یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۲

در سن ۹۲ سالگی؛

«آیت‌الله محمد امامی کاشانی» درگذشت

آیت‌الله امامی کاشانی

سینماپرس: در همین راستا امام خامنه‌ای در پیامی درگذشت عالم بزرگوار مرحوم آیت‌الله آقای حاج شیخ محمد امامی کاشانی رحمت‌الله‌علیه را تسلیت گفتند.

به گزارش سینماپرس، آیت‌الله محمد امامی کاشانی نماینده مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه موقت تهران شب گذشته در منزل به علت ایست قلبی دار فانی را وداع گفت.

در این راستا آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام خود تصریح کردند: این عالم متقی و خدوم در طول سال‌های متمادی، چه پیش از پیروزی انقلاب در مجموعه‌ روحانیت مبارز و چه پس از آن در جایگاه‌های حساس مانند شورای نگهبان، مجلس خبرگان، امامت جمعه‌ تهران، سازمان تبلیغات اسلامی، مدرسه شهید مطهری منشاء خدمت به کشور و نظام جمهوری اسلامی بوده‌اند، و امید است این همه در نامه‌ حسنات ایشان مقبول درگاه الهی باشد.

متن کامل پیام رهبر انقلاب به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

درگذشت عالم بزرگوار مرحوم آیت‌الله آقای حاج شیخ محمد امامی کاشانی رحمت‌الله‌علیه را به خاندان محترم و بازماندگان و شاگردان و ارادتمندان ایشان تسلیت عرض میکنم.

این عالم متقی و خدوم در طول سالهای متمادی، چه پیش از پیروزی انقلاب در مجموعه‌ی روحانیت مبارز و چه پس از آن در جایگاه‌های حساس مانند شورای نگهبان، مجلس خبرگان، امامت جمعه‌ی تهران، سازمان تبلیغات اسلامی، مدرسه شهید مطهری منشاء خدمت به کشور و نظام جمهوری اسلامی بوده‌اند، و امید است این همه در نامه‌ی حسنات ایشان مقبول درگاه الهی باشد. خداوند رحمت و مغفرت خود را شامل حال آن مرحوم فرماید.

سید علی خامنه‌ای
۱۴۰۲/۱۲/۱۳

نظرات

  • ۱۴۰۲/۱۲/۱۳ - ۱۰:۴۶
    0 0
    وقتی همه خوابیم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.