سه‌شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ - ۱۳:۰۲

امام خامنه‌ای:

آنکه تصور کند «بدون لطف آمریکا» نمی‌توان قدم از قدم برداشت او خوب «مدیریت» نخواهد کرد/ کسی را انتخاب کنید که «اهل دین»، «اهل شریعت»، «اهل انقلاب»، «اهل اعتقاد کامل به نظام» باشد

مقام معظم رهبری-امام خامنه‌ای

سینماپرس: امام خامنه‌ای در روز عید غدیر و در دیدار هزاران نفر از مردم پنج استان کشور بیان کردند: آنکه تصور کند بدون لطف آمریکا نمی‌توان قدم از قدم برداشت او خوب مدیریت نخواهد کرد.

به گزارش سینماپرس، دیدار هزاران نفر از مردم پنج استان کشور با رهبر معظم انقلاب در سالروز عید سعید غدیر و در آستانه‌ی انتخابات ریاست جمهوری چهاردهم، برگزار شد.

حال‌وهوای حسینی امام خمینی پیش از آغاز دیدار مردم با رهبر انقلاب

همخوانی سرود در ابتدای دیدار هزاران نفر از مردم پنج استان کشور با رهبر انقلاب

ورود رهبر انقلاب به حسینیه امام خمینی(ره)

رائت قرآن کریم قبل از آغاز سخنرانی رهبر معظم انقلاب

گرامی‌داشت شهدای اردیبهشت در مدیحه سرایی مثیم مطیعی قبل از آغاز سخنرانی رهبر انقلاب

عید غدیر متعلق به همه مسلمانان است

رهبر معظم انقلاب ضمن تشکر رهبر از بزرگداشت‌های مردمی عیدر غدیر بیان کردند: عید غدیر متعلق به همه مسلمانان است.

ایشان در ادامه افزودند: چهلم شهدای خدمت و روزهای پرشور و شوق انتخاباتی مصادف با روز غدیر شده است.

تداوم حاکمیت سیاسی اسلام موجب یاس کفار میشود
رهبر معظم انقلاب در ادامه این دیدار بیان کردند: روز هجده ذی‌الحجه سال ده هجری، روز مایوس شدن کفار است. ایشان همچنین افزودند: تداوم حاکمیت سیاسی اسلام موجب یاس کفار می‌شود.

مقام امامت برای پیغمبران از مقام رسالت بالاتر است
حضرت آیت الله خامنه‌ای در دیدار مردمی غدیر تاکید کردند: مقام امامت برای پیغمبران از مقام رسالت بالاتر است؛ خداوند متعال بعد از امتحانات سخت در آخر عمر حضرت ابراهیم ایشان را به مقام امامت رساند.

وقتی امامت در جامعه حاکمیت داشته باشد، زیست جامعه شکل اسلامی پیدا می‌کند

حضرت آیت الله خامنه‌ای در دیدار مردمی غدیر تاکید کردند: مقام امامت برای پیغمبران از مقام رسالت بالاتر است؛ خداوند متعال بعد از امتحانات سخت در آخر عمر حضرت ابراهیم ایشان را به مقام امامت رساند.

ایشان افزودند: حدیث غدیر، متواتر بین شیعه و سنی است.

امام خامنه‌ای مطرح کردند: وقتی امامت در جامعه حاکمیت داشته باشد، زیست جامعه شکل اسلامی پیدا میکند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای افزودند: تلاش ائمه معصومین در طول زندگی ۲۵۰ ساله در جهت حاکمیت اسلام، برای گسترش زیست اسلامی بوده است.

غدیر را بهانه‌ای برای دعوای شیعه و سنی قرار ندهیم
رهبر معظم انقلاب در ادامه بیان کردند:‌ حاکم جامعه اسلامی رنج مردم را با تمام وجود خود حس می‌کند و مردم هم همراهی و دنباله‌روی از او دارند.

ایشان افزودند: غدیر برای ادامه تاریخ اسلام سوغات زیست اسلامی را ارائه میکند؛ غدیر را بهانه‌ای برای دعوای شیعه و سنی قرار ندهیم.

ایشان همچنین با بیان اینکه نهج‌البلاغه برای همه مسلمین است، تصریح کردند: با وجود کتمان فضائل توسط دوستان و دشمنان، امیرالمومنین همه عالم را پرکرده است.

حضرت آیت الله خامنه‌ای بیان کردند: جمال معنوی و رتبه عرشی امیرالمومنین(ع) را ما نمیشناسیم؛ امیرالمومنین(ع) در غدیر در اوج است.

قلمرو حکومت امیرالمومنین(ع) از رود جیحون تا رود نیل است

ایشان در ادامه یادآور شدند: آن مملکتی که امیرالمومنین حاکم و امیرالمومنین آن بود، از رود جیحون تا رود نیل است؛ یعنی شامل ایران، افغانستان، عراق و مصر می‌شود و فقط شام جدا بود.

برخی با لبخند دشمن خاطرشان جمع و با لالایی دشمن خوابشان می‌برد

ایشان در ادامه این دیدار تاکید کردند:‌ خیلی‌ها با لبخند دشمن خاطرشان جمع می‌شود که دیگر خطری نیست؛ اگر دشمن لالایی بدهد خوابشان می‌برد.

ایشنا همچنین در ادامه مردمی بودن نظام اسلامی ایران با اشاره به حاکمیت امیرالمومنین(ع) را تشریح کردند.

رهبر معظم انقلاب افزودند: کوچکترین افراد جامعه هم میتوانند در سرنوشت کشور موثر باشند.

توصیه رهبر انقلاب به جوانان چه بود؟

رهبر انقلاب در بیاناتشان خطاب به جوانان مطرح کردند: من به جوانان توصیه میکنم نهج‌البلاغه را یاد بگیرید.

ایشان همچنین در ادامه اشاره‌ای به عظمت حضرت امیرالمومنین با استناد به زیارت غدیر از امام هادی علیه‌السلام کردند.

سه روز دیگر ملت ایران در یک آزمون قرار می‌گیرد

حضرت آیت الله خامنه‌ای در ادامه با بیان اینکه سه روز دیگر ملت ایران در یک آزمون قرار میگیرد، افزودند: امیدواریم خداوند ملت ایران را سرافراز از این انتخابات خارج کند.

امام خامنه‌ای مطرح کردند: یکی از چیزهایی که جمهوری اسلامی را بر دشمن خود فائق میکند انتخابات است؛ مشارکت مردم در ذات جمهوری اسلامی است.

ایشان تاکید کردند:‌ در هر انتخاباتی که مشارکت کم بوده، زبان ملامت دشمنان دراز بوده؛ یکی از دلایل توصیه من به مشارکت، کوتاه کردن زبان بدگویان است

مهمترین اثر مشارکت بالا که به آن اصرار داریم سرافرازی جمهوری اسلامی است

امام خامنه‌ای در ادامه بیان کردند: مشارکت بالا که ما خیلی بر روی آن اصرار می‌کنیم به دلیل این است که مهم‌ترین اثر مشارکت بالا سرافرازی جمهوری اسلامی است.

ایشان همچنین ادامه دادند: مشارکت فقط برای شهرهای بزرگ نیست، در روستاها و بخش‌ها مردم باید مشارکت کنند تا جمهوری اسلامی سرافراز شود.

ایشان در ادامه با بیان اینکه رئیسی عزیز به مبانی انقلاب و نظام اعتقاد راسخ داشت، تصریح کردند: دولت سیزدهم از ظرفیت‌های کشور خوب استفاده کرد؛ هوش و استعداد ذاتی ایرانی از ظرفیت‌های کشور است.

اصلح کیست؟

رهبر معظم انقلاب در ادامه افزودند: کسی که توانایی استفاده از فرصت‌ها و ظرفیتهای کشور را داشته باشد اصلح است.

ایشان تاکید کردند: برخی سیاسیون کشور ما تصور می‌کنند باید آویزانِ به این قدرت و آن قدرت باشند یا خیال می‌کنند که همۀ راه‌های پیشرفت از آمریکا می‌گذرد؛ نه این‌طور نیست.

امام خامنه‌ای افزودند: کسانی که چشمشان به خارجِ مرزهاست ظرفیت‌های داخلی را نمی‌بینند و طبعا برای استفاده از آن‌ها برنامه‌ریزی نمی‌کنند؛ جمهوری اسلامی نشان داده بدون تکیه به بیگانگان می‌تواند پیش برود و پیش رفته است. در آینده هم به حول و قوۀ الهی ملت ایران اجازه نخواهد داد سرنوشتش را دیگران بنویسند.

جمهوری اسلامی نشان داده بدون تکیه به بیگانگان میتواند پیش برود

حضرت آیت الله خامنه‌ای مطرح کردند:‌ جمهوری اسلامی نشان داده بدون تکیه به بیگانگان میتواند پیش برود و پیشرفته است.

ایشان همچنین با بیان اینکه از اول اعتقاد به تعامل با تمام دنیا الا یکی دو استثنا داشته‌ام، افزودند: هرکس به ایران قوی علاقه‌مند است باید در انتخابات شرکت کند.

آنکه تصور کند بدون لطف آمریکا نمیتوان قدم از قدم برداشت او خوب مدیریت نخواهد کرد

ایشان همچنین به نامزدها توصیه داشتند و بیان کردند: نامزدها با خداوند خود عهد کنند که اگر موفق شدند؛ از افرادی که ذرّه‌ای با انقلاب فاصله دارند استفاده نکنند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای افزودند: آنکه تصور کند بدون لطف آمریکا نمیتوان قدم از قدم برداشت او خوب مدیریت نخواهد کرد

بخش‌های اصلی بیانات امام خامنه‌ای در این دیدار به این شرح است:


در موضوع عید غدیر که روز اعلام خلافت امیرالمؤمنین علی ابن ابی‌طالب (علیه السلام) است، یک تعبیر قرآنی در این روز خیلی چشم‌گیر و حساس است.

در اول سوره‌ی مائده می‌فرماید الیوم یئس الذین کفروا من دینکم؛ یعنی روز اعلام جانشینی امیرالمؤمنین روزی است که کفار مأیوس شدند از اینکه بتوانند دین مبین اسلام را قلع و قمع کنند.

چرا کفار مأیوس شدند؟ این به خاطر تداوم حاکمیت سیاسی اسلام است. یک وقت عقیده‌ی اسلامی هست، عمل اسلامی هست اما سیاست اسلامی نیست. حاکمیت اسلامی نیست. وقتی حاکمیت اسلام به وجود آمد روح اسلام تحقق واقعی پیدا خواهد کرد. روح اسلام امامت است.

امامت معنایش این است که این رسالت پیغمبر در دل مردم، در اندیشه‌ی مردم و در عمل و کارکرد مردم اجرا می‌شود. این معنای امامت است.

امیدواریم که ان‌شالله خدا ملت ایران را سرافراز از این انتخابات خارج کند. سرافرازی به چیست؟ سرافرازی به دو مطلب است در درجه اول مشارکت حداکثری، در درجه بعد انتخاب اصلح.

هردو مهم است؛ مشارکت بالا که ما روی آن خیلی اصرار میکنیم بخاطر این است که جمهوری اسلامی دشمن دارد، یکی از چیزهایی که جمهوری اسلامی را بر دشمنانش فائق میکند انتخابات است. اگر در این انتخابات مشارکت خوب مردم مشاهده بشود این مایه‌ی سرافرازی جمهوری اسلامی است. مشارکت مردم در ذات جمهوری اسلامی است.

وارد میدان شدن مردم این معنایش این است که جمهوری اسلامی به معنای واقعی کلمه جمهوری است، زبان دشمنان کوتاه میشود. در هر انتخاباتی که مشارکت کم بوده زبان ملامت دشمنان جمهوری اسلامی و حساد جمهوری اسلامی دراز شده است، ملامت کردند. وقتی مشارکت بالاست زبان بدگویان کوتاه میشود، نمیتوانند ملامت کنند، نمیتوانند شادی کنند، دشمن شاد نمیشویم! این علت این است که بنده اصرار بر مشارکت بالا دارم.

اصلح آن کسی است که در درجه‌ی اول به مبانی این انقلاب و این نظام اعتقاد قلبی و واقعی داشته باشد.

رئیس جمهور فقیدمان به معنای واقعی کلمه اعتقاد داشت؛ شهید خدمت رئیسی عزیز کاملاً محسوس بود با دل و جان و با اعتقاد حرکت می‌کند.

دوم اینکه کارآمد باشد. شب و روز نشناسد. دنبال کار باشد. توانایی داشته باشد برای کار کردن. از عناصر خوب و همکاران خوب استفاده کند.

توان کار و نشاط کار همراه با اعتقاد راسخ به مبانی انقلاب این موجب صلاحیت است. وقتی این صلاحیت وجود داشت این آدمی با این خصوصیات می‌تواند از همه‌ی ظرفیتهای کشور استفاده کند.

بعضی از سیاسیون در کشور ما تصور می‌کنند که باید آویزان به این قدرت و آن قدرت بشوند و بدون آویزان شدن به فلان قدرت معروف و بزرگ کشور نمی‌شود پیش رفت. یا خیال می‌کنند که همه‌ی راه‌های پیشرفت از آمریکا می‌گذرد.

این کسانی که چشم‌شان به خارج از مرزهای کشور است و این ظرفیت‌های کشور را نمی‌بینند. وقتی ندیدند، وقتی قدرش را ندانستند طبعاً‌ برنامه‌ریزی هم برای استفاده‌ی از آنها نمی‌کنند.

جمهوری اسلامی به فضل الهی به توفیق الهی تا حالا نشان داده که بدون تکیه‌ی به بیگانگان و حتی با وجود موذی‌گری بیگانگان و چالش‌گری بیگانگان می‌تواند پیش برود، و پیش رفته. این را جمهوری اسلامی نشان داده. در آینده هم به حول قوه‌ی الهی ملت ایران اجازه نخواهد داد که سرنوشتش را دیگران بنویسند.

ما وقتی گاهی از این حرفها در سخنرانی می‌گوییم بعضی‌ها یا توهم می‌کنند یا می‌نویسند که این به معنای حصار کشیدن دور کشور است و این عدم ارتباط با دنیاست. نه، ابداً.

ما به قدر عمر بعضی از این حضرات تو کار سیاست و تو کار مسائل انقلاب و مسائل کشور بودیم. از اول معتقد به ارتباط با همه‌ی دنیا بودیم، الا یکی دو تا استثنا.

بنابراین اینی که می‌گوییم بایستی چشم‌مان به بیگانگان نباشد به معنای قطع رابطه نیست به معنای شجاعت ملی است، به معنای استقلال ملی است. شما اگر شجاعت ملی و استقلال ملی داشته باشید ملت ایران شخصیت خود، توانایی خود، استقلال خود، قدرت پیشرفت خود را به دنیا نشان بدهد احترامش در دنیا بسیار بیشتر و بالاتر خواهد شد.

‌توصیه‌ی به مردم عزیزمان این است که ما گفتیم ایران قوی و سرافراز، این شد شعار. ایران قوی طرفدار خیلی دارد، قوی بودن ایران فقط به این نیست که انواع و اقسام موشک را داشته باشیم که الحمدالله داریم.

قوی شدن ابعاد گوناگونی دارد،یکی از ابعادش همین بعد حضور مردم در میدان سیاست و میدان انتخابات است این هم نشانه‌ی قوت است.

پس هرکسی که علاقه‌مند به ایران قوی است در این انتخابات بایستی شرکت کند و هرکسی معتقد به لزوم حمایت از نظام جمهوری اسلامی است بایستی به صورت مضاعف اهتمام داشته باشد.

‌من به نامزدهای محترم انتخابات عرض میکنم با خداوند خودتان عهد کنید که اگر موفق شدید و توانستید مسئولیتی به دست بیاورید:

۱- کسان و کارگزاران خود را از کسانی قرار ندهید که ذره‌ای با انقلاب زاویه دارند. آن کسی که با انقلاب، با امام راحل، با نظام اسلامی ذره‌ای زاویه داشته باشد به درد شما نمیخورد و همکار خوبی برای شما نخواهد بود.

۲- آن کسی که دلبسته‌ی آمریکا باشه و تصور کند که بدون لطف آمریکا نمیشود قدم از قدم برداشت در کشور، برای شما همکار خوبی نخواهد بود. او از ظرفیت‌های کشور استفاده نخواهد کرد و خوب مدیریت نخواهد کرد.

۳- آن کسی که راهبرد دین و شریعت را مورد بی‌اعتنایی قرار دهد او با شما همکار خوبی نخواهد بود.

کسی را انتخاب کنید که اهل دین، اهل شریعت، اهل انقلاب، اهل اعتقاد کامل به نظام باشد.

اگر شما نامزدهای محترم یک چنین عهدی با خدای خودتان ببندید بدانید که کارهایی که برای انتخابات میکنید همه‌اش حسنه خواهد بود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.