دیده است، افزود: «عروس تاریکی» تا نزدیکی‌های محرم سریال شبکه یک خواهد بود. برای محرم یک سریالی را درنظر گرفتیم که فیلمنامه آن با همکاری سیدمهدی شجاعی و برادر ایشان در دست انجام است. منتظر هستیم کارهای اداری آن توسط سیمافیلم انجام شود ولی به امسال نمی‌رسد. چون سیمافیلم اعلام کرده سریال محرمی شبکه یک سیما را تأمین خواهد کرد. ان‌شاالله این کار محرمی به سرانجام برسد یک اتفاق خاص در سال‌های اخیر تلویزیون به شمار می‌رود. البته که این فیلمنامه تاریخی نیست ولی ارتباط مستقیم با امام‌حسین(ع)، ارادت به حضرت و آداب زیارت و از این ماجراها را به تصویر خواهد کشید.

    «پس از آزادی» زمستان می‌آید

آشتیانی‌پور در خصوص سریال «پس از آزادی» باشه‌آهنگر، تصریح کرد: ۵۰ درصد از «پس آزادی» تصویربرداری شده و در بازبینی‌ها هم کار خوبی از آب‌ درآمده است. احتمالاً در کنداکتور دی‌ماه قرار می‌گیرد یا اگر مراحل فنی آن به پایان نرسد در هفته‌های بعد از دی به روی آنتن خواهد رفت. البته باید سیمافیلم و معاونت سیما هم نظر نهایی بدهند که با توجه به سریال‌های شبکه‌های دیگر، «پس از آزادی» چه زمانی روی آنتن برود. چرا که پیش از این دست شبکه‌ها خالی از سریال بود ولی خوشبختانه الان سریال‌های جدیدی در دست اقدام است که باید بنابر ژانرهای متنوع روی آنتن بروند تا مخاطب با کارهای متفاوت و متنوعی مواجه شود.

*سعید سعدی تهیه‌کننده سریال «پس از آزادی» پیش از این اعلام کرده بود: خسرو شهراز، رضا داوود نژاد، اندیشه فولادوند، اصغر همت، قاسم زارع، مرتضی اسماعیل کاشی، سام کبودوند، آزاده سیفی، سارا شاهرودیان، حسین باشه آهنگر، ‌ رامین سیار دشتی،   و ... از بازیگران اصلی این سریال هستند که تا به حال مقابل دوربین رفته‌اند. در یک خطی داستان این سریال آمده است: هر روز با عطر گل‌های باغ‌های شهریار از خواب بلند می‌شدم، مادرم خدابیامرز یه باغچه خوشگل داشت که همیشه سرش گرم بود. بنده خدا اکثر مواقع تنها بود. بابام که راننده بیابون بود صبح تا شب پشت نفتکش اش دنده عوض می‌کرد و بنزین جا به جا می کرد. راه نزدیکش چهار پنج ساعت ترافیک انبار ری تا پمپ بنزینای جنوب و مرکز تهران بود. صبح ها زودتر می‌رفت تا بار بهتر بهش بخوره. اگه هوا سرد بود و مشکلی برای مناطق سردسیر پیش نمی‌اومد، بارش و عوض می‌کردن و می‌فرستادنش سمت همدان آذربایجان کردستان چه می‌دونم استان های سردسیر و برف گیر. این آخریا زیاد حالش میزون نبود خودش چیزی نمی‌گفت ولی ماها که می فهمیدیم. توی خونه‌ای که پدر مادر توش نباشه هیچی نمی تونه جاشونو پر کنه...

گامِ بلند شبکه یک برای ساخت سریال طنز

وی درباره ساخت سریال‌های طنز در شبکه یک، گفت: می‌دانید که ما برای نوروز ۹۹ و رمضان ۹۹ با عوامل دو سریال «پایتخت ۶» و «نون. خ ۲» قرارداد بستیم تا این دو کار به شبکه یک برسند. این اتفاق خوبی است، چون هم مخاطب دوست دارد این مجموعه‌ها ادامه پیدا کند و هم تلویزیون نیازمند سریال‌های طنز مخاطب‌پسند است. البته که چند فیلمنامه دیگر طنز هم کار می‌شود که ان‌شاالله به نتیجه برسند جزئیات آن‌ها را اعلام خواهیم کرد.

به گزارش تسنیم، سریال «عروس تاریکی» به کارگردانی محمود معظمی که از روز شنبه بیست و پنجم خردادماه ساعت ۲۲:۱۵ پخش خود را در شبکه یک سیما آغاز می‌کند داستان زن و شوهری به نام سیمین و سیاوش را روایت می‌کند که پس از سال ها جدایی، قصد بازگشت به هم را دارند. در این مسیر برای ساخت زندگی جدید باید با مهارت های زندگی آشنا شوند و با تلاش و امید و گذشت خوشبختی را بنا کنند. رضا کیانیان، رویا نونهالی، نرگس محمدی، سپیده خداوردی، فریبا کوثری، لوون هفتوان، سید مهرداد ضیایی، شهرزاد کمال زاده، مهوش صبرکن، رحمان باقریان، فلور نظری، شهاب شادابی، ساناز سعیدی، شمسی فضل الهی، مریم کاویانی، مهسا هاشمی، محمدرضا هاشمی، سعید رضایی و…. در این فیلم به ایفای نقش می‌پردازند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.