شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۹

۲۰ سریال‌ جدید در شبکه ۵ تولید می شود

آرم شبکه پنج سیما-شبکه تهران

سینماپرس: مدیر گروه فیلم و سریال شبکه پنج سیما از تولید ۲۰ سریال‌ جدید خبر داد که در مرحله تولید، پیش تولید، نگارش و پیش‌برآورد نگارش قرار دارند.

به گزارش سینماپرس، غلامرضا الماسی به سریال‌های شبکه پنج سیما که در حال تولید هستند، اشاره و اظهار کرد: شش سریال در مرحله تولید قرار دارند، دو سریال از تابستان و بقیه در پاییز کلید خورده‌اند، که عبارتند از: «از یادها رفته» به کارگردانی بهرام بهرامیان و تهیه‌کنندگی اکبر تحویلیان، «پاهای بی‌قرار» به کارگردانی منوچهر هادی و تهیه‌کنندگی ایرج محمدی، «بچه مهندس» به کارگردانی علی غفاری و تهیه‌کنندگی سعید سعدی، «هیات مدیره» به کارگردانی مازیار میری و تهیه‌کنندگی مهران رسام، «شبکه» به کارگردانی احمد معظمی و تهیه‌کنندگی ابوالفضل صفری، «زندگی از نو» به تهیه‌کنندگی مهدی شفیعی و کارگردانی علی محمد قاسمی‌.

مدیر گروه فیلم و سریال شبکه پنج سیما با اشاره به محل تصویربرداری «زندگی از نو» اضافه کرد: سریال زندگی از نو در شمال در حال تصویربرداری است.

او با بیان اینکه چهار سریال در مرحله‌ی پیش تولید قرار دارند، گفت: سریال «گرانباری» در مرحله پیش تولید خارج از کشور قرار دارد و در حال انجام است.  همچنین احسان عبدی‌پور، کارگردان این سریال در حال حاضر بر روی متن سریال کار می‌کند تا متن پخته‌تر شود.

او به سریال‌های دیگر شبکه تهران که در مرحله پیش تولید هستند، اشاره و بیان کرد: متن سریال «کارگاه شماره ۴۸» به طور کامل نوشته شده است. این سریال در ۲۵ قسمت به تهیه‌کنندگی علیرضا جلالی تولید خواهد شد. همچنین سریال «سپیده» در ۲۶ قسمت به تهیه‌کنندگی رضا شاکری نوشته شده است.

الماسی ادامه داد: سریال «پاییز تنهایی» سیناپس کل قسمت‌هایش به نگارش درآمده است. این سریال به تهیه‌کنندگی رحمان سیفی‌آزاد و کارگردانی فریدون جیرانی در مرحله پیش تولید به سر می‌برد.او به زمان آغاز تولید سریال‌هایی که در مرحله پیش تولید هستند، اشاره و اظهار کرد: ما شش کار تولیدی داریم که تعداد قسمت‌های هریک از این سریال‌ها بالای۳۰ قسمت است، به جز سریال زندگی از نو که ۲۶ قسمت دارد. اگر بخواهیم بقیه سریال‌ها را به مرحله تولید برسانیم، نیاز است که تامین اعتبار شود.

مدیر گروه فیلم و سریال شبکه پنج سیما با اشاره به سریال‌های این شبکه که در مرحله نگارش قرار دارند، گفت: سریال «بازگشت» به تهیه‌کنندگی علی جلیلوند و به نویسندگی علی زرنگار در حال نگارش است و در حال حاضر ۱۵ قسمت آن نوشته شده است. سریال «چهره به چهره» به تهیه‌کنندگی مهدی شفیعی و نویسندگی سعید فرهادی در مرحله نگارش قرار دارد و ۹ قسمت آن تا به حال نوشته شده است. همچنین سریال «روزهای خوش» به نویسندگی امید سهرابی در مرحله نگارش قرار دارد و ۱۴ قسمت متن آن آماده است. طرح سریال «لاک قرمز» هم مصوب شده است و در مرحله نگارش قرار دارد.

الماسی ادامه داد: سریال «حکم» به تهیه‌کنندگی و سرپرست نویسندگی رحمان سیفی‌آزاد در مرحله نگارش قرار دارد. ۱۷ قسمت سریال «شبگرد» به تهیه‌کنندگی سامان سالور هم نوشته شده است‌.

مدیر گروه فیلم و سریال شبکه پنج سیما در پایان به دو سریالی که در مرحله پیش برآورد نگارش قرار دارند، اشاره و بیان کرد: سریال «رد سیاه» به نویسندگی فیاض موسوی و سریال «بیگانه» به تهیه‌کنندگی محمدعلی اسلامی و کارگردانی جلال‌الدین دری در مرحله برآورد نگارش قرار دارند که سپس وارد مرحله نگارش خواهد شد.

*ایسنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.