شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۴

شرکت ۹۷۰۰ اثر در جشنواره عکس موبایلی «هشت»

دومین جشنواره عکس «هشت»

سینماپرس: با پایان مهلت ارسال آثار به دومین جشنواره عکس موبایلی «هشت»، دبیرخانه این جشنواره اعلام کرد بیش از ۹۷۰۰ عکس دریافت کرده است.

به گزارش سینماپرس وجیه‌اله شیرمحمدی دبیر جشنواره عکس تلفن همراه «هشت» با اشاره به پایان مهلت شرکت در جشنواره در نیمه مرداد و بررسی آثار واصله در دبیرخانه جشنواره گفت: ۱۱۲۰ عکاس با ۹۷۰۷  عکس در دومین دوره جشنواره شرکت کرده‌اند.

وی در مقایسه آمار جشنواره امسال با نخستین دوره جشنواره گفت: امسال گرچه تعداد عکس‌های دریافتی با اندکی کاهش نسبت به سال گذشته همراه است، اما در عوض تعداد شرکت‌کنندگان با رشد همراه بوده و نشان‌دهنده حرکت جشنواره به سوی کیفی‌شدن آثار است.

شیرمحمدی درباره پراکندگی جغرافیایی شرکت‌کنندگان در جشنواره اظهار داشت: عکاسان بیش از ۹۰ شهر در دومین جشنواره عکس هشت شرکت کردند که در این بین استان‌های خراسان رضوی و تهران بیشترین شرکت‌کننده را دارند.

وی ادامه داد: ارزیابی آثار توسط آقایان سیف‌الله صمدیان، اسماعیل عباسی و کیارنگ علایی انجام می‌شود و اسامی برگزیدگان در شهریور ماه اعلام خواهد شد.

به گفته دبیر جشنواره عکس تلفن همراه «هشت»، به نفرات اول تا سوم علاوه بر تندیس جشنواره و لوح افتخار به ترتیب مبالغ ۲۰، ۱۵ و ۱۰ میلیون ریال اهدا می‌شود. همچنین به ۸ برگزیده دیگر نیز کمک‌هزینه ۵ میلیون ریالی سفر به مشهد مقدس تقدیم خواهد شد.

بر اساس این گزارش، دومین جشنواره عکس تلفن همراه «هشت» به همت نقش رویای بهشت با حمایت بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع)، سازمان فضای مجازی سراج و موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر در حال برگزاری است. مراسم اختتامیه جشنواره و افتتاح نمایشگاه عکس‌های منتخب در مهرماه برگزار می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.