دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۳۴

تا ۳۱خردادماه؛

فراخوان «جشنواره ملی و بین‌المللی کتاب‌ کودک و نوجوان» تمدید شد

کتاب کتاب کودک

سینماپرس: مهلت ارسال آثار برای شرکت در نخستین جشنواره ملی و بین‌المللی کتاب‌ کودک و نوجوان تا ۳۱خردادماه ۱۴۰۳ تمدید شد.

به گزارش سینماپرس، مهلت ارسال آثار برای شرکت در نخستین جشنواره ملی و بین‌المللی کتاب‌ کودک و نوجوان تا ۳۱ خردادماه ۱۴۰۳ تمدید شد.

برای اولین بار، جشنواره ملی و بین‌المللی کتاب‌ کودک و نوجوان در ۳ بخش خردسال، کودک و نوجوان برگزار می‌شود. این جشنواره یک سال در سطح ملی و بین‌المللی و سال دیگر در سطح بین‌المللی برگزار خواهد شد.

کتاب‌های کودک و نوجوان نقش به سزایی در توسعه فرهنگی و تربیتی جامعه دارند. آنها علاوه بر اینکه ابزاری برای آموزش و یادگیری هستند، به عنوان پلی برای منتقل کردن ارزش‌ها، باورها، و سبک زندگی ایرانی اسلامی به نسل آینده عمل می‌کنند. این کتاب‌ها می‌توانند با توجه به محتوا و موضوعاتی که ارائه می‌دهند، به تقویت هویت فرهنگی و اجتماعی نوجوانان و کودکان کمک کنند و در تربیت آنها نقش موثری داشته باشند.

از تمامی ناشران، نویسندگان، شاعران، پژوهشگران و تصویرگران محترم دعوت می‌شود، آثار خود را به دبیرخانه‌ جشنواره ارسال کنند.

شرایط شرکت در جشنواره

۱. آثار باید در سال ۱۴۰۲ منتشر شده باشند.

۲. تمامی آثار باید با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر شده و در سامانه‌ خانه‌ کتاب و ادبیات ایران ثبت شده باشند.

۳. هر مولف/ناشر مجاز است هر تعداد اثر منتشر شده در بازه‌ زمانی جشنواره را ارسال کند.

۴. بررسی و داوری آثار در زمینه‌های داستان کوتاه، داستان بلند و رمان، شعر و نثر ادبی، کلیات، پژوهش و تصویرگری صورت می‌گیرد.

آثار ارسالی توسط داوران جشنواره مورد بررسی قرار خواهند گرفت و برترین آن‌ها به عنوان برندگان جایزه در مهرماه سال ۱۴۰۳ معرفی شده و علاوه بر جایزه نقدی، لوح یادبود و نشان جشنواره‌ را دریافت خواهند کرد.

نکات مهم

در بخش اصلی، آثار باید تالیفی و به زبان فارسی باشد.

آثاری که در سال‌های قبل با عنوانی دیگر یا توسط ناشری دیگر به چاپ رسیده یا به صورت گزیده آثار قبلی باشد، داوری نمی‌شود.

دبیرخانه آثار رسیده به دبیرخانه را در روند داوری بررسی خواهد کرد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.