شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۶:۰۵

معاون گردشگری کشور:

درباره نحوه عملکرد و برخورد با گردشگران در «نوروز ۱۴۰۳» مصوبه شورای فرهنگ عمومی منشور فعالیت است

نوروز - حاجی فیروز

سینماپرس: معاون گردشگری گفت: نحوه عملکرد و برخورد با گردشگران در نوروز ۱۴۰۳ که امسال مصادف با ایام ماه رمضان است، مصوبه شورای فرهنگ عمومی منشور فعالیت است.

به گزارش سینماپرس، علی‌اصغر شالبافیان معاون گردشگری کشور در شصتمین نشست ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر که با محوریت نوروز ۱۴۰۳ و با حضور سید عزت‌الله ضرغامی وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و نمایندگان دستگاه‌های عضو صبح امروز شنبه ۱۲ اسفندماه برگزار شد، بیان کرد: درباره نحوه عملکرد و برخورد با گردشگران در نوروز ۱۴۰۳ که امسال مصادف با ایام ماه مبارک رمضان است، مصوبه شورای فرهنگ عمومی منشور فعالیت است.

او ادامه داد: این مصوبه از سوی وزیر ارشاد و فرهنگ اسلامی به وزرای مربوطه و استان‌ها ابلاغ شده است. نحوه عملکرد در چارچوب مشخص و با رعایت حرمت گردشگران و ماه مبارک رمضان تعیین شده است.

معاون گردشگری کشور بر هماهنگی با استاندارها و ایجاد وحدت رویه در جلسات ستاد سفر استانی تاکید کرد.

شالبافیان با اشاره به تقویم تعطیلات، افزود: با توجه به اینکه عید فطر مصادف با انتهای نوروز است تعطیلات تا ۲۴ فروردین ماه ادامه خواهد داشت و استان‌های دارای گردشگر بیشتر باید در این راستا برنامه‌ریزی کنند.

او با بیان اینکه فعالیت ستاد سفر در طول سال دائمی شده است، افزود: جمعیتی بالغ بر یک میلیون نفر به صورت مستمر مشغول خدمت رسانی به مسافران خواهند بود.

شالبافیان با بیان اینکه معرفی شهرهای مکمل و جایگزین در دستور کار قرار دارد، ادامه داد: مبنای معرفی شهرهای مکمل و جایگزین ستاد سفر را استان قرار داده‌ایم که برنامه‌ریزی و خدمات رسانی به صورت کامل انجام گیرد.

او در پایان از استان‌هایی که در حیطه مربوط به سوخت‌رسانی، کارت سوخت و مواد غذایی سال گذشته با مشکلاتی مواجه بودند درخواست کرد اعلام کنند که پیگیری لازم با دستگاه مربوطه به‌منظور رفع مشکلات انجام شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.