چهارشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۱

نشست فیلم «نگار» برگزار شد

ماجرای تماس جشنواره با رامبد جوان/ پیمان معادی یک روز تصمیم گرفت که دیگر بازی نکند/ داوران خیلی باحال هستند!

نشست خبری نگار

سینماپرس: نشست عوامل فیلم «نگار» در حالی برگزار شد که کارگردان این اثر از حضور این فیلم سینمایی در گروه «هنر و تجربه» و نحوه داوری آثار شرکت کننده این دوره از جشنواره فیلم فجر سخن گفت.

به گزارش سینماپرس، نشست پرسش و پاسخ فیلم «نگار» به‌ کارگردانی رامبد جوان سه شنبه شب ۱۲ بهمن  با حضور این کارگردان و تهیه کنننده، بهرام بدخشانی مدیر فیلمبرداری، احسان گودرزی نویسنده، وحید مقدسی صدابردار، امیرحسین قدسی طراح صحنه، نگار جواهریان و مانی حقیقی، بازیگران و محمود گبرلو مجری در سالن سعدی برج میلاد تهران برگزار شد.

رامبد جوان در ابتدای این نشست با اشاره به ایده اولیه ساخت تازه ترین فیلم سینمایی خود توضیح داد: من عاشق سینمای اکشن هستم و کیف می‌کنم اتفاقاتی این چنینی روی پرده سینما بیفتند. راستش سه چهار سال پیش موقعیتی در ذهن من شکل گرفت؛ داستانی بر این اساس که دختری مانند نگار با چنین ویژگی فیزیکی در تهران حقش خورده شده است و حالا می‌خواهد حقش را پس بگیرد اما هیچ کس او را نمی‌شنود و به او توجه نمی‌کند. در انتها نیز این دختر از بس که شنیده نمی‌شود، دست به کار عجیبی می‌زند.

وی ادامه داد: احسان گودرزی به عنوان نویسنده ذهن سیال و فوق‌العاده‌ای دارد و از آنجا که تئاتری است و خیلی اهل سینما نیست، خوبی و بدی‌های مخصوص به خودش را دارد. من و نگار و احسان شروع به نگارش قصه کردیم و سپس از کسانی که دوست داشتیم، دعوت به همکاری کردیم.

بی تجربگی یک نویسنده در سینما

گودرزی ضمن تایید صحبت‌های جوان، نگارش این فیلمنامه را مدیون رامبد جوان، نگار جواهریان و دیگر عوامل فیلم دانست که تاثیرات خوبی روی آن گذاشتند.

وی ادامه داد: من به تنهایی در نگارش این فیلمنامه موثر نبودم. در این مسیر رامبد به من اعتماد کرد و با وجود بی تجربگی‌ام در سینما و در زمینه نوشتن فیلمنامه، کار روی چنین فیلم سنگینی را انجام دادم. البته  فضای تئاتر در کارهای من همیشه تأثیرگذار بوده و هست به طوری که تأثیر این تخیل و غیر واقع‌گرایانه‌ای بودن را در نوشتن فیلمنامه از تئاتر گرفته‌ام.

یک عنصر ناشناس در سینمای ایران

نگار جواهریان هم در ادامه این نشست درباره تفاوت نقش خود در فیلم جدید رامبد جوان گفت: قطعا برایم مهم بوده که در «نگار» بازی کرده‌ام و هیچ شباهتی با نقش‌های دیگرم در این فیلم نمی‌بینم.بنابراین در چنین ریسکی قرار گرفتن برایم جذاب بود. ضمن اینکه از زمان طرح یک خطی فیلمنامه در جریان آن بودم و بسیار خوش شانس بودم که قدم به قدم با فیلمنامه پیش رفتم و نقش را برای خود تحلیل کردم.

از نظر مالی به کسی متعهد نیستم

رامبد جوان با اشاره به چرایی حضور این فیلم در بخش هنر و تجربه جشنواره فیلم فجر بیان کرد: قبل از جشنواره به من گفتند موافق هستی «نگار» در این گروه قرار بگیرد و من هم موافقت کردم.

وی افزود: هر آدمی جنبه‌های مختلفی دارد و همه وجوه من «خندوانه» نیست. به عنوان کسی که عاشق سینما هستم، دوست دارم کارهای مختلفی در سینما انجام دهم. هر سه فیلم قبلی‌ام که البته خودم تهیه‌کنندگی آنها را انجام نداده بودم، پرفروش بوده‌اند اما این فیلم را که خودم تهیه کرده‌ام، خیلی احتمالا نمی‌فروشد. اما خوشبختانه اکنون از نظر مالی به کسی متعهد نیستم و فیلمی را ساختیم که دوست داشتیم و فکر می‌کردیم درست است.

پیمان معادی یک روز تصمیم گرفت که دیگر بازی نکند

وی در بخش دیگری از این نشست در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه چرا از پیمان معادی که از ابتدا قرار بود در این فیلم بازی کند، استفاده نکردید، گفت: پیمان می خواست در این فیلم بازی کند اما یک روز تصمیم گرفت که دیگر بازی نکند. خودم هم قطعا در این فیلم بازی نمی‌کردم چرا که از لحاظ فرم و اجرا کار سختی بود و اگر جلوی دوربین می‌رفتم احتمال خطا برایم به عنوان کارگردان بالا می‌رفت.

اگر داوران با حال باشند

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه تا چه حد شانس گرفتن سیمرغ را برای این فیلم می‌دانید، بیان کرد: اگر داوران باحال باشند یقینا به «نگار» توجه می‌کنند. این داورانی هم که من دیده‌ام، خیلی باحال‌اند.

رامبد جوان در ادامه این نشست اشاره به بدلکاری ارشا اقدسی در این فیلم کرد و درباره تجربه همکاری با او توضیح داد: سال‌هاست که با ارشا رفاقت دارم و او اولین کار بدلکاری اش را جلوی دوربین من انجام داد. از ابتدا هم قرار بود صحنه‌های اکشن این چنینی در فیلم وجود داشته باشد و به او پیشنهاد همکاری دادم. معتقدم سینمای بدون این اتفاقات، سینمای کند و شبیه به هم است.

بدخشانی هم ضمن تاکید بر اینکه اولین تجربه همکاری اش را در سینما با رامبد جوان  در فیلم «نگار» گذرانده است، گفت: از تعدادی از همکارانمان که اسمشان در تیتراژ افتاده است، عذرخواهی می‌کنم. اولین تصویر ها را از شب جنگل شروع کردیم و خیلی بعد از چند روز با کارگردان صحبت زیادی نداشتیم و به توافق رسیده بودیم چراکه سلیقه‌های نزدیک به همی داشتیم.

مانی حقیقی نیز طی صحبت‌هایی کوتاه درباره نقشش در این فیلم گفت: وقتی نقش به من پیشهاد شد، احساس کردم ریسک بزرگی است چرا که ژانر آن بگیر نگیردار و محتوای روایی آن هم پیچیده است اما هرچه جلوتر رفتیم تازه متوجه شدم همه چیز از قبل حساب شده است. اکنون هرچه بیشتر فیلم را می‌بینم، بیشتر متوجه استخوان‌بندی محکم روایی داستان آن می‌شوم.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.